Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Jaz sem testiral obe čeladi, Nolan N87 in HJC FG ST. Izbral sem HJC, ker je bila tišja, ker se vizir praktično neprodušno zapre. HJC se mi je zdela tudi lažja, ampak to je verjetno samo občutek. Pinlock je v obeh serijsko in pride prav tudi poleti, ko začne deževati. Po nekaj poletnih vožnjah lahko rečem, da HJC tudi ni vroča. Priporočam.

Po dolgem času se javljam. V tem času sem se navadil na natikanje in snemanje čelade, ne da bi odpel jermenček. Na začetku sem snemal pašček, pa je predolgo rajalo. Sedaj raztegnem pašček, ga potegnem čez nos in čelado snamem. Podobno je pri natikanju. Ko nataknem čelado, potegnem konca podloge in pašček in čelada že sedi. Super je pa zategovanje, polpolnoma prilagojeno. Strinjam se s Kmetom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 6/25/2016 at 11:28 AM, DAMI34 said:

pinlok rabiš ob vsakem povečanju vlage in dežju, tut poleti :P

 Hm, ga sploh nimam... Se ne rosi ne poleti, ne pozimi, ne po dezju itd.... :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, jvalant pravi:

 Hm, ga sploh nimam... Se ne rosi ne poleti, ne pozimi, ne po dezju itd.... :P

 

odvisno od tipa čelade, men se Airohova ni nikoli rosila, tudi v dežju ne, in ni imela pinlocka, je imela pa en poseben sistem prezračevanja vizirja, so pa nekatere, ki so še s pinlockom bile obupne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, DAMI34 said:

odvisno od tipa čelade, men se Airohova ni nikoli rosila, tudi v dežju ne, in ni imela pinlocka, je imela pa en poseben sistem prezračevanja vizirja, so pa nekatere, ki so še s pinlockom bile obupne

 Jap, Uvex ima (je imel) nano premaz, deluje odlicno... Pri pinlocku me je motil rob pri vrhu. Slaba stran pa je, da so vizirji precej dragi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6/22/2016 at 14:05, blazzarss pravi:

zadnjič je en pred mano kupoval čelado pa mu je prodajalec svetoval naj v poletnih časih pinlock raje vn vrže da se ne prilima na vizir oz. da se ne začne gubati...

Nonstop namontiran zadnjih nekaj let. Vozim od marca/aprila do konca novembra, če ni lih prehud mraz. Guba se ne. Če se je zalimal pa ne vem, ker ga nikol ne odmontiram.

 

Ob 6/22/2016 at 14:36, ton pravi:

Nisem napisal pozimi. Ko se pričnejo hladnejši dnevi. O funkciji pinlocka pa si lahko prebereš na spletu.

Prejšnji teden je bila kak dan temperatura rosišča prek 20 stopinj. Komot imaš v takem težave z rosenjem v čeladi. Ali pa v višjih legah dopoldan. Odvisno, kje in kdaj se voziš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne m ore se gubat, saj ni folija. Ko ga snameš,  moraš vizir tako močno napeti, da bi ga itak odlepil, če bi se slučaj o zalepil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pinlock je zakon. Čiščenje le tega je bolj smotano ampak gre. Pri meni je celo leto noter. ko se mi zazdi ga obrnem. Mi pa pokajo na 6mesecev nosilci pinlocka.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primer talentiranega prodajalca. V svojem navdušenju nad barvno kombinacijo je pozabil preverit, da tista čelada (iz kultnega filma leta 1969) seveda takrat še ni imela vgrajenega sončnega vizirja. Poleg tega je ta iz oglasa nižja, in je bolj Scooter style kot pa tista originalna Jet style...

Celada kao goli v sedlu.jpgeasy-rider.jpg

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Poslal mail kar matični firmi pa bojo povedali kje dobit oz. če so face kakor compaco (naši uvozniki za nolan) bodo poslali... oz drugače rešimo. Javim... ko kaj zvem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga zamia, prodam AGV K3 SV, številka M-S(57cm).

Rabljena letos 1000km, vedno na čisti glavi, brez potenja... Torej je kot nova.

 

agvk3_sv_vulcan_helmet_zoom.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Verjetno tudi to paše sem, kako je pa z uhani?

Tiste (tisti) ki jih nosite, jih daste dol, ste že navajeni da vam trga uhlje, ali je kakšen drug trik. Je kakšna razlika med full face in open tipom čelade?

Sprašujem za mojo gospodično, ki bo dobila svojo prvo čelado...

Aja pa lasje, ste se ustrigle, ali imate številko večje čelade :)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, twom pravi:

Verjetno tudi to paše sem, kako je pa z uhani?

Tiste (tisti) ki jih nosite, jih daste dol, ste že navajeni da vam trga uhlje, ali je kakšen drug trik. Je kakšna razlika med full face in open tipom čelade?

Sprašujem za mojo gospodično, ki bo dobila svojo prvo čelado...

