Skoči na vsebino

Zakaj ste slovenci proti elektriki na veter


prototip

Priporočene objave

Verjetno se bod zmenili, kolikšno koncesijo bodo pobirali za to, da veter piha..

Drugo leto pa še na sončne žarke... Saj drugega itak ne znajo :angry: .

Na kosilo bodo že znal imet med pavzo. Menda. :? :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevednost? :lol1: V današnjih časih in dostopnosti do informacij kvečjemu zaplankanost! :cry:

piz..., točno še lepša beseda zaplankanost, ma saj sem to besedo iskal, a ne? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

marijan, takoj vbi etrnico in cistilno napravo na moj vrt. tehnika obeh je dovrsena in se mastno ti obcina placa. vsaj v AUT. :grim ;) in se za izgled okolja poskrbijo sami (senicnevohainskorajnicnevidipress). B)

tut na mojem vrtu jim dovolim, ampak sosedi ne pustijo zbirajo podpise....... :fight2: ludnica :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj, Tomozuki, ne bit preveč pameten. Strokovnjaki so se prekletokrat že pošteno zmotili.  :wacko:

Alla B)

En konkretn primer mi navedi iz področja radiologije pa me boš prepričala. Takega primera namreč ni, saj so celo v Černobilu vedeli, da se bo zgodila nesreča, ampak to je že primer politike, ki je imela glavno besedo ;)

p.s.: Prosim, da se postov ne briše (od kogarkoli).

Še zmeraj se mi zdijo vetrnice slaba naložba ;) Pa sem že kar nekaj prebral o njih.

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...... Reaktorji TRIGA (PWR), kakršnega imamo v Krškem, so narejeni po zahodnih varnostnih normativih in so bistveno drugačne sestave kot vzhodnjaški oziroma Sovjestki (VVER, LWGR, BN itd.), ki so glede varnosti povsem na dnu lestvice. To je tako, kot primerjat dizle in bencinarje (bistvena razlika v delovanju). V reaktorjih tipa TRIGA se v celi zgodovini obratovanja ni zgodila še niti ena nesreča........

Ooooops..... :hmm:

http://www.world-nuclear.org/info/inf36.htm

http://www.tmia.com

....vse o superiornosti PWR tehnologije.

Vetrnice pa lahko postavimo na Krasu, bi pršut gor sušili, vrtenje pa bi odganjalo roparice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pravkar prebrala na STA- ju( :rolleyes: O:-) ), da pravkar zaseda parlamentarni odbor za infrastrukturo, kjer se pogovarjajo tudi o vetru :lol:

temu se rece "jebiveter". :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha, zaj se pa vn vlečeš pa zgovarjaš :D  :D  :yea2:

Na kerem mestu sem se hotu pa ven potegnit? :unsure: :? :hmm: .) Na OTM ni nikoli prišlo do povečanega sevanja izven elektrarne, ker je bila pod kupolo.

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oooopss, nesreča na Otoku treh milj je stara 25 let :) Poleg tega ni reaktor TRIGA ;) Je samo PWR.

Primer: Pokvaru se mi je Mercedes, Honda se mi ni še nikoli pokvarla. Oba sta bencinarja :rolleyes:

tu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primer: Pokvaru se mi je Mercedes, Honda se mi ni še nikoli pokvarla. Oba sta bencinarja  :rolleyes:

25 let.... kdaj je že tovariš Tito položil temeljni kamen za Krhko? Res pa je, da ima TRIGA 10% več lučk kot druge....

Če nekaj crkne, pač popraviš. Če pa obenem še zastrupi živa bitja pa je malo teže.

Primer: isti avto imam 10 let, pa se še nisem zaletel. Torej je avto kvaliteten in popolnoma varen. Kdor ga bo kupil, se mu ne more nič zgoditi.

Popravljeno . Popravil lasagna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25 let.... kdaj je že tovariš Tito položil temeljni kamen za Krhko? Res pa je, da ima TRIGA 10% več lučk kot druge....

Če nekaj crkne, pač popraviš. Če pa obenem še zastrupi živa bitja pa je malo teže.

Primer: isti avto imam 10 let, pa se še nisem zaletel. Torej je avto kvaliteten in popolnoma varen. Kdor ga bo kupil, se mu ne more nič zgoditi.

