Skoči na vsebino

Komunikacijski sistemi za čelade, Intercom...


kasti

Priporočene objave

Tocno tam kjer si omenil, le obcasno jim jih "zmanjka" tako da veckrat preveri.

Sam sem jo kupil v lj. v doticni trgovini in moram rec da nudi ogromno glede na ceno. trenutno je v uporabi cca 16h in so se

prve baterije. Seveda nima raznih priteklin vendar je povsem dovolj za pogovor tja do 80km/h potem se pac zadeva poslabsa.

Ceprav se da delno razumeti tja do 120 potem je zunanji hrup premocan.

Slabost je dizajn slusalke ki ni ploscata in sem jo moral namestiti v odprtino za podvezo celade. Je sicer malo pod usesom

in se kar dobro slisi ce ne pretiravas z glasnostjo. Zal tudi nima drugih dodatkov za pritrditev, tako da si pac pomagam z "jezkom"

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tocno tam kjer si omenil, le obcasno jim jih "zmanjka" tako da veckrat preveri.

Sam sem jo kupil v lj. v doticni trgovini in moram rec da nudi ogromno glede na ceno. trenutno je v uporabi cca 16h in so se

prve baterije. Seveda nima raznih priteklin vendar je povsem dovolj za pogovor tja do 80km/h potem se pac zadeva poslabsa.

Ceprav se da delno razumeti tja do 120 potem je zunanji hrup premocan.

Slabost je dizajn slusalke ki ni ploscata in sem jo moral namestiti v odprtino za podvezo celade. Je sicer malo pod usesom

in se kar dobro slisi ce ne pretiravas z glasnostjo. Zal tudi nima drugih dodatkov za pritrditev, tako da si pac pomagam z "jezkom"

lp

A bi bil toliko prijazen in prilepil kakšno fotografijo, kako si z ježki pripel slušalko?

Ful vesel bi jast biu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TESTIRANJE INTERPHONA IN PREDSTAVITEV ČELAD NEXX IN MARUSHIN

V petek in soboto (15.-16.6.2007) na moto pikniku MOTO ROAD RACING CLUB MEDVODE.

Vabljeni na testiranje Bluetooth komunikacijske naprave INTERPHONE v petek in soboto (15.-16.6.2007) na moto pikniku MOTO ROAD RACING CLUB MEDVODE. Možen bo tudi ogled najnoveše kolekcije čelad NEXX in MARUSHIN. Vabljeni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Slabost je dizajn slusalke ki ni ploscata in sem jo moral namestiti v odprtino za podvezo celade. Je sicer malo pod usesom

in se kar dobro slisi ce ne pretiravas z glasnostjo. Zal tudi nima drugih dodatkov za pritrditev, tako da si pac pomagam z "jezkom"

lp

Čelada je v prvi vrsti varovalna oprema. Preden se odločiš za posege v varnostne elemnte ali pa v čelado vstaviš debelo slušalko, preveri kako je kaj z varnostjo. Pri udarcu lahko debela slušalka povzroči poškodbe glave.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čelada je v prvi vrsti varovalna oprema. Preden se odločiš za posege v varnostne elemnte ali pa v čelado vstaviš debelo slušalko, preveri kako je kaj z varnostjo. Pri udarcu lahko debela slušalka povzroči poškodbe glave.

Lp, Boris Kompare B)

mogoce nisem pravolno napisal, vendar je design slusalke tak da ti odreze krhelj ob padcu (vsaj meni), ker ima neko kljuko

za zataknit za uho. Ta zadeva tisci ze brez celade....

v nobenem primeru nisem modificiral same celade, ce to mislis. slusalka ima premer 1cm in prav lepo pase v luknjo od jermencka

ki je ze originalno narejena in je v primerjavi s slusalko ogromna. tezava je le z pritrditvijo kot sem omenil ker je prostora prevec

in ne premalo.

lp

ps ob priliki pripnem sliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:krneki: Na Obali v Lidl-u še nisem zasledil teh naprav.Jih sploh kdaj dobijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja kratka primerjava med bluetooth Interphone in N-com sistemom:

Interphone:

++vleče bolje od N-com...npr. lahko je vmes nekaj šleparjev in še vleče; tudi do kakih 100, 150 m. Na prostem vleče enih 300 m (po filingu)

++hitra montaža (cca. 2-3 minute) na poljubno čelado (enostavno lahko prenašaš med čeladami)

--mal čudno izgleda tista bunka, ki štrli iz čelade

--blesav priključek za slušalke, katere moraš odklopit, ko polniš (to pomeni pogovor ali polnjenje, oboje hkrati pač ne gre)

--slušalka samo na enem ušesu

N-com:

++super integracija v čelado (nič ne štrli ven, dobro izgleda)

++dve slušalki (čeprav v slišnosti nič kaj boljše kot Interphone)

--slabost je to, da si omejen na Nolan čelade (in še to le na nekaj modelov)

--vleče na odprtem (med vožnjo) na okoli 50 m ali še manj; če je vmes kak šleper, povezava počepne.