Aja pa lasje, ste se ustrigle, ali imate številko večje čelade :)?

za lase ti lah povem (pa ne moje) ali kita ali čop spet po celi dolžini z vsaj 5 komadi elastik, da se ne zavozljajo. Čelade pa nikar večje kupovat. Ko pomeri naj meri z obemi variantami, spuščeni lasje, pa kita...itak se jo začne spletat nekje pod robom čelade...oziroma spodaj blizu vratu.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, twom said:

Verjetno tudi to paše sem, kako je pa z uhani?

Tiste (tisti) ki jih nosite, jih daste dol, ste že navajeni da vam trga uhlje, ali je kakšen drug trik. Je kakšna razlika med full face in open tipom čelade?

Sprašujem za mojo gospodično, ki bo dobila svojo prvo čelado...

Aja pa lasje, ste se ustrigle, ali imate številko večje čelade :)?

Kar se pa ušes tiče, mnja... prvih nekajkrat bodo ušesa malo trpela potem pa bo ok. Meni je uspelo z toliko prehvaljeno nolanko si uho zlomit. Kakor se lahko sliši bedno je res :blush: a sem si kriv sam lahko bi bil bolj nežen. Potem pa sem bil 10x bolj doker se ni uredilo (trajalo je 3-4 mesece ker sem se 1x vmes spozabil).

Bolj star bolj nor... mnja niti ne bolj vosu morda...

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam dve čeladi, obe velikosti s.

Obe sem v trgovini komaj gor dala, potem pa z muko nazaj dol. Z obema mi je prvih nekaj voženj pritiskalo na čelo ter v lica.

No, ena mi po enem letu uporabe in kar nekajkratnem pranju notranjosti med vožnjo tako opleta, da bom morala zamenjati blazinice, drugo pa uporabljam nekaj mesecev, sedaj je lepo uležana na glavi, oziroma se tesno prilega. Pri tej bom tudi imela možnost napihovanja blazinic.

Obe sem kupila v trstu, pri istem prodajalcu. Če bi izbirala sama, bi prav gotovo naredila to napako, da bi kupila preveliko. Res je neprijetno med vožnjo pogledati vstran in čutiti, kako se je čalada premaknila. 

Drugače pa med vožnjo z motorjem ne nosim prav nobenega nakita, lase pa imam zelo kratke, poleti pa še bolj.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno to mi je pri nolanki n86 všeč. Nadlegovanje ježa prvi teden in pol super. Trend vztrajno nadaljuje in zdaj je tako že 2 leti. Krepko nad pričakovanji. Je bil pa prvi teden kar tečen, zlasti za ušesa in lici. Če bi vedel da je n87 tišja in ima enak FIT bi jo šel kar iskat... odkar imam spredaj šipco je hrupa bistveno več, in podbradna zaščita pri n86 je milorečeno moteča pri natikanju in snemanju čelade tako da je nimam gor. Če jo najdem in jo kdo rabi šenkam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, twom said:

Verjetno tudi to paše sem, kako je pa z uhani?

Tiste (tisti) ki jih nosite, jih daste dol, ste že navajeni da vam trga uhlje, ali je kakšen drug trik. Je kakšna razlika med full face in open tipom čelade?

Sprašujem za mojo gospodično, ki bo dobila svojo prvo čelado...

Aja pa lasje, ste se ustrigle, ali imate številko večje čelade :)?

Moja zena, si da uhane vedno ven ko greva na furo. Drgac pa cop, ki ga potem skrije pod podkapo in pod kombinezon, da ji ga veter ne zvozla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Viseče uhane odsvetujem. Tamicene pa previdno. Sicer pa se pod čelado ne vidijo torej?!? (v šatuljico pa pol gor če že mora bit)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, twom said:

Verjetno tudi to paše sem, kako je pa z uhani?

Tiste (tisti) ki jih nosite, jih daste dol, ste že navajeni da vam trga uhlje, ali je kakšen drug trik. Je kakšna razlika med full face in open tipom čelade?

Sprašujem za mojo gospodično, ki bo dobila svojo prvo čelado...

Aja pa lasje, ste se ustrigle, ali imate številko večje čelade :)?

 

 

Open kot jet ali Preklopna? Obe so za uhane bol prijazni kot integralke, ker na glavo stavis odpeto/odprto. Pa jo laho malo raztegnes in poveznes cez uha brez silnega meckanja. Lasje itak spegajo ven iz celade, saj jh nima 2cm na debelo...cop sem mel po navadi kar v jakni, al pa spet z res ful elastikami. MojaMoja si rada splete kito. Jest pa teh problemov njmam vec. Smrc. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če hočeš met uhane in razne pirsinge u nosu ... rešitev je podkapa ... men use šmrkle obdrži :jezik:

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hahahaha, meni je tudi, ko sem pozimi peljala na 2+ stopinjah. 

Podkapa je zakon za šmrklje!

Popravljeno . Popravil KARMEN1
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodam celado SHARK SPEED R staro tri mesece,vozeno trikrat,bela,vel. M,cena 100 eur. 041 741 412

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

zanima me če ima kdo čelado Schubert E1-mnenja in vtisi?-ter kje se da kupit (obvezno z testom) čelade Schubert v Sloveniji?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!