Skoči na vsebino

Komunikacijski sistemi za čelade, Intercom...


kasti

Priporočene objave

V mojem primeru (imam x-lite 701 in unterphone F4) ni zaradi škatlice nobenega žvižganja od 0 do 180 km/h.

 

Moram pa izjemno pohvaliti model F4. Sva ga z punco testirala prejšnji vikend na poti na morje in inzkazal se je veliko bolje kot je bilo pričakovano. Na avtocesti se je dalo pogovarjati tudi pri 140 km/h, ni bilo slišati nobenih šumov ali žvižganja zaradi vetra, zdržala pa je pot tam in nazaj, vse skupaj približno 600 km. Priporočam vsem ki rabijo kvalitetno komunikacijo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdravo!

 

Mene zanima, če kdo uporablja Interphone F5 (XP). Kako se obnese? Je kaj motečih dejavnikov? Predvsem razmišljam o nakupu za namene šole vožnje. Potrebujem pa komunikacijo za 2 čeladi (motor - motor) in ki se kobinira za 1 čelado in 1 avto. Pri Interphone je to možno.

 

Mene zanima, kako se obnese ;)

Kako dolgo drži baterija (ne po papirjih, pač pa v praksi)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kompi...vprašanje.

 

 

Ali je možno NCom Basic Kit 2 in NCom Buetooth Kit 2.1 iz uničene N90 prestavit v N84 ncom in če to deluje v povezavi z BX4 v X701.

 

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi...vprašanje.

 

 

Ali je možno NCom Basic Kit 2 in NCom Buetooth Kit 2.1 iz uničene N90 prestavit v N84 ncom in če to deluje v povezavi z BX4 v X701.

 

Hvala.

 

N-Com Bluetooth Kit 2.1 lahko uporabiš na obeh čeladah in ga seveda povežeš tudi s sistemom N-Com BX4.

Basic Kita 2 pa na čeladi N84 žal ni mogoče uporabiti. Potrebno bi bilo nabaviti tistega, ki je bil narejen posebej za čelado N84.

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Nisem bral vseh tem, če je že kdo spraševal mogoče...

..imam N86 Nolan čelado in predvidevam da je optimalna bluetooth naprava od n-coma, ker ima že predpripravljeno v čeladi..sem pa v dvomih da bi kupil

Interphone F4 (deluje do 500m zračne linije :) )

 

http://motoport.si/index.php/oprema/komunikacija/interphone-f4-enojni-detail

ker sem ga uporabljal od kolega in sva šla do Zadra in zadeva deluje odlično, do 100km/h in še veter zraven nagaja sem ga dokaj vredu slišal in zato me zanima kako je z N-com napravo..je kompatibilna z Interphone f4, ker kolega s katerim sem največ skupaj ima namreč Interphone f4 in mi ne bi nič koristil N-com če ni kompatibilen z Interphone f4

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem bral vseh tem, če je že kdo spraševal mogoče...

..imam N86 Nolan čelado in predvidevam da je optimalna bluetooth naprava od n-coma, ker ima že predpripravljeno v čeladi..sem pa v dvomih da bi kupil

Interphone F4 (deluje do 500m zračne linije :) )

 

http://motoport.si/index.php/oprema/komunikacija/interphone-f4-enojni-detail

ker sem ga uporabljal od kolega in sva šla do Zadra in zadeva deluje odlično, do 100km/h in še veter zraven nagaja sem ga dokaj vredu slišal in zato me zanima kako je z N-com napravo..je kompatibilna z Interphone f4, ker kolega s katerim sem največ skupaj ima namreč Interphone f4 in mi ne bi nič koristil N-com če ni kompatibilen z Interphone f4

Sistema nista kompatibilna, se pa nekaj pripravlja pri N-com v to smer.

 

Na ebayu za ta denar dobiš dvojni komplet:

 

http://www.ebay.de/itm/INTERPHONEF4TPPLEU-INTERPHONE-F4-NEW-DOUBLE-FOR-ALL-HELMETS-MULTIFUNCTION/350837436832?_trksid=p2045573.m2042&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D15814%26meid%3D683309834630845062%26pid%3D100033%26prg%3D7513%26rk%3D4%26rkt%3D4%26sd%3D231031946285%26

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

škoda potem morem se samo ozirat na Interphone...ali je Interphone f4 in f4XT ki je novejši med seboj kompatibilno?
tak model ima kolega in takšnega kupujem..če je kje mogoče ceneje 

http://www.ebay.de/itm/161085866019?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

malo je to offtopic ker vem da je govora o N-comu....no ko bo prišel model N-coma ki je kompatibilen z Interphone pa prosim kar takoj objavite :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako pa je pri N-comu med seboj so vsi modeli kompatibilni?

Popravljeno . Popravil Ktr1sk
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

škoda potem morem se samo ozirat na Interphone...ali je Interphone f4 in f4XT ki je novejši med seboj kompatibilno?

tak model ima kolega in takšnega kupujem..če je kje mogoče ceneje 

http://www.ebay.de/itm/161085866019?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

malo je to offtopic ker vem da je govora o N-comu....no ko bo prišel model N-coma ki je kompatibilen z Interphone pa prosim kar takoj objavite :)

 

Ktr1sk... n-com je zihr odlična zadeva, vendar če ti je pomembno, da lahko vzpostaviš povezavo s kolegom, mislim, da z nakupom Interphona ne moreš zgrešit. Jaz sem z Interphonom f4xt super zadovoljna... ima dober domet in baterijo - v nedeljo recimo je bil prižgan 9 ur pa je po prihodu domov še vedno delal. Od tega ni bil v uporabi samo v času kosila, pa še takrat je bil prižgan v stendbaju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem bral vseh tem, če je že kdo spraševal mogoče...

