Skoči na vsebino

Komunikacijski sistemi za čelade, Intercom...


kasti

Priporočene objave

Evo, bil včeraj v Compacu in so zrihtali zadevo.

Tokrat mi je g. Boris zamenjal del, ki pride v čelado in ob preiskusu "razmigavanja" čelade v raznih smereh ni bilo problema s kontakti.

Menda bo sedaj zadeva delela tako kot mora.

Compaco se je po pričakovanju izkazal primerno slovesu, ki ga ima tako, da glede njihovega odziva nimam najmanjše pripombe.

Vsakemu se zgodi napaka, se pa firme ločijo po tem, kako take probleme potem rešujejo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil pri Kompiju :yea1: svaka mu čast :worship: ko dobim nosilec od Zumota poročam... :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ motoristek, Sale ...

Malenkost! Tu smo zato, da priskočimo na pomoč tudi takrat, ko ne gre vse po načrtih in kje kakšna malenkost zaškriplje.

Vse pa, ki bi morebiti naleteli na podobne težave, vabimo, da se oglasijo pri nas in radi bomo uredili zadeve.

Lp, boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni

A ima kdo mogoče kakšno izkušnjo z "W-conn" bluetooth komunikacijo, ki je vgradna za Airoh čelade tipa sv55 ali jet55. Zadeva je namenska za omenjen tip čelade podobno kot pri nolan čeladah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Mene pa zanima kaj je trenutno po vaših izkušanjah najboljši kompromis med ceno in kvaliteto kar se tiče interkoma voznik-sopotnik.

Uporabljal se bo na Nolanovih čeladah, od katerih ena nima N-com prepriprave, voziva maksiskuter, hitrosti do 150 km/h, potovalna cca. 100 km/h. Iščem pa ali varianto na žico ali pa (to še raje) kakšno kombinaicijo PMR postaj, ki ju lahko uporabim kot interkom ali pa kot individualni PMR postaji.

Hvala za pomoč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za povezavo voznik-sovoznik dobiš interkom že za par evričev.Zadeva celo deluje,tečna zna biti žica med piksnami (to reši BT),še bolj pa verjetno mikrofonsko-slušalkarska kombinacija ki si jo nekam zatakneš.Ta zna biti uporabniku neprijazna oz. boleča kadar jo skuša piksna porinit v smeri malih možganov.Najboljši so vsekakor vgrajeni zvočniki .Pokukaj malo po netu,npr.: http://www.amazon.com/tag/bike-to-bike%20communication

Za debato z deklino na istem mopedu pozabi PMR.Tega si omisli ko si bo kupila svoj motor,samo potem se zadeve običajno malo bolj zakomplicirajo.Ko začneš mešati interkom,PMR,GPS,GSM,RD,radio,Mp3,Skener...je najbolje poseči po npr.:

http://www.autocom.co.uk/

LP FLY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Pozdravljen

Sprejemam vse predloge in moram reči, da sem tudi na to prej pomislil ampak se z tem brusilnikom dela zelo lepo in se sploh ne praši kot bi pričakoval, ker se površina brusa segreje in stiropor samo zelo lepo topi. Oblikovanje je povsem nezahtevno in zelo natančno. Poleg tega je tak brusilnik najcenejše orodje in najbolj uporabno orodje v moji delavnici.

Št. izdelka: 812538: Cena 11,95€, http://www.conrad.si/

LP

Nikola Tesla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakam, da še kdo objavi kaj slikic svoje montaže in eventuelne izkušnje z recimo Nolanovim N-Comom ali drugimi variantami za vgradnjo v čelado.

Ob obisku trgovine Yamaha KMC na Dolenjki v Lj. sem ugotovil, da ima Nolan novo preklopno čelado izredno kvalitetno in je naredil velik korak pred Schubertom, vsaj kar se tiče vgradnje slušalk in pralnega notranjega dela čelade. O vseh ostalih karakteristikah čelad pa presodite sami. Na forumu jer kar nekaj opisov posameznih čelad.

LP

Nikola Tesla

,Pozdravljen!

