Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

Tako je!

Torej, če imaš izpit B kategorije že več kot 2 leti in si zdaj opravil izpit A kategorije - A neomejeno, nisi voznik začetnik!!!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cvičko, bojim se, da pri tebi leta ne bodo problem- morda bo večji problem dobiti zdravniško potrdilo?

Ahh zdravniški ptegled bom že naredu,k si bom kupu XTZ 1200 in lepo potoval z njo,res vse hočm prepotovat.Aja XTZ bom pa kupu ko bom dubu odškodnino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No me zanima kdo bo v tovarno naročal tak motor oz. kolko jih bo na naših cestah...

na naših ne veliko, v tujini pa se začetniki že nekaj let poslužujejo tako blokiranih motorjev. ker se cenijo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na naših ne veliko, v tujini pa se začetniki že nekaj let poslužujejo tako blokiranih motorjev. ker se cenijo ...

Ker imajo več denarja kot mi slovenci! :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj podobnega kot bodo uvedli za voznike začetnike bi morali narediti za starejše voznike (starče, ki so že na pol slepi in podobno), ker po mojem večji problem pri njih ...

Popravljeno . Popravil Maja333
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je!

Torej, če imaš izpit B kategorije že več kot 2 leti in si zdaj opravil izpit A kategorije - A neomejeno, nisi voznik začetnik!!!

lp

Hm..tako enostavno pa to ne gre. Za B mogoče ne več, za A pa vsekakor si mladi voznik.

Ker po tvoji logiki bi jaz naredil izpit za letalo, pa bi bil že letalski maček. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj podobnega kot bodo uvedli za voznike začetnike bi morali narediti za starejše voznike (starče, ki so že na pol slepi in podobno), ker po mojem večji problem pri njih ...

:boobies: Ajajaj...vedno so oni drugi....

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi za A nisi voznik začetnik. To smo že obdelali (obdelovali) ...

GRUNF, sej nisem rekla, da so samo oni krivi, sploh ne, ampak sem rekla, da bi lahko tudi za njih kaj podobnega uvedli. Pač za njih nebi bilo dodatnega usposabljanja ampak preverjanje če so še sposobni.

Popravljeno . Popravil Maja333
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm..tako enostavno pa to ne gre. Za B mogoče ne več, za A pa vsekakor si mladi voznik.

Ker po tvoji logiki bi jaz naredil izpit za letalo, pa bi bil že letalski maček. :whistle:

Napačno... voznik začetnik si 2 leti od PRVE PRIDOBITVE V.D.! Torej če si pri 18 naredu za B pa pri 20 za A ti tega ni treba...

Oz. tisti ki ima 2 leti že za B pa zdej nardi za A, mu varne vožnje itd. nebo treba delat!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napačno... voznik začetnik si 2 leti od PRVE PRIDOBITVE V.D.! Torej če si pri 18 naredu za B pa pri 20 za A ti tega ni treba...

Oz. tisti ki ima 2 leti že za B pa zdej nardi za A, mu varne vožnje itd. nebo treba delat!!!

Potemtakem sem jaz že pri 17 letih zaključil z mladim voznikom (H izpit)? Ne vem če...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potemtakem sem jaz že pri 17 letih zaključil z mladim voznikom (H izpit)? Ne vem če...

Ne, gleda se A in B kategorija... tako kot je treba voznikom A in B kategorije delat varno vožnjo, voznikom AM kategorije pa ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi za A nisi voznik začetnik. To smo že obdelali (obdelovali) ...

GRUNF, sej nisem rekla, da so samo oni krivi, sploh ne, ampak sem rekla, da bi lahko tudi za njih kaj podobnega uvedli. Pač za njih nebi bilo dodatnega usposabljanja ampak preverjanje če so še sposobni.

Ne, rekla si da so starejši bolj problematični od mularije/začetnikov:

(starče, ki so že na pol slepi in podobno), ker po mojem večji problem pri njih ..