..imam N86 Nolan čelado in predvidevam da je optimalna bluetooth naprava od n-coma, ker ima že predpripravljeno v čeladi..sem pa v dvomih da bi kupil

Interphone F4 (deluje do 500m zračne linije :) )

 

ker sem ga uporabljal od kolega in sva šla do Zadra in zadeva deluje odlično, do 100km/h in še veter zraven nagaja sem ga dokaj vredu slišal in zato me zanima kako je z N-com napravo..je kompatibilna z Interphone f4, ker kolega s katerim sem največ skupaj ima namreč Interphone f4 in mi ne bi nič koristil N-com če ni kompatibilen z Interphone f4

 

kako pa je pri N-comu med seboj so vsi modeli kompatibilni?

 

Komunikacijski sistemi N-Com (->klik) se popolnoma prilegajo pred-pripravljenim čeladam Nolan: na čelado nameščen sistem ne povzroča morebitnega dodatnega hrupa, vgrajene slušalke pa ne vplivajo na počutje v njej. Zvok je vrhunski, upravljanje pa enostavno. Poleg tega so čelade Nolan z vgrajenim in aktiviranim sistemom N-Com varnostno preizkušene in homologirane skladno z zahtevami predpisa ECE/ONU 22-05, zato varnost ni vprašljiva. Zmogljivejše različice sistema N-Com ponujajo tudi možnost komunikacije na razdalji od 500-800 metrov.

 

Vsi modeli sistema N-Com so medsebojno kompatibilni. Zgodaj jeseni (predvidoma že konec septembra) pa bomo predstavili še novost 2014: funkcijo UNIVERZALNI INTERKOM. To je nova programska oprema, ki bo omogočala brezžično povezavo tudi z interkom Bluetooth sistemi drugih blagovnih znamk!

 

Lp, Boris Kompare B)

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi modeli sistema N-Com so medsebojno kompatibilni. Zgodaj jeseni (predvidoma že konec septembra) pa bomo predstavili še novost 2014: funkcijo UNIVERZALNI INTERKOM. To je nova programska oprema, ki bo omogočala brezžično povezavo tudi z interkom Bluetooth sistemi drugih blagovnih znamk!

 

Lp, Boris Kompare B)

 

Boris bravo, to smo čakali!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zdaj pa eno vprašanje za lastnike Interphone F4S.

Je mogoče že kdo poskusil združit F4S z bluetooth slušalko? Oz. ima mogoče kdo doma ta F4S in kakšno bluetooth slušalko, da bi poskusil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

 Moji F4 je po štirih sezonah pošla baterija in ker je baterija specifična ni šlo drugače, kot da sem naročiti več kosov.

V kolikor ima kdo težavo z vzdržljivostjo baterije na INTERCOM  F2, F3, F4 ali F4S me lahko kontaktirate na ZS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

kje se da kupit najceneje intrphone f5???

prosim za linke :)

v BS imaš zdele F5XT za novega leta popuste tko da je cena znižana iz 240-140 eur,oziroma do razprodaje zaloge,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v BS imaš zdele F5XT za novega leta popuste tko da je cena znižana iz 240-140 eur,oziroma do razprodaje zaloge,

jaz ti prodam komplet z čaladami Nolan 102(L) in 104 (S)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni !

Mene pa zanima kako se obnese interphone F5S, za novo motoristicno sezono bi rabil nekaj takega, sedaj pa je pri bs-u zelo mamljiva cena, ali mi priporocate kaj drugega. LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kompi@ imam problem in sicer sem povezal zumota z B4 in če sem povezan še s sovoznikom , ki ima Kit3 se vsakič ko zumo kaj pove  prekine povezava med čeladama. V navodilih poše da bi moralo delovati. Obe čeladi imata zadjo posodobitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kompi@ imam problem in sicer sem povezal zumota z B4 in če sem povezan še s sovoznikom , ki ima Kit3 se vsakič ko zumo kaj pove  prekine povezava med čeladama. V navodilih poše da bi moralo delovati. Obe čeladi imata zadjo posodobitev.

 

Če želiš deliti navigatorjeva sporočila s sopotnikom, uporabi funkcijo GPS KONFERENCA: med posredovanjem navigatorjevih navodil preprosto na kratko pritisni na tipko "on" na svoji čeladi. Na ta način boš preprečil vsakokratno prekinjanje interkom povezave ob posredovanju navigatorjevih sporočil. Ob zaključku predvajanja navigatorjevih sporočil bo ostala interkom povezava z drugo čelado aktivna, nastavitev konferenca pa se ohrani za nova navigatorjeva sporočila, dokler sistema ne izklopiš.

 

p.s.: pri navezi motor-motor (bike-to-bike) bodo navigatorjeva sporočila posredovana samo v čelado, ki je povezana z navigatorjem, medtem ko interkom povezava ostaja aktivna.

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!