Skoči na vsebino

Avtodom


corser

Priporočene objave

Tudi sam to študiram!!

Za osnovo pa si mislil kaj met????????Jest bi mel kako leto al pa dve staro kio pregio diesel..........sam ena od poceni opcij!!Sam vprašanje če bi mi pol kombi pokril vse potrebe po prevozu!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja...jst naceloma imam avto dom......res je bl camper ampak ok... :P Narejen je na osnovi VW bus transporter l. 1968 (kaj pa druzga) nekaterim poznan kot teroristicni kombi iz ameriskih filmov, drugim pa spet kot hippijevski (samo en problem....americinasi spet ne vejo kdaj je bil woodstok, pa kdaj so jih zaceli delat :angry: )

Predelal sem ga pred cca 4 leti, predelava je trajala 2 leti pa konec koncev se vedno traja....

Nekaj motosvetovcev pa pozna moj"avtoDom" tudi pod imenom Gugo-mobil ;)

Ce pa rabis kake informacije glede predelave...a-estov in zahtev za avto dom...pa kontaktiraj na P.M. pa se dobimo na kakem sokcu...

evo se slikca mojga kombija...

kombi.jpg

Tuki imate pa se 4 slikce ene zelo zanimive predelave....videno v okolici Trogirja....

zaba1.jpgzaba2.jpg

zaba3.jpgzaba4.jpg

LP

Gugo B)

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... sem se hotel tudi sam lotiti bekaj podobnega, potem pa sem ugotovil naslednje ...

1. vozila, ki bi prišla v poštev (cenovno), so imela kar precej prevoženih kilometrov (in s tem let)

2. verjetnost kasnejših popravil z vsakim prevoženim km strmo narašča

3. vožnja teh vozil je "utrudljiva" ... (beri: ni servo volana, ni servo zavor, ni klime, ni ...)

4. čas predelave je predolg (kdo bo pa čakal tako dolgo?)

5. tudi stroški predelave niso tako nizki ...

... in sem prišel do sklepa ... počakati še kakšno leto ali dve ter potem kupiti rabljen avtodom letnika 2000 + ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda je odlocitev tvoja...kakor zelis....ampak pomisli....kako se je lepo peljati z necim, kar si sam ustvaril iz nicesar....aja...pa pri sebi sm koneckoncev vse zamenjal....se nima kaj pokvarit :P ...sej zato je pa trajalo toliko casa....razen motorja.....ugradil starega...pa je sou po gobe.... :(

Imas pa tudi opcijo, da kupis samo podvozje z masino (kabina seveda)...in lepo peljes v Novo mesto....pa ti lepo oni naredijo nadgradnjo na obstojecem podvozju...cene se pa tudi gibljejo od malo manj kot miljoncek sit pa na gor....(ampak odvisno od opreme seveda) opremljenost za miljoncek je cisto zadovoljiva, ce seveda nisi do sedaj letoval samo v hotelik A kategorije z vsaj 5 zvezdicami ;)

Lp

Gugo B)

Popravljeno . Popravil Brrrm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... se strinjam, samo ...

... a si predstavljaš, da 2-3 leta popravljaš star kombi in ga predeluješ v avtodom ... pri preizkusu vse dela, potem pa greš recimo z njim na Nord Cap ... pa ti nekje pri Hamburgu spusti dušo ...

... saj nisem navajen na hotele z *****, ampak če grem na dopust, potem nočem, da mi takšni "ekscesi" pokvarijo razpoloženje ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se enkrat: Imas pa tudi opcijo, da kupis samo podvozje z masino (kabina seveda)...in lepo peljes v Novo mesto....pa ti lepo oni naredijo nadgradnjo na obstojecem podvozju...cene se pa tudi gibljejo od malo manj kot miljoncek sit pa na gor....(ampak odvisno od opreme seveda) opremljenost za miljoncek je cisto zadovoljiva, ce seveda nisi do sedaj letoval samo v hotelik A kategorije z vsaj 5 zvezdicami

Kupis drugo leto v tujini zaleten kombi, ki ima odlicno podvozje in ok masino...(starost 1-2 leti) Pripeljes v Slo...v novo mesto....odkartas tiste $$$$ pa imas cisto svoj nov in oh in sploh avtodom.... ;)

LP....Gugo B)

P.S.

Pa moj....khm Gugomobil....ves da je star krepko cez 30....in ima z staro maisno....(ko sem jo kupil nisem niti vedel v kakem stanju je) prevozenih v 3 letih dobrih 80.000 Km.....edina stva ki pa me je zafrkavala je bila pumpa za benz....samo...kaksen pa je dopust brez malih nevsecnosti ;)

Zajebava te lahko tudi cisto nov avtodom...ja un...za 60.000 EUR...kakor sem rekel...odlocitev je tvoja....ce pa rabis se kaksne podrobne inf...kontaktiraj...greva na sok...pa ti se kaj razlozim...glede homologacij...atestov...zakaj so potrebni...kaj rabis da svoje vozilo spremenis v specijalno vozilo(manjsa registracija...)...zakaj naceloma avtodomi sploh nimajo bonifikacije....itd...