--cena je tudi nekaj višja (če upoštevamo nakup dveh kompletov za dve čeladi)

Če bi imel Nolan čelado in če bi N-com bil najnovejše generacije (beri: daljši doseg), bi se zaradi boljše integracije v čelado sigurno odločil zanj.

Interphone pa je univerzalen sistem, ki je trenutno zame bolj uporaben.

Seveda so to zgolj moje izkušnje...predvsem iz pogleda uporabe motor-motor. Ziher sem še kaj pozabil ;)

LP in varno vožnjo,

Matjaz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoce nisem pravolno napisal, vendar je design slusalke tak da ti odreze krhelj ob padcu (vsaj meni), ker ima neko kljuko

za zataknit za uho. Ta zadeva tisci ze brez celade....

v nobenem primeru nisem modificiral same celade, ce to mislis. slusalka ima premer 1cm in prav lepo pase v luknjo od jermencka

ki je ze originalno narejena in je v primerjavi s slusalko ogromna. tezava je le z pritrditvijo kot sem omenil ker je prostora prevec

in ne premalo.

lp

ps ob priliki pripnem sliko.

Tudi jaz poznam to veliko težavo, ....

Sam sem to občutil ko sem imel noname interkom-malo denarja-malo muzike-velika nevarnosti... :headbang:

Sedaj imam v čeladi namontirane superslim slušalke , ki se jih dejansko ne čuti tudi zvok je odličen.....se pa dobijo tudi ušesne z rumeno peno

, ki se prilagajajo notranjosti ušesa..

....so pa od StarCom1 sistema. Po njih lahko povprašate na tem linku ali pa preverite tukaj

LP& Varno na rajdu..

SoloR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja kratka primerjava med bluetooth Interphone in N-com sistemom:

Interphone:

++vleče bolje od N-com...npr. lahko je vmes nekaj šleparjev in še vleče; tudi do kakih 100, 150 m. Na prostem vleče enih 300 m (po filingu)

++hitra montaža (cca. 2-3 minute) na poljubno čelado (enostavno lahko prenašaš med čeladami)

--mal čudno izgleda tista bunka, ki štrli iz čelade

--blesav priključek za slušalke, katere moraš odklopit, ko polniš (to pomeni pogovor ali polnjenje, oboje hkrati pač ne gre)

--slušalka samo na enem ušesu

N-com:

++super integracija v čelado (nič ne štrli ven, dobro izgleda)

++dve slušalki (čeprav v slišnosti nič kaj boljše kot Interphone)

--slabost je to, da si omejen na Nolan čelade (in še to le na nekaj modelov)

--vleče na odprtem (med vožnjo) na okoli 50 m ali še manj; če je vmes kak šleper, povezava počepne.

--cena je tudi nekaj višja (če upoštevamo nakup dveh kompletov za dve čeladi)

Če bi imel Nolan čelado in če bi N-com bil najnovejše generacije (beri: daljši doseg), bi se zaradi boljše integracije v čelado sigurno odločil zanj.

Interphone pa je univerzalen sistem, ki je trenutno zame bolj uporaben.

Seveda so to zgolj moje izkušnje...predvsem iz pogleda uporabe motor-motor. Ziher sem še kaj pozabil ;)

LP in varno vožnjo,

Matjaz

Interphone zdrži okoli 3 ure neprekinjenega pogovora, okoli 4 ure pa s pavzami. Daleč od obljubljenih 7 ur.

LP, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Interphone zdrži 6 ur (večkrat preverjeno) , če stalno čvekaš brez izklaplanj. S tem, da si jaz dam nadstandardno naglas. Ni sicer sedem ur, je pa kar uredu. Se mi pa vseeno zdijo teli intercom sistemi dragi ! So pa uporabni.Moja izkušnja - do 100 km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Interphone zdrži okoli 3 ure neprekinjenega pogovora, okoli 4 ure pa s pavzami. Daleč od obljubljenih 7 ur.

