Skoči na vsebino

Komunikacijski sistemi za čelade, Intercom...


kasti

Priporočene objave

Ker sem nov na tem foriumu vsem skupaj en LP.

Tudi sam imam frišen intercom in sicer za rider to passinger in moto to moto, trenutno se več ali manj vozimo

skupaj 3 motorji in vsi imamo isti sistem :devil: . Zadeva deluje ok in nam je iz stališča varnosti-obveščanja že kako prišla prav (stanje na cesti , plavci v zasedi...itd) Zadeva kupljena v SLO na tem linku.......

Slišna komunikacija med voznikom in sopotnikom zdrži cca do 160kmh.....moto to moto pa 5-6km...

-----------

Member of CONVOY CH1SI ; GShocK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na spodnjem linku imate zadevo, ki se zelo dobro obnese na motornem kolesu. Sam uporabljam mikrofon od firefox-a z mikrofonom na samo eni strani in deluje presenetljivo dobro.

Kar se pa tiče za pogovor voznik-sopotnik pa nameravam nabavit bluetooth izvedbo see pravi brez žic.

http://www.iasus-concepts.com/noise_termin..._new/nt_gp.html

Kaj imaš konkretno v mislih od bluethotha ( brez žic ) in kako to deluje ter kam vraga spraviš tiste vesoljske slušalke, saj imam v čeladi komaj kaj prostora za ušesa ?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za intercom sem dal cca 80 tisočakov. Ker smo vzeli naenkrat 4 kose smo dobil še nekaj popusta...

Zadeva nam služi za pogovarjanje med MOTORJI in pa za pogovor med VOZNIKOM in SOPOTNIKOM.

Dobra stran je tudi ta , da se na intercom priključi tudi MP3player ali CDplayer..in pa GSM.. ima audio vhod in potem oba med vožnjo lahko poslušava muziko. GSM priključek je 2,5 jack ..adapter sem za mojo N...dal narest enemu znalcu electronike...ob pozivu telefon sam prevzame klic-pogovor pa sliši tudi sopotnik...(ni glih fajn če te kakšna kliče ko voziš ženo okol :blink: )

Muzika se ob vsakem klicu prekine za cca 15sek, veza med voznikom in sopotnikom je skoz aktivna in ni treba pritiskat kakšnih gumbov.....

Zadeva je uredu in se obnese tako za pogovor med motoristi (zasede plavcov,šodr,... al pa ..kje na eno pivce.., :grim,) kot med vozniko in sovoznikom....smo bili na začetku bolj skeptični pa nas je presenetlo v pozitivo :OK:

Tkole zaenkrat ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če ima kdo izkušnje z intercomom v čeladi (avdio povezava med voznikom in sopotnikom)? Kako se zadeva obnese pri višjih hitrostih in katere modele priporočate; ter seveda v kakšnem cenovnem razredu se vse skupaj vrti?

Če ima kdo takšen sistem vgrajen v čeladi Schuberth Concept, naj mi prosim sporoči kako se zadeva obnese in kje se vse skupaj lahko nabavi - cena?

Druga stvar ki me pa zanima, je pa radijska FM postaja Kenwood, ki naj bi se lahko uporabljala med več motocikli (domet do 500m). Ima kdo že kakšne izkušnje s tem sistemom? Ali se lahko ena postaja uporablja kot intercom med voznikom in sopotnikom?

LEP Pozdrav!

Kaj ne vprašaš . Imam intercom Albrecht ae 500-s kupil v luisu ima priklop za mobitel,mp-3 in walki-talkie. Koštal je 85 eu, res da je srednjega razreda vendar deluje brez hibno .Ni res da se pri 130km/h ne šliši nič vse je odvisno od motorja in veterne zaščite.Pri nama deluje tudi pri 150km/h . Edini problem je pri mp-3 zelo hitro izprazni baterijo na mp-3-ju. Kar se tiče pogovora med voznikom in sopotnico pa je prva liga. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ne vprašaš . Imam intercom Albrecht ae 500-s kupil v luisu ima priklop za mobitel,mp-3 in walki-talkie. Koštal je 85 eu, res da je srednjega razreda vendar deluje brez hibno .Ni res da se pri 130km/h ne šliši nič vse je odvisno od motorja in veterne zaščite.Pri nama deluje tudi pri 150km/h . Edini problem je pri mp-3 zelo hitro izprazni baterijo na mp-3-ju. Kar se tiče pogovora med voznikom in sopotnico pa je prva liga. :OK:

Sam imam popolnoma enak sistem in kot praviš- pogovor brezhiben, radio je pa zame bolj kot ne moteč. Toda nabavil sem ga predvsem zaradi pogovora- skratka zadovoljen z nakupom za takšen denar!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ekola, kupil Alan K1 vezo v Louisu, set za 2 integralne čelade. Stvar se super obnese do 120 km/h, (mogoče bi šlo še kaj več, sam mam čelado že v pi*** :grim ) tako da za kakšne dogovore in podobno je 1a. Sprobal tudi z VOX adaptrom, ne priporočam, uporabno do cca 60 km/h..pol šumi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Sigurno ima kdo izmed vas tudi tole zadevo in tudi test o tem je na prvi strani dokaj izčrpen. Kakšne so pa vaše izkušnje in mnenja?

