Skoči na vsebino

Komunikacijski sistemi za čelade, Intercom...


kasti

Priporočene objave

http://www.motorcycleclassics.com/2008-5-2...a-Rider-Q2.aspx

Na gornji povezavi je testiran Cardo Scala Q2, ki je sicer še iz lanskega leta,

vendar je zelo dobro ocenjen tako po funkcionalnosti kot tudi po slišnosti.

Predstavitev:

http://www.cardowireless.com/Motorcycle_headsets

In še cena v Luisu :

http://www.louis.de/_30429ea31df98a0cb2b43....php?topic=list

Zanimajo me izkušnje, če kdo to že ima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.motorcycleclassics.com/2008-5-2...a-Rider-Q2.aspx

Na gornji povezavi je testiran Cardo Scala Q2, ki je sicer še iz lanskega leta,

vendar je zelo dobro ocenjen tako po funkcionalnosti kot tudi po slišnosti.

Predstavitev:

http://www.cardowireless.com/Motorcycle_headsets

In še cena v Luisu :

http://www.louis.de/_30429ea31df98a0cb2b43....php?topic=list

Zanimajo me izkušnje, če kdo to že ima.

En mesc nazaj sm za darilo nabavu Interphone od Cellularline u TC-ju, men se zdi, da ima iste funkcije, je biu pa u akciji, tko da sm dau za dva pomojem okol 255. Poglej, mogoče se ti bl splača,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen

O vgradnji v čelado sem nekaj napisal tukaj - BT Interphon vgradnja v čelado. Lahko si ogledaš slike. Podobno je za druge slušalke.

Osebno lahko rečem, da sem IZREDNO zadovoljen z kvaliteto zvoka Iterphona in je krasno za potovanja v dvoje (sopotnik ali pa drugi motor). Ceno odtehta res dobra kvaliteta.

Bilo bi super, če bi omogočal konferenčno zvezo itd. Deluje na 150m BP. Edini problem je na daljših turah, ker ne moreš imeti hkrati telefona in interkoma. Vendar mislim, da je to pač tako pri vseh BT, ker ne more delovati hkrati z dvema napravama. Kot vem je lahko na standBy vendar ko uporabljaš interkom ne slišiš telefona in obratno niti ko te kličejo. Jaz rešujem to tako, da imam na STBY in ko želim kaj povedat vklopim z kratkim pritiskom na tipko in enako lahko naredi žena (sopotnica), ko mi želi kaj povedat. Potem ko je zopet na STBY pa si zopet ready za sprejem tudi poziva na telefonu.

Ko se navadiš je super. Če izkoristim kak lep dan dopoldan ravno zaradi tega nimam občutka, da "špricam" službo, ker sem dosegljiv tudi med vožnjo.

Upam da objaviš kakšno sliko ko boš namontiral.

LP

Nikola Tesla

Imam bolj simpl intercom...samo na srečo kar dobro deluje....moti me edino, ker so povezovalni kabli prekratki....iščem kake podaljške še najraje spiralaste, sem že iskal po trgovinah in po netu, pa brez uspeha.....je kakšna ideja :hmm:

izgleda pa tako:

post-10071-1237627773_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam bolj simpl intercom...samo na srečo kar dobro deluje....moti me edino, ker so povezovalni kabli prekratki....iščem kake podaljške še najraje spiralaste, sem že iskal po trgovinah in po netu, pa brez uspeha.....je kakšna ideja :hmm:

izgleda pa tako:

CONRAD išči pa pod artiklom 408 ali tu okoli :whistle:

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En mesc nazaj sm za darilo nabavu Interphone od Cellularline u TC-ju, men se zdi, da ima iste funkcije, je biu pa u akciji, tko da sm dau za dva pomojem okol 255. Poglej, mogoče se ti bl splača,...

Sem gledal tudi tega, vendar me v glavnem moti, ker ima samo po eno slušalko.

Sedaj imam žični sistem, vendar ima dve slušalke in z vgrajenim radijem.

Ne predstavljam si poslušati glasbo samo na eno uho.

Scala ima prav tako vgrajen radio in to v vsaki napravi posebej.

Možno je povezati do dve napravi preko modrega zoba in še eno napravo preko kabla,

kot je npr. mp3 predvajalnik. V tem primeru je predvajanje v stereo tehniki,

kot tudi poslušanje radia.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem gledal tudi tega, vendar me v glavnem moti, ker ima samo po eno slušalko.

Sedaj imam žični sistem, vendar ima dve slušalke in z vgrajenim radijem.

Ne predstavljam si poslušati glasbo samo na eno uho.

Scala ima prav tako vgrajen radio in to v vsaki napravi posebej.

Možno je povezati do dve napravi preko modrega zoba in še eno napravo preko kabla,

kot je npr. mp3 predvajalnik. V tem primeru je predvajanje v stereo tehniki,

kot tudi poslušanje radia.

