Skoči na vsebino

Komunikacijski sistemi za čelade, Intercom...


kasti

Priporočene objave

Prebiram tole temo o različnih povezavah in imam vprašanje za vse, ki te povezave imate in jih uporabljate ali vas nič ne moti čvekanje med vožnjo, moje mnenje je tudi, da koncentracija ni taka kot bi morala biti

Tudi dirkači so povezani na podoben način s svojim moštvom - kot spremljam, ni videti da bi jim zaradi tega padla koncentracija. Drugače pa je to zadeva, ki je dobrodošla, sicer ne za vse - stvar debate kako kdo gleda na te zadeve! Mene čvekanje (če ni pretirano) ne moti, pa še občasno se pokaže koristno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

Mika me,da bi si nabavil interphone f3 passenger (voznik-sopotnik)

Zanima me,če ma kdo kakšne izkušnje z to napravo?

Malo me skrbi,če je dovolj prostora med čelado in usti,je mikrofon dovolj majhen?Imava pa oba čelade Caberg ego.

Hvala za odgovor,lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Mika me,da bi si nabavil interphone f3 passenger (voznik-sopotnik)

Zanima me,če ma kdo kakšne izkušnje z to napravo?

Malo me skrbi,če je dovolj prostora med čelado in usti,je mikrofon dovolj majhen?Imava pa oba čelade Caberg ego.

Hvala za odgovor,lp

Vse verzije interphone F serije imajo enako velik mikrofon, neglede na to ali gre za varianto za integralko ali preklopno čelado. Razlika je v tem, da se pri integralki mikrofon nalepi na predbradni del, pri preklopni je na peclju. Prostora v predbradnem delu je dovolj, saj je najboljši položaj mikrofona takoj za lično blazinico. Poglej, koliko je lična blazinica debelejša od predbradnega dela. Mikrofon je premera cca 1,3 cm merjeno z gobico. V kolikor ni dovolj prostora se da v predbradni stiropor narediti luknja v katero z notranje strani (med školjko in stiropor) vstaviš mikrofon.

Bolj kot mikrofon utegnejo delati napoto slušalke, ki, če ni poglobljenega ležišča v lupini, tiščijo v ušesa. Čelade, ki so namenjene za vgradnjo slušalk imajo poglobitve že pripravljene, v nasprotnem primeru je potrebno narediti ležišče za slušalke v stiropor. Čelade Caberg in njenega oblazinjenja sicer ne poznam, predvidevam pa, da se ne razlikuje kaj dosti od drugih čelad.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Mika me,da bi si nabavil interphone f3 passenger (voznik-sopotnik)

Zanima me,če ma kdo kakšne izkušnje z to napravo?

Malo me skrbi,če je dovolj prostora med čelado in usti,je mikrofon dovolj majhen?Imava pa oba čelade Caberg ego.

Hvala za odgovor,lp

Jaz uporabljam F4 in sem zelo zadovoljen, uporabnost 100% omogoča intercom z sopotnikom, poslušanje mp3 preko bluetooth, ter aktivni telefon. Pri hitrosti 150 km/h brez težav. Imam Nolanovo čelado in sem vzel gobico pri ušesnem delu vstran in zadeva ne moti prav nič.

Lp, Petre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo.

Zdaj ko je minilo že nekaj časa me zanima, če je z komunikacijo vse Še tako kot je bilo na začetku. Baterija Še vzdrži 400km?

LP

Še vedno. Edino gobica na enem mikrofonu mi je razpadla in en interkom sem vgradil v Nolan N103 z manjšo dodelavo nosilca da se bolj prilega čeladi.

Je pa sedaj na trgu podoben ki omogoča povezavo treh uporabnikov v konferenčno zvezo in tudi cena je še vedno močno pod 100€

Lp T.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno. Edino gobica na enem mikrofonu mi je razpadla in en interkom sem vgradil v Nolan N103 z manjšo dodelavo nosilca da se bolj prilega čeladi.

Je pa sedaj na trgu podoben ki omogoča povezavo treh uporabnikov v konferenčno zvezo in tudi cena je še vedno močno pod 100€

Lp T.

A močno šumi pri npr. 120km/h s to komunikacijo in N103? Jaz bom tudi nabavil to kombinacijo vendar sem malo skeptičen glede te čelade + komunikacija. Do sedaj sem imel samo integralne čelade, zato ne vem kako bo z jetko.

