Skoči na vsebino

"pošteni" lopovi - NE ŠTEKAM


Priporočene objave

kot sem že povedal, sem na poti na 3M na obvoznici izgubil pripasno torbico z vsemi dokumenti, denarjem, mobitelom in nekaj drugimi veliko vrednimi drobnarijami

če ne štejem dokumentov je bilo vse skupaj vredno veliko več kot 100.000 SIT

"pošteni" najditelj si je prisvojil VSE

dokumente - vključno s preklicanimi kred. karticami pa danes vrnil po pošti

hmmmmmmm

...kaj naj si človek misli?

...da gre za lopova kateremu se smili okradeni, ki ga bodo mrcvarili uradniki zaradi izgubljenih dokumentov?

...da mi noče delati stroškov na uradnem listu?

vse skupaj bi lahko vrgel v neko kanto za smeti, a ne?

pa je vse dal lepo v kuverto, si vzel čas in šel na pošto, pravilno frankiral relativno težko pismo in poslal na moj naslov..

matr včasih mam občutek da sm str

ŠE LOPOVOV NE ŠTEKAM VEČ

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne preveč tuhtat! To škodi. Bodi vesel, da imaš dokumente nazaj B)

Tole je daaaaleč najboljša novica od tebe zadnje čase... :P ;) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dagi broj 1, prvo kot prvo če ti torbico izgubiš, on jo pa najde še ne pomeni da je lopov!!! Se ti ne zdi, drugo kot drugo lahko da ti je nekdo torbico našel si prisvojil denar in kar ti pač manjka ostalo pa zavrgel, vse zavrženo je našel nekdo tretji, ki je bil toliko dober da ti je stvari poslal!! Težko te razumem, to da se kujaš glede na to da so ti praktično vse vrnili (dener je razumljivo da je človek obdržal, mobitel najbrž tudi).

Sam sem nekaj malega delal po raznih prireditvah kot redar in so mi ljudje nosili najdene denarnice (niti v eni ni bilo denarja!!), ki pa sem jih najprej nosil na policijo, potem pa se mi ni več dalo čakati da izpolnijo oni svoje papirje in sem jih pošiljal po pošti. Enkat sem celo eno gospo klical (po imeniku sem našel njen telefon), da delam za eno varnostno podjetje in da imam njeno denarnico, ter da bo v parih dneh prišla po pošti da samo preverjam naslov. Bila je zelo vesela in me vprašala, če je v denarnici še bančna kartica in prometna od avta ter ostali dokumenti, če je pa kaj denarja notri pa ga lahko obdržite( seveda denarja ni bilo, vse ostalo našteto pa je bilo notri) stvar sem pač poslal po pošti priporočeno.

Dobro mogoče sem jaz pač tak, .... samo jaz bi bil vesel! :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...če dobiš nazaj vsaj dokumente, si res lahko vesel...vsaj jaz bi bla....eno laufarijo si pršparaš...denar pa normalno da izgine...sicer pa, če že nosiš večje količine denarja s seboj, morš nanj mal bolj pazit a ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@1:

Kako to da ne štekaš ?

Saj je čist enostavno. Kjer si imel vsaj ime in priimek napisan si dobil nazaj, kjer ga ni bilo pa ne.

Na denarju ni bilo tvojega naslova.

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...al pa je mojster našel samo dokumente v neki kanti, ki jo je prej odvrgel nek drug lopov, ki zdaj veselo telefonira s tvojim čukom.. mogoče imaš opravka s poštenjakom, ki je po okoliščinah izpadel bad guy ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče nisi imel v torbici nobene vizitke s tvojo telefonsko in zato ni mogel priti do tebe. Jaz sem pred kaksnim mesecem našel denarnico od nekega ministra za zunanje zadeve sredi ceste in v njej 20€ in 4k sit (priznam, da če bi bilo notri 20k SIT+ ne bi vrnil saj ima človek eno plačo itak večjo kot so moji letni dohodki :unsure: ), tako pa sem človeka poklical iz šole in mu povedal da imam njegov tošl in naj ga pride iskat, tako sem zaslužil poštene 3 jurje in še boljše sem se počutil kot če bi mu pobasal ves keš in kreditne kartice.

PS: En frend je pred leti v Zagrebu videl kako je nekemu čičotu padla kuverta in ko jo je pobral je videl d aje natrpana z gotovino. Ko je starčku prinesel to kuverto je ugotovil, da ima človek ta denar zato da mu bojo vgradili bypass oz. neki medicinskega pač. Sigurno moraš imeti po takem dejanju dobro mišljenje o samem sebi saj bi lahko kuverto nasel kak shiran narkoman ki bi se ga itak šel samo še bolj zadet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dener je razumljivo da je človek obdržal, mobitel najbrž tudi

razumljivo je ... prav pa ne ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Halo Bing, kako brat? još u singsingu? Slušaj imam neko torbicu sa dokumentima, od broja 1.,palo iz nekog kamiona! A Koliko?....sitnica!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumem več folka. Raztresen človek je zgubil torbico, v kateri je za sabo nosli skoraj povprečno plačo, ter nekaj dokumentov.

