Skoči na vsebino

Sedeži na motorju - razno


Climber

Priporočene objave

A si je mogoce kdo omislil tale gel za v sedez? Mene edino moti to, da je potem ko ti ta gel gre treba nov sedez ali pa ce se ti kaj zalomi prav tako. Prodajalec pa zagotavlja da je zivljenjska doba tega gela enaka življenjski dobi original sedeža...

 

lp

Ta prav gel probaš tako, da ga stisneš in mora v najkrajšem času povrniti oblilo. Jaz imam v svojmu 18 mm debel gel in sem dal za dva sedeža ( voznik in sovoznik ) s poštnino 90,78 €. Profesionalec mi ga je vgradil zastonj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si je mogoce kdo omislil tale gel za v sedez? Mene edino moti to, da je potem ko ti ta gel gre treba nov sedez ali pa ce se ti kaj zalomi prav tako. Prodajalec pa zagotavlja da je zivljenjska doba tega gela enaka življenjski dobi original sedeža...

 

lp

meni se zdi to ful drago, ce gledam da je moj komplet nov triumphov gel sedež pršu ene 100€ (je pa res da je bolj majčken) tle pa nej bi sam to čaral :?

ce mislis svoj original sedež predelavat je bolje da to naredi en k s tem bavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta prav gel probaš tako, da ga stisneš in mora v najkrajšem času povrniti oblilo. Jaz imam v svojmu 18 mm debel gel in sem dal za dva sedeža ( voznik in sovoznik ) s poštnino 90,78 €. Profesionalec mi ga je vgradil zastonj.

Ja majhen trg smo pa so takecene pol, iz UK se da dobit za nekje 80€ z postnino...

meni se zdi to ful drago, ce gledam da je moj komplet nov triumphov gel sedež pršu ene 100€ (je pa res da je bolj majčken) tle pa nej bi sam to čaral :?

ce mislis svoj original sedež predelavat je bolje da to naredi en k s tem bavi.

Se strinjam da ni poceni a kar sem gledal custom sedez z gelom me pride 300€+...saj bi ga dal kakemu ki se z tem ukvarja oblazinit. Najbolj me skrbi da bi mi kaj zasustrali pa bi moral vse na novo porihtat...

Bolj me zanima ali je res tako ok gel sedez...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a samo za gel je tok dnarja ... za ta denar dobiš pretapiciranega z vgrajenim gelom   :O

 

:krneki:

Tapeciranje pride 30€...drugace pa kot sem reku iz tujine ce ga narocis cca.80€....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja majhen trg smo pa so takecene pol, iz UK se da dobit za nekje 80€ z postnino...

Se strinjam da ni poceni a kar sem gledal custom sedez z gelom me pride 300€+...saj bi ga dal kakemu ki se z tem ukvarja oblazinit. Najbolj me skrbi da bi mi kaj zasustrali pa bi moral vse na novo porihtat...

Bolj me zanima ali je res tako ok gel sedez...

 

kar mene moti pr temu gold gel vložku je da se mi zdi zelo majhen in zna bit da pol sediš glih na tistem prehodu med "staro peno" in tem gelom. če je gel sedež nej bo čez celo ne tle neki na pol.

 

opcij za idelavo kot si sam pogruntal imaš več, bagster, top sellerie (ta dva sta preizkušeno super), al pa kamor bi jst najprej vprašala, naš forumaš jožexj6, oz. opcija je še ta k je mausu delal (bobo :? iz beograda).

 

razlika med gelom in ne gelom prav gotovo je. sedež sicer ni neki ful bolj mehek, ampak ne utruja riti. po neki urah sedenja je razlika kar očitna. kar se udobja na mopedu tiče je to edn najboljših upgrejdov, ki jih lahko narediš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si je mogoce kdo omislil tale gel za v sedez? Mene edino moti to, da je potem ko ti ta gel gre treba nov sedez ali pa ce se ti kaj zalomi prav tako. Prodajalec pa zagotavlja da je zivljenjska doba tega gela enaka življenjski dobi original sedeža...