Zelo zanimivo in natančno ste opisali postopek montaže slušalke.Sam nisem strokovnjak za takšna precizna dela,imam pa Interkom ter čelado Aeroh pr 2000 v katero je sistem vgrajen.

Sedaj se odločam za nakup nove čelade,ki bo nolan n3 ali schubert c2 ,odvisno od pregledov forumov in .....

V bistvu sprašujem za možno montažo Interkoma v čelado ,seveda proti plačilu.

Pa lep pozdrav,Ziga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Katero zadevo vzet za povezavo voznik - sovoznik? Čim mn kabla, ker so obe čeladi integralni, torej BT. Mate kakšne iskušnje? Se obnese? Kje dobit najcenej (kak ebay, amazon)?

Popravljeno . Popravil mihastopar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Zumo ima vgrajena dva BT sistema. Z enim se povežeš z telefonom z drugim pa s BT interfonom (slušalko).

Če povežeš Zumota preko kablov rabiš 3,5 mm avdio kabel za slušalke in 2,5 mm kabel za mikrofon. Telefon še vedno moraš povezati z BT na zumota ali preko kabla direkt na interkom, če le ta to dopušča.

Jaz uporablajm novo generacijo BT2 (nolanovo) v svoji čeladi v čeladi boljš polovice je moj stari BT .Zadeva deluje odlicno Telefon se poveze na Zumota .Moj BT2 se poveze z zumotom in drugo celado z kablom lahko pa poslusam se MP3 (obe celadi).Ko hoce zumo kaj sporociti ali zvoni telefon ima enostavno prioriteto Zumo .Po koncanem klicu ali sporocilu se vse vrne v prvotno stanje .SKratka zadeva res spila ok.Morebiti je moteca edino poraba BT-ja ki zdrzi cca 7-10 ur. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mejčkn sm uzadi s temi komunikatorskimi napravami, si pa predstavljam, da če imaš BT set kot je tale, seveda za oba uporabnika in dva BT telefona, da lahko z dotično osebo komuniciraš, al rabiš še kakšno škatlico met zraven?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mejčkn sm uzadi s temi komunikatorskimi napravami, si pa predstavljam, da če imaš BT set kot je t)ale, seveda za oba uporabnika in dva BT telefona, da lahko z dotično osebo komuniciraš, al rabiš še kakšno škatlico met zraven?

Kukr zastopm nemšk je treba met še set slušalk (spodaj piše)ne vem pa kam montiraš zadevo na čelado ne gre tko da daš verjetn v žep,pol pa z kablom do čelade in slušalk.Mislm da s temle nis nč naredu ali pač ,ne poznam zadeve ,je pa vprašanje kolk kanaln je tale BT če ti dela na zumota ti verjet ne bo z drugo čelado ali pa obratno !Probi sj ni tko drago! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem razumel, da set slušalk dobiš pač zraven; Zumo-ta ne uporabljam, vsaj na motorju ne. Da bi probal pa tudi ni tako poceni.

Razen, če se javiš za sponzorja :grim .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem razumel, da set slušalk dobiš pač zraven; Zumo-ta ne uporabljam, vsaj na motorju ne. Da bi probal pa tudi ni tako poceni.

Razen, če se javiš za sponzorja :grim .

Če ne uporabljaš Zumota pa ne rabiš ti prodam un intercom iz Lidla za 9 eur pa si zmagu!Če ti je predrago ti šenkam! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katero zadevo vzet za povezavo voznik - sovoznik? Čim mn kabla, ker so obe čeladi integralni, torej BT. Mate kakšne iskušnje? Se obnese? Kje dobit najcenej (kak ebay, amazon)?

Pozdravljen

O vgradnji v čelado sem nekaj napisal tukaj - BT Interphon vgradnja v čelado. Lahko si ogledaš slike. Podobno je za druge slušalke.

Osebno lahko rečem, da sem IZREDNO zadovoljen z kvaliteto zvoka Iterphona in je krasno za potovanja v dvoje (sopotnik ali pa drugi motor). Ceno odtehta res dobra kvaliteta.

