Skoči na vsebino

Sedeži na motorju - razno


Climber

Priporočene objave

Pozdrav vsem.

Kdo izmed forumašev ima izkušnje s sedežnimi blazinami? Ali uporabljate gel ali napihljive?

Prosim za vaše izkušnje in komentarje, kajti po 400km me je pošteno bolela rit in razmišljam o tem dodatku.

LP Igor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav vsem.

Kdo izmed forumašev ima izkušnje s sedežnimi blazinami? Ali uporabljate gel ali napihljive?

Prosim za vaše izkušnje in komentarje, kajti po 400km me je pošteno bolela rit in razmišljam o tem dodatku.

LP Igor

ISKALNIK!!! TUKAJ veliko o tej temi!

Zic previsok, zic prenizek, zic predebel, zic pretanek........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MiNa hvala, vendar ni tega, kar iščem. Že preden sem zastavil vprašanje, sam iskal po forumu.

hajoktejn, tudi tebi hvala za odgovor, vendar sprašujem za izkušnje lastnikov takšne opreme. Rit pa bom tudi utrdil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Amerikanci takšne dodatke veliko uporabljajo (velike riti :devil: - velike ravne razdalje, maš čas razmišljat o boleči riti).

V tej temi je že omenjeno....., Five Motorcycle Seat Comfort Pads Compared

Pri nas pa očitno tega ne uporabljamo, da bi lahko pisal iz izkušenj.

Vaja dela mojstra vožnja pa utrjuje "tazadno".

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz uporabljam Airhawk-a na Ktm 690e. Zadeva je udobna, ko se enkrat navadiš in "uravnaš" nivo zraka. Ni poceni in trpežnost (zanesljivost) je mogoče malo vprašljiva (meni je po treh sezonah spustil in ni ga ravno enostavno zakrpati, ker je iz neke "čudne" plastike).

Kar se udobja tiče je vreden svojega denarja, vendar pa te lahko hitro pusti na cedilu in potem je kriza.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore.

Resnično kaže, da takšni dodatki pri nas niso običajni. Zanimivo bi bilo imeti primerjavo z gel blazino, ki je verjetno bolj trpežna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je edina (trajna) rešitev najti dobrega tapetnika in predelati sedež. Zadeva ni poceni ampak kakšne druge rešitve ni.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MiNa hvala, vendar ni tega, kar iščem. Že preden sem zastavil vprašanje, sam iskal po forumu.

hajoktejn, tudi tebi hvala za odgovor, vendar sprašujem za izkušnje lastnikov takšne opreme. Rit pa bom tudi utrdil.

Tukaj imaš gel in pa zračno:

Gel

Zračna

Tudi mene mika, da bi si nabavil eno in preizkusil. Niso pa ravno poceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je edina (trajna) rešitev najti dobrega tapetnika in predelati sedež. Zadeva ni poceni ampak kakšne druge rešitve ni.

lp

Franc

odvisno kako je original sedež oblečen; če je sam prklamfana prevleka gor zna tisto gobo spodi vsak k ma 3 ure časa zamenjat; pogledat, najdt material pa lotit se; al pa iskat pa plačvat nekomu; kakor komu ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no moj je dal predelat sedež od cbf k bagsterju in imava oba gel. sej itak da je razlika od originala, samo vseeno po določenem času začne bolet rit. predvsem se mi zdi je odvisno kako sediš, ker jst sedim dokaj na kosteh in me od tega potem boli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no moj je dal predelat sedež od cbf k bagsterju in imava oba gel. sej itak da je razlika od originala, samo vseeno po določenem času začne bolet rit. predvsem se mi zdi je odvisno kako sediš, ker jst sedim dokaj na kosteh in me od tega potem boli.

bo treba vec cevapov pojest :) da ne bo bolel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanim me, kje bi se pri nas dalo dobit eno eli drugo? Ima kdo izkušnje?

