Skoči na vsebino

Yamaha FZ 6


-pero-

Priporočene objave

Do sedaj sem v rezervi naredil max. 40km (lepe, turistične vožnje), nato sem raje tankal. Strah je gospod.

E..pa kaj ma sploh lucko za bencin?

Jaz sem sicer bol novi.. Apak raje tsnkam ko sta se dve crtici...tak da :(... Gre pa mi not 14litrov na zadni crti..kolko sploh drži tank? Fz6s 07 letnik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E..pa kaj ma sploh lucko za bencin?

Jaz sem sicer bol novi.. Apak raje tsnkam ko sta se dve crtici...tak da :(... Gre pa mi not 14litrov na zadni crti..kolko sploh drži tank? Fz6s 07 letnik

 

Sicer nima posebej lučke -  v rezervi prične utripati zadnja črtica za gorivo, tank pa je 19l.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav Vsem skupaj !

 

Vprašal bi za mnenje..in sicer me zanima kakšne velikosti fantje vozite R-6 ali CBR-600RR?

Sprašujem zato,ker sem velik 1.87 cm.. in mi je glede zmogljivosti 600 čisto dovolj..v primeru,da je pa premajhen bi pa vzel raje R1 ali Hondo CBR 1000RR.

Pred leti sem sedel na eni R-6 in se mi je zdelo,da mi je motor premajhen in tudi drugi so dejali,da izgleda prav smešno.

 

Hvala za vaša mnenja in odgovore.

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav Vsem skupaj !

 

Vprašal bi za mnenje..in sicer me zanima kakšne velikosti fantje vozite R-6 ali CBR-600RR?

Sprašujem zato,ker sem velik 1.87 cm.. in mi je glede zmogljivosti 600 čisto dovolj..v primeru,da je pa premajhen bi pa vzel raje R1 ali Hondo CBR 1000RR.

Pred leti sem sedel na eni R-6 in se mi je zdelo,da mi je motor premajhen in tudi drugi so dejali,da izgleda prav smešno.

 

Hvala za vaša mnenja in odgovore.

 

Lp

 

Tole sicer ne spada v to temo, pa vseeno!

CBR600RR letnik 2004 je v primerjavi z R6 letnik 2008 dosti nižja (ali pa tako prinese samo oblika sedeža in plastik). Tudi R1 (ne vem letnika) je nižja od R6 (to sem gledala po specifikacijah).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok.se opravičujem glede zgrešene teme.

Bom pregledal vse specifikacije od letnika 2012 dalje starejše ne.. .in izbral najbolj primernega.

V kolikor ima pa kdo vse podatke v glavi naj pa prosim kar napiše.

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pregledal vse specifikacije in ugotovil,da je R6 najvišja..potem R1,CBR1000RR ter najmanjša CBR 600RR.

Gledal sem pa nove modele in ne starejše letnike.

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še vedno off topic, ni nujno da boš najmanj skrčen na motorju z najvišjim sedežem. v razredu 600 se na cbr sedi bistveno bolj udobno in manj skrčeno kor na r6.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ti ne kapiras, da nisi v pravi temi ?

 

Ja 

stuhec

 

Kapiram in tudi izvedel sem kar sem hotel.

Nimaš se potrebe razburjati.

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha hvala, do pumpe bo :) 

matej207 mislim da ima 19l tank.. tko sm nek prebral 

Rezerva zdrži 70-75 km zmerne vožnje, drugače je pa meni v Kranju začela utripat rezerva in sem prišel do Grosuplja 50 km, ampak ne počas po avtocesti je šlo precej hitro (tud 200  :blush: ).

Verjetno pa si porajtal, da ko pade na rezervo, ti na števcu kaže koliko km si naredil z rezervo, po tankanju se po parih km postavi števec spet v normalno se pravi na km ali obrate kar imaš pač nastavljeno, vedno ti pa javlja če si na rezervi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rezerva zdrži 70-75 km zmerne vožnje, drugače je pa meni v Kranju začela utripat rezerva in sem prišel do Grosuplja 50 km, ampak ne počas po avtocesti je šlo precej hitro (tud 200  :blush: ).

Verjetno pa si porajtal, da ko pade na rezervo, ti na števcu kaže koliko km si naredil z rezervo, po tankanju se po parih km postavi števec spet v normalno se pravi na km ali obrate kar imaš pač nastavljeno, vedno ti pa javlja če si na rezervi.

dobr je vedt tkole če kdaj skučajn se kj zakalkulira kje :) 

sm opazu ja najprej mi ni blo nč jasno kaj za vraga bi loh to blo pa sm pol ugutovu d zna bit to za rezervo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno pa si porajtal, da ko pade na rezervo, ti na števcu kaže koliko km si naredil z rezervo, po tankanju se po parih km postavi števec spet v normalno se pravi na km ali obrate kar imaš pač nastavljeno, vedno ti pa javlja če si na rezervi.

 

Lahko pa tudi ko natankaš izbrišeš te kilometre z rezervo in daš takoj nazaj na prave kilometre (ali karkoli pač uporabljaš). daš na kilometre od rezerve in držiš tipko reset ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa nekak raje tankam preden mi lučka zagori :P to pa je da naredim tam okrog 250-280km... potem pa bencinska in gre not nekje 14 litrov... :D.. bolje tako kot pa tišat to 200kg kravo po cesti :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa nekak raje tankam preden mi lučka zagori :P to pa je da naredim tam okrog 250-280km... potem pa bencinska in gre not nekje 14 litrov... :D.. bolje tako kot pa tišat to 200kg kravo po cesti :D

Definitivno, je pa fino vedet ko zagusti, kje ti je meja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni take razlike (nekaj malega v temperaturnih spremembah), saj ne bos imel Fejzerco za na pisto, mirno vzames cenejso 10w40

na ZS, ce rabis naslov trgovine...

Popravljeno . Popravil urkoman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha pol bom kar 10w40 uporabil... kako pa je kaj z oljnim filtrom, razmišljam da bi kar od yamahe vzel ali je ker kaj bolši? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me katero olje uporabljate in katere svečke, hvala :)

 

Motul 5100 in svečke NGK.

 

10w40 ali 15w50?

 

V r6 15w-50, v FZ6n navadno 10w-40.

 

Pri meni dobiš filter, olje in svečke ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

filter ne rabis original...je tisti za 7€ odlicen...

cena motula pa niha, sam jemljem 2l za 17€...

svecke iz Lojzeta, do sedaj sem jih jemal, ko so bile v akciji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni take razlike (nekaj malega v temperaturnih spremembah), saj ne bos imel Fejzerco za na pisto, mirno vzames cenejso 10w40

na ZS, ce rabis naslov trgovine...

 

Pa saj Motul 5100 15w50 ni nič dražji kot 10w40?

 

10w40

15w50

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!