Narobe! Zaletel se nisi še zaradi znanja ali zaradi sreče. Tukaj pa govorim o kvaliteti ;) :) No pa sej, prepričal te nebom, hočem ti samo povedat, kaj mislim o tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Če nekaj crkne, pač popraviš. Če pa obenem še zastrupi živa bitja pa je malo teže." (prosto po lasagni)

vis tomozuki, v temle grmu zgoraj tici zajec. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Če nekaj crkne, pač popraviš. Če pa obenem še zastrupi živa bitja pa je malo teže." (prosto po lasagni)

vis tomozuki, v temle grmu zgoraj tici zajec. ;)

Vem vem, kje je zajček :) Sej ne rečem, da to ni res. Tudi voznik avtomobila lahko povozi 10 ljudi, če "pomotoma" zapelje na mestno tržnico. Ampak očitno so današnje elektrarne zahodnega tipa proti temu zaščitene (novi Evropski standardi leta 1987), da do tega ne bi prišlo. Torej, če ne gre nič narobe, ne more biti nesreče. Mislim, da 2 resni nesreči dasta vsakemu vedet, da se s to energijo ni za igrat in da v prihodnje ne bo počel napak. Pa pustimo zdaj Černobil, ki bi se lahko zgledoval po OTM, saj ni šlo za isto napako. Mislim, da bi se mogla Evropa bolj bati Ruskih elektrarn, kot pa naše, ki deluje neoporečno in čisto (in brez napak). V JE Kursk, Kola in Bjeloyarsk se je zgodilo, že več nesreč kot v vseh JE na svetu skupaj. V naši nobena.

Torej, jas sem še za en reaktor v primeru, da bi bil en premalo ali v primeru vetrnic :)

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od sosolca stric dela v JEK. gre za najcistejsi vir energije. za varnost je baje zelo dobro poskrbljeno (prakticno nima kaj bit). .)

jedrska energija je dalec najbolj necista energija sploh. od izkopa rude, do predelave v palice in z vsem kar stoji za tem pa do skladiscenja par tisoc let po uporabi. za vse te procese da se dobi ena tona jedrskega materiala je potrebno nekaj tisoc ton goriva v obliki premoga ali nafte. ne delati napake in gledati na jedrsko energijo kot "cisto" samo zato ker JEK ne proizvaja vidnih izpusnih plinov ali podobno.

edina ekolosko kolikor toliko cista vira energija sta sonce in veter. ce kdo ne verjame naj naredi materialno analizo krogotoka nekega izdelka in uposteva vse dejavnike, kateri vplivajo na izdelek. od proizvodnje, transporta in predelave surovin, do polizdelka/ov in do koncnega izdelka. potem je potrebno upostevati se rok trajanja, popravila, odstranitev in reciklazo ali unicenje izdelka. in potem mi naj en rece, da je jedrska energija cista. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno to si mu napisal, kar je pri meni lahko prebral med vrsticami. Vem, da je bistvo velikokrat očem nevidno ampak vseeno - hvala Ledeni :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jedrska energija je dalec najbolj necista energija sploh. od izkopa rude, do predelave v palice in z vsem kar stoji za tem pa do skladiscenja par tisoc let po uporabi. za vse te procese da se dobi ena tona jedrskega materiala je potrebno nekaj tisoc ton goriva v obliki premoga ali nafte. ne delati napake in gledati na jedrsko energijo kot "cisto" samo zato ker JEK ne proizvaja vidnih izpusnih plinov ali podobno.

edina ekolosko kolikor toliko cista vira energija sta sonce in veter. ce kdo ne verjame naj naredi materialno analizo krogotoka nekega izdelka in uposteva vse dejavnike, kateri vplivajo na izdelek. od proizvodnje, transporta in predelave surovin, do polizdelka/ov in do koncnega izdelka. potem je potrebno upostevati se rok trajanja, popravila, odstranitev in reciklazo ali unicenje izdelka. in potem mi naj en rece, da je jedrska energija cista.  :lol1:

Sonce in veter sta res obnovljiva vira energije, vendar imata v takšnih državah kot je naša slab potencial. Veter je nestalen vir energije, ravnotako Sonce, saj ponoči take elektrarne ne obratujejo, dnevi pa tudi niso skoz in skoz sončni. Meni razlagat o jedrski energiji je nonsens, ker sem bil na predavanju na inštitutu. Dobro, ne rečem, da vse vem, vem pa veliko. Dobro skladiščeni jedrski odpadki ne bodo ogrožali nikogar niti 25 milijonov let naprej. Vbistvu plutonij niti ni tisti element, ki bi bil problematičen. Odpadki, ki imajo razpolovno dobo 300 let so navadno Cezij, Stroncij itd. Seveda je dandanes že vse tako poskrbljeno, da je brezveze razmišljat in se ubadat s "temačno" prihodnostjo potomcev. Jedrski material se shrani nazaj tja, od koder je prišel, dobro izoliran od vsega okolja in v prihodnosti nebi smelo biti nikakršnih težav. Prej se bodo ljudje med sabo pobili zaradi vojn, izžagovanja tropskega gozda itd. No, pa sej to je že off-topic, ampak preberite kaj, če koga kaj zanima, naj vpraša mene pa mu dam kakšen koristen link na netu. Poleg tega bi še en reaktor prispeval več energije kot vse TE skupaj, ki so glavni polutanti. Kako bi se obnesle vetrnice. Nevem, naj jih postavijo pa bomo vidli. Če podam moje skromno mnenje - nebodo se obnesle :unsure:

ICE, če dvomiš o čistosti jedrske energije ti priporočam kakšen obisk na inštitutu. Lahko tudi v Avstriji, saj tudi oni imajo enak reaktor kot mi ;)

Še podatek o letni porabi goriva NEK: celih 80 kubikov nizko, srednje in visoko radioaktivnih elementov. Da ne govorim, da davkoplačevalci plačate samo 25sit letnih stroškov za obratovanje in skladiščenje.