Gel

Zračna

Bolj me sicer mika zračna čeprav ni ravno poceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Prebral sem vso temo, vendar nisem nikjer zasledil zakaj precej popotnikov na endurah uporabljajo ovčjo kožo na sedežu!? Verjamem, da je primerna za mraz, ne vem kako je z vročino? Ali je tako udobno...? Verjetno se kožo v dežju sname...? Ali jo uporabljate samo na daljših potovanjih, ali kar vsak dan? Mnenja, izkušnje...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebral sem vso temo, vendar nisem nikjer zasledil zakaj precej popotnikov na endurah uporabljajo ovčjo kožo na sedežu!? Verjamem, da je primerna za mraz, ne vem kako je z vročino? Ali je tako udobno...? Verjetno se kožo v dežju sname...? Ali jo uporabljate samo na daljših potovanjih, ali kar vsak dan? Mnenja, izkušnje...?

Po moje, je vse je odvisno na kakšnem sedežu sediš. Ko sem vozil še KLE 500, sem jo uporabljal na vsaki vožnji izven Slovenije. Dobro se je obnesla v vročini in še bolj v mrazu, kolikor ga je sploh bilo. Paziti pa moraš, da jo čez noč ne pustiš na sedežu, da se ne navlaži in pa ob dežju je malo moteče, če je zelo prevelika.

post-779-0-50624800-1313655621_thumb.jpg

post-779-0-07871400-1313655981_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Fireman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Živjo, takšno zračno blazino sem gledala v louisu in tipa tam vprašala zakaj je airhawk 100 eur, gel pouštrček pa 35. Pa je rekel, da se veliko bolje obnese in, da se ne izrabi kot se gel (ki sčasoma postane bolj ploščat). Notri ima prekatke in je na njem kar prijetno sedet. Mene je zagrabila skopost pa sem kupila gel. Tudi zadovoljna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

iščem informacije, kje v Sloveniji bi lahko predelal sedež motorja, da bi bil bolj primeren za daljše vožnje. Ne zanimajo me tapetniki in obrtniki, ki bi znali preobleči sedež, ker z videzom sedeža ni nič narobe. Potrebujem nekoga z izkušnjami, takega, ki ve, kakšna naj bo prava oblika za voznika in sopotnika in kakšna pena bi bila najbolj primerna.

Mimogrede, ima kdo slučajno izkušnje s tem sedežem?

http://www.wunderlic...ar-G-650-GS.htm

Hvala za pomoč, lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kja je pa z njim narobe??

Verjetno ni pretirano komforten a ne!

Seveda, če je pa do maksimuma znižan.

Pejt u TC Motoshop, da ti vzamejo kalup od tvoje riti, pa ti bodo dali delati tistega iz gela al' kako se mu že reče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kja je pa z njim narobe??

Verjetno ni pretirano komforten a ne!

Seveda, če je pa do maksimuma znižan.

Pejt u TC Motoshop, da ti vzamejo kalup od tvoje riti, pa ti bodo dali delati tistega iz gela al' kako se mu že reče.

Nevem če je to čisto res. V TC neseš svoj originalen sedež. Oni ga pošljejo v (če se ne motim v FR) v firmo Bagster. Oni ti nanovno oblečejo sedež ter ga oplastijo z gelom. Ponudbo lahko vidiš na http://www.bagster.com/en/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem če je to čisto res. V TC neseš svoj originalen sedež. Oni ga pošljejo v (če se ne motim v FR) v firmo Bagster. Oni ti nanovno oblečejo sedež ter ga oplastijo z gelom. Ponudbo lahko vidiš na http://www.bagster.com/en/

Ne motiš se. Si kar prav napisal. Imam pa prijatelja v Zemunu ki se ukvarja s sedeži motorja ( http://www.motosedista.rs/ ). Je tud že kar nekaj Slovencem naredu.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne motiš se. Si kar prav napisal. Imam pa prijatelja v Zemunu ki se ukvarja s sedeži motorja ( http://www.motosedista.rs/ ). Je tud že kar nekaj Slovencem naredu.

Zanimivo...kje pa je Zemun (oddaljenost od slovenije). Sam imam trd supermoto sedež, ki je sam po sebi za kratke fure. Iščem pa nekoga v bližini ki bi mi sedež preoblekel v gel. Mogoče kaka informacija o ceni? Gre pa za Husqvarno sm 610 2008

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo...kje pa je Zemun (oddaljenost od slovenije). Sam imam trd supermoto sedež, ki je sam po sebi za kratke fure. Iščem pa nekoga v bližini ki bi mi sedež preoblekel v gel. Mogoče kaka informacija o ceni? Gre pa za Husqvarno sm 610 2008

Zemun se dejansko drži Beograda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!