Skoči na vsebino

Komunikacijski sistemi za čelade, Intercom...


kasti

Priporočene objave

Hmmm zdaj ko mam bon za 30% pri BScentru gledam mal te intercom....a se mi splaca vzet Celllularline F5MC ali naj pocakam po NL in vzamem raje N-COM M5. Cena Cellularline z popustom cca. 175€ tega N-COM pa ker ne najdem nikjer cenej.....250€....?

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri N-Com M5 imaš kar naenkrat 2 zunanji enoti. Precej obilna tipkovnica na levi in led luč z oddajnikom zadaj. Tudi anteni, ki štrlita vsaksebi iz zadnje enote nista najbolj posrečeni. Cena je pa sploh ubitačna - za par 500€. In kaj potem od vse navlake, ki jo aparatura premore res potrebuješ? Jaz osebno samo povezavo s sopotnico (voznik-voznik) in teto Garmin, pa baterijo, ki zdrži en dan brez polnjenja. In to mi za enkrat omogoča Interphone F4 (dvojno pakiranje) za 180€, kolikor je veljala najugodnejša ponudba iz Italije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm zdaj ko mam bon za 30% pri BScentru gledam mal te intercom....a se mi splaca vzet Celllularline F5MC ali naj pocakam po NL in vzamem raje N-COM M5. Cena Cellularline z popustom cca. 175€ tega N-COM pa ker ne najdem nikjer cenej.....250€....?

 

lp

Js bi ti priporoču kr F5 kr ga imam pa vem da je vredn svojga dnarja pa še v vsako čelado paše,no sej vrjettn tud N-COM ni slab ampak pol si vezan na Nolana

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js bi ti priporoču kr F5 kr ga imam pa vem da je vredn svojga dnarja pa še v vsako čelado paše,no sej vrjettn tud N-COM ni slab ampak pol si vezan na Nolana

 

Nolanov univerzalni komunikacijski sistem MULTI je mogoče namestiti na katerokoli čelado, ne glede na blagovno znamko. In ne samo to - preko funkcije “UNIVERSAL INTERCOM”, se lahko brezžično poveže tudi z interkom sistemi drugih blagovnih znamk.

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ugodno prodam interkom: TUBO  ver 1.0

 

10353557_891319050899985_466891070559439

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ugodno prodam interkom: TUBO  ver 1.0

 

 

A za komunikacijo motorist-motorist mores pa fleksibino cev vlect za sabo al kako  :lol1: Tole je baje top šit  :lol1:

 

hose-nasl3.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a si res želite poslušati sopotnico :O

 

res si tega ne želte :P

 

:krneki:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a si res želite poslušati sopotnico :O

 

res si tega ne želte :P

 

:krneki:

pa ne sam to, če bi si prej vse po interkomu povedala (zanemarim dejstvo, da bi me komandirala kak naj vozim) si potem ob kavi ne bi imela več kaj povedati in bi z žalostnim obrazom oba strmela nekam v daljavo, ter srebala kavo :(

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami34 :lol1: .. sicer je pa včasih res boljše ... slika je, tona ni :P ... pa tut slika je včasih odveč ;)

 

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maš prav, sam abčutki/čustwa so pomembni, ko te s stegni objame, ko joške prisloni nate in ko z roko zaidem nazaj med.....uf..zdj sm pa mau zalutal vn iz teme....se opravičujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta čustwa vas bojo končala dečki  :lol1:  no vzel sem od Sena 20S model, ki mi ga je Ferrarista zrihtal... :beer2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez interkoma je malo tečno, če potuješ v dvoje. Zadaj se ti nekaj dere pa ne razumeš nič, se trudiš ugotovit kaj hoče imet pa se začneš obračat, odpirat vizir, kričat nazaj, da ne razumeš nič... in pozabiš na druge pomembne stvari (cesto, signalizacijo. promet.. ). Dokler ga nisem imel, sem par krat naredil neumnost (kmalu šel iz ceste, v avto pred seboj, spregledal rdečo.. ).  Med daljšimi potovanji je super, da si kaj poveš, ne zgrešiš križišča (ja, tudi GPS včasih ne ve vsega), mogoče je kdaj sopotnica/ik pozoren na kakšno reč, ki si jo sam spregledal.

 

Primer spregledanega semaforja in križišča brez uporabe interkoma:  Se voziva po Avstriji, kar precej gost promet (konec službe) sama križišča in tripasovnice. Spremljam promet in gledam table, kam in kako nakar mi začne sopotnica nekaj kričati. Žal sem jo 2x preslišal in ker v tretje gre rado pravijo je res šlo za las. Prevozil sem rdečo in se ustavil sredi križišča in malo pred avtomobilom, ki je zavijal. Semafor sem spregledal, ker je bil "visoko" nad cesto stranskega pa nisem opazil zaradi tovornjaka in kombija. V samo križišče pa so se vključevale dve majhni stranski cesti.

Ta dogodek mislim, da je bil tudi povod za nakup interkoma.

 

Vsak ve zase ali mu stvar ustreza ali ne.

Popravljeno . Popravil alen1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stvar ni slaba, daleč od tega, ima svoje prednosti, žal pa tudi slabosti. Mi2 sva se odločila, da pač nočeva in po dobrih skunih cca 100000km sva še vedno istega mnenja. 

