Skoči na vsebino

Sedeži na motorju - razno


Climber

Priporočene objave

Je mogoče že kdo zamenjal notranjost sedeža(peno),z kakšnim drugim meterijalom.

Nekje sem prebral,da so dali not namesto pene nekakšen gel,nevem točno,bi mi pa vsaka informacija prišla prav-tel.,naslov-tudi izkušnje.Mogoče se komu zdi vse skupaj malo :slap: :slap: ampak jebiga eni vedno nekaj komplicirajo :bounce:

Kolikor vem, se gel uporabi le kot končni sloj, nekakšen povšterček iz gela. Mogoče bi bilo uporabno nardit sedež iz lateksa. Sam sem nekaj experimentiral . Imam še en primeren kos če te zanima . :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Kako se Bagster obnese na nakedu? mislim konkretno na ER 5, ER 6, Fazer... Zanimajo me obe varianti, kompletni bagster sedež, ali samo ustrezno podložena prevleka... Ali ima kdo konkretne, primerjalne izkušnje s sedenja na bagsterju in brez njega? A res bistveno izboljša udobje oziroma zmanjša bolečo "rit" na daljših relacijah? In končno, kje se gibljejo cene? Se splača oziroma kdaj se splača?

Hvala za odgovore...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se Bagster obnese na nakedu? mislim konkretno na ER 5, ER 6, Fazer... Zanimajo me obe varianti, kompletni bagster sedež, ali samo ustrezno podložena prevleka... Ali ima kdo konkretne, primerjalne izkušnje s sedenja na bagsterju in brez njega? A res bistveno izboljša udobje oziroma zmanjša bolečo "rit" na daljših relacijah? In končno, kje se gibljejo cene? Se splača oziroma kdaj se splača?

Hvala za odgovore...

Da te nebo rit bolela na daljših vožnjah ti "pomaga" samo kondicija in pred daljšim potovanjem čim več krajših voženj voženj.Noben,pa če je šetako drag sedež ti nebo pomagal. Vsako leto,ko spremljamo kolesarsko dirko štiridnevno po-Sloveniji,prevozimo v 4-rih dneh ca 2K kil. od tega ca 1K z kolesarji,povprečna hitrost 40Km/h ,to je na dan ca 4,5 ure +prihod na štart in domov spat še ca 3 ure vožnje,vseskupaj dnevno v sedežu ca 7,5 ur.

Ps: vsi policisti, spremljevalci kolesarske dirke imajo 1-teden pred dirko kondicijske priprave. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ps: vsi policisti, spremljevalci kolesarske dirke imajo 1-teden pred dirko kondicijske priprave. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ps: vsi policisti, spremljevalci kolesarske dirke imajo 1-teden pred dirko kondicijske priprave. :whistle:

S tem se popolnoma strinjam... tudi sam počnem enako in kar se kondicije tiče nimam problema (prevozil letos cca 12000 km)... Sprašujem zgolj za mnenje, da bi se naslednje leto, kljub začetni kondicijski pripravi, na naslednjih 12000 še boljše počutil... skratka, gre mi bolj za udobje, z bolečo ritjo na srečo tudi letos nisem imel velikih problemov....

Hvala vseeno za nasvet...

Še malo te potolažim.Jaz peljem večkrat ženinega ER-6-N in če ga primerjam z mojim res ni primerjave in mislim,da po -Sloveniji z kolesarji nebi zdržal bi rit bolela in nogi od zaviranja in šaltanja OK :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še kak drug naslov za pokrov zadka?

pod kaj naj iščem na e bayu?

V nemščini:

  • Sitzabdeckung
  • Höckerabdeckung
  • Soziusabdeckung
D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nemščini:
  • Sitzabdeckung
  • Höckerabdeckung
  • Soziusabdeckung
D.

Tudi pod heckabdeckung so že bili...

