Skoči na vsebino

Sedeži na motorju - razno


Climber

Priporočene objave

Še Smodišev GSM: 041/403-313

Sicer ga včasih malo težje dobiš na telefon, ker se v delavnici včasih ''gluhega'' naredi... Je pa as na svojem področju. Še nisem slišal kritike čez njegove izdelke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm mu že jaz dal cifro od smodiša kake 4 dni nazaj

poklič še uzi-ja

040/ 345-688

Hvala fantje vsem za pomoč, motoristi rules! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Tudi jst se zanimam za predelavo sedeža pri motorju. Zagledal sem se v te bagsterjeve z gelom. Zanima me, a je že kdo od vas si predelal sedež z gelom?

Je res taka razlika?

Za vse morebitne odgovore se vnaprej zahvaljujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo povem;

Jaz sem še vsak sedež, ki ga je bilo potrebno znižati, znižal sam in je bil vedno kakor treba. In najceneje. Pomembno pa je, da odrežeš spodnji sloj, tako da ne pokvariš zgornje linije.

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kje bi dobu ovčko za na sedež, kok bi to koštal, pa kako se to gor fiksira na sedež tko da ne leze kr tko sm pa ke?

Baje da je za v vročino to najboljša rešitev in pa tudi za mraz..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kje bi dobu ovčko za na sedež, kok bi to koštal, pa kako se to gor fiksira na sedež tko da ne leze kr tko sm pa ke?

Baje da je za v vročino to najboljša rešitev in pa tudi za mraz..

ja najboljše je, da greš k nekomu, ki ima ovce. ta ima ponavadi tudi kakšno kožo. potem pa daš predelat v obliki sedeža.

če te bo zanimala ovčka, ti lahko dam kontakt, kamor bi se lahko obrnil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jst se zanimam za predelavo sedeža pri motorju. Zagledal sem se v te bagsterjeve z gelom. Zanima me, a je že kdo od vas si predelal sedež z gelom?

Je res taka razlika?

Za vse morebitne odgovore se vnaprej zahvaljujem.

na salonu v milanu sm videl tole zadevo. Stvar je narejena izmedicinske plazine proti zaležaninam. iz izkušenj vem, da so te blazine najbolša možna stvar za na posteljo prikovane ljudi. Verjamem da ta zadeva dela tudi na motorju. najbrž jo lahko istaliraš tudi v originalni stol, kot gel blazinice.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na salonu v milanu sm videl tole zadevo. Stvar je narejena izmedicinske plazine proti zaležaninam. iz izkušenj vem, da so te blazine najbolša možna stvar za na posteljo prikovane ljudi. Verjamem da ta zadeva dela tudi na motorju. najbrž jo lahko istaliraš tudi v originalni stol, kot gel blazinice.

Kolikor sem jaz razumel recimo TULE, je zadeva za napihnit in za pričvrstit na sedež, ni pa za vgradnjo. Ima jo tudi boter Detlev.

TULE je pa primerjalni test raznih zadev za na zic in Airhawk se je najbolje odrezal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kje bi dobu ovčko za na sedež, kok bi to koštal, pa kako se to gor fiksira na sedež tko da ne leze kr tko sm pa ke?

Baje da je za v vročino to najboljša rešitev in pa tudi za mraz..

Jaz jo bom pozimi dobil od en'ga kmeta.

To je zakon! Rit se ti ne "užge" od dolgih kilometrov, pa še prijazna je v vročini. Res! :yes:

Če si zainteresiran, te lahko kar naročim. Le okvirne dimenzije in "barvo" boš povedal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem jaz razumel recimo TULE, je zadeva za napihnit in za pričvrstit na sedež, ni pa za vgradnjo. Ima jo tudi boter Detlev.

TULE je pa primerjalni test raznih zadev za na zic in Airhawk se je najbolje odrezal.

eeee, ja. res je namenjen nadgradnji stola, se mi pa zdi, po ogledu v živo, da bi najmanjšo blazinico lahko dal pod skaj na veliki večini motorjev. mal DIY improvizacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... se mi pa zdi, po ogledu v živo, da bi najmanjšo blazinico lahko dal pod skaj na veliki večini motorjev. mal DIY improvizacije.

