Skoči na vsebino

Zakaj ste slovenci proti elektriki na veter


prototip

Priporočene objave

Kaj pa je tistih par

kubikov napol radioaktivnih odpadkov proti neprimerljivo večji količini

odpadkov pri kakih termoelektrarnah, posegih v prostor s hidroelektrarnami

elktrarnami na veter.

Hm.....teh "par kubikov napol radioaktivnih snovi" ima na okolje zelo velik vpliv če niso pravilno skladiščeni, kar pa ponavadi niso zaradi šparanja. In posledice radioaktivnega sevanja žal niso kratkotrajne.

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konkretno za Švedsko, vem, da jih imajo na zaščitenih območjih, narodnih parkih in tako naprej. Itaq je pol Švedske zaščitene, da še kola ne smeš sam postavit.

Medtem, ko pri nas mislijo, da bodo narodni parki živeli sami od sebe. Pa kaj, če se v narodni park postavi vlečnica za smučanje ali kaj podobnega je to kaj groznega? Ni, ljudje bodo hodili več na svež zrak pa še par ljudi bo od tega lahko živelo, namesto, da bodo tarnali, da nimajo kaj za delat.

Predlagam, da zaščitimo celo Slovenijo in se izselimo iz nje.

Saj jih bodo postavili. Sam tolk se pa že lahko zmenijo, da ne bojo te vetrnice postavljene ravno na najbolj preletnih in selitvenih poteh ptic.

Jaz mislim, da se da tu najt kompromis.....

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Skandinavija je država s stalnim vetrom!

2. Nemčija je dovolj velika, da ji ni potrebno iskati primernih območij in obenem paziti na kazitev narave ;) Lahko jih postavijo na tisoče pa nebodo imeli težave s prostorom pa tudi energije bo dovolj.

Tudi avtocesta čez Trojane je popolnoma uničila podobo narave, pa si se tudi tako razburjal. Prej se je bilo tako zelo lepo peljati preko Trojan, zdaj pa moram gledati samo še neke betonske behemote.

Pa daj no... za tist hrib na katerega mislijo postaviti vetrnice 99.99 odstotka slovencev se slišalo ni. Zdaj pa že vsi govorijo o skazitvi narave.

A Šoštanjska elektrarna, ki jo vohamo vsak dan, zato da imaš tudi ti dovolj elektrike pa ne kazi in uničuje naravo.

Raje se ukvarjaj z resničnimi problemi, ki resnično uničujejo naravo ne pa z nekimi bedarijami kot so vetrnice, ki prav lepo služijo metanju peska v oči ljudem, da se ne zavedajo pravih problemov, ki resnično kazijo in onesnažujejo naravo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam. Pomoje je še en reaktor v Krškem in odlagališče in shranjevanje jedrskih odpadkov cenejše kot 100 takih vetrnic :) Jedrska energija je (vsaj po pričevanju znanstvenikov) najbolj čist vir električne energije.

Seveda je najbolj čista, sam ko bo pa treba odpadke nekam shranit boš pa prvi, ki se bo drl, da ti jih pa že ne boš imel v svoji bližini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje je še en reaktor v Krškem in odlagališče in shranjevanje jedrskih odpadkov cenejše kot 100 takih vetrnic :) Jedrska energija je (vsaj po pričevanju znanstvenikov) najbolj čist vir električne energije.

Če je cenejše bomo povedal naši zanamci čez 100 let, ko se bojo kopal v radioaktivnih odpadkih. Vsi vemo kako dolga je razpolovna doba ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Dunaju praktično v mestu obratujejo dve vetrnici, pa lahko zatrdim, da ne povzročajo nobenega hrupa. Tudi vrekvenca vrtenja je zelo nizka, zato dvomim, da bi ble vetrnice nevarne za ptice...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če še jaz kakšno dodam...

Glede vetrnih elektraren lahko povem, da sem bil njihov velik zagovornik, dokler nisem začel malo primerjati malo podatke o količini energije, ki je različne elektrarne proizvedejo. Celotno polje vetrnih elektraren (80 komadov) bi dalo teoretično toliko energije, kot je proizvede HE Dravograd, ki je ena manjših v dravski verigi :doze: . Če vzamemo ta podatek in dodamo še to, da prave analize vetrov pri nas sploh še ni bilo (študije temeljijo na Aladinu), stroškov izgradnje in dejstvada si kar nekaj slovencev puli lase zaradi par metrov suhe trave in par ptičev, ki bi itak od pesticidov pocrkali... potem sem tudi jaz proti vetrnicam.