 

lp

Razlika med sedežnimi geli, ki se dobijo na tržišču je ogromna. Največja je v sami sestavi, ki na otip ne daje razlike, a se gel sčasoma deformira ali celo preide  v strukturo podobno kefirju in potem razpada pod sedežno prevleko. Zamenjali smo nekaj takih gelov, predvsem razočaranih novih lastnikov motorjev, katerim je predhodni lastnik namestil nekvaliteten gel. potem je tu še spodnja površina gela, ki ima posebno lepilo, ki gelu ne dovoli absolutno nobenih premikov v ležišču, ki ga je pripravil tapetnik.Preko gela mora biti nalepljena posebna mrežica z združitev gela in sedežne pene, šele potem preko pride sedežna prevleka.Sedežne prevleke, ki jih v večini naši tapetniki dajejo niso enakovredne originalom in nimajo nobene garancije na UV, trganje šivov itd. Namestitev usnjene sedežne prevleke zahteva konstantno vzdrževanje. cene gelov se gibljejo od 50€ navzgor; temu primerno je tudi kasnejše počutje in trajnost. cene sedežnih prevlek se gibljejo od 60€ navzgor, glede na material. cene tapetniškega preoblačenja brez materiala pa nekje od 20-30€. Kot zanimivost naj omenim, da v Sloveniji že 3 licenčni dirkači na svojih "dilcah" uporabljajo kvaliteten gel - padci pač puščajo posledice na telesu... (nikoli pa se ne bomo ubranili poceni kitajskih izdelkov v lepih embalažah!)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej, če vse to izračunaš....prodaš svoj sedež in kupiš touratecha  :hooray:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...
Osnovne informacije

Naziv podjetja:

GOLDI

OSEBNI PREVZEM IN VRAČILA NA SEDEŽU PODJETJA NISO MOGOČA.

POSLUJEMO IZKLJUČNO PREKO POŠTE SLOVENIJE IN DOSTAVNIH SLUŽB. 

 

če tistega , ki mi bo poskrbel za mojo rit ne morem videti v obraz ....

 

pa da je to vse kar rabijo za izdelavo :

 

IZDELANO IN DOBAVLJIVO PO NAROČILU - 14-21 DNI -za večino modelov

Za izdelavo potrebujemo:

  1. proizvajalec
  2. model motornega kolesa
  3. letnik motornega kolesa
  4. barva motornega kolesa

načeloma ne vem zakaj rabijo vedeti barvo motorja saj bi si naročnik verjetno želel barvo po svoji želji .. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men je poznano oz. poznam lastnika

Imam jaz en komplet za prodat.Sem po pomoti 2x narocil za voznika in sovoznika.Info 041 666 176 Boris

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam jaz en komplet za prodat.Sem po pomoti 2x narocil za voznika in sovoznika.Info 041 666 176 Boris

kaj imaš za prodat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj imaš za prodat?

komplet za voznika in sovoznika ampak je že prodano

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se pa obnese ovca v ta namen?

Jst mam ta kos ovce vedno s sabo v kufru.Ko zacne boleti rit ti ovca še za kako urco podaljša, pol pa tud to ne pomaga več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

 

Osnovne informacije

Naziv podjetja:

GOLDI

OSEBNI PREVZEM IN VRAČILA NA SEDEŽU PODJETJA NISO MOGOČA.

POSLUJEMO IZKLJUČNO PREKO POŠTE SLOVENIJE IN DOSTAVNIH SLUŽB. 

 

če tistega , ki mi bo poskrbel za mojo rit ne morem videti v obraz ....

 

pa da je to vse kar rabijo za izdelavo :

 

IZDELANO IN DOBAVLJIVO PO NAROČILU - 14-21 DNI -za večino modelov

Za izdelavo potrebujemo:

  1. proizvajalec
  2. model motornega kolesa
  3. letnik motornega kolesa
  4. barva motornega kolesa

načeloma ne vem zakaj rabijo vedeti barvo motorja saj bi si naročnik verjetno želel barvo po svoji želji .. 

 

Tovarna Luimoto iz Kanade izdeluje sedežne prevleke najvišjega ranga in so barvno vsklajene z tovarniškimi barvami motornih koles. Za individualne želje pa lahko poskrbijo domači tapetniki ... link za enega od vaših motorjev: http://www.luimoto.com/?s=123

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jst mam ta kos ovce vedno s sabo v kufru.Ko zacne boleti rit ti ovca še za kako urco podaljša, pol pa tud to ne pomaga več.

 

No nabavu sem AIRHawk2 povšter za pod rit, ker nazadnje 750km v eni furi z sopotnico je bila pa prehuda za mojo tazadnjo. Izkušnje z Airhawkom kdo?

jaz bom poročal čez kakih 20dni....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!