LP, M.

Hallo!

Trgovina je pa res ena hecna reč.Na vsak način treba prodat čimveč čimdražje. :headbang:

Vse to štima in tudi brezžično vendar preverjeno daleč, daleč od obljubljenega. Preizkusil skoraj vse in pristal na žični Alanovi napravi namenjeni za integralne čelade z vmontiranimi neopaznimi in nemotečimi slušalkami in mikrofoni. Seveda ima tudi možnost priklopa GSM,MP3 in tudi komunikacije z drugim motorjem odvisno od PMR-a , ki ga priklopiš.Z svojo socio na enem motorju lahko govoriva do preko 200km/h ona into čisto in do 140km/h jaz, ker sem na udaru vetra.

To je to in vse za dobrih 100eur.To ni Lidlova reč čeprav tudi tista je v redu bolj za hec ,res do 80km/h vendar zelo težko.Pa še uhelj mi je skoraj odpadel na poti manj kot sto kilometrov. :slap:

Lp pa SREČNO!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Interphone zdrži 6 ur (večkrat preverjeno) , če stalno čvekaš brez izklaplanj. S tem, da si jaz dam nadstandardno naglas. Ni sicer sedem ur, je pa kar uredu. Se mi pa vseeno zdijo teli intercom sistemi dragi ! So pa uporabni.Moja izkušnja - do 100 km/h.

Bomo vidli...moj je še čisto nov in bil nafilan samo 2x. Zdaj grem na en izletek za par dni, pa ga stestiram do konca.

Upam, da imaš čimbolj prav ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hallo!

Trgovina je pa res ena hecna reč.Na vsak način treba prodat čimveč čimdražje. :headbang:

Vse to štima in tudi brezžično vendar preverjeno daleč, daleč od obljubljenega. Preizkusil skoraj vse in pristal na žični Alanovi napravi namenjeni za integralne čelade z vmontiranimi neopaznimi in nemotečimi slušalkami in mikrofoni. Seveda ima tudi možnost priklopa GSM,MP3 in tudi komunikacije z drugim motorjem odvisno od PMR-a , ki ga priklopiš.Z svojo socio na enem motorju lahko govoriva do preko 200km/h ona into čisto in do 140km/h jaz, ker sem na udaru vetra.

To je to in vse za dobrih 100eur.To ni Lidlova reč čeprav tudi tista je v redu bolj za hec ,res do 80km/h vendar zelo težko.Pa še uhelj mi je skoraj odpadel na poti manj kot sto kilometrov. :slap:

Lp pa SREČNO!

jst bi tut kupla nekaj čimcenejšega... samo rabim za motor-motor in hitrost do 130 km/h.

kdo kakšen predlog? ni pomembno al so žice al kaj druga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej!

Precej enostavna,dobra in ne preveč draga reč se dobi od Albrechta ali Allana v Louisu ali Polo.Tista, ki deluje pride dobrih 130eur za par motor-motor.Na netu je Louisova stran pa malo pobrskaj.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Interphone zdrži okoli 3 ure neprekinjenega pogovora, okoli 4 ure pa s pavzami. Daleč od obljubljenih 7 ur.

LP, M.

Interkom povezava potroši največ energije pri uporabi Interphone naprave. Če se uporablja neprekinjeno, baterija zdrži okoli 5 ur. Poraba energije je tudi odvisna od razdalje med dvema napravama in glasnosti (večja ko je razdalja - več energije se porabi; bolj naglas imamo slušalko - več energije se porabi).

Pri povezavi Interphone - mobilnik teh problemov ni, baterija zdrži celo več kot 7 ur kot je napisano na proizvajalčevem letaku.

Pomembno je tudi to: Baterije dosežejo 100% polno kapaciteto po približno 3-4ih popolnih ciklih polnjenja, seveda je pomembno da se baterija, preden jo ponovno polnimo do konca iztroši.

Seveda pa ni možno izključiti tudi te možnosti, da pride do okvar na posameznih baterijah in če se ugotovi , da ima baterija okvaro, se ta napaka odpravi v okviru garancije. Napravo pošljite na naslov napisan v garancijski izjavi in če bo reklamacija upravičena vam tudi povrnemo vse stroške pošiljanja.

LP,

Klemen Sušnik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
jst bi tut kupla nekaj čimcenejšega... samo rabim za motor-motor in hitrost do 130 km/h.

kdo kakšen predlog? ni pomembno al so žice al kaj druga.