LP

Gugo se enkrat B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dilema...fajn je, ko si nekaj zamisliš in to pol tudi uresničiš, ampak stroški, živčki in čas :unsure: :ph34r: ?

Kolega je predelal na licitaciji kupljen IVECO TURBO DAILY z nadgradnjo hladilnika 1,7t. Predelava je potekala hitro in poceni, da ne pozabim omeniti odlične izolacije in hlajenja njegovega bivalnika :P :D , avto je sicer imel ob predelavi že cca 300.00 km in kolikor vem, mu do sedaj še ni pokazal zobe, mu jih je pa kazala žena, in to ves čas, ki ga je porabil za bivalnik, pa tudi na potovanju je siromaka nonstop masirala za vse "konstrukcijske napake" :blink: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pa tudi na potovanju je siromaka nonstop masirala za vse "konstrukcijske napake" ...

... še hujše je, da mora ona zaradi tvoje utrujenosti voziti ...

... volan težak kot pri Deutzu letnik 1961, zavore kot pri lojtrnem vozu, vročina kot doma za "šporhertom" ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sem vidu Zastavo s kasonom predelano v "skromni" avtodom...pač dva ležišča not in še malo prostora za kramo..kar v redu narejeno za silo.... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse nasvete vprašanja kontaktirajte Orjak - a. Enga je že naredu na osnovi citroenovega kombija, sedaj pa tega prodaja in se loteva izdelave večjega na osnovi ducatota! Možak je vse sam naredu, veliko robe je nakupu v Italija (takoj za mejnim prehodom Škofije je trgovina za avtodome). Dejstvo, je da ga je naredu tudi funkcionalno, preverjeno dve sezoni na dirkah!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam namen delati na osnovi Boxerja, Ducata, Juperja...

Tak rabljen kombi bi me prišel okoli milijona; cca. 200.000 km.

Mene zanim, če ima kdo kake načrte... kake konstrukcijske rešitve.

Vem, da ga v NM predelajo ampak meni bi bilo to delo v užitek. Kot malo mlajši sem pomagal delati očetu jadrnico tako, da imam nekaj spretnosti...

Sicer pa vsem hvala za dosedanje nasvete in fotke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons sm bil va AS Kia!!! :P

Sem se mal pozanimal kok pride kak Pregio (Kia kombi) rabljen!So mi rekl da so mel v celem letu le enega in ta je bil letnik cca 99 in z novo mašino (prejšna ribnla zaradi pomankanja olja) za samo 1.100.000sit kar se mi zdi zelo ugodno!!Nov je 3.000.000sit!!!Mal servisa, vgradnja oken in postelj ter opreme pa maš za 1.500.000sit mali bivalnik z mašino 2.7l diesel z 82km in porabo 8-10l kar je nadvse ugodno...

Za razmislit!!!

Ciao,by Pero

PS:Katere kombije za predelavo pa imate vi v mislih???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Valda valda ....................in dražji!!!

Kok pa mislš da ma Gugo not placa....................stojno ja stojno ampak počez!! :P :D ;)

Za začetek bi verjetno blo........no al pa tud ne!! :D

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kurc je pr men, ker mam en kup krame sabo. Surfi, kroska in po možnosti še jet ski...

Da žene in psa ne omenjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gugo, tud jest bi te prav rad na kakšen sok pelju... ;)

Tudi sam imam namen nekaj takšnega izvest, samo najprej rabim kombi.

A kdo ve za kakšnega, VW, po možnosti čim starejši (ga bom itaq obnovil), morda model, kot je Gugotov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, če kdo ve za kakšnega hrošč-kombija, naj prosim sporoči... B)

Še ena slikca, stari ampak preklemansko dobri...

post-17-1062252032.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak kombi natačneje VW BUS sem tudi jaz iskal. Samo jih he težkok dobiti. Očitno jihje bilo v SLo zelo malo prodano... Vse so pokupili hipiji v USA :P

Jaz bi takoj imel tak kombi a ga ne bi predelal v avtodom amapk v "razstavni eksponat".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, pred parimi leti sem imel enega ogledanega. Ko pa je prišlo do tega, da bi mi ga lastnik prodal, pa sem na žalost ugotovil, da bi bilo za obnovo potrebno veliko preveč časa in denarja. Je bil namreč v izredno slabem stanju, brez motorja, brez volana...popolnoma izropan. Lastnik pa je zanj takrat zahteval nerazumljivih 5 tisoč mark???? Če bi zahteval do 2 tisoč mark, bi se danes morda že vozil z njim... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gugo, ideja kako pridobiti stojno višino v kombiju... B)

Sicer pa sem se odločil, da sedaj iščem samo še letnike od 1967 do 1979, to je Gugotov model terorističnega kombija.

post-17-1062413591.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

dobr je tud dobit pairje pa skocit v gremanijo pa si prpelat eno westfalio orig. pedelano obsajajo vsi modeli VW transp. 1,2,3,4,

p.S: gugo poslji mi P.M. Da pridem pogledat kako si zrihtal gugomobil :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!