Imaš kakšen link ali ime te nove komunikacije?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A močno šumi pri npr. 120km/h s to komunikacijo in N103? Jaz bom tudi nabavil to kombinacijo vendar sem malo skeptičen glede te čelade + komunikacija. Do sedaj sem imel samo integralne čelade, zato ne vem kako bo z jetko.

Imaš kakšen link ali ime te nove komunikacije?

LP

Imam N103, in uporabljam interkom F4 in mi pri 150 km/h zadeva deluje OK ( interkom in MP3 )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JAz imam tudi F4 interphone in deluje zelo zelo v redu, tudi celo pri 180km/h.

Seveda pa je prijetno poslušati in se pogovarjati do 100km/h.

Baterija pa zelo doglo zdrži, sem kar presenečen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A močno šumi pri npr. 120km/h s to komunikacijo in N103? Jaz bom tudi nabavil to kombinacijo vendar sem malo skeptičen glede te čelade + komunikacija. Do sedaj sem imel samo integralne čelade, zato ne vem kako bo z jetko.

Imaš kakšen link ali ime te nove komunikacije?

LP

Zaenkrat je kar u redu, kdaj pa kdaj slišim šumenje iz zadnje čelade ko ima odprt vizir. Se pa čelada lepo zapira in mikrofon ne moti. Kar za mojo Airoh ne morem reči ker je zelo malo prostora med čelado in brado.

Probaj tole: LINK

Lp T.

Popravljeno . Popravil Šarc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

enakega imam jaz. na ebayu kupil za 6 eur s postnino vred. kaj naj recem - deluje. tudi pri 150 kmh. ni pa ravno prakticen in udoben s to slusalko med natikanjem celade - sam sem menjal slusalke, jih vgradil v celado, in zdaj je ok. Po vec urah voznje bateriji (2x AAA) se vedno nista izdihnili. Je pa strasno obcutljiv na motnje GSM-a. Tole skatlico imam jaz pritrjeno na zunanjo stran celade, ce je GSM v tank torbi ali prsnem zepu je kar malo hudo poslusat, mora biti v hlacnem zepu ali se bolje - v kufru. Potem je malo vec miru.

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

N-Com ne zdrži z baterijo prav veliko in tu daleč prednjači Interphone F4, F5...

Sem prav v KMC spraševal za N-Com, ko se mse odločal, pa so mi omenili, da zdrži nekje do 6 ur....

Meni pa Interphone F4 zdrži veliko več. Z enim polnenjem narediva s sopotnico vsaj 4 vožnje po cca 3 ure, + tega sam, v povezavi s telefonom 4 ali 5 voženj po 3 ure...

Imam pa 12V vtičnico na motorju, za vsak slučaj, ki je že nekajkrat lepo koristila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

N-Com ne zdrži z baterijo prav veliko in tu daleč prednjači Interphone F4, F5...

Sem prav v KMC spraševal za N-Com, ko se mse odločal, pa so mi omenili, da zdrži nekje do 6 ur....

Meni pa Interphone F4 zdrži veliko več. Z enim polnenjem narediva s sopotnico vsaj 4 vožnje po cca 3 ure, + tega sam, v povezavi s telefonom 4 ali 5 voženj po 3 ure...

Imam pa 12V vtičnico na motorju, za vsak slučaj, ki je že nekajkrat lepo koristila.

Pozdravljeni!

Ne bo držalo. Se nismo razumeli. N-com sistem, v kolikor je baterija nova, zdrži nekje cca. 10 - 12 ur (aktivne uporabe, v pripravljenem položaju seveda več) . Svetujemo, da se baterija zamenja, ko se poraba zmanjaša nekje na 3 ure.

Lep pozdrav, Majaž Sušin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

N-Com ne zdrži z baterijo prav veliko in tu daleč prednjači Interphone F4, F5...

Sem prav v KMC spraševal za N-Com, ko se mse odločal, pa so mi omenili, da zdrži nekje do 6 ur....

Meni pa Interphone F4 zdrži veliko več. Z enim polnenjem narediva s sopotnico vsaj 4 vožnje po cca 3 ure, + tega sam, v povezavi s telefonom 4 ali 5 voženj po 3 ure...

Imam pa 12V vtičnico na motorju, za vsak slučaj, ki je že nekajkrat lepo koristila.

