Skoči na vsebino

Komunikacijski sistemi za čelade, Intercom...


kasti

Priporočene objave

Zadnjič sva z Boboxsijem sprobala eno tako napravco in lepo dela do 160 km/h. Edino kar je potrebno, si je treba vzet čas in lepo namontirat slušalke in mikrofon v čelado, da se potem ne matraš več pri ponovnem natikanju čelade. Za ime, ceno, podatke in ostalo kontaktirajte Boboxsija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič sva z Boboxsijem sprobala eno tako napravco in lepo dela do 160 km/h. Edino kar je potrebno, si je treba vzet čas in lepo namontirat slušalke in mikrofon v čelado, da se potem ne matraš več pri ponovnem natikanju čelade. Za ime, ceno, podatke in ostalo kontaktirajte Boboxsija.

mene sam to zanima, kako stvar "namontiraš" u čelado, a gre tle za rezanje stiropora al kaj. Men se namreč zdi škoda čelade, pa najbrž tud zgubi na varnosti, s takim predelovanjem!!????
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne slušalke se z obojestranskim zalepijo v čelado, prav tako tudi mikrofon. Le kable je potrebno lepo speljati da ne motijo. Slušalke so premera cca 5 cm in so zelo tanke, mikrofon pa je sorazmerno majhen. Montaža je čisto enostavna. Ves material je priložen. Jaz sem bil navdušen. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne slušalke se z obojestranskim zalepijo v čelado, prav tako tudi mikrofon. Le kable je potrebno lepo speljati da ne motijo. Slušalke so premera cca 5 cm in so zelo tanke, mikrofon pa je sorazmerno majhen. Montaža je čisto enostavna. Ves material je priložen. Jaz sem bil navdušen. :)

torej te slušalke pri natikanju čelade na glavo ne motijo(zatikanje), sam sem bolj štorast in se bojim da bi vse potrgal,...

Kako je s tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem teh stvari je da so predrage....30.000sit dajat za stvar ki jo ne rabiš pogosto!

Jst ne bi dajal toliko denerja za to....jst bom kakega štromarja zaprosu za homemade interkom...se kdo javi??

Tratnjak Damijan: Kolikšna je cena stestirane zadeve....pa še to je to interkom ali prime tudi na daljavo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

A je kdo kupil Intercom za dva motorja v Luisu ali pa v HG? Ta teden se mislim spravit gor in nabavit en komplet, zdej pa ne vem a je sploh kakšna razlika med modeli. A kdo kaj priporoča? Cena je povsot okoli 160 EUR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

nas klub je letos kupil PMR brezzicne veze na minhenskem sejmu in zadeve spodobno delujejo tja do 90km/h potem pa je veter v celadi prevec motec... letos na siciliji smo jih prvic sprobali in so zelo uporabne, se posebej ce se kje v mestu zgubimo. cena je bila 150EUR za par (2xkomplet za celade in 2xPMR sprejemnik/oddajnik s precej funkcijami), ki smo jo na kolicino se malo znizali.

vec o tem kar imamo najdete tukaj: www.imc-motorcom.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK

Cene za te stvari so padle tudi v Sloveniji

Če se aparat rabi samo za govor med motorji pride par postajc ki zgledajo takole

solution.jpg

26.400,00 sit z 2 kosa slušalk.

specifikacija:

CHANNEL: 8

OPERATING FREQUENCY: 446.00625 ~ 446.09375 MHz

COMMUNICATION RANGE: Up to 3 Km (2 miles)

OUTPUT POWER: < 500 mW

POWER SUPPLY: 3 x AAA alkaline or rechargeable batteries

BATTERY LIFE: Alkaline: 17 hours

(This is the battery life during Two-way use, i.e. 90% standby time, 5% talk time and 5% receive time)

Samo malo denarja pomeni malo muske!

Ta komplet je bol namenjen skuteristom in cruzerjem ki ne presegajo hitrost 130km/h . Pa da ne bo pomote, vsak hrib in kamijon je lahko ovira, da se neslišite več med sabo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....Ta komplet je bol namenjen skuteristom in cruzerjem ki ne presegajo hitrost 130km/h . Pa da ne bo pomote, vsak hrib in kamijon je lahko ovira, da se neslišite več med sabo!

bobek,bobek......nekateri cruzerji občasno presegajo tudi malo čez 130 km/h,verjemi....ampak samo občasno........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi,

Vidim, da je tema radiozveze tukile na forumu kr nekakšen tabu. Sistem, ki je omenjen je nekakšen moderni CB (citizens band) z brezplačno uporabo frekvence. Tudi radijskega dovoljenja ne rabiš. TO VELJA ZA VSO EVROPO!!!! Če koga zanima kaj več mu lahko pološčim en PM s podatkom na koga naj se obrne za strokovni nasvet in radijske postaje. Postaje, ki jih prodaja (prodaja postaje samo ene in to zeloooo znane firme) imajo domet ca 2-3 km v mestu in precej, precej na odprtem (testirano lokacija pri Ljubljani smer proti Vrhniki - Trdinov Vrh) :kva1: . Frakvenčno področje nekje v 430 MHz področju. Je ročna postajca, ki jo lahko spraviš v prsni žep na kombinezonu. Tolk. Druzga EPP-ja pa ne mislim kle počet. Tip, ki se s tem ukvarja je tudi motorist.