Polnjenje direktno iz akumulatorja na motorju? Povsod ni elektrike... Ni problema!! Le električarja rabiš in ti zveže par uporou pa stvar deluje brez problemou ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem že napisal v komentar ob tesu.....

SAmo za komunikacijo med vozniki! :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa bolj nekaj drugega zanima. Kmalu dobim čelado, ki bo N-com imela. Ampak moj dragi ima predhodnico te Nolanke, kateri tega nima. Obstaja možnost, da imam jaz N-com, on pa kak drug sistem, da sva povezana? Da ne bi ravno eno leto (ali dve) stare čelade menjaval zaradi tega?? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa bolj nekaj drugega zanima. Kmalu dobim čelado, ki bo N-com imela. Ampak moj dragi ima predhodnico te Nolanke, kateri tega nima. Obstaja možnost, da imam jaz N-com, on pa kak drug sistem, da sva povezana? Da ne bi ravno eno leto (ali dve) stare čelade menjaval zaradi tega?? :hmm:

Pa kaj ti misliš, da te ima on željo še med vožnjo poslušat? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj ti misliš, da te ima on željo še med vožnjo poslušat? :P

vapotek me je prehitel v svojem pisanju.. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK zadeva zna načeloma biti zanimiva za komunikacijo med voznikom in sopotnikom.

Meni osebno je še vedno pri motorizmu všeč to, da se zavestno odločiš, da boš odklopil določene dele vsakodnevnega življenja kot so telelfoni, poslušanje vsakovrstnega čvekanja in podobno sranje ter ostaneš čisto sam s cesto.

Če pa se je treba kaj dogovoriti, pa se ustaviš pa zmeniš. Tako ali tako vsakovrstno pogovarjanje usmeri pozornost stran s ceste, kar takoj poveča možnost za napake ali spregledanje kočljive situacije in nato tresk bum.

Redki so trenutki, ko lahko naredim takšen odklop in mi to popolnoma paše, tako da dvomim da bo moja čelada kdaj videla N-com, kakšne mp3-je ali podobne zadeve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KeC, čez 5 let sploh ne bodo več delali čelad brez tega.. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok.... pač vsakomur svoje. Midva veliko naokoli bezljava in bi nama to prav prišlo, predvsem v smislu: ej tu moraš iti desno oz. na karti piše, da bi moral iti v drugo smer itd, saj se je na avtocesti težko vstaviti in gledati na tablo in razpravljati ali se gre levo ali desno.... ja, poznamo znake in jih tudi uporabljava za komunikacijo, samo včasih to pač ni mogoče oz. imam raje, da mu povem, kot pa da se obrača za mojo roko in spremlja, kakšne znake mu dajem.....

.......za vsakodnevne čebljanje pa tudi meni več kot prav pride, da se ga odklopi in da si lahko sam s sabo in uživaš v vožnji in okolici....

vapotek, tebe pa samo fovšija daje :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

+odličen teren za komentarje tipa "pa kako voziš, divjak zmešan?!"

:grrr ne hvala.. imam rajši že utečeno rahlo klofuto po čeladi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

+odličen teren za komentarje tipa "pa kako voziš, divjak zmešan?!"

:grrr ne hvala.. imam rajši že utečeno rahlo klofuto po čeladi..

eh... tega pa me ne delamo :blush: čeprav bi se pa kdaj zadrla - pa daj prehiti tega bedaka k misli, da je na polžjem maratonu :blush:

:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

+odličen teren za komentarje tipa "pa kako voziš, divjak zmešan?!"

:grrr ne hvala.. imam rajši že utečeno rahlo klofuto po čeladi..

Zato pa obstaja gumb za izklop sopotnika. Če bi meni žena po čeladi butala, je v nevarnosti da pot nadaljuje peš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

+odličen teren za komentarje tipa "pa kako voziš, divjak zmešan?!"

:grrr ne hvala.. imam rajši že utečeno rahlo klofuto po čeladi..

Morsejeva abeceda v malce prirejeni obliki :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!