Men zdrži N-com B4 do 9h brez da jo med postanki z ženo ugašava,je pa uparjena z telefonom in navigacijo,ki jo na svojem motorju posluša tudi žena in na veliko tud komentira...itd....,za kakšne informacije glede nolanovih sistemov ti pa toplo priporočam,da se obrneš na Kompija v Velenju in ne v KMC.....sem bil v obeh trgovinah in bil z Velenskim Kompijem veliko bolj zadovoljen,moja izkušnja pač......da ne bo pomote,fantje v KMC so super in ustrežljivi a sem bil vseeno bolj zadovoljen z Velenjsko prodajalno,ki je specijalizirana samo za čelade :OK:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce je baterija hin je najceneje dobiti ekvivalent s kitajske in jo prespajkati - z ebaya ali hobby kinga. Vcasih se dobi celo kaksna z isto nazivno napetostjo, istimi dimenzijami in vecjo kapaciteto. Po smesni ceni.

...posluša tudi žena in na veliko tud komentira...itd....

a mas tudi ti gobcno babo? :whistle:

jst tud. :inlove:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, vprasanje... sicer bolj za elektronik.si forum, a tam se prve 4 strani odgovorov spravljajo k problemu na nacin "zakaj-to-sploh-potrebujes". :)

Je ze komu uspelo spariti dve najbolj navadni bluetooth slusalki v nacinu interkoma? torej - zaznan zvok na eni se prenese na drugo... ni mi vazno ali z neko bazno postajo (smartphone) ali direktno, z modifikacijo firmware-a, pomembno je samo da je ful duplex - torej da ne rabim PTT gumba, in da je brez kablovja in podobne navlake...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem iskal podobno rešitev vendar nisem prišel do česa uporabnega. 2x BT slušalka na en telefon vsaj pri meni ni šlo skozi.

Se pa najde kar nekaj aplikacij za "interkom" - tu potrebuješ poleg slušalk še 2 pametna telefona. Kaj bolj uporabnega pa žal tudi jaz nisem našel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem iskal podobno rešitev vendar nisem prišel do česa uporabnega. 2x BT slušalka na en telefon vsaj pri meni ni šlo skozi.

Se pa najde kar nekaj aplikacij za "interkom" - tu potrebuješ poleg slušalk še 2 pametna telefona. Kaj bolj uporabnega pa žal tudi jaz nisem našel.

Kaj si pa našel za povezavo dveh telefonov, to bi bila najcenejša varijanta!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, eno vprasanje!

Dve nolanovi celadi, basic kit! Bluetooth mi zaenkrat odpade, ker mi telefon ni prioriteta in tudi predrago je! Gledam za midlandovimi postajami g5xt! Ker je zadeva push to talk me zanima kako zadeva funkcionira v praksi, bojda pridejo tipke namontirane na balanco!

Obstaja se kaksna bolj elegantna zadeva brez teh tipk in za budget tam do 150 eur za oba?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj si pa našel za povezavo dveh telefonov, to bi bila najcenejša varijanta!

Odvisno od sistema na katerem ti laufa telefon. Išči aplikacije za "walkie talkie" ali pa "interkom/intercom". Pri walkie talkie aplikacijah je ponavadi problem, da naj bi pritisnil gumb za govor, kar seveda na motorju ne pride v poštev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Iščem komunikacijo za motor, kjer bi bilo možen pogovor z več uporabniki(npr.4). Obstoja kakšna poceni varijanta za to kar iščem? Nolan in podobno je predrago.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem komunikacijo za motor, kjer bi bilo možen pogovor z več uporabniki(npr.4). Obstoja kakšna poceni varijanta za to kar iščem? Nolan in podobno je predrago.

Interrphone F5 - možni konferenčni pogovori z max 6 uporabniki, do razdalje 2400m. Prodajajo v louis.de, tc-motoshop.si, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

pozdravljeni,

rabim pomoč oz. mnenje uporabnikov ki so že uporabljali naprave za pogovor med vožnjo s sovoznikom. Namreč s punco veliko potujema in me zanima kaj priporočate in seveda ne preveč visoki cenovni razred.

Zanima me kako se obnese zadeva nad 100 km seveda na naked motorju (brez veterne zaščite)

A je kdo že preveril to zadevo naj malce opiše kaj ga moti oz ali je zadovoljen:

http://www.bscenter.si/default.asp?pid=modul_it&mid=sl&wid=3022&detailID=11021&ime=Interphone_F3_

Zanima me tudi mnenje za to čisto enostavno zadevo, ki se menda ne obnese, a je že kdo probal?

http://www.bolha.com/motor-ostala-oprema/interkom-moto-oglas383751952

Vsekakor pa mora imeti možnost izklopa sovoznika :) malo heca....

Lep motoristični pozdrav vsem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!