Sem že jaz pred časom iskal za nadzvočnega, pa ni vedno in povsod ponudbe...se pa najde ziher 1x do 2x na mesec, vendar je še nisem videl v edini pravi barvi, ponavadi so zelene ali modre.

Če boš imel srečo jo za okoli 30-40 ojrov imaš...

Popravljeno . Popravil MarduK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pod katerim koli nazivom iščem, ga ni...

vsaj trenutno ne... :krneki:

Da ne...??? :) Vendar je malo dražja, saj naj bi bila nova, pridno spremljaj eBay pa se sigurno kaj najde za pošteno ceno...

Sitzbank abdeckung

Če hočeš najdit kakšno stvar poiskusi s čimmanj kriteriji (beri, brez črtic in r-ov :) ) na levi strani pa označi, da ti prikazuje tudi ali pa samo artikle eBay trgovin. Imaš skoraj cel motor po delih...

Popravljeno . Popravil MarduK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Odločil sem se za predelavo sedeža na tenerejki da bo malo bolj udoben za dva na daljše furce. (Do sedaj sva se stiskala :rolleyes: ). Sej ni s tem nič narobe ampak do Splita ni blo fajn. Podaljšal sem ga že za 8 cm, sedaj pa rabim tapravo spužvo za pod tazadnjo. Zanima me če je kdo že slučajno kupoval in mi zna svetovati kje bi se ta zadev lahko pri nas dobila. Astra jama ne obstaja več tko da mi bo vsaka info. prišla prav.

LP, Damjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Da lahko nadaljujem izdelavo motorja bi potreboval sedež. Vendar v Sloveniji nisem nikjer zasledil nikogar ki bi imel tako robo.

zato tukaj sprašujem če je kdo to že kdaj počel in ali ima še kak odlitek za prodat.

Mogoče je že kdo s kod naročal tak del?

Je pa za motor Honda CB 750.

Hvala za vse informacije!

V mislih pa imam tak sedež:

CB750seat1.jpg

CB750short2.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... jaz sem imel do nedavnega Suzukija B12, na katerem sem preoblekel sedež v usnje ...

... usnje mi je priskrbel prijazni "motosvetovec" :worship: , ki pa ga žal ni več na forumu ...

... sedež mi je preoblekel prijazni mojster - tapetnik, ki je zadevo izvedel 100% ...

... z vzdrževanjem sedeža nisem imel težav, ker je bilo usnje visoko kvalitetno (namenjeno za sedeže čolnov) ...

... občasno ( 2 - 3 x na leto) sem ga premazal z lanenim oljem, tako da se voda ni nikoli vpila vanj ...

... edina težava usnjenega sedeža je drsenje, če si oblečen v korduro ali kavbojke ...

... usnje na usnje ni bilo nikakršnih težav ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
a to pelješ čevljarju, krojaču al obstajajo prav posebne firme za te stvari al kam?? :hmm:

lp

Nevem odkje si ni podatka v profilu,če si kje iz Dolenjske ti to naredi tapetnik v Šmihelu NM OK.

Sicer pa na tem naslovu lahko naročiš nov sedeš-po naročilu.

www.bd-deutschland.de

BD_Motorradzubeh_r_Deutschland_GmbH___Sitzbankver_nderungen___Sitzbankmodifikationen_f_r_BMW_Motorr_der.htm

Popravljeno . Popravil Brumer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznam enega iz okolice LJ, sam nevem če ima čas zaradi veliko dela, sem vidu njegovo vespo, ki jo je obnavljal in med drugim preoblekel sedež..res 1A

če rabiš š tevilko PM :unsure: :unsure: :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to pelješ čevljarju, krojaču al obstajajo prav posebne firme za te stvari al kam?? :hmm:

lp

Uporabi iskalnik, kajti o tem je blo povedanega par strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jaz sem si to naredil sam... je bla pa kar zajebancija...

...v Velenju ti to naredi firma HTZ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!