Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

Meni je to vse skupi samo dodaten strošek, ker poznam ljudi, ki imajo izpit za B kategorijo 10+ let in še nikoli niso imeli večjih prometnih nesreč, kot dokaz mi je večina pokazala tistih magičnih 50% popusta pri bonifikaciji. Zdej oni niso hodili na te varne vožnje, pa so vseeno danes na cesti veliko bolj znajdejo zarad drugih, če ne zaradi let pa zaradi prevoženhih kilometrov. Za A kategorijo, bo pa vrejtno prišlo prav, samo naj nabijejo še tok ur in še tok varne vožnje, nikol ne bo bilo motorista, ki ne bo vsaj enkrat padel, pa magar na pisti.

Sej slaba ziher ne more bit, ampak če so že tok stvari nabasali, pa naj vsaj malo spustijo cene, da lahko ljudje naredijo izpit brez dvigovanja kredita. Ampak tega filma pa ne bomo videli, mora bit ekonomska računica.

Js sm imel tistih magