Skoči na vsebino

Komunikacijski sistemi za čelade, Intercom...


kasti

Priporočene objave

ni ga večjega užitka, kot mir na motorju...sam, tišina, okolica..... zato smo nekateri na motorju... brez nepotrebnih šumov, opominjanja, obremenjevanja...sam s sabo in cesto, ki pelje kamor pač pelje

enkrat zgrešiš, pač zgrešiš...najdeš novo pot in greš naprej

 

ni šans da si nataknem karkoli na ušesa in poslušam pametovanja kogarkoli. še posebej moški majo precej za povedat ženskam, tam gor se en hvali da svojo opominja..ja pa ja....

 

cesta je cesta z luknjami ali brez, s semaforji ali brez.....

 

edino pomembno je uživanje.....

 

post-21285-0-22656800-1420798723_thumb.jpg

 

p.s. drugač pa pomaga če nekoga fajn šutneš po čeladi (velja za sopotnice), ni treba mu tult k itak ne sliš, čut pa že mal :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po čeladi jih dobim tko al tko, to je neizbežno :kva2: in poleg gre še tonska spremljava, tako mi je pa vsaj na mopedu ni treba poslušat :grim

 

drugače bi bilo, če bi se vozila vsak na svojem mopedu, takrat bi razmišljal o tem, da bi ji jaz pametoval :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po čeladi jih dobim tko al tko, to je neizbežno :kva2: in poleg gre še tonska spremljava, tako mi je pa vsaj na mopedu ni treba poslušat :grim

 

drugače bi bilo, če bi se vozila vsak na svojem mopedu, takrat bi razmišljal o tem, da bi ji jaz pametoval :kva1:

Vidiš, jaz sem pa ravno drugače razmišljal in tut ona se strinja. Če bom še jaz moji težil, medtem ko se kot začetnica ubada, kje je sklopka, pa v keri brzini ima....jo bom samo še bolj zmešal. Naj se nauči vozit, ko se bova ustavila, bova predebatirala kje in kaj je narobe naredila in kje bi lahko bolje. 

 

p.s. tisti, ki ne razumejo (v glavnem govorim samo iz mojih napak) da napake ne smejo obstajat, da je potrebno vsako, še tako malo napakico premisliti in ne več ponoviti....izzivajo svojo srečo. Tu se ne gre, da se delam pametnega in če samo 1% ljudi razume, kaj hočem s tem povedati sem vesel, mogoče bom s svojim pisanjem s le preprečil kako nesrečo.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvo pravilo moto sveta, nikoli, ampak res nikoli ne priznat da si naredu napako. drugi udeleženci v prometu so sami kreteni, amapk JAZ sem pa popolen in nezmotljiv, imam najboljsi moped, sm najbolj pameten in si najvec upam. jst sm car vsi drugi ste p*****

 

Občutek manjvrednosti in užaljenosti je samo tvoj problem. Prav je da se govori, da za svojimi stališči stojiš, da se ne pustiš, ko drugi drugače mislijo, je pa seveda vprašanje, če bodo tvojim/mojim trditvam verjeli. In priznam, jaz sm že večkrat storil napako, se pa trudim, da ne počnem istih in da se iz njih nekaj naučim :D mogoče sem zato še žiw :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidiš, jaz sem pa ravno drugače razmišljal in tut ona se strinja. Če bom še jaz moji težil, medtem ko se kot začetnica ubada, kje je sklopka, pa v keri brzini ima....jo bom samo še bolj zmešal. Naj se nauči vozit, ko se bova ustavila, bova predebatirala kje in kaj je narobe naredila in kje bi lahko bolje. 

najbolje se naučiš, če se pelješ sam in ti nobeden ne skače po glavi in se potem pogovoriš, se strinjam s teboj 100% :grim

 

pr men drgač ne bo nikoli, ker moji ženi na kraj pameti ne pade, da bi vozla motor :BUA: , še na skuter jo ne spravim, se pa rada vozi z menoj in enako je z moje strani, če kam grem, greva večinoma skupaj, v dvoje je lepše, vsaj meni, sm pa človek, ki se rad heca na svoj in tudi na tuj račun, sprejemam in dajem, če ugotovim, da ta oseba to ne sprejema, se vzdržim duhovičenja :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem eno poceni komunikacijo za 4 čelade. Pozna kdo ozir. ima kdo to zadevo na spodnjem linku. Lahko tudi, če ima kdo podobno zadevo v takšnem cenovnem rangu, prilepi link.

