Skoči na vsebino

Kino - priporočila in debatni krožek :)


Priporočene objave

Hola,

tik pred vrati je nova motosezona, zato bo tehle vtisov vedno manj :naughty: ta mesec je blo tkole:

Cars (2006)

vzgojna, prisrčna, nadvse zabavna in navihana bencinska animacija (z nekaj nesmrtnimi izjavami: npr I'm happier than a tornado in a trailer park :lol1: ), zato jo rad večkrat pogledam, zlasti v dobri družbi ;) nujno za vse, ki so jim ob rojstvu natočili bencin v žile!!

Chronicles of Riddick (2004)

Vin Diesel še vedno išče svoje korenine; tokrat se pusti ujeti plačancem samo zato da lahko zbeži iz najbolj varovanega zapora iz katerega ni še nihče nikoli ušel; premaga Necromangerje, grozljivo, nepremagljivo vojsko ki ljudi spreobrača v svojo vero ali ubije, če se ne pustijo - vse seveda čist tko usput, mimogrede, na silo - hotel je samo pomagat fletni bejbi in oni so se znašli vmes ;) tole je bil Directors Cut, še boljši kot "navadna" verzija

G-Force (2009)

morski prašički rešijo svet!! lahkotna komedija, izjemno tehnično doterano + dobra glasba (hiti z glasbene lestvice), 88 minut smeha plus zastonj vpogledi v žensko logiko ;)

Eden Log (2007)

kaj narediti če se zbudiš nag v mrzli, temni votlini in se ne moreš spomniti niti kdo si, kaj šele kje si in kaj delaš tam?? srhljiva, temačna vizija prihodnosti, a s čudno, meni nerazumljivo in nelogično zgodbo, ki je ne pojasni niti konec... mi ni blo všeč

Equilibrium 2002

ko se srečata Batman in Boromir preživelih ne bo veliko, zlasti če sta (obvezno) zadrogirana verska fanatika v temačni fašistični prihodnosti post WW III sveta; odlična igra in hude fight scene (gun katas :D )

Immortel (ad vitam) 2004

futuristični film po kultnem francoskem stripu Enkija Bilala, ki je režiser in scenarist; v piramidi, ki lebdi nad mestom, (egipčanski) bogovi odvzamejo Horusu nesmrtnost, njegova edina rešitev je neznana plavolaska (itak - le da so tokrat lasje res modri, ne blond :P ), najbrž zlo kul za fane, meni je blo tkotko

Impostor (2001)

še en film po kratki zgodbici Philipa K. Dicka o vojni z nezemljani, malce dodelan scenarij tko da mi je blo zanimivo kljub temu da sem že poznal zgodbico; zagotovo še bolj zanimivo za tiste ki zgodbe niso brali

Indiana Jones 1 - 4 (1981 - 2008)

vsem znane, nekoč izjemno hude avanture, danes pa (zlasti drugi del) malce preveč naivno, stereotipno dogajanje; zadnja dva dela veliko boljša, saj ko se srečata Indiana Jones in (edini pravi) James Bond se morajo kresat iskre... in prav tako se kreše tudi ko IJ nenadoma dobi sina, njuna nasprotnica pa je Galadriel ;)

K-PAX (2001)

ko nam nekdo pokaže kakšni smo (in si seveda nismo všeč), je reakcija logična: takšno osebo je treba takoj zapreti v sobo z gumijastim pohištvom in enakimi stenami in ga pošteno zadrogirati - seveda zato da bo ozdravel, kaj pa drugegea... odličen film po (prvi) knjigi (psihiatra) Gena Brewerja, genialna izbira igralcev, Kevin Spacey in Jeff Bridgess sta carja :worship:

Minority Report (2002)

kako zmotljiv je nezmotljiv sistem ali narod je nepojebljiv: vse, tudi (za celotno družbo) skrajno koristen sistem proti ubijanju je treba zlorabiti za ubijanje... očitno se res nikoli ne bomo nič naučili in nas bo Darwin odvrgel na smetišče zgodovine... akcijski križarski pohod Toma Cruisa

Planet 51 (2009)

zabavna vesoljska pustolovščina za otroke, v kateri smo alieni tokrat - Zemljani :D tehnično dovršena animacija Ilion Animation Studia ni prav nič slabša od Pixarjevih ali Dreamworksovih izdelkov, svaka čast!!