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....Vem, da je bistvo velikokrat očem nevidno ...

Stari, Mali princ ! Gremo na pir ! :topic: pa kva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse kar se v zvezi z energijo isplača delat, že počnemo.

Ljudje smo racionalna bitja.

Vse ostalo so nategi.

Nekdo je delal reklamo za biodiesel in komentar je bil, če bi država še malo stimulirala, bi lahko dosegli ceno za liter, ki bi bila primerljiva z ceno diesel goriva iz nafte.

Pozabil pa je omeniti, da je cena tega goriva iz nafte na naši meji skoraj zastonj, ko pa država dajatve gor nabije je pa taka kakršna je. Potem bi morala država pa kaj drugega obdavčit, da bi svoje peneze dobila.

Skrivnosti okol energije ni nobene. Nategov pa kolikor hočete.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Sam malo v razmislek!

Proizvodnja električne energije,je prav dobičkonosen posel.Vem za obilico privatnih investitorjev,ki bi sami financirli postavitev vetrnic,ali pa malih hidrocentral na svoji zemlji,magari tik za hišo.Vsej stvari ge odlično na roko tudi zakon,ki zapoveduje odkup vsake proizvedene el.energije s strani Elektro Slovenija......seveda po tržnih cenah,ki niso tako male(primer 50Mwatna centralica na potoku,mesečno pridobi lastniku cca 500.000,00sit,plačanih v 30 dneh).Temu bi jaz rekel spodobna pokojnina.

Samo,zakaj tega ni toliko,kot bi hoteli????

Birokracija ljubčki moji.Predno dobite vsa soglasja z ministrstva za okolje in prostor,boste osiveli,potem so tu še varuhi narave,pa ribiči.......in nenazadnje opravljanje tečaja,s prav težaškim zaključnim izpitom.

Sama vložek v papirje ni bistveno manjši,kot pa kompletna postavitev male hidrocentarle........ki košta tuto kompleto okoli 150.000,00 evrov.Deluje pa popolnoma samostojno,lastnikova dolžnost je v veliki meri omejena na občasni obisk,podmazovanje potrebnih vrtečih se delov,kontrolo proizvedene elektrike,ki je bila poslana v omrežje,pa mora po zakonu vršiti ES.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam malo v razmislek!

Proizvodnja električne energije,je prav dobičkonosen posel.Vem za obilico privatnih investitorjev,ki bi sami financirli postavitev vetrnic,ali pa malih hidrocentral na svoji zemlji,magari tik za hišo.Vsej stvari ge odlično na roko tudi zakon,ki zapoveduje odkup vsake proizvedene el.energije s strani Elektro Slovenija......seveda po tržnih cenah,ki niso tako male(primer 50Mwatna centralica na potoku,mesečno pridobi lastniku cca 500.000,00sit,plačanih v 30 dneh).Temu bi jaz rekel spodobna pokojnina.

Samo,zakaj tega ni toliko,kot bi hoteli????

Birokracija ljubčki moji.Predno dobite vsa soglasja z ministrstva za okolje in prostor,boste osiveli,potem so tu še varuhi narave,pa ribiči.......in nenazadnje opravljanje tečaja,s prav težaškim zaključnim izpitom.

Sama vložek v papirje ni bistveno manjši,kot pa kompletna postavitev male hidrocentarle........ki košta tuto kompleto okoli 150.000,00 evrov.Deluje pa popolnoma samostojno,lastnikova dolžnost je v veliki meri omejena na občasni obisk,podmazovanje potrebnih vrtečih se delov,kontrolo proizvedene elektrike,ki je bila poslana v omrežje,pa mora po zakonu vršiti ES.

To je skor tko kot catch the cash, kjer vsi igrajo to igrco fajn služijo, pa nobenemu ni več potrebno v službo hodit.

Poznam ljudi ki so to res mislili. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(primer 50Mwatna centralica na potoku)

To sploh ni vec tako mala centralica.Elektrarna MB otok proizvede z vsemi tremi turbinami cca.75mW ce je seveda vode v izobilju , vendar se to le redko zgodi.

Za 50mW rabis reko,s potockom takega stroma ne mores pridelat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!