 

http://www.ebay.com/itm/New-BT-1000M-Motorcycle-Helmet-Bluetooth-Intercom-Headset-Connects-upto-6-riders-/291215793357?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item43cdd05ccd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Celodnevne ture, samo krajši izleti? Bolj offroad?ali cesta, visoke hitrosti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glejte rang nekje vsaj od 100€ naprej kos. Za celodnevne ture in bike2bike mora biti zadeva že kar malo boljša, kvalitetnejša... tukaj je vprašanje kako zadeva deluje pri 90kmh+, koliko zdrži baterija itd...močno dvomim da bi zadevca za 45€ delala tako kot bi pričakovali od komunikacije...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glejte rang nekje vsaj od 100€ naprej kos. Za celodnevne ture in bike2bike mora biti zadeva že kar malo boljša, kvalitetnejša... tukaj je vprašanje kako zadeva deluje pri 90kmh+, koliko zdrži baterija itd...močno dvomim da bi zadevca za 45€ delala tako kot bi pričakovali od komunikacije...

No saj zato pa sprašujem, če je kdo že sprobal podobno zadevo, kot je na linku.

Včasih si lahko celo bolj zadovoljen z poceni varijanto, kot dražjo. Npr. kitajski prikazovalnik prestav za 12eur, je za mene veliko boljši kot g.p.t. za 70eur. Res pa, da je ta zadeva čisto kaj drugega kot komunikacija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem lani za foro kupil par preko aliexpress.com. Pazi, imas precej verzij: za 2-8 povezav, razlicne razdalje etc. Nekje imam tudi direkten link proizvajalca, kjer imajo kar ok opis in se potem lazje znajdes med verzijami. Ga bom poskusal zbrskati ko bom doma.

Nivo obdelave je nekje pricakovan, primeren ceni, brez bistvenih pripomb. Glede na poste tukaj: ne vem kako se obnasa pri visjih hitrostih, ker pri meni hrup v celadi nad 110-120km/h itak preprecuje poslusanje. Vprasanje je tudi, koliko je kvalitetna baterija. Lani sem ga uporabil dvakrat, obakrat je delal tistih 6 ur kolikor sem bil na voznji. Bomo videli koliko bo baterija drzala letos. Minus. Ene parkrat je izgubil povezavo z drugim parom in potem dsem ga moral ponovno prizgat ugasnit.

Meni se zdi tako: 25% cene priznanega proizvajlca, slabsa uporabniska izkusnja. Ce bi ga pogosto uporabljal bi sel in kupil kaj drazjega. Ker pa me je predvsem zanimal koncept in ali mi to sploh ugaja (povezava z nekom drugim med voznjo) sem vzel to zadevo in zadevo je opravil korektno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Glejte rang nekje vsaj od 100€ naprej kos. Za celodnevne ture in bike2bike mora biti zadeva že kar malo boljša, kvalitetnejša... tukaj je vprašanje kako zadeva deluje pri 90kmh+, koliko zdrži baterija itd...močno dvomim da bi zadevca za 45€ delala tako kot bi pričakovali od komunikacije...

Če ne veš ne moreš trditi.....deluje in to samo za  40€+40€ (par) že 4 leta brez problema baterija drži cel dan

                                                                                    :grim

Popravljeno . Popravil royal
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne veš ne moreš trditi.....deluje in to samo za  40€+40€ (par) že 4 leta brez problema baterija drži cel dan

                                                                                    :grim

podeli izkušnjo :grim

Popravljeno . Popravil builder
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajej  :slap: ...mi wosli pa prodajamo motorje da si delamo zaloge komunikacij, ki so 5x-6x precenjene...ajoj...sam še štrik me reši  :surrender:

Popravljeno . Popravil Ferrarist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato sm napisal, naj podeli izkušnjo, če ima nekdo enako njegovi, potem imaš lahko dva enaka mnenja ali pa ne strinjanje :grim , najlažje je rečt, moja je najboljša :smoke: , dobra komunikacija stane, vprašanje je koliko je ta boljše od one ta poceni in za kaj jo boš uporablju, je pa to zopet tema, ki ni nikoli zaključena, kot vse podobne na tem ali kateremkoli drugem forumu. Dejstvo je, če imaš dinar, kupiš, če ga nimaš v izobilju, dobro premisliš, kaj boš kupil in za koliko, žal je tak :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta stari modri ludje so včasih rekli: "Je treba šparat, ni važno kolk košta!"  :grim

tudi jaz sem dal 150 eur za čelado, ki je glih tako preklopna, pa oblazinjena, pa komunikacija ready...za novo sezono pa bom dal za novo ene 400...torej, me bo moj nepremišljen izbor čelade koštal 550€  :headbang:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js tut nism tok bogat, da bi pocen kupovau

 