Dokumente je dobil nazaj, zdaj pa se pizdi, da je narod lopovski. WTF? :huh:

BTW.......tudi jaz bi pobral denar.......ker kak revež ne vlači toliko s sabo.........s tvojim bi že preživel kak lep teden nekje na morju....... :rolleyes:

Popravljeno . Popravil YZFgeorge
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobno se je zgodilo mojemu staremu. Pozabil je torbico s dokumenti in denarjem na avtu, ko je tankal. Odpeljal se je s torbico na avtu, ki je po vsej verjetnosti takoj po speljavanju padla. Logično, denarja seveda ni dobil, dobil pa je dokumente, zakar je bil seveda zelo vesel. Pošten ali ne pošten najditelj mu je vseeno prišparal veliko časa in denarja, ki bi ga porabil za pridobit nove. Stari je bil zelo vesel, čeprav je bil ob 25.000,00 SIT. Nekdo drug bi lahko tudi kreditne kartice in čeke uporabil in bi bila škoda še večja. Toda jih ni.

Vse je lepo po pošti prišlo nazaj.

1@:Kot so nekateri že napisali, mogoče tip, ki ti je poslal dokumente, ti denarja sploh ni vzel. In kar je zelo važno, tip ni lopov, ker ti torbice ni ukradel, ampek je srečko, ker jo je enostavno dobil. No, moram pa priznat, da nekateri, med njimi na žalost spadam tudi jaz, bi tako torbico če bi jo dobil, vse skupaj s denarjem vrnil lastniku. Se je že zgodilo. Tak pač sem, morda dober po duši ali morda velika mona.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, moram pa priznat, da nekateri, med njimi na žalost spadam tudi jaz, bi tako torbico če bi jo dobil, vse skupaj s denarjem vrnil lastniku. Se je že zgodilo. Tak pač sem, morda dober po duši ali morda velika mona.

Pozdrav od Roberta

Robert,

lahko ti zagotovim, da sigurno nisi mona ... :) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D :D :D :D

hvala za razlage

definitivno imaste vsi po malem prav

najverjetneje pa je to, da je nekdo našel zavržene dok. in mi jih poslal

:D :D :D :D

jasno da ne jokam - samo čudil sem se, nisem pa pomislil, da gre lahko za dva različna človeka

zdej bom pa nehal misliti na to in se bom raje vozil

:D :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Halo Bing, kako brat? još u singsingu? Slušaj imam neko torbicu sa dokumentima, od broja 1.,palo iz nekog kamiona! A Koliko?....sitnica!

J

100 pik

a pol si ti tudi "Alan Ford" fan

:D :D :D :D :D

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol: Mene so sovojaki v JNA upoznali sa famoznom grupom TNT! Najboljša literatura vseh časov! :D ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot sem že povedal, sem na poti na 3M na obvoznici izgubil pripasno torbico z vsemi dokumenti, denarjem, mobitelom in nekaj drugimi veliko vrednimi drobnarijami

če ne štejem dokumentov je bilo vse skupaj vredno veliko več kot 100.000 SIT

"pošteni" najditelj si je prisvojil VSE

dokumente - vključno s preklicanimi kred. karticami pa danes vrnil po pošti

V bistvu to ni tako neobicajno. Ce gre za profesionalce pol ti bodo obicajno vrnili dokumente. Sej jim nic ne pomagajo in obicajno clovek samo vrze prazno denarnico v kaslc. Mislis si lahko tocno to, da ti je nekdo prisparal malo dela. Mam nekaj profesionalnih izkusenj s tovrstno populacijo in to je ze dolga leta ustaljena praksa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..Mam nekaj profesionalnih izkusenj s tovrstno populacijo in to je ze dolga leta ustaljena praksa.

na kakem delovnem mestu pa pridobivaš te izkušnje?

ys sem pred 28leti kot socialni delavec bil na praksi na povšetovi & diplomiral na tematiko iz te populacije...

matr kake človeške usode in zgodbe ... pol pa postaneš neobčutljiv za te stiske, kt moji takrat bodoči kolegi

k so mi lepo rekli:

"..človek lahko samo znori od hudga - al pa, postane totalka neobčutljiv.. to drugo je boljše"

:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yep! Najbolj verjetno se gre za visoko specializirano profesionalno organizirano kriminalno zdruzbo, ki si je našla nišo "Iskanje izgubljenih predmetov na obvoznicah"! Tej Mafiji je treba čimprej stopit na prste, če ne smo ga oplel!

Popravljeno . Popravil J
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej mobitel pa baje tud lahko izsledijo.

So kolegu ulomil v avto pa pokradl kar se je dal ( radio,mobi,denar...)

Je šel na policijo in so mu rekli da ga bodo prek telefona lahko izsledili ( samo kje se nahaja )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yep! Najbolj verjetno se gre za visoko specializirano profesionalno organizirano kriminalno zdruzbo, ki si je našla nišo "Iskanje izgubljenih predmetov na obvoznicah"! Tej Mafiji je treba čimprej stopit na prste, če ne smo ga oplel!

Sicer prepoznavam tvojo potrebo ironiji, vendar se mi ne zdi povsem na mestu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol: Mene so sovojaki v JNA upoznali sa famoznom grupom TNT! Najboljša literatura vseh časov! :D ;)

..takoj za zadnjo izdajo "Pametna in pogumna dejanja g.Cyca"...

(128 praznih strani....)

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!