Skoči na vsebino

Avtodom


corser

Priporočene objave

Takoj ko pridem do primernega prostora,se imam tudi jaz namen lotit takega podviga.Poleg VW so kot osnovo pogosto uporabili tudi Ford Transit,še posebej 1.in 2.serijo.Večkrat sem videl kako so pripopali bivalno prikolico na tako šasijo kot bi šlo za original.Možnosti je ogromno.Je pa tako,da sta vloženi čas in delo obratno sorazmerna z razpoložljivim denarjem...Če ni denarja na pretek,potem tudi par let ni preveč za tak projekt. Jaz si mislim:če so drugi sposobni več let po vrtovih delat jadrnice,potem bom tudi jaz spravil barako na kolesa!Veliko uspeha vsem FLY

PS:ne pretiravat z luxusom(=težo)ker boste rabli "C"klaso!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

INFO:

v enem katalogu sem zasledil prirocnik o predelavi kombijev v karavane; tak splosen in z nasveti tudi kako

spraviti vse skupaj skozi TUV.je v nemscini.cene na pamet ne vem,bo pa nekje € 30.- (+/-).je treba narociti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

no kolko vas je to že nardilo, kolko vas pa namerava to nardit... Js sm en :D

Trenutno pa čaka na predelavo vw LT 35 maxi :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no kolko vas je to že nardilo, kolko vas pa namerava to nardit... Js sm en :D

Trenutno pa čaka na predelavo vw LT 35 maxi :whistle:

Delam ga že celo leto in je te dni na koncu, tako, da se bo kaj kmalu videlo izdelek po naših cestah. Je pa malo večje od LT-ja. Lahko si pa prideš ogledat, saj nisi tako daleč od mene. (kontakt na PM, ker nisem vedno doma.)

Lp Regi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kok pa pride predelava naprimer kšnga tazga maxi kombija kot so npr. iveco turbo daily, vw lt-35, vw crafter, mb sprinter v avtodom, ampak da je kr konkretno dobr narejeno, da ni improvizirano.. pa da ma zadej prtlažnik za motor in opremo (dirkarija itd.) ..

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tam nekje ja. Zdej odvisno al daš to komu delat al delaš sam doma počasi :D

Je pa precej problemu s homologacijami v primeru, da to ne dela pooblaščen servis oz delavnica. Samogradnja je ena velika jeba v sloveniji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer so pa tudi tale vozila uporabna, sam da niso zračno hlajena. :naughty:

post-907-1183032411_thumb.jpg

post-907-1183032702_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil MOTOVILC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Koga zanima LT-35 maxi predelan v AD za dirkanje. Se pravi, zadnji del - box za mopede in kramo, pregrajen in izoliran od bivalnega spredaj za 3-4 osebke.

Prodam. :)

Drgač pa če kdo rabi je posebaj naprodaj Omnistor 5002 tenda dolžine 4,5m in 2,5m razpona... Polovična cena nove.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, jaz sem kupu mazdo MPV 2.5 TD, z klimo, el.paket, servo, abs, 2x airbag itd, aja in 7 sedežev.Sprva sem imel namen avto uporabljat za delo (polaganje kamna), potem ,ko sem ugotovil ,da je glava motorja fuč, sem jo zamenjal z novo, opravil velik servis itd itd, tako,da kar se tiče motorja, bi moralo it še.....bog ve, kak dolgo.

v času popravljanja sem prišel na idejo, da jo predelam v avto dom. Trenutno še razmišljam, računam, merim, rišem itd. Prišel sem do ideje ,da bi ležišče uredil na strehi avta, vse ostalo pa v notranjosti, na strani tenda itd.

do sedaj me je avto prišel 2 jurja in če večina dela opravim sam, še vložim slaba dva ali pa še manj... kaj bo iz tega nastalo, bomo še videli....bolj me skrbi homologacija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva zadeva. Samo... Kaj boš pa pridobil, recimo, če imaš "spalnico" na strehi. Kaj bo pa notr? Tle je kar lep projekt. In če imaš pač to za izziv super. Sicer, ti pa svetujem za isti dnar nekje dobit starega transporterja pa ga mal predelat :) Je precej bol userfriendly platforma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam s predhodnikom. Je pa pred časom nekdo prikazal in ponujal (prodajal na znanem linku avtonet... ) montažno opremo za predelavo se mi zdi Oktavije karavan v bivalnik. Zanimivo ampak jaz imam rajši malo več udobja. Še v kombiju (van) si stišan ko hudič, si ne predstavljam kako bi blo v temle, sploh če dežuje. No če primerjaš s šotorom pol je že carsko, pa sploh če si še mlad. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam tazgale, pa sem kar zadovoljen! Zdaj kupujem še prikolico za dva motorja,ker na kampu letos v Budvi 12 km od centra je blo kar mal dolgcajt ! ! !

post-27744-062627200 1286388575_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ti, a je ta avto zadost visok de motor not rukneš?

veš da je, sam ma mal butast podn, ker je pri čisto zadnjih sedežih višji kot pri sredinskih.

Nič ne bom rihtal zadeve, menjal jo bom za hondo xx, ko me spet nora zagrabi si bom pa velik večjega umislu.:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

A je mogoče kdo na MS, ki ve kako pridobiti homologacijo za kasnejšo registracijo avtodomov ki so bili pozimi poškodovani v Adriji v Novem mestu in se zdaj prodajajo na AN oziroma na licitaciji za dokaj ugodno ceno ?

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cene sploh niso tako ugodne kot se sprva zdi. AD-ji so precej poškodovani, nekateri imajo tudi poškodovana podvozja (eno rundo sem si jih ogledal) . Po moje je bolje kupit 5 ali 8 let starega, se vsaj mirno voziš. 

 

Sama homologacija bo šla po sistemu samogradnje, torej ni tak bavbav. Nekaj papirologije pa bo. Problem so menda tile integrirci (kot je na zadnji sliki), zaradi kabine. 

 

Pa še nekaj čtiva na to temo http://www.avtokampi.si/novica/1/918/Adria-Mobil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tiste torzije itak niso problematične to se popravi ali kupi novo, proizvajalec je ALKO, samo mislim da bo pri samogradnji problem dobiti vse papirje od vgrajenih notranjih stvari, kaj pa homologacija v drugi državi EU ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za notranje stvari, kot so pritrdišča za varnostne pasove, ti lahko naredijo izračun na RTI-ju .  Za druge države pa ne vem kako in kaj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 9 let pozneje...

Fantje, mamo v Kuri kak forum o kemperjih, ali del kakega foruma, ki bi bil namenjen kemperjim.

WV forum je mel oddelek kemperjev, pa je bl mrtvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!