Bilo bi super, če bi omogočal konferenčno zvezo itd. Deluje na 150m BP. Edini problem je na daljših turah, ker ne moreš imeti hkrati telefona in interkoma. Vendar mislim, da je to pač tako pri vseh BT, ker ne more delovati hkrati z dvema napravama. Kot vem je lahko na standBy vendar ko uporabljaš interkom ne slišiš telefona in obratno niti ko te kličejo. Jaz rešujem to tako, da imam na STBY in ko želim kaj povedat vklopim z kratkim pritiskom na tipko in enako lahko naredi žena (sopotnica), ko mi želi kaj povedat. Potem ko je zopet na STBY pa si zopet ready za sprejem tudi poziva na telefonu.

Ko se navadiš je super. Če izkoristim kak lep dan dopoldan ravno zaradi tega nimam občutka, da "špricam" službo, ker sem dosegljiv tudi med vožnjo.

Upam da objaviš kakšno sliko ko boš namontiral.

LP

Nikola Tesla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen

O vgradnji v čelado sem nekaj napisal tukaj - BT Interphon vgradnja v čelado. Lahko si ogledaš slike. Podobno je za druge slušalke.

Osebno lahko rečem, da sem IZREDNO zadovoljen z kvaliteto zvoka Iterphona in je krasno za potovanja v dvoje (sopotnik ali pa drugi motor). Ceno odtehta res dobra kvaliteta.

Bilo bi super, če bi omogočal konferenčno zvezo itd. Deluje na 150m BP. Edini problem je na daljših turah, ker ne moreš imeti hkrati telefona in interkoma. Vendar mislim, da je to pač tako pri vseh BT, ker ne more delovati hkrati z dvema napravama. Kot vem je lahko na standBy vendar ko uporabljaš interkom ne slišiš telefona in obratno niti ko te kličejo. Jaz rešujem to tako, da imam na STBY in ko želim kaj povedat vklopim z kratkim pritiskom na tipko in enako lahko naredi žena (sopotnica), ko mi želi kaj povedat. Potem ko je zopet na STBY pa si zopet ready za sprejem tudi poziva na telefonu.

Ko se navadiš je super. Če izkoristim kak lep dan dopoldan ravno zaradi tega nimam občutka, da "špricam" službo, ker sem dosegljiv tudi med vožnjo.

Upam da objaviš kakšno sliko ko boš namontiral.

LP

Nikola Tesla

Nolanov BT2 dela avtomatsko interphone je povezan z drugo čelado.Ko te negdo kliče ali ti zumo hoče kaj povedat se BT 2 poveže na tel ali zumo BT prve generacije v drugi čeladi takrat ne dela!Po končani povezavi se zopet vklopi interphone-avtomatsko!

:rolleyes:

Popravljeno . Popravil Orange
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne uporabljaš Zumota pa ne rabiš ti prodam un intercom iz Lidla za 9 eur pa si zmagu!Če ti je predrago ti šenkam! :naughty:

Taprav Slovencl, sam se je zaj... zdej bi pa še koga potunkal :headbang: . Hvala.

No, če kdo res ve odgovor na moje vprašanje, naj izvoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Taprav Slovencl, sam se je zaj... zdej bi pa še koga potunkal :headbang: . Hvala.

No, če kdo res ve odgovor na moje vprašanje, naj izvoli.

Sva že dva, ki jih ista stavar zanima. Kolikor jaz vidim po katalogu, so slušalke za vgradnjo in mikrofon zraven, saj sta dva seta za različne čelade.

Kako je s povezavo do sopotnika, telefona in ZUMO-ta, pa tudi mene zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Taprav Slovencl, sam se je zaj... zdej bi pa še koga potunkal :headbang: . Hvala.

No, če kdo res ve odgovor na moje vprašanje, naj izvoli.