Verjetno res in fino bi bilo. Imam pa 2 pomisleka:



  • če bi blazinico zaprl pod skaj, preprečiš cirkulacijo zraka in zadeva ne diha več. Vsaj nič bolj kot katerikoli oriđinale zic.
  • ventil bi moral pustiti dostopen za morebitno dopihovanje in reguliranje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno res in fino bi bilo. Imam pa 2 pomisleka:



  • če bi blazinico zaprl pod skaj, preprečiš cirkulacijo zraka in zadeva ne diha več. Vsaj nič bolj kot katerikoli oriđinale zic.
  • ventil bi moral pustiti dostopen za morebitno dopihovanje in reguliranje

tele blazine so tud u bolnicah pogrnjene z nepremočljivim platnom, in ne dihajo, fora teh segmentnih blazin je v precej visokih stolpcih, ki so zelo stabilni, guma je mehka se pa zelo malo razteza. ko jo obremeniš, se neobremenjeni stolpci ne napihujejo, obremenjeni pa se mečkajo po nekem preračunanem vzorcu. za pritisk v tekočinah vemo da se širi v vse strani enako, zato so izpostavljena mesta manj obremenjena. . . .

Ventil je na cca 5-7 cm dolgi cevki. stol prevrtaš in ga pritrdiš v dno.

mene bol zanima, a stol obdrži neko formo, ko mu tole vgradiš in odrežeš 30 al pa 50% originalne spužve. Zato bi experiment raje izvajal na stolu k ga kupiš na ebayu, da se v primeru zayeba ne tolčeš po glavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zimskih mesecih, ko motorji večinoma počivajo, pošljemo 15. vsak mesec sedeže v predelavo. Sedeže se lahko zviša, zniža, skrajša, napolni z gelom, izbere kakšne barve bo sedež. Stranka sama pri nas določi barvo ter karakteristike svojega sedeža.

Logar Blaž

TC Motoshop

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je možno dat samo sopotniški zic in kolko bi to prišlo, ker moja rit mi je en cink manj pomembna kt rit lubice :) If you know what I mean :whistle:

Hvala

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je možno dat samo sopotniški zic in kolko bi to prišlo, ker moja rit mi je en cink manj pomembna kt rit lubice :) If you know what I mean :whistle:

Hvala

ajd

Mene tud to zanima, gre se pa za Kawasaki Z 750 08, pa da bi bil polnjen z gelom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je možno dat samo sopotniški zic in kolko bi to prišlo, ker moja rit mi je en cink manj pomembna kt rit lubice :) If you know what I mean :whistle:

Hvala

ajd

Mene tud to zanima, gre se pa za Kawasaki Z 750 08, pa da bi bil polnjen z gelom.

Mene bo prišel okoli 250-300 EUR. (Z 750) Bo pa cel preoblečen, skrajšan in zadaj dvignjen, in voznikov z gelom.

en ali dva ni neke razlike baje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je možno dat samo sopotniški zic in kolko bi to prišlo, ker moja rit mi je en cink manj pomembna kt rit lubice :) If you know what I mean :whistle:

Hvala

ajd

Če daješ preobleč sedež za FZ1, daj oba, razlika v ceni je minimalna. Govorim iz lastnih izkušenj :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če daješ preobleč sedež za FZ1, daj oba, razlika v ceni je minimalna. Govorim iz lastnih izkušenj :P

Ja, kot je ga. Maus iz prakse napisal, razlika v ceni, ali pošljemo zadnji in sprednji del sedeža, je minimalna, tako, da svetujem, da pošljemo kar oba dela.

Lp

Rado

TC Moto shop

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, šele sedaj sem videl, da si s Koroškega konca. V Šentjanu, zadaj za cerkvijo nekje, je Jehart. Izdelki iz inoxa. Morda pa scoprata kaj.

Kako si pa uredil zadevo -kam si dal delat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!