Skoči na vsebino

Komunikacijski sistemi za čelade, Intercom...


kasti

Priporočene objave

Da še jaz malo obudim temo. Ali obstaja 12V avtomobilski kabel za polnjenje baterije N-com sistema? Rad bi sistem med pavzami dal filat, če zdrži baterija samo 5 ur...

Men baterija sicer zdrži en dan in pol. Ja seveda obstaja 12V polnilec. Kar na Compija se obrn al pa poglej stran Compaca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna je razlika med Nolanovim B4 in BlueTooth Kit3 kompletoma? Razlika v ceni je velika. Edina razlika ki jo vidim, je povezava več motorjev hkrati (B4=4 motorji, BK3 pa 2 motorja).

A.

Popravljeno . Popravil Aky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlika je še v razdalji brezžične povezave med motorji.

Trojka nese 500m, štirica pa 800m.

Popravljeno . Popravil Lunatic
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kakšna je razlika med Nolanovim B4 in BlueTooth Kit3 kompletoma? Razlika v ceni je velika. Edina razlika ki jo vidim, je povezava več motorjev hkrati (B4=4 motorji, BK3 pa 2 motorja).

A.

N-Com Bluetooth Kit3 je namenjen vgradnji na Nolanove modele čelad N103, N102, N91, N90, N86, N85, N71, N43, N43E, N42 in N32. Za uporabo sistema Bluetooth Kit3 mora biti čelada Nolan N-Com opremljena s sistemom Basic Kit2.

N-Com B4 je namenjen vgradnji v čelade Nolan N104 in N44, paket pa vsebuje vse potrebno za enostavno vgradnjo v čelado.

Oba sistema sedaj ponujata enake zmogljivosti (oba tudi povezavo z do štirimi motorji), z le to razliko, da Bluetooth Kit3 omogoča povezavo na razdalji 500m, B4 pa na 800 metrov.

Letošnja novost je tudi N-Com sistem B1, ki za konkurenčno ceno ponuja možnost prostoročnega telefoniranja, brezžične povezave s sopotnikom, satelitskim navigatorjem ali pa predvajalnikom glasbe v kakovostni stereo izvedbi. Na voljo je v paketih z opremo za eno ali dve čeladi. 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Prebiram tole temo pa nikjer ne zasledim nobenega uporabnika Midland BT komunikacij.

Konkretno me zanima BT X2. Kakšen je realni doseg, čas delovanja brez polnjenja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

po izjavah cloveka, ki je ze kar nekaj teh zadev prodal, montiral in imel "cast" posiljati na popravila bi naj bile midland zadeve nekje najboljse za svoj denar.

v primerjavi: midland za ca. € 200.- ima dosega 2000 m in vec v mestu, po gozdovih itd. medtem ko schuberthove zadeve ne sezejo niti 50 m v mestu. midlandov G7 bi naj bil med najbolsimi (za motoristicne in podobne namene), saj je prvoten sistem bil namenjen delavcem na visokih gradnjah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa midland BT X1 uporablja kdo?

Čao!

Sam sem uporabljal najprej interkom F3 bil zadovoljen z delovanjem naprave,edino z konektorji sem imel problem,dokler se mi  en dan celo zlomil.F3 baterija     zdrži cel dan  s tem, da sva ga z ženo zmiraj  izklopila ob postankih.Tako ,da imam za prodat F3 eno napravo ,ki deluje in druga pa ne vse ostalo je komplet ,slušalke mikrofon in vse ostalo za 50,00€. Potem sva kupila midland BTX 1 deluje super boljši zvok kot pri F3 lahko priklopiš tudi mp3,telefon garmina, baterije nisva uspela ispraznit skratka odlična zadeva za šoferja in sopotnika, ker pa sva kupila še en motor je bil domet BTX1 prekratek. Tako, da sva morala nabavit močnejšo zadevo,kupila sva BT neXt domet precej boljši do 1km odvisno od terena skratka super špila. Prodam tudi BTX1  rabljen samo parkrat še  v garanjci cena novega cca 170,00€  moja cena 130,00€. 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Sam se že cel dan mučim z nameščanjem basic kita z bluetooth-om v n85. Do stiroporja se da čelado lepo sleči, nato pa tema. Uradna navodila so precej okorna, piše da je treba odstraniti predbradni vložek s potegom na rdeči trakec, ki ga pa v moji čeladi ni.

 

Ima kdo tukaj izkušnje z vradnjo sistema v integralno čelado? Ali morda kakšna navodila, ki bolj nazorno opisujejo slačenje čelade?

 

Lp,

 

M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam se že cel dan mučim z nameščanjem basic kita z bluetooth-om v n85. Do stiroporja se da čelado lepo sleči, nato pa tema. Uradna navodila so precej okorna, piše da je treba odstraniti predbradni vložek s potegom na rdeči trakec, ki ga pa v moji čeladi ni.