Morala bi vedeti, da že številno je starčetov manj ... za začetek ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Sigurno ste tole že obdelali, pa vendar bi samo prosil, če mi nekdo potrdi, če jaz vse tole zdaj prav dojemam... Izpit za kategorijo A1 (125ccm) sem naredil 5 let nazaj pri svojih 16 letih, ko je bilo po zakonu, da potem samo preskakuješ kategorije, oziroma pri dopolnjenem 21 letu starosti avtomatsko dobiš celotno A kategorijo (neomejeno), brez da bi karkoli mogu še nardit glede avtošole. Zdaj pa, ko sem dopolnil 21 let pa mi je na upravni enoti prbila, da moram opravit za A neomejeno celoten postopek še enkrat (testi, vožnja...). Kokr sem bral nazaj sem zasledil, da je potrebno naredit samo praktični del - samo 1 uro izpitne vožnje. Zanima me kako lahko kar spreminjajo zakon "za nazaj", če je bilo takrat, ko sem jaz opravil izpit po zakonu tako, da avtomatično dobim vse kategorije po dopolnjeni določeni starosti???

Torej... Je tako prav, da moram sedaj v avtošoli oz. centru odvoziti le 1 - izpitno uro in se mi potem odpre neomejena A kategorija, al je potrebno čez cel blesav postopek še enkrat? SAMO SLUŽJO NA NAS!!! :bum:

Najlepša hvala za pomoč!!! LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolegu, ki je po še starešjem zakonu naredil izpit (pri 16 letih) za A1 kategorijo, obenem pa pri 21 letih ni šel vpisati kategorije A neomejeno v izpit, so rekli, da je pač zamudil, in mora zdaj, če želi A neomejeno ponovno v avtošolo in narediti najprej kategorijo A2, in šele nato A neomejeno. Zgleda, da preskakovanja z veljavnim zakonom ni več...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Sigurno ste tole že obdelali, pa vendar bi samo prosil, če mi nekdo potrdi, če jaz vse tole zdaj prav dojemam... Izpit za kategorijo A1 (125ccm) sem naredil 5 let nazaj pri svojih 16 letih, ko je bilo po zakonu, da potem samo preskakuješ kategorije, oziroma pri dopolnjenem 21 letu starosti avtomatsko dobiš celotno A kategorijo (neomejeno), brez da bi karkoli mogu še nardit glede avtošole. Zdaj pa, ko sem dopolnil 21 let pa mi je na upravni enoti prbila, da moram opravit za A neomejeno celoten postopek še enkrat (testi, vožnja...). Kokr sem bral nazaj sem zasledil, da je potrebno naredit samo praktični del - samo 1 uro izpitne vožnje. Zanima me kako lahko kar spreminjajo zakon "za nazaj", če je bilo takrat, ko sem jaz opravil izpit po zakonu tako, da avtomatično dobim vse kategorije po dopolnjeni določeni starosti???

Torej... Je tako prav, da moram sedaj v avtošoli oz. centru odvoziti le 1 - izpitno uro in se mi potem odpre neomejena A kategorija, al je potrebno čez cel blesav postopek še enkrat? SAMO SLUŽJO NA NAS!!! :bum:

Najlepša hvala za pomoč!!! LP

Če nisi dal vpisat A2 in A neomejeno je res je da moraš v avtošoli odvozit še ne samo eno ampak 10 ur (mogoče kakšna več, manj mslim da ne). Pa še potem boš imel samo A2, kar pomeni določene omejitve pri izbiri motorja (kakšne imaš že ničkolikokrat napisano v tej temi samo malo preleti nekaj zadnjih strani) in da boš lahko čez dve leti (pod pogojem da se ne bodo spet česa novega spomnili) še enkrat v avtošolo spet odvozit tistih 10 ur in šele nato boš lahko imel izpit A neomejeno. Lahko pa tudi počakaš do 24 leta in ponovno delaš cel izpit za A neomejeno od začetka. Kaj ti bolj paše se pa sam odloči.

Smem še vparašati koliko kilometrov si naredil v teh 5 letih z motorjem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Sigurno ste tole že obdelali, pa vendar bi samo prosil, če mi nekdo potrdi, če jaz vse tole zdaj prav dojemam... Izpit za kategorijo A1 (125ccm) sem naredil 5 let nazaj pri svojih 16 letih, ko je bilo po zakonu, da potem samo preskakuješ kategorije, oziroma pri dopolnjenem 21 letu starosti avtomatsko dobiš celotno A kategorijo (neomejeno), brez da bi karkoli mogu še nardit glede avtošole. Zdaj pa, ko sem dopolnil 21 let pa mi je na upravni enoti prbila, da moram opravit za A neomejeno celoten postopek še enkrat (testi, vožnja...). Kokr sem bral nazaj sem zasledil, da je potrebno naredit samo praktični del - samo 1 uro izpitne vožnje. Zanima me kako lahko kar spreminjajo zakon "za nazaj", če je bilo takrat, ko sem jaz opravil izpit po zakonu tako, da avtomatično dobim vse kategorije po dopolnjeni določeni starosti???