Saj pa imaš tudi dodatno opremo z dvemi slušalkami....pazi ker če imaš dve bo baterija zdržala en malo manj kot z eno slušalko...

Vsekakor svetuje nakup Celularline, jaz sem FULL zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala ti - si kje zasledil dobro ceno za to zadevo?

jst sm lani kupu pri mimovrste. vzel sem 2x interphona, 2x komplet za zaprte čelade pa še 12V polnilc za na pot.

Vse skupi 360€ (izgleda velik, ampak se ti takoj povrne če pogosto uporabljaš... še mal pa bom mel čelado še v avtu :D

najde se pa na normalnih spletnih trgovinah... uvoznik (Norik)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledam tele slušalke v Louisu, pa me zanima, ali ima kdo kaj izkušenj z njimi? Je to totalno 'za qrac' zvok? Sa jvem, da ne more biti tako dober, kot s tistimi, ki so priložene ipodu ali čemu podobnemu, ampak ... so tanke in verjetno ne žulijo tolk zlo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da so enake kot pri govorni napravi Albreht 600, katero imam tudi sam.

Zvok je čis ok za poslušanje radija, nekoliko jim manjka nizkih tonov.

So precej tanke vendar kar velike po obsegu, zato moraš imeti

prostor za vgradnjo v čeladi - ustrezno vdolbino.

Sam imam Nolan čelado v kateri je dovolj globine za slušalko in je ne čutim

ne pri natikanju na glavo niti med vožnjo.

Predvsem na to zadnje je potrebno paziti, saj te lahko slušalka začne nervirati,

to pa lahko vpliva na koncentracijo med vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam jih že 25.ooo km vgrajene v čeladi in so super...moje mnenje....best buy če gledava price/performance razmerje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sm jih vgradil v svojo čelado (Arai TourX), tako da sem slekel blago iz ličih blazinic, ter jih nalepil z dvostranskim trakom direktno na stiropor (slušalke sem vzel ven iz originalnege obloge). Sliši se OK. Uporabljam jih pa predvsem za interkom, včasih pa tudi za glasbo. Vgradnja v Nolan N101 je tudi uspela, vendar niso tako lepo skrite kot pri meni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam z vsem napisanim...js sem jih imel notri ene 50.000 km. Edino, kar se mi je pokvarilo po enih 30.000, je bil konektor, ki sem ga kupil v elektro trgovini in zamenjal sam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sm jih vgradil v svojo čelado (Arai TourX), tako da sem slekel blago iz ličih blazinic, ter jih nalepil z dvostranskim trakom direktno na stiropor (slušalke sem vzel ven iz originalnege obloge). Sliši se OK. Uporabljam jih pa predvsem za interkom, včasih pa tudi za glasbo. Vgradnja v Nolan N101 je tudi uspela, vendar niso tako lepo skrite kot pri meni.

uu, super - prav v Tour X jih bom montiral jaz. Bi se dalo zmeniti, da mi pokažeš, kako si to izvedel? Ali pa fotke na PM magari?

LP & TNX, S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uu, super - prav v Tour X jih bom montiral jaz. Bi se dalo zmeniti, da mi pokažeš, kako si to izvedel? Ali pa fotke na PM magari?

LP & TNX, S.

Dobiš. Samo da pridem do čelade in fotoaparata.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobiš. Samo da pridem do čelade in fotoaparata.

Hvala!

Mimogrede - je tvoja modra Elefant, ki sem jo kake 2-3 tedne nazaj videl pri serviserju v okolici Ljubljane?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sm jih vgradil v svojo čelado (Arai TourX), tako da sem slekel blago iz ličih blazinic, ter jih nalepil z dvostranskim trakom direktno na stiropor (slušalke sem vzel ven iz originalnege obloge). Sliši se OK. Uporabljam jih pa predvsem za interkom, včasih pa tudi za glasbo. Vgradnja v Nolan N101 je tudi uspela, vendar niso tako lepo skrite kot pri meni.

Montaža je še lažja, če slečeš iz slušalk blago in odstraniš plastični okvir, ki jih obkroža. Potem dobiš slušalkico cca 15-18 mm premera in debeline 3 mm , ki jo sklačiš kamorkoli.

Zvok je zpa dosti soliden tudi za musko, če nisi preveč zahteven. Tudi jaz jih uporabljam že par let :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Vsekakor svetuje nakup Celularline, jaz sem FULL zadovoljen.

Za vse, ki že uporabljate Celularline:

Zanima me na kakšni razdalji zadeva še deluje. Uporabljal bi namreč komunikacijo med dvema motorjema in me skrbi, da nebi za ovinkom izgubil komunikacije?

Je potrebno ko se komunikacija prekine znova vzpostavljati povezavo ali se to opravi samodejno, ko se dve čeladi "zavohata"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse, ki že uporabljate Celularline:

Zanima me na kakšni razdalji zadeva še deluje. Uporabljal bi namreč komunikacijo med dvema motorjema in me skrbi, da nebi za ovinkom izgubil komunikacije?

