Skoči na vsebino

Komunikacijski sistemi za čelade, Intercom...


kasti

Priporočene objave

Tesnijo zelooo. Odlične so za mp3 (to je Majesty spraševal). S temi slušalkami vsakodnavno poslušam ipoda, pa še nism staknila nobenega "žulja". Sem pa napisala že zgoraj, da in ear niso za čisto vsa ušesa.

Se pa strinjam, da je na cesti bolje poslušati, kaj se dogaja okoli tebe, kot pa (samo) glasbo.

Popravljeno . Popravil domina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi te slušalke 'žuljijo'.

Hkrati pa preveč tesnijo - to pomeni, da res ničesar 'od zunaj' ne slišiš, tudi če mimo tebe neposredno švigne rešilec s sireno ...

kaj bi pa ti poslušal med vožno? Muziko? jaz razmišljam de bi si navigacijo u čelado napelal, ampak sm skeptičn. . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest to sprašujem za sopotnico, men res na kraj pameti ne pade da bi musko med vožnjo poslušu..

Domina, te slušalke od ipoda majo najbrž konektor ki paše samo v ipoda in ni kot univerzalni audio, ki paše v večino mp3 naprav a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tesnijo zelooo. Odlične so za mp3 (to je Majesty spraševal). S temi slušalkami vsakodnavno poslušam ipoda, pa še nism staknila nobenega "žulja". Sem pa napisala že zgoraj, da in ear niso za čisto vsa ušesa.

Z 'žulijo' sem mislil na to, da pač v čeladi 'tiščijo', ker pritiska čelada nanje in na uhelj in pač ... ni glih pojem komforta.

Jest to sprašujem za sopotnico, men res na kraj pameti ne pade da bi musko med vožnjo poslušu..

Domina, te slušalke od ipoda majo najbrž konektor ki paše samo v ipoda in ni kot univerzalni audio, ki paše v večino mp3 naprav a ne?

Valjda ma ipod univerzalne slušalke ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da, tele slušalke imajo univerzalni 3.5-mm audio jack.

Zdaj pa šibam, da vidim, kako se na motorju pod čelado obnesejo. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tako: sprobano danes in ear slušalke + podkapa + čelada z 35mm blazinicami.

In ne, nič me ni bolel. Pač moraš pazit, kako jih vstaviš v uho in na to, da jih medtem, ko daješ čelado na glavo ne premakneš. Jaz tukaj res na vidim problema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav vsem!

Zanimajo me vaše izkušnje z Nolan N-com povezavami (žična, bluetooth), kakšna je slišnost pri višjih hitrostih, trajanje baterije med uporabo, itd?

Hvala za nasvete in odgovore!

A ni nikogar ki uporablja N-com? Zadeva ni poceni, zato me zanimajo vaše izkušnje ali je "zadeva" vredna svojega denarja?

Hvala!

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Našel dobro Bluetooth napravo in dosti ceneje, kar se da dobiti pri nas. Že imam vgrajeno v dve čeladi.

Zaenkrat sem zelo zadovoljen-dela ko urca. :OK:

Link:

http://www.bolha.com/oglas382836534/motori...e-za-dve-celadi

Povej mi a se tale bluetooth pritrdi na čelado? In s čim je na čelado pripet/priliman, karkol ;)

K tole je res pocen! Že neki časa iščem neki tacga za eno kulturno ceno! Za 1x pa sm najdu samo tole:

Scala rider teamset

Scala rider teamset 2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabljam N-Com, povezava z kablom. Baterija traja nekja 5-8 ur, odvisno od nastavljene glasnosti. Do nekje 160 km/h se še da dokaj normalno pogovarjat, potem je potrebno biti zelo glasen. Z zadevo sem več kot zadovoljen, edina "konstrukcijska" napaka so priključki, kateri štrlijo iz čelade - tam se kabel rad prekine (ko čelado položiš na ravno površino...) in potem je potrebno spajkanje oz. menjava basic kit-a. To zadevo so pa pri novem n-com u elegantno rešili.

tile kabli ko štrlijo vstran so problematični, ampak zadevo sem rešil tako, da so potisnjeni pod rob čelade in sta čeladi nonštop povezani med sabo - razen ko se sam vozim :rolleyes:

1266_1a.jpg

Lp,

Z

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam x-lite 701 in žal ne morem uporabljat n-coma, ker ni nov model čelade. Zato pa iščem neko dokaj pocen zadevo. Sem pa tud mal zbirčen in nočem met poven kablov po seb al pa se vsakič k bova šla z mojo na ride not pa vn vlačet nekih bananc :nono: sam zato k bom z motorja stopu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale k je na bolhi je zelo ugodno, glede na to da je v SLO. Čeprov bi jaz osebno skor raj uno iz Amerike naroču, vendar je pol problem glede servisa - če bi to hotel servisirat pr ns. In pa seveda, kaj pa če dobiš pokvarjenga in USA :hmm: Zato bi se mogoče res za tegale iz bolhe najraj odloču. Ne vem tko razmišlam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje: raje kupim v trgovini, kjer imam zagotovljen servis zadeve in garancijo, k pa da kupim in potem prodajalec izgine, al pa sploh ni servisa, k sam neki švercajo, naprej jih pa boli....., jest pa zadevo loh sam še u kanto vržem :krneki:

Sem zlomu nosilec za Interphon in so mi dali še enga takoj, brez problema,... :whistle:

tole preko luže in preko bolhe meni ni,... pač slabe izkušnje,....samo moje mnenje,....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povej mi a se tale bluetooth pritrdi na čelado? In s čim je na čelado pripet/priliman, karkol ;)