 

Ima kdo tukaj izkušnje z vradnjo sistema v integralno čelado? Ali morda kakšna navodila, ki bolj nazorno opisujejo slačenje čelade?

 

Lp,

 

M.

 

Rdeč trakec na predbradnem vložku ti olajša snemanje vstavka, ki je nameščen pred brado v čeladi N85. Trakec enostavno povlečeš proti notranjosti čelade in na ta način izvlečeš tudi predbradni vložek iz ležišča.

Če rdečega trakca ne vidiš, primi predbradni vložek na eni od strani in ga izvleci iz ležišča.

Upam, da bo šlo. V nasprotnem te vabim, da se oglasiš pri nas in Basic Kit ti bomo vgradili v čelado.

 

Lp, Boris Kompare B)

post-1784-0-53508700-1363962752_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za pomoč, Boris. S pinceto sem le izbezal rdeči trak in vgradnja je šla brez težav.

 

LP,

 

M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje:

 

Nabavil sem interphone f3 passenger.....vse stima, samo nevem kako bi en telefon priklopil na obe slusalki hkrati. Recimo za poslusanje iste glasbe voznik in sovoznik? imam Telefon samsung galaxi ace....Zdaj pa nevem če sploh obstaja telefon ki ima možnost povezave na dve enoti hkrati? Sem razmisljal da enostavno nastavima isto ferkvenco radia pa bova poslusala isto glasbo....toda na tem telefonu ne gre hkrati bit povezan preko blutha in radia. Ce ima kdo kaksne izkusnje bi bil zelo vesel ce bi jih delil z mano;)

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje:

 

Nabavil sem interphone f3 passenger.....vse stima, samo nevem kako bi en telefon priklopil na obe slusalki hkrati. Recimo za poslusanje iste glasbe voznik in sovoznik? imam Telefon samsung galaxi ace....Zdaj pa nevem če sploh obstaja telefon ki ima možnost povezave na dve enoti hkrati? Sem razmisljal da enostavno nastavima isto ferkvenco radia pa bova poslusala isto glasbo....toda na tem telefonu ne gre hkrati bit povezan preko blutha in radia. Ce ima kdo kaksne izkusnje bi bil zelo vesel ce bi jih delil z mano;)

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje:

 

Nabavil sem interphone f3 passenger.....vse stima, samo nevem kako bi en telefon priklopil na obe slusalki hkrati. Recimo za poslusanje iste glasbe voznik in sovoznik? imam Telefon samsung galaxi ace....Zdaj pa nevem če sploh obstaja telefon ki ima možnost povezave na dve enoti hkrati? Sem razmisljal da enostavno nastavima isto ferkvenco radia pa bova poslusala isto glasbo....toda na tem telefonu ne gre hkrati bit povezan preko blutha in radia. Ce ima kdo kaksne izkusnje bi bil zelo vesel ce bi jih delil z mano;)

Hvala!

Jaz sem imel podoben poblem. Sem isto poizkušal, da bi preko enega telefona lahko oba poslušala isto glasbo. Žal to ni možno, oz. takšnega telefona jaz ne poznam. Vendar rešitev obstaja. Znani proizvajalec interkomov SENA ima ravno za takšen primer na voljo vmesnik. Imenuje se SENA SM-10

 

http://www.senabluetooth.com/products/sm10.php?tab_menu=overview

 

Vmesnik ima na voljo AUX in Audio vhod, tako da lahko priklopiš MP3 ali pametni telefon in bosta lahko oba poslušala isto glasbo. Seveda se med poslušanjem glasbe, komunikacija med vama prekine in obratno. Jest sem zadevo nabavil preko E-baya iz USA in stvar dela zadovoljivo, kar pomeni, da glasbo lahko poslušava oba, ampak hudič včasih kar noče nazaj spustit pogovor med nama, ampak večinoma dela bp. verjetno je to povezano s tem, da imava midva Schuberth-ovo komunikacijo, (beri CARDO). Po mojem bi najbolje delovala v kompletu s komunikacijo od SENA. Ampak kot rečeno, dela pa in tudi baterija drži dolgo, pa še priročnih mer je, in seveda vodotesen, tako da se ga da namontirati na balanco motorja (nosilec in različni kabli so del paketa, ki ga dobiš skupaj z samim vmesnikom)

Še kratek video o SENA SM 10:

 

Upam da sem kaj pomagal.

 

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima ali je možno povezati interphone f5 z tem modelom http://www.motosvet.com/preizkusili-smo-cellular-line-interphone.html. Iz tega kar sem prečital razumem kot da je F5 kompatibilen samo z F5 in nobenim drugim modelom.