Je potrebno ko se komunikacija prekine znova vzpostavljati povezavo ali se to opravi samodejno, ko se dve čeladi "zavohata"?

Kaj pa vem, nisem nikoli meril a kakšnih sto metrov ni noben problem. Celo se mi zdi da je kvaliteta zvoka boljša pri malce večji razdalji.

Sicer pa sem tudi sam zelo zadovoljen in toplo priporočam tole stvarco.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, sicer mal pozno

post-7457-1239044589_thumb.jpg

Tukej v krogcu je označeno mesto kjer je slušalka pod blagom

post-7457-1239044609_thumb.jpg

Takole pa je priključek. Kadar ga ne potrebuješ, pa ga pospraviš v režo v blagu, ki je pri spodnjem robu čelade.

P.S.

Moj elefant pa ni bil zadnje čase nič na servisu (vrjetno si ga videl pri Simonu?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A obstajajo tudi manjše slušalke za v ušesa ki grejo še nekako pod čelado tko da ti ne odpadejo po 1 uri? za mp3 pa te zadeve...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav vsem!

Zanimajo me vaše izkušnje z Nolan N-com povezavami (žična, bluetooth), kakšna je slišnost pri višjih hitrostih, trajanje baterije med uporabo, itd?

Hvala za nasvete in odgovore!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse, ki že uporabljate Celularline:

Zanima me na kakšni razdalji zadeva še deluje. Uporabljal bi namreč komunikacijo med dvema motorjema in me skrbi, da nebi za ovinkom izgubil komunikacije?

Je potrebno ko se komunikacija prekine znova vzpostavljati povezavo ali se to opravi samodejno, ko se dve čeladi "zavohata"?

Dela BP 150 - 200m. Okoli vogla 150m.

Pobere se sam, ko se signal vrne pod pogojem da je bila zveza pred prekinitvijo aktivna.

Za večje razdalje uporabim GSM. Za daljša potovanja večih motorjev si nabavite raje za 25€ na kos WalkieTalkie na 860Mhz (licence free) dela do 1km na odprtem. Istočasno je lahko več ljudi na istem kanalu in čvekajo in se dogovarjajo med seboj.

Interphone pa je zakon za GSM in potovanje v dvoje na istem ali na dveh motorjih. Za večje skupine ni uporaben.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A obstajajo tudi manjše slušalke za v ušesa ki grejo še nekako pod čelado tko da ti ne odpadejo po 1 uri? za mp3 pa te zadeve...

Sem iskal pred časom nekaj takega, pa nisem našel. Vse kar sem poskusil za v uho, mi je šlo na živce že prej kot v eni uri, tako da niti nisem prišel do tega, da bi se pokazala vzdržljivost (kdaj bi odpadle).

Iskal sem pa zato, ker so me originalne slušalke od intercoma tiščale, če sem jih samo "nalepil" (z ježkom - velcro) v čelado. Kakor vidim, so te moje slušalke nekaj podobnega kot te, za katere sprašuje mashina v svojem prvem postu.

post-9351-1239093716.jpg

Sem se potem vseeno odločil, da jim naredim prostor v stiroporju čelade, s slušalk sem snel oblogo iz blaga, zmeril premer in vzel sveder za les istega premera (takšen sveder, kot se npr. v premeru 35 mm uporablja za montažo okovja). Sveder je dovolj oster; popolno luknjo (vdolbino) lahko narediš, če ga vrtiš z roko in v to vdolbino potem paše slušalka kot ulita, brez da pade ven in brez da štrli iz notranje obloge čelade. Precej bolje, kot če bi vdolbino delal z olfa nožem. No, od takrat naprej slušalk sploh ne čutim več, ne glede na to, kako dolgo imam čelado gor, zvok je pa odličen.

post-9351-1239094410.jpg

Če koga zanima detajl, lahko prilepim slikico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A obstajajo tudi manjše slušalke za v ušesa ki grejo še nekako pod čelado tko da ti ne odpadejo po 1 uri? za mp3 pa te zadeve...

Apple ima zanimive in ear slušalke. Zvok je resnično vrhuske kakovosti (sprobano). Ko se uho nanje navadi so super, prvič pa je treba malo potrpežljivosti.

Je pa s tem tako, da pašejo na večino ušes brez problema. Lahko se pa ti zgodi, da kljub trem različnim nastavkom, ki jih dobiš zraven slušalk, zadeva noče stati v ušesu. Mislim pa, da je verjetnost res minimalna.

Evo še slikca:

post-22737-1239098078_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil domina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi te slušalke 'žuljijo'.

Hkrati pa preveč tesnijo - to pomeni, da res ničesar 'od zunaj' ne slišiš, tudi če mimo tebe neposredno švigne rešilec s sireno ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!