K tole je res pocen! Že neki časa iščem neki tacga za eno kulturno ceno! Za 1x pa sm najdu samo tole:

Scala rider teamset

Scala rider teamset 2

Tule je fotka, kako je stvar nameščena. Zadevico drži kovinska sponka pod rob čeade in ne podrgne površine, ker je spodaj gumirana podloga. Zvočnika sem pa spravil v čelado pod podlogo (imajo tudi ježke, da jih lahko daš na podlogo če hočeš). Vidim, da je sedaj cena kompleta za dve čeladi še nižja, 198€ :naughty: . Jaz sem dal sicer par € več. Sem mel tudi zadevo na kable in ni primerjave. Ti priporočam za ta dnar...

lp. brmm

post-19640-1239305700_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni,

Na slovensko kot tudi svetovno tržišče je ta teden prišel INTERPHONE F4 stereo, naslednik legendarne Bluetooth komunikacije INTERPHONE (stara verzija še vedno ostaja v prodaji). Od "starega" se razlikuje po tem, da je bolj primeren za poslušanje glasbe, saj ima močnejšo litijevo baterijo, ki zdrži do 10 ur neprekinjene uporabe, priložene stereo slušalke, možen priklop dveh Bluetooth naprav (dva telefona ali Bluetooth predvajalnik glasbe + telefon), opozarjanje na klic med poslušanjem glasbe - prejemanjem glasovnih napotkov z GPS naprave, .....

Več o novem izdelku si lahko preberete na spodnjih treh povezavah:

POVEZAVA1

POVEZAVA2

POVEZAVA3

818002565_big.jpeg

107452104_big.jpeg

Veliko motorističnih užitkov!

Klemen Sušnik

Popravljeno . Popravil norik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Našel dobro Bluetooth napravo in dosti ceneje, kar se da dobiti pri nas. Že imam vgrajeno v dve čeladi.

Zaenkrat sem zelo zadovoljen-dela ko urca. :OK:

Link:

http://www.bolha.com/oglas382836534/motori...e-za-dve-celadi

[/Do katere hitrosti se še da komunicirati normalno s sopotnico..... ?

Popravljeno . Popravil fecko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na slovensko kot tudi svetovno tržišče je ta teden prišel INTERPHONE F4 stereo, naslednik legendarne Bluetooth komunikacije INTERPHONE (stara verzija še vedno ostaja v prodaji).

Ali si stestiral kombinacijo novega in starega modela v paru? Me zelo zanima kako deluje (če deluje)?

LP

Nikola Tesla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali si stestiral kombinacijo novega in starega modela v paru? Me zelo zanima kako deluje (če deluje)?

LP

Nikola Tesla

Pozdravljen,

Novi INTERPHONE F4 je popolnoma združljiv s prejšnjo verzijo Interphona, ki še naprej ostaja v prodaji za manj zahtevne uporabnike. V kolikor bi imeli še kakšna dodatna vprašanja lahko postavite vprašanje tu na forumu ali pa me kontaktirate direktno na E-MAIL, v kolikor bi želeli hitri odgovor.

LP,

Klemen S.

INTERPHONE_F4.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ODLIČNO !!! To mi je zelo všeč.

Kakšne so izkušnje kadar sta dva motorja z sopotnikoma. Torej 4 naprave. Katere relacije in kombinacije realno delujejo?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ODLIČNO !!! To mi je zelo všeč.

Kakšne so izkušnje kadar sta dva motorja z sopotnikoma. Torej 4 naprave. Katere relacije in kombinacije realno delujejo?

LP

Pozdravljeni,

Pri Interphonu še vedno istočasno deluje samo povezava med dvema napravama, če bi želeli komunicirati s tretjo napravo pa je le te potrebno ponovno spariti.

Kombinacije:

  • INTERPHONE - INTERPHONE
  • INTERPHONE - INTERPHONE F4
  • INTERPHONE F4 - INTERPHONE F4

Se pa lahko INTERPHONE F4 poveže še z dvema Bluetooth napravama npr. 2 telefona, telefon -predvajalnik glasbe, telefon - GPS (ta povezava ima domet 10m, tako kot pri navadni Bluetooth povezavi).

LP,

Klemen S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale k je na bolhi je zelo ugodno, glede na to da je v SLO. Čeprov bi jaz osebno skor raj uno iz Amerike naroču, vendar je pol problem glede servisa - če bi to hotel servisirat pr ns. In pa seveda, kaj pa če dobiš pokvarjenga in USA :hmm: Zato bi se mogoče res za tegale iz bolhe najraj odloču. Ne vem tko razmišlam.

Sem kupil od njega, ima še par komadov, dela pa super, priporočam :OK:

Poleg sopotnika si lahko upariš še dve zadevi(GSM, MP3 ali pa drug motorist z Bluetooth govorno napravo)

Je enak model kot tisti iz USA, samo drug proizvajalec in pakunga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,

InterphoneF4 JE ZDRUŽLJIV samo s predhodno verzijo Interphone komunikacijske naprave in NI ZDRUŽLJIV z Bluetooth motorističnimi komunikacijskimi napravami drugih proizvajalcev.

V priponki prilagam primerjalno tabelo najbolj prodajanih komunikacijskih naprav na svetovnem tržišču.

Lep pozdrav,

Klemen Sušnik

PRIMERJAVA_KOMUNIKACIJSKIH_NAPRAV.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!