Je pa res, da se bo "eko" elekrtiko dalo dražje prodajati in tudi prednost bodo imeli ponudniki takšne energije. Nenazadnje ne smemo zanemariti tudi dejstva, da se bi par slovencev ob gradnji do onemoglosti obogatilo, kar pa tudi ni od muh. B)

Glede odlagališča radioaktivnih odpadkov, pa se strinjam z izjavo, da ga lahko zgradijo na mojem vrtu... še posebno odlagališče nizko in srednje radioaktivnih odpadkov. Če postaviš luč v betonsko škatlo ne bo svetila ven, pa če se ti tega še tako bojiš... fizika... in z sevanjem je enako. Paziti moraš samo, da betonska škatla ne poči in da se skozi njo ne bi precejala kakšna podtalna voda... torej če postaviš vse skupaj nekam v trdna tla kjer ni podtalnice, si se zavaroval dvakrat. Beton te ščiti pred sevanjem, če pa slučajno poči, te ščiti naprej skalovje ali ilovica v katero je postavljen.. nevarna bi bila radioaktivna podtalnica, zaradi katere pa si izbral lokacijo, kjer je ni.

BTW. Če si zlomiš roko in te v bolnici slikajo, je tvoja majica teoretično nizkoradioaktivni odpadek... da ne govotimo o tem, kaj si ti, če se vredu polomiš. :huh:

lp G

Popravljeno . Popravil Gujo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v evropi ma francija največ jedrskih elektrarn in tudi skladišč odpadkov in ni prov nč narobe z žvalmi ki živijo na tistem "radioaktivnem" območju ptiči imajo samo 1 klun ne 3-h in tud z ostalimi ni nč narobe pa čeprov je večina njihovih odlagališč površinskih :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v evropi ma francija največ jedrskih elektrarn in tudi skladišč odpadkov in ni prov nč narobe z žvalmi ki živijo na tistem "radioaktivnem" ....

Kaj pa tiste goske z mastimi jetri (foie gras) ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vsako zadevo se je treba malo odpovedat ali drugače reskirat.

Tudi elektrika od vetra ni idealna. Samo moramo upoštevati tako dobre kot slabe strani. In kaj je toliko slabih ? - jest sem za vetrnice

:fight2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vsako zadevo se je treba malo odpovedat ali drugače reskirat.

Tudi elektrika od vetra ni idealna. Samo moramo upoštevati tako dobre kot slabe strani. In kaj je toliko slabih ? - jest sem za vetrnice

:fight2:

jest tud.

bi blo pa tud fajn, če bi jih lahk še v ringlšpile spremenil :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest tud.

bi blo pa tud fajn, če bi jih lahk še v ringlšpile spremenil :P

Ja pa kaj bi imel od tega?

Saj naju ne bi gor spustil :( :cry: :cry: :cry: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa kaj bi imel od tega?

Saj naju ne bi gor spustil :( :cry: :cry: :cry: :cry:

Bi pa mene gor spustili, pa bi vama povedala, kok je luštno.....:D .) :rolleyes: B)

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi pa mene gor spustili, pa bi vama povedala, kok je luštno.....:D .) :rolleyes: B)

Alla B)

A, seveda, potlej bi pa ti gor :SS , midva pa odspodaj. :angry: No go!! :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sj kmalu ne bo več potrebno razmišljat o veternih elektrernah, ker bomo z ukinitvijo proizvodnje v VIPAP Krško prišparal 50 MVA. Če ustavimo še Talum je elektrike v SLO več kot dovolj.

Zdi se, da je tole mnenje zelo blizu vladnemu stališču. :?

So po tem res potrebne nove investicije???

Popravljeno . Popravil lederman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorji z notranjim izgorevenjem so tudi najčistejša oblika transporta - edini problem je emisija iz auspuha, ki svinja okolje. Treba je upoštevati celoten ciklus, ne le uporabniškega vmesnika.

Heh, ja na to so pa strokovnjaki pozabli :) Še dobro, da mamo tebe ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tega ni pa še nobeden pogruntal, da če bodo vetrnice v sosednji dolini in sosednji občini, da to pomeni, da bodo naši občini veter kradli, ko ne bo več do nas prišel?? PROTI, bom dal na referendum! Al pa odškodnina :hmm: Bi blo to dobro na strankarskem sestanku sprožit....

:stupid: :stupid:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ice pod A verjetno, malo je pa tu tud faušije, zakaj na tvojmo hribu in ne na mojmo :D , pri nas mamo podobno beštijo s čistilno napravo :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

marijan, takoj vbi etrnico in cistilno napravo na moj vrt. tehnika obeh je dovrsena in se mastno ti obcina placa. vsaj v AUT. :grim ;) in se za izgled okolja poskrbijo sami (senicnevohainskorajnicnevidipress). B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Q: Zakaj ste slovenci proti elektriki na veter?

A: Nevednost.

Nevednost? :lol1: V današnjih časih in dostopnosti do informacij kvečjemu zaplankanost! :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pravkar prebrala na STA- ju( :rolleyes: O:-) ), da pravkar zaseda parlamentarni odbor za infrastrukturo, kjer se pogovarjajo tudi o vetru :lol:

Verjetno se bod zmenili, kolikšno koncesijo bodo pobirali za to, da veter piha..

Drugo leto pa še na sončne žarke... Saj drugega itak ne znajo :angry: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!