Torej... Je tako prav, da moram sedaj v avtošoli oz. centru odvoziti le 1 - izpitno uro in se mi potem odpre neomejena A kategorija, al je potrebno čez cel blesav postopek še enkrat? SAMO SLUŽJO NA NAS!!! :bum:

Najlepša hvala za pomoč!!! LP

Če hočeš dobit A2 kategorijo (sklepam, da imaš 21 let), moraš opraviti skrajšani program praktičnega usposabljanja, to je 10 ur + glavna vožnja.

Za A kategorijo boš moral počakati do 24 leta in takrat opraviti celoten program oz. če boš zdej naredil A2 kategorijo lahko čez 2 leti delaš spet samo skrajšani praktični del za A kategorijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst res ne razumem zakaj je nekaterim tako zelo težko dojeti da tečaji varne vožnje niso namenjeni samo za to, da Vas SKOPUŠNE in ŠKRTE slovenčke oberejo do golih kosti, ampak zato da boste bolje upravljali z motorjem in v kakšni situaciji tudi bolje odreagirali (verjamem da večina ljudi pri katerih pride do neželene situacije zamrzne in nima veze varna vožnja ali ne, ampak v kakšnih manjših napakah da se rešite in mogoče še koga drugega)

glede tistega izpit narjen pri 16 in se nadgrajuje, nima veze če si ga ti delal 10 let nazaj in če je takrat veljal zakon da se lahko praskaš po jajcih z dvignjenimi nogami v luftu in glavo na tanku, zdaj si padel v zakon v kateremu moraš narest kar pač moraš narest in .

tudi sam nisem bil najbolj navdušen nad novim zakonom ampak moje besede tukaj niso vredne "počenega groša" - smešna beseda :D haha

pa se lahko na trepalnice postavite pa vam ne bo pomagalo ;)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dan, torej ker sem ze pisal upravni enooti ter ministerstvu za notranje zadeve, v zvezi z tem da ker smo delali po starem nam pripada po starem in seveda nisem dobil nobenega odgovora me zanima ce je kje bolj na kaksni vasi ozeroma a je se da kje k dela kaksnaa stara mama pa je pozabljiva pa bi se jo dal okoli prnest??? Ozeroma kaksen drug izpitni centr ki ni roska???

Se izkreno opravicujem za napake, pisem iz telefona!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dan, torej ker sem ze pisal upravni enooti ter ministerstvu za notranje zadeve, v zvezi z tem da ker smo delali po starem nam pripada po starem in seveda nisem dobil nobenega odgovora me zanima ce je kje bolj na kaksni vasi ozeroma a je se da kje k dela kaksnaa stara mama pa je pozabljiva pa bi se jo dal okoli prnest??? Ozeroma kaksen drug izpitni centr ki ni roska???

Se izkreno opravicujem za napake, pisem iz telefona!

ne razumem kaj hočeš povedat oz. vprašat, ampak, če ti je država spremenila zakon in pogoje, se lahko pritožiš na sončno upravo pa ne pomaga.

vem iz lastnih izkušenj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pac napisal sem jim mail kjer sem jim razlozil mojo situacijo in jih pac uprasal zakaj kaj kao,.... Drugace pa je tle na motosvetu nekaj takih ki so jim avtomatsko povisali na A2 ker so se zmotili oz ne poznajo zakona .Pa me zanima kje se jim je to zgodilo, da grem se jst mal tja pogledat :P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslednji teden imam glavno vožnjo za A kategorijo (prej nisem imel nobenega A izpita, samo B) v Ljubljani.

Ve kdo kakšne posebne fore, na katere te lahko vržejo ocenjevalci v LJ? Za eno križišče z zabrisanimi talnimi oznakami sem že izvedel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslednji teden imam glavno vožnjo za A kategorijo (prej nisem imel nobenega A izpita, samo B) v Ljubljani.

Ve kdo kakšne posebne fore, na katere te lahko vržejo ocenjevalci v LJ? Za eno križišče z zabrisanimi talnimi oznakami sem že izvedel...

Mislm, da te naujo preveč "j***l", če boš zadost pozorn na vse nima kej bit. Mene ni probavu na nobene varke vržt, tko da sam bit pozorn. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!