Bi se pa jaz zamislil malce nad svojo vožnjo, če bi skoz rdečo vozil ali pa spregledal kako vozilo samo zaradi sopotnice (no razn če je gola oduzad al pa če mi pokrije vizir) :P

Namreč, stvari ki te lahko zmedejo je več, od gpsa, do utripanja kake lučke na armaturki, zvonenja telefona, nenazadnje slaba veza in priiskanje na čwekafon, ne samo čvek s sopotnikom.

Vedno velja isto pravilo, koncentracija ti ne sme past in podobne napake se ne smejo dogajat, ker so nevarne.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maš prav, sam abčutki/čustwa so pomembni, ko te s stegni objame, ko joške prisloni nate in ko z roko zaidem nazaj med.....uf..zdj sm pa mau zalutal vn iz teme....se opravičujem.

 

Danes zvečer ob 22:00 je popravni izpit. Brez interkoma, način testa bo touch to touch.

Ne zamujat, držite se roka.

:D

Popravljeno . Popravil nikasport
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zame je komunikacija dodana vrednost, čeprav sem bil tudi sam skeptičen, dokler je nisem preizkusil. Najprej enostavno, ožičeno, sedaj pa uporabljava Midlandov BTX2.

 

Še posebej je dobrodošla, ko sva z mojo najdražjo vsak na svojem motorju, ker jo lahko, poleg običajnega pogovora, opozorim na posebnosti na cesti, prometu in nasploh na nevarnosti...

Popravljeno . Popravil Joker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stvar ni slaba, daleč od tega, ima svoje prednosti, žal pa tudi slabosti. Mi2 sva se odločila, da pač nočeva in po dobrih skunih cca 100000km sva še vedno istega mnenja. 

Bi se pa jaz zamislil malce nad svojo vožnjo, če bi skoz rdečo vozil ali pa spregledal kako vozilo samo zaradi sopotnice (no razn če je gola oduzad al pa če mi pokrije vizir) :P

Namreč, stvari ki te lahko zmedejo je več, od gpsa, do utripanja kake lučke na armaturki, zvonenja telefona, nenazadnje slaba veza in priiskanje na čwekafon, ne samo čvek s sopotnikom.

Vedno velja isto pravilo, koncentracija ti ne sme past in podobne napake se ne smejo dogajat, ker so nevarne.

Glede rdeče. Ob nepravem času na nepravem mestu. Hotela mi je samo dobro. Spremljala je okolico in opazila je, kar sem jaz slučajno spregledal (ni da rad vozim skozi rdeče :) ).

Če ima GPS bluetooth se v večini primerov da povezati z interkomom. 

 

No kakor koli meni lušna zadevca.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da rabiš interkom, da ne bi spregledal rdečo ... to mi je pa malo, oprosti izrazu, smešno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da rabiš interkom, da ne bi spregledal rdečo ... to mi je pa malo, oprosti izrazu, smešno

Prebereite kaj sem napisal (na tem forumu je itak bolje bit tiho). Verjetno ste vsi tukaj popolni in nikoli nič ne spregledate. Vsak naj si po svoje razalaga in misli, kar si hoče.

Popravljeno . Popravil alen1
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse sem prebral ... ampak, berem tako, kot sem napisal.

 

sam imam vgrajene zvočnike in med vožnjo poslušam MP3, marsikdo misli, da odvračajo pozornost, mene muska med vožnjo ne moti

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bod takoj užaljen. Vse napake moramo znižati na minimum, oziroma anulirati in če tu pomaga interkom, hvala Bogu, sam da ostanemo živi in celi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nism užaljen. Nobenemu nič ne zamerim. Opisal sem en dogodek, kjer bi me intertkom takrat rešil neprijetne situacije. Šlo se je za splet okoliščin in to, da sem poslušal sopotnico kaj mi hoče ravo sedaj tako nujnega povedati (odpiranje vizirja, obračanje glave... ).

Pa še za eno zadevo je super, če nimaš navigacije daš sopotnici prej da naštudira pot pa je :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi včasih pogrešal muziko ker se itak večina sam vozim (no vsaj lani sem se)...zaenkrat sem ga kupil, kako se bo izkazalo to med vožnjo bom še vidu sproti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvo pravilo moto sveta, nikoli, ampak res nikoli ne priznat da si naredu napako. drugi udeleženci v prometu so sami kreteni, amapk JAZ sem pa popolen in nezmotljiv, imam najboljsi moped, sm najbolj pameten in si najvec upam. jst sm car vsi drugi ste p*****

k enkrat to pogruntas in se sploh ne ubadas vec s tem pol mogoce na vsako stoto objavo kej zves, drgac je pa govota samo o zgoraj navedenih zadevah.

no pr nas bi nam prsla komunikacija kr prav, da se lahko kej po poti zmeniva, pa da si lahko poves kaksna je kaj cesta itd. za poslusat muziko ne vem, poslusam moped rajsi. mi je pa edina k se mi nekako zdi sprejemljiva sena 10R tista ta tanka, ker ostalo se meni zdi da je preveliko :hmm: da bi mi pa neki okol uses zvizgalo se mi pa ne zdi v redu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

itak da so vsi drugi kreteni :smoke:

 

interkom se mi zdi kot prostoročno telefoniranje in pogovarjanje v avtu in mislim, da bolj odvrača pozornost prostoročno telefoniranje  kot poslušanje radia v avtu ... oboje sem probal, v avtu in na motorju, zato lahko presodim, kaj meni bolj odgovarja ...  tisti , ki niste oboje probali, lahko samo ugibate

 

tisti, ki pa poslušate vsak zvok in obrat motorja, in temu prilagajate način vožnje ... jaz tega nisem sposoben :P

 

:krneki:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!