Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Ima kdo HJC R-Pha Max EVO ali HJC IS MAX II ELEMENTS preklopno čelado ali jo je že testiral? Kakšne so izkušnje, katero kupiti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam max evo 1 mesec. Prevozil približno 1500 km. Na glavo sede odlično, mogoče malce tišči pašček za zapenjanje. Prezračevanje je odlično, malce moti odpiranje vizirja, ki se spredaj zapne. Sončni vizir je odličen, mogoče je malce nerodno njegovo premikanje (na vrhu čelade). Nosnik ne odigra svoje vloge in se vizir rad zarosi (zdaj razumem Lorenzota he he), je pa res, da pinlocka še nisem namontiral. Najbolj me je zmotila plastika (pokrovček) za odpiranje in zapiranje prezračevalnega kanala na vrhu čelade, ki ima preveč lufta. S povišano šipco (TDM 850) je zračni tok povzročil ropotanje pokrovčka. Zvok se je širil po čeladi, da je bilo strašansko moteče. To se mi je sicer zgodilo samo v enem primeru, drugače do tega ni prihajalo. Res pa je, da je bilo kar precej vetrovno. Čelada ima 1 leto garancije, priložen je pinlock. Ocena: za ta denar (skoraj 500 eur) bi verjetno pogledal še kakšno drugo, ki je cenovno bolj ugodna, ima daljšo garancijo...npr. Nolan. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez poletje ga ne bom montiral. Pride, ko se začnejo hladnejši dnevi. Megleno pa vidim z njim ali brez njega :eek:

 

Popravljeno . Popravil ton
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so na vsaki čeladi pinlock namontirali kar v trgovini.

Ne razumem, zakaj bi ga dal gor pozimi? Je to kaj posebnega, kar ne vem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, KARMEN1 pravi:

Meni so na vsaki čeladi pinlock namontirali kar v trgovini.

Ne razumem, zakaj bi ga dal gor pozimi? Je to kaj posebnega, kar ne vem?

Sam pozimi se mu rosi :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnjič je en pred mano kupoval čelado pa mu je prodajalec svetoval naj v poletnih časih pinlock raje vn vrže da se ne prilima na vizir oz. da se ne začne gubati...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

povem kar sem slišal :) sam ga nimam, tko da ne morem rečt. iz česa je točno narejen - je to tanka plastika ali kej podobnga?

Popravljeno . Popravil blazzarss
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, KARMEN1 pravi:

Meni so na vsaki čeladi pinlock namontirali kar v trgovini.

Ne razumem, zakaj bi ga dal gor pozimi? Je to kaj posebnega, kar ne vem?

Nisem napisal pozimi. Ko se pričnejo hladnejši dnevi. O funkciji pinlocka pa si lahko prebereš na spletu.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Odločam se za nakup nove čelade,za to vas prosim za kakšno mnenje. Odločam se namreč med Nolan model N86 ter N87.  Karakteristike imata podobne,zato bi rad vaše mnenje v čem se sploh razlikujeta.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, KARMEN1 pravi:

Ne potrebujem, jaz imam v obeh čeladah pinlock vedno gor, od dneva nakupa.

V poletnem času pinlocka ne potrebujem, hkrati je težje čistiti vizir. Po koncu sezone ga odstranim, očistim in pospravim, ob začetku sezone pa spet namontiram....in tako že dolgo časa :)

Popravljeno . Popravil ton
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, ton pravi:

V poletnem času pinlocka ne potrebujem, hkrati je težje čistiti vizir. Po koncu sezone ga odstranim, očistim in pospravim, ob začetku sezone pa spet namontiram....in tako že dolgo časa :)

Kaj pa ti vas kaj pinlock če si dozdej se platneno čelado nucou  pol pa kup neki nouga kups pa misliš da vse ves. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, KARMEN1 pravi:

Ne potrebujem, jaz imam v obeh čeladah pinlock vedno gor, od dneva nakupa.

pa ti ni še razpadu :lol1:

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, tazzy pravi:

Kaj pa ti vas kaj pinlock če si dozdej se platneno čelado nucou  pol pa kup neki nouga kups pa misliš da vse ves. 

A ni pinlock nekaj za GSM telefon zaklepat pa odklepat??? En ključ menda...:eek: Sicer pa off topic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, cikadina said:

pa ti ni še razpadu :lol1:

 

 

Ga imam v čeladi 3 leta od dneva nakupa, ne vidim nobene napake na njemu. In je vse dni v letu gor, tudi ko je čelada na polici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, smasher pravi:

Ga imam v čeladi 3 leta od dneva nakupa, ne vidim nobene napake na njemu. In je vse dni v letu gor, tudi ko je čelada na polici.

je bilo mišljeno v hecu.

meni mislim da zdej bo že ene 6 let še ni razpadu. je pa res da  zadnje cajte sameva v omari :(

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 22. 6. 2016 at 15:04, KARMEN1 pravi:

Ne potrebujem, jaz imam v obeh čeladah pinlock vedno gor, od dneva nakupa.

Jaz tudi. In mi je še večkrat prišel zelo prav, tudi če še niso bili hladni in nepoletni dnevi. Če bo pa "razpadel" zaradi uporabe, bom pač odštel za tank in pol goriva in kupil novega. Stvar pač deluje.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pinlok rabiš ob vsakem povečanju vlage in dežju, tut poleti :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 22. 6. 2016 at 16:10, Mareex_ pravi:

Pozdravljeni

Odločam se za nakup nove čelade,za to vas prosim za kakšno mnenje. Odločam se namreč med Nolan model N86 ter N87.  Karakteristike imata podobne,zato bi rad vaše mnenje v čem se sploh razlikujeta.

 

Pred mesecem dni sem kupil N87 čelado in je rekel trgovec, da je novejši model od N86, boljša aerodinamika, prezračevanje pinlock je serijski in mi ga je trgovec že v defaultu zmontiral in zaščita pod brado je serijska.... zaenkrat sem zadovoljen z njo in tudi dokaj tiha je sončni vizir pa tudi lepo deluje...je pa res, da prejšna čelada se mi je tudi v toplem vremenu zameglila, ker je polei tudi v veliki vročini velika vlaga tudi do 80 % v ozračju in zaradi tega pride do rosenja. S pinlokom pa mi ni še 1x se zarosil vizir tako, da deluje.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!