:krneki:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znameniti pregovor, Rockefeller je rekel, da ni toliko bogat, da bi pocen stvri kupoval, edin problem je v temu, koliko ljudi je bilo bogatih kot on, tu se stvar malo zaplete :grim . Kupiš stvar v okviru svojih zmožnosti (po navadi greš preko :grim ) in upaš, da bodo pričakovanje zadovoljena, če ne celo presežena. Bolje malo prišparat in kasneje kupit mogoče dražjo, kot takoj pocen in potem ugotoviš, da je neuporabna. Potem moraš kupit še eno :grim , ko izračunaš, bi si iz prve lahko kupil še boljšo, če skupaj zračunaš. Vendar ni povsod enako, je pa tudi res, da so nekomu tudi potrebe in pričakovanja drugačna. E spet pametujem :ninja:

Kdo ima dinar, nima kaj šparat, kdor ga nima, tudi ne :kva2:

Popravljeno . Popravil builder
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasi velja pa tut pregovor:

Ni vse zlato, kar se sveti!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, mal heca more bit... :D

Ja, ne rečem, da alternative ne obstajajo...seveda obstajajo, tudi kopijo Iphona dobiš za 150€... ampak ali boš z njo potem zadovoljen? Mogoče, internetni članki pa žal govorijo zase. Dejmo bit iskreni in rečmo: za voznik-sovoznik do 80 al 90 kmh (na nagcu pa še minus 20), ali pa na kratke razdalje bike2bike, je dovolj dobra skor vsaka reč. Ko pa hočemo zanesljivo zadevo, z dobrim zvokom, sposobnostjo komuniciranja 150kmh+, z dometom, ki nese nekaj več kot okol pol ovinka, ki se tudi samodejno poveže če že uspe "zmanjkat", ki omogoča telefoniranje, gps, celo možnost skupinskega pogovora z osebo ki te kliče po telefonu itd, je treba začet gledat za bolj priznanimi znamkami, kot npr. Cardo,Midland, Sena itd. Kitajc ti zadevo proda, potem se pa znajdi...ni garancije, ni updateov, ni servisov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, mal heca more bit... :D

Ja, ne rečem, da alternative ne obstajajo...seveda obstajajo, tudi kopijo Iphona dobiš za 150€... ampak ali boš z njo potem zadovoljen? Mogoče, internetni članki pa žal govorijo zase. Dejmo bit iskreni in rečmo: za voznik-sovoznik do 80 al 90 kmh (na nagcu pa še minus 20), ali pa na kratke razdalje bike2bike, je dovolj dobra skor vsaka reč. Ko pa hočemo zanesljivo zadevo, z dobrim zvokom, sposobnostjo komuniciranja 150kmh+, z dometom, ki nese nekaj več kot okol pol ovinka, ki se tudi samodejno poveže če že uspe "zmanjkat", ki omogoča telefoniranje, gps, celo možnost skupinskega pogovora z osebo ki te kliče po telefonu itd, je treba začet gledat za bolj priznanimi znamkami, kot npr. Cardo,Midland, Sena itd. Kitajc ti zadevo proda, potem se pa znajdi...ni garancije, ni updateov, ni servisov...

 

No, mal heca more bit... :D

Ja, ne rečem, da alternative ne obstajajo...seveda obstajajo, tudi kopijo Iphona dobiš za 150€... ampak ali boš z njo potem zadovoljen? Mogoče, internetni članki pa žal govorijo zase. Dejmo bit iskreni in rečmo: za voznik-sovoznik do 80 al 90 kmh (na nagcu pa še minus 20), ali pa na kratke razdalje bike2bike, je dovolj dobra skor vsaka reč. Ko pa hočemo zanesljivo zadevo, z dobrim zvokom, sposobnostjo komuniciranja 150kmh+, z dometom, ki nese nekaj več kot okol pol ovinka, ki se tudi samodejno poveže če že uspe "zmanjkat", ki omogoča telefoniranje, gps, celo možnost skupinskega pogovora z osebo ki te kliče po telefonu itd, je treba začet gledat za bolj priznanimi znamkami, kot npr. Cardo,Midland, Sena itd. Kitajc ti zadevo proda, potem se pa znajdi...ni garancije, ni updateov, ni servisov...

Imaš izkušnje s temi zadevami ali tako malo filozofiraš?. :smoke: ...kaj misliš ,da je uporaba komunikacije pri 150+ odvisna od kvalitete komunikacijske naprave ali še od kakšnih drugih faktorjev....trenutno uporabljam  čelado C3pro in to poceni kitajsko sranje za par € že 4 leta in to zato, ker lahko komuniciram  istočasno z drugimi 5kolegi tudi iza 4 ovinka :kva2: (namreč vsi nimajo 300+€ za "priznane" kitajske znamke)omogoča vse poslušati  glasbo, info gps, klice gsm  zaenkrat še nobeden ni imel problemov s temi "jajci" no to je izkušnja in dejstvo.

Popravljeno . Popravil royal
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!