Čim cene?!? ..."nisem tako bogat, da bi kupoval poceni"...sprobal že marsikaj in nekaj teh stvarc je končalo tudi v kanti ali med

drugo neuporabno šaro....no ja marsikaj smo porabil še za druge stvari... :worship: Zaenkrat furam interkomSC1 in moram rečt :naughty:

..prva liga tistih par cekinov več pa imaš sistem nad sistemi po kvaliteti in uporabnosti ....ampa to ponavadi spoznaš takrat ko se parkrat :whistle:

Solo R zadnje čase bolj DUO R

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takole... mi2 sva kupila govorno napravo za motor-motor od conrada. dala sva 80€ (je bilo vse v kompletu). tudi preizkusila sva in morem rečit, da deluje zelo zadovoljivo. tudi pri 100 km/h še slišim ok, več še nisva probala, ker mora fant naprej menjat čelado, ker ima preveč glasno in me ne sliši zaradi vetra. ko preizkusiva še kaj več, bom poročala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabljam Interphone v povezavi z Zumo 550 in telefonom. Moram rečt, da sem s to kombinacijo zelo zadovoljen. Res Interphone ne zdrži 7 ur, ampak veliko manj pa tudi ne. Kar se govorne navigacije tiče, nimam popolnoma nobenih problemov glede hrupa, ker se razločno sliši v vsakih pogojih. Malce je problem pri telefoniranju. Do 100 km/h še gre, potem pa ima baje telefonski sogovornik velike probleme pri razumevanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Uporabljam Interphone v povezavi z Zumo 550 in telefonom. Moram rečt, da sem s to kombinacijo zelo zadovoljen. Res Interphone ne zdrži 7 ur, ampak veliko manj pa tudi ne. Kar se govorne navigacije tiče, nimam popolnoma nobenih problemov glede hrupa, ker se razločno sliši v vsakih pogojih. Malce je problem pri telefoniranju. Do 100 km/h še gre, potem pa ima baje telefonski sogovornik velike probleme pri razumevanju.

Imam Zumo 550; čelado Nolan 101 z modrim zobom. Med vožnjo običajno poslušam glasbo. Pa moram reči, da mi zdrži okoli sedem ur.

Je pa že kak mesec možno nabaviti 12V polnilec za Intrecom slušalke. (polnilec + 12V vtičnica v kompletu). Pa se "čelada" lahko ob pavzi polni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
takole... mi2 sva kupila govorno napravo za motor-motor od conrada. dala sva 80€ (je bilo vse v kompletu). tudi preizkusila sva in morem rečit, da deluje zelo zadovoljivo. tudi pri 100 km/h še slišim ok, več še nisva probala, ker mora fant naprej menjat čelado, ker ima preveč glasno in me ne sliši zaradi vetra. ko preizkusiva še kaj več, bom poročala.

Zdravo!

Sem malo preiskal Conradovo stran pa za podobno ceno ne najdem nič pametnega.

Mi lahko poveš model ki sta ga nabavila?

Že kake nove izkušnje? Sta še vedno zadovoljna al je že tvoj slabe volje ker nima miru :hmm: O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Sem malo preiskal Conradovo stran pa za podobno ceno ne najdem nič pametnega.

Mi lahko poveš model ki sta ga nabavila?

Že kake nove izkušnje? Sta še vedno zadovoljna al je že tvoj slabe volje ker nima miru :hmm: O:-)

evo... kupila sva tole... greš na www.conrad.si in vpišeš šifro izdelka 930520. tam piše cana 111€, samo mi2 sva dala 80€.

problem je pri razdaljah večjih od 200 metrov... tam se že sliši malo slabše...

drugače pa pri 120 km/h sva se že tudi pogovarjala.

če bova kdaj potrebovala kaj za daljšo razdaljo, potem bo potrebno menjat postaje, ampak zaenkrat je uredu.

aja... moti naju to, da se kdaj kdo vmeša na isti kanal.

recimo ko se voziva 2, pa sem navadno jaz zadaj, pa se peljeva po kakšni ovinkasti cesti, pa da se jure pelje naprej in vidi, da od nikoder res ne more nihče na cesto in da nasproti ni nikogar, mi lahko pove, da lahko prehitim brez problema. to se vse sliši. itak pa se ne vozima na par kilometrov razlike. ker men ga pa res ni problem dohajat :whistle:

Prodam jaz ALAN K1 za 50 ojrov. Kupljena lani, rabljena ene 3x.

hotla sva pa kupit tale komplet, samo ni bilo mikrofonov za najino čelado.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!