Imama dva ampak eden nekaj zaj..a pa bi rad dokupil samo enega.

S tem kompletom sva bila precej zadovoljna. Ta komplet imava že 4 leta in ni bilo nič kaj večjih problemov.

Me pa tudi zanima kaj menite ali je boljša izbira F5 ali  Cardo Scala?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel podoben poblem. Sem isto poizkušal, da bi preko enega telefona lahko oba poslušala isto glasbo. Žal to ni možno, oz. takšnega telefona jaz ne poznam. Vendar rešitev obstaja. Znani proizvajalec interkomov SENA ima ravno za takšen primer na voljo vmesnik. Imenuje se SENA SM-10

 

http://www.senabluetooth.com/products/sm10.php?tab_menu=overview

 

Vmesnik ima na voljo AUX in Audio vhod, tako da lahko priklopiš MP3 ali pametni telefon in bosta lahko oba poslušala isto glasbo. Seveda se med poslušanjem glasbe, komunikacija med vama prekine in obratno. Jest sem zadevo nabavil preko E-baya iz USA in stvar dela zadovoljivo, kar pomeni, da glasbo lahko poslušava oba, ampak hudič včasih kar noče nazaj spustit pogovor med nama, ampak večinoma dela bp. verjetno je to povezano s tem, da imava midva Schuberth-ovo komunikacijo, (beri CARDO). Po mojem bi najbolje delovala v kompletu s komunikacijo od SENA. Ampak kot rečeno, dela pa in tudi baterija drži dolgo, pa še priročnih mer je, in seveda vodotesen, tako da se ga da namontirati na balanco motorja (nosilec in različni kabli so del paketa, ki ga dobiš skupaj z samim vmesnikom)

Še kratek video o SENA SM 10:

 

Upam da sem kaj pomagal.

 

Lp.

Pozdravljen!

 

Ja super hvala.......sem vesel, da obstaja možnost...zaenkrat sva preizkusila intercom na smučarskih čeladah;)....komaj čakam da se ceste posušijo pa da ga testiram verjetno konc meseca proti paklenici.....Potem bom pa videl če bo še sploh potreba  po isti glasbi....

 

LP!

Pa srečno v novi motoristični sezoni!!!

 

pLeTeNkA racing TEAM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

pozdrav,

zanima ma če se da kakorkoli nadgraditi Bluetooth Kit X-Series da bi deloval z Zumo 350 LM?

Najprej posodobi Zumo 350, ker so imeli s prvotnim SW kar nekaj težav s kompotibilnostjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej posodobi Zumo 350, ker so imeli s prvotnim SW kar nekaj težav s kompotibilnostjo.

to sem takoj naredil....

vendar mi takoj ob vklopu ugasne čelado...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdrav,

zanima ma če se da kakorkoli nadgraditi Bluetooth Kit X-Series da bi deloval z Zumo 350 LM?

 

Tud jaz sem nabavil 350ko, pa gledam zgoraj omenjeni kit... No zdej sem malo v dvomih in ne vem katero komunikacijo naj vzamem, da bo delalo tako kot je treba...

Franko, če boš zadevo zrihtal, sporoči...

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdrav,

zanima ma če se da kakorkoli nadgraditi Bluetooth Kit X-Series da bi deloval z Zumo 350 LM?

 

Komunikacjiski set N-Com Bluetooth Kit X-Series in navigator Garmin Zumo 350LM sta kompatibilna.

Vljudno vabljen na obisk, da pogledamo zadevo. Če se izkaže za potrebno, bomo nadgradili programsko opremo sistema N-Com.

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jaz sem nabavil 350ko, pa gledam zgoraj omenjeni kit... No zdej sem malo v dvomih in ne vem katero komunikacijo naj vzamem, da bo delalo tako kot je treba...

Franko, če boš zadevo zrihtal, sporoči...

 

lp

kit je super, imam ga odkar je zadeva v prodaji,moram priznati da bom naredil vse da ga ne zamenjam

Kompi,se oglasim pri vas da probamo zadevo spedenat,hvala

čeprav sem se ustrašil ko sem videl to na vaši internetni strani,citiram....

 

OPOZORILO: Ko ste sistem N-Com in navigator medsebojno prepoznali, se povezava šofer-sopotnik ne vzpostavi samodejno. Za uporabo interkom povezave je potrebno na kratko pritisniti na tipko »ON«.

Ob posredovanju navigatorjevih sporočil v čelado se interkom povezava sopotnika s šoferjem avtomatsko prekine in ponovno samodejno vzpostavi po zaključeni komunikaciji.

Opomba: Sistem NI kompatibilen z Zumo 350 LM.

om Wizard (za sisteme N-Com, ki to dopuščajo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!