Sherlock Holmes (2009)

n-ta izvedba slavnega detektiva, fantazijska zgodba za izgovor za uporabo specialnih efektov; fajn, gledljivo, napeto, a nič za dol past, nima čara starih serij... scene Londona v tistem času so hude k pajk ;)

Up (2009)

zlo hvaljena, meni pa sicer gledljiva, a podpovprečna animiranka; tehnično sicer čist OK (kot vse kar pride iz Pixarja), zato pa zgodba (vsaj meni) votla, za lase privlečeni zapleti - fajn, vesel začetek, nato pa kr neki, vmes nekaj zabavnih situacij... meni bolj tkotko

Totall Recall 2070 (1999)

zanimiva TV serija, postavljena v svet ki smo ga spoznali v filmu z enakim naslovom in v katerem je svoje mišice kazal veliki Arnie (čeprav mene scensko še bolj spominja na Blade Runnerja); razmišljanje o tem kakšna je skupna prihodnost ljudi in strojev; poudarek seveda na tem, da je treba vse kar ne razumemo takoj ubit, a tudi razmišljanje o alternativi... žal samo ena sezona

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče ve kdo, kateri del Indiane Jonesa je, ko skupaj z nekim rusom pobegneta iz nemškega gradu-zapora z vrvjo, spleteno iz vrvic paketov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A serious man? men ni bil všeč smile.gif Surrogates je pa še kr zanimiv

Men je vsec predvsem zarad nekolk crnga humorja in bedastih Izraelcev...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Včerajšnji večer je na LCD vrgel film Antikristpriznanega danskega režiserja Larsa von Trierja - v njem igrata Willem Defoe in Charlotte Gainsbourg.

Film je brutalno dober (in dobro brutalen), ampak ohranja zelo art pristop.

Priporočam vsem.

Hkrati priporočam še njegova filma Idiotiin Dogville.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Priporočam Alico v čudežni deželi, 3D, malo drugačen film ampak je za pogledat :)

Lovec na glave, idealen film za it v kino z boljšo polovico, sproščanje ob ogledu filma :yes:

Še 2, ki bosta šele prišla v kino in sta idealna za tiste, ki bi boljše polovice peljali v kino: Predobra zame in pa Romanca v rimu. Napovednika zgledata obetavno :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Ali veste kako se imenuje film, ki je bil na TV pred kakim mesecem. Šlo je o medicinskih študentih, ki so se z elektro šoki ubijali in se nato ponovno obujali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

tisti ki ste ga zamudili na Grossmannovem festivalu vina in filma in na Motovunskem festivalu, priporčam ultimativno horror senzacijo, prvenec režiserja Srdjana Spasojevića, v katerem blestita igralca Srdjan Todorović in Sergej Trifunović !

silovit filmski napad na vse čute ki pomika meje žanra daleč prek vseh meja zapovedane morale in t.i. dobrega okusa.

post-770-046670100 1280746611_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

...Že nekaj časa v kinu: Inception (izvor) z Leonardom Di Capriem

film se je povpel na 3 mesto najboljših filmov vseh časov na IMDB-jevi lestvici

priporočam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Film Salt z Angelio Jolie katastrofa. Tako napihovanje o tem filmu, si vzameš čas, da si ga pogledaš pa samo čakaš kdaj bo konec. Bolj dolgočasnega filma že dolgo ne. :wallbash:

Film Roobin Hood(Russell Crowe) začetek tako dolgočasen, da sem po slabi uri zaspal zraven :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Film Salt z Angelio Jolie katastrofa. Tako napihovanje o tem filmu, si vzameš čas, da si ga pogledaš pa samo čakaš kdaj bo konec. Bolj dolgočasnega filma že dolgo ne. :wallbash:

Film Roobin Hood(Russell Crowe) začetek tako dolgočasen, da sem po slabi uri zaspal zraven :rolleyes:

Morš pa pol pogledat Robin Hood:možje v pajkicah od Mel Brooks :) boš pa crknu od smeha zraven ;) letnica je '99. :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!