Začel si ti (Rezen če greš za sponzorja-citiram)Preber si še enkrat tvoj post!Jaz sem ti hotu sam povedat da sem sprobu kar neki zadev pa nobena ne dela tko dobr kot Nolanova original,zato sem ti tut reku da kup in sprobi ker je ta BT iz Luisa nova zadeva.Če pa ne uporabljaš Navigacije je pa vseeno kaj maš loh tut uno že omenjeno iz Lidla za intercom je čis dovolj in dela OK .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Začel si ti (Rezen če greš za sponzorja-citiram)Preber si še enkrat tvoj post!Jaz sem ti hotu sam povedat da sem sprobu kar neki zadev pa nobena ne dela tko dobr kot Nolanova original,zato sem ti tut reku da kup in sprobi ker je ta BT iz Luisa nova zadeva.Če pa ne uporabljaš Navigacije je pa vseeno kaj maš loh tut uno že omenjeno iz Lidla za intercom je čis dovolj in dela OK .

tudi sam sem sprobal že nekaj kombinacij, pa moram reči, da Luisova varianta na žico deaje mnogo lepši zvok, kot Nolan N-com X.

Pri Louisovi ni nobenih šumov, ko daš bolj na glas in baterije držijo vsaj eno leto, je pa res da jo je mal čas povozil in se moras stalno ukvarjati z žicami+napravo moraš nekam vtaknit.

Tako, da sedaj uživam na N-com X in to brez žic ;) Sicer letos le par ur, ampak mi je že zdaj super.

Najprej sem jo imel sparjeno s telefonom in drugo čelado, ampak sem potem odparil telefon, ker mi tiste kombinacije tipk mal zmešajo napravico. Sopotnica pa lepo pridno posluša muziko na svojem...no, verjetno bom kasneje še kaj probal, če ne druga zaradi navigacije...mogoče.

No, ko zadevo stestiram bolj podrobno, napišem še kaj več. Predvsem me zanima trajanje baterije. Kajti napovedanih 8-10 ur neprestane povezave se sliši res dobro.

Npr. Interphone mi je v neprekinjeni povezavi zdržal okoli 4-5 ur max.

Zdaj imam projekt, da:

1. nabavim povezovalno žico za obe čeladi, da vidim, če se s tem kaj zmanjšajo motnje in mogoče celo podaljša trajanje baterije

2. povezat Interphone s N-com X, da se lahko pogovarjam še z drugim motoristom. Enkrat si moram vzet čas, sa si mal pogledam konektorje, pa bom namesto Intercomovih slušalk priklopil tele od Nolana. Bom poročal...samo moram prej še dobit štormarski filing ;)

Drugač pa srečno vožnjo in prijetno gobcanje zadaj sedečih ;)

Popravljeno . Popravil matjazek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

jst mam BT Intercom (2x) in mi super služi (5 zvezdic!). Super dela z mobitelom, (AMPAK... zdej mam problem z glasovnim klicanjem - Nokia N78 - ker mi najde v imeniku ampak mi noče poklicat cifre -- a kdo ve zakaj in kaj narest?). manjka mi pa kakšn pisk če te kdo kliče na mobitel medtem k se pogovarjaš s sopotnikom prek intercoma.

Imam pa tut zvezanega prek Zumo 550 in mobitelom, in je super-duper OK.

Namontirane mam na Schubertkah in se sliš razumljivo (beri: kričanje) tudi pri hitrostih nad 200 kmh.

Kar se tiče izbire teh Intercomov... lahko samo priporočam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mam BT Intercom (2x) in mi super služi (5 zvezdic!). Super dela z mobitelom, (AMPAK... zdej mam problem z glasovnim klicanjem - Nokia N78 - ker mi najde v imeniku ampak mi noče poklicat cifre -- a kdo ve zakaj in kaj narest?). manjka mi pa kakšn pisk če te kdo kliče na mobitel medtem k se pogovarjaš s sopotnikom prek intercoma.

Imam pa tut zvezanega prek Zumo 550 in mobitelom, in je super-duper OK.

Namontirane mam na Schubertkah in se sliš razumljivo (beri: kričanje) tudi pri hitrostih nad 200 kmh.

Kar se tiče izbire teh Intercomov... lahko samo priporočam.

Hvala ti - si kje zasledil dobro ceno za to zadevo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!