CYA ICY :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Sem dobila zraven enga motorja še povezavo dva kompleta pa me zanima če ima gdo tako od J&M corporation Helmet Headset en komplet pa je bil v nemčiji 232E.Pa sploh ne vem kako se naj lotim zmontirat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi,

Vidim, da je tema radiozveze tukile na forumu kr nekakšen tabu. Sistem, ki je omenjen je nekakšen moderni CB (citizens band) z brezplačno uporabo frekvence. Tudi radijskega dovoljenja ne rabiš. TO VELJA ZA VSO EVROPO!!!! Če koga zanima kaj več mu lahko pološčim en PM s podatkom na koga naj se obrne za strokovni nasvet in radijske postaje. Postaje, ki jih prodaja (prodaja postaje samo ene in to zeloooo znane firme) imajo domet ca 2-3 km v mestu in precej, precej na odprtem (testirano lokacija pri Ljubljani smer proti Vrhniki - Trdinov Vrh)  :kva1: . Frakvenčno področje nekje v 430 MHz področju. Je ročna postajca, ki jo lahko spraviš v prsni žep na kombinezonu. Tolk. Druzga EPP-ja pa ne mislim kle počet. Tip, ki se s tem ukvarja je tudi motorist.

CYA ICY  :yea1:

Zivjo!

A meni na pm sporočiš kaj več informacij o teh radio povezavah, prosim?

LP, Matjaz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Hojla every bodi! Nekaj teh škatlic sem kupil pred kratkim.Gre za nekak neoCB.Standarni kanali(8),precej omejen domet(ti pa ne vdira not pol sveta),možen selektivni poziv,premore skvelč,skeniranje kanalov,možno zunanje napajanje in ejga no: VOX !!Par je bil 48 EU v neki bategi v IT v neki akciji.Dobi se tudi v neki drugi zelo znani bategi po ca.65 EU vendar pridejo zdraven še NiCad baterije in polnilec.Jaz sem jih kupil ,da lahko neodvisno od žene hodim po veleblagovnicah,pa da se še vedno ob istem času dobiva pri avtu...Mislim da bi zadeva prav prišla tistim ,ki gredo večkrat na rajžo s kompanijo in ne vozijo daleč narazen.(npr.enduro hordice)Problemček je samo najti pravo kombinacijo zunanjega mikrofona in slušalke.Kdor zna malo s spajkalnikom naj poskusi s kakimi laringofoni(nobenega lepljenja in bognedaj vrtanja po čeladi),zadevo bi se dalo priklopit na bikevo omrežje,pa tudi z kako zaprto 6V5AhPb baterijo bi zadeva kar dolgo čivkala.V dolgih zimskih večerih bi lahko kaj postorili...LP FLY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ola :)

Za tiste,ki jih zanima povezava med voznikom in sopotnico. Lani sem kupil napravico od proizvajalca Baehr, tip Verso XL. Možnost medsebojnega pogovora na motorju, preiskušeno 160 km/h, glasnost samodejno narašča in pojenjuje s hitrostjo, možnost vgradnje v vse tipe čelad, možnost priklopa radia, CD, GSM. Kako deluje ostalo ne vem, ker sam uporabljam le medsebjno povezavo.

Vse je vgrajeno na motorju, ničesar ne rabiš nositi s seboj v žepih, ko greš dol z motorja preprosto iztakneš kabel in jo mahneš. Skratka midva z mojo sva zelo zadovoljna. :kva2:

Povezava:www.baehr.net

Prodajajo pa to zadevo v HG.

LP Cvetoo :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Zdravo, :ph34r:

mi lahko kdo priporoči kakšno dobro intercom napravo (biker + sopotnik, zaprti celadi) ? Kje v SLO bi se to dalo kupiti? Cena?

Hvala vsem in varno vožnjo !

Grega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ali mogoče kdo od vas ve (jaz sem totalni laik v zvezi z mobilno telefonijo) ali je možna komunikacija med posameznimi slušalkami Bluetooth, ali rabiš za to kakšno centralo ali repeater Bluetooth.

Zanima me namreč brezžična komunikacija med voznikom in sovoznikom, ki bi jo bilo možno čim bolj neopazno vgraditi v čelado. Podobno, kot to že delata Vemar in Momo v svojih čeladah, ampak ceneje. Menda je Vemarjeva čelada Interactive 500 EUR.

Motorola

MotorBiker #1

MotorBiker #2

Vse kar ima vsaj en kabel ali pride prilepljeno na čelado od zunaj ne pride v poštev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Lep pozdrav!

Vprašanje, ki ga imam je: Kaj uporabiti za komunikacijo s sopotnikom? Trenutno imam sposojeno neko zadevo, s katero pa se lahko pogovarjam le pri zelo nizkih hitrostih (do 30, 40km/h). Uscom prodaja rahlo nepraktično (vsaj zame, ker je zaradi alarma ne morem postaviti pod sedež) zadevo z odlično slišnostjo. Zato bi prosil vse, ki imate dober in praktičen intercom, da sporočite firmo, model in trgovino v kateri bi ga kupil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa je bistvo vsega tega:

DOBRE slušalke, DOBER mikrofon in fajn ZADIHTANA (zvočno, seveda) čelada.

Elektronika je tu drugotnega pomena.

Pa LP, Matjaz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!