Skoči na vsebino

Komunikacijski sistemi za čelade, Intercom...


kasti

Priporočene objave

Jaka...povezava je možna vsekakor...jaz za tovrstne zadeve uporabljam PMR..PMR G7..KLIKNME..dokupit je potrebno edino kable za sprejem--oddajo,ki jo namontiraš na ročko od motorja..mikrofon je pa na ježka,v čeladi..kabli..kliknme...več info na P.M...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KLIK, kaj takega bi se dalo povezati na recimo najmanj 4 celade naenkrat?

Na ta način se da povezat neskončno število čelad, kar pomeni, da je potrebno za vsako čelado svoj komplet slušalk in mikrofona vključno z postajo. Vse postaje morajo biti na isti valovni dolžini in delujejo po sistemu eden govori, vsi drugi poslušajo. Radioamaterska fora. Postaja in čeladni kompleti morajo biti opremljeni z avtovoxom, da odpade tipka za oddajo. Če tega ni je potrebno na belanco montirat gumb za oddajo(tisti, ki govori stisne tipko).

Uporabno, samo cel kup kablov (od postaje na čelado in od postaje do belance, če se ne uporablja VOXa).

Tak sistem se uporablja v letalstvu. Fiksna postaja v armaturi - kabini, tipka na krmilu in žične slušalke z mikrofonom za pilota.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Če kdo potrebuje prodajam (novo):

N-com bluetooth kit II + N-com basic kit za čelado NOLAN N103/N85 oz. N84

za kolk dnarja, pa kje si ga kupil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem po priporočilu vzel Interphone F4 in zadeva deluje več kot odlično. Torej povezava z sopotnikom ali drugim motoristom do razdalje 500 metrov, mp3 predvajalnik, mobilna telefonija ( vsak posebej povezan)...

Baterija pa drži presenetljivo dolgo, saj sem opravil cca 5 voženj po cca 4 ure, pa zadeva še ni bila prazna.

Slišnost pa je tudi dobra tudi pri večji brzini.

Cena pa je bila cca 330 eur. Za doplačilo 29 eur pa sem dokupil še ultra slim slušalke, tako, da ne pritiskajo na ušesa.

Priporočam !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem po priporočilu vzel Interphone F4 in zadeva deluje več kot odlično. Torej povezava z sopotnikom ali drugim motoristom do razdalje 500 metrov, mp3 predvajalnik, mobilna telefonija ( vsak posebej povezan)...

Baterija pa drži presenetljivo dolgo, saj sem opravil cca 5 voženj po cca 4 ure, pa zadeva še ni bila prazna.

Slišnost pa je tudi dobra tudi pri večji brzini.

Cena pa je bila cca 330 eur. Za doplačilo 29 eur pa sem dokupil še ultra slim slušalke, tako, da ne pritiskajo na ušesa.

Priporočam !

Zadevo se da dobit tudi za 100eur ceneje povezava v kompletu za dva in z slušalkami in mikrofonom za integralko in jet-preklopno čelado!

Po plačilu dobibiš po hitri pošti v 3 dneh!

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

F4 uporabljal dve sezoni, nato prešel zaradi menjave čelad na X-com in zdaj se spet vračam na F4 zaradi potrebe po komunikaciji motor-motor, ki na F4 zanesljivo deluje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Zamenjaj baterije in uživaj dalje. Bo najmanj komplikacij.

Baterija v Cardotu je LiPo čudne oblike, ki jo seveda ne moreš kar tako kupiti. V ZDA imajo možnost napravo z zanič baterijo poslati nazaj in ti baterijo zamenjajo za skromnih 50 $ :( , pri nas te možnosti zaenkrat še ni. No uspelo mi je na enem forumu najti pribljižek baterije in sem jo naročil iz Hong Konga, ko sem zadevo sestavil pa na eni napravi nimam zvoka na slušalkah ... :( ... kar pa se mi je tudi prej občasno dogajalo, vendar sem krivil kontakte na nasedu ...

Zato iščem sedaj neko drugo zadevo, ki bo imela možnost menjave baterije ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baterija v Cardotu je LiPo čudne oblike, ki jo seveda ne moreš kar tako kupiti. V ZDA imajo možnost napravo z zanič baterijo poslati nazaj in ti baterijo zamenjajo za skromnih 50 $ :( , pri nas te možnosti zaenkrat še ni. No uspelo mi je na enem forumu najti pribljižek baterije in sem jo naročil iz Hong Konga, ko sem zadevo sestavil pa na eni napravi nimam zvoka na slušalkah ... :( ... kar pa se mi je tudi prej občasno dogajalo, vendar sem krivil kontakte na nasedu ...

Zato iščem sedaj neko drugo zadevo, ki bo imela možnost menjave baterije ...

Pošlji prijazen mail na http://www.cardosystems.com/support/contact-us , pa malo opiši problem in hvali napravo, pa se te mogoče usmilijo in pošljejo baterije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za vse dobrohotne nasvete, vendar na žalost trenutno niso več problem baterije, ampak to, da sedaj nimam zvoka na slušalkah na eni napravi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos naštimal tole zadevo: http://www.dealextreme.com/p/bt-interphone-handsfree-bluetooth-for-motorcycle-and-skiing-helmet-5-hour-talk-200-hour-standby-35614

Za ta denar sem upal reskirat in kupil dve enoti. Sicer sem čakal na pošiljko dobre 3 tedne ampak dela odlično. Integriran radio je neuporaben ker preveč občutljivo išče postaje in se avto scaner ustavlja za vsak šum. Povezave tudi s telefonom delujejo odlično, domet pa v vidnem polju do 100m kot piše, Integracija v preklopno in integralno čelado ni problematična, je mikrofon bi bil lahko malenkost manjši. V preklopni pride preveč na tesno vse skupaj. Baterija zdrži dnevno turo do 400km brez problema, pa nisva pretirano tiha :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Rabim povezavo voznik - sopotnik. Je tole spodaj OK? S tem nimam izkušenj, ampak me zanima nakup, ker to zadevo lahko dobim brez poštnine, pa prej prej kot v 10 dnevih, Aja...gre za kombinacijo integralne in preklopne čelade.

http://www.amazon.com/Cardo-Scala-Rider-Teamset-Model/dp/B003TT7OT4/ref=sr_1_1?s=automotive&ie=UTF8&qid=1324138670&sr=1-1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor bi rad povezavo z več motorji (6) in na daljšo razdaljo naj si ogleda novo interphone F5

http://www.interphon...rence-twin-pack

Za komunikacijo Interphone in vse informacije v zvezi z njo se lahko obrnete na nas...http://www.bscenter....a_in_Navigacija

Za tiste, ki ne znajo uporabljat interneta, za vse ostale pa konkurenca............ki je celih 50-120 cenejša -odvisno od modela. Največja razlika je pri F4. Trenutno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Imam vprašanje za uporabnike in poznavalce modrozobe povezave - gre mi pa izključno za povezavo Garmin-Shoei.(INTERPHONE F2 CITY)

http://www.l(o)ouis.de/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10004632&lang=en.

Se splača in je OK?

post-1569-0-50584600-1328613077.jpg

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce off topic, ampak lani sem bolj za salo kot za kak resen namen kupil tole. Prejsnji mesec sva ga z mojo tamalo preizkusila, in presenecen sem ugotovil da ta hudic dejansko deluje, cvekala sva celo pot, nikoli prej se nisva toliko pogovarjala. :) Kvaliteta zvoka ni ravno HiFi, ampak tudi pri 140 kmh v integralki brez gobic cez mikrofone (ker jih ni v kompletu) sem razlocno slisal "no, zdej se pa malo umiri". :)

V daljni prihodnosti imam namen vzpostaviti radijsko zvezo bike-to-bike, bodisi s temi kompleti, pri katerem bo vsaka tale enota priklopljena na Rx/Tx modul, lahko pa da bom vsaka enota samostojna in vgrajena v celado, kar bi mi bilo se bolj vsec. Glede na to da sem elektronik, ne bi smel naleteti na vecje tezave. :)

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo tole z ebay nakupom ker je bilo to nekaj kar sem se spraseval, ce sploh delajo tako poceni moduli.. Bi koga zanimal nakup kompleta vecih identicnih? Navadno je 2x paket ali 3x paket bolj ugoden, cena pa je itak cez devcno olajsavo tako da tu ni za prisparat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo tole z ebay nakupom ker je bilo to nekaj kar sem se spraseval, ce sploh delajo tako poceni moduli.. Bi koga zanimal nakup kompleta vecih identicnih? Navadno je 2x paket ali 3x paket bolj ugoden, cena pa je itak cez devcno olajsavo tako da tu ni za prisparat..

Ja jaz kopujem 2kompleta komunikacije sam me zanima a ti misliš o nakupu zgoraj omenjene F2?

Mene F2 ne gane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak komplet kot je na ebayju se ga dobi v euro spinu za 10€, glede na slike bi lahko šlo za identično zadevo. Lani sem ga kupila bolj kot ne za hec ampak zadeva je delovala. Moj je bil v uporabi le enkrat, ker me motijo žičke :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak komplet kot je na ebayju se ga dobi v euro spinu za 10€, glede na slike bi lahko šlo za identično zadevo. Lani sem ga kupila bolj kot ne za hec ampak zadeva je delovala. Moj je bil v uporabi le enkrat, ker me motijo žičke :)

Pa je možna komunikacija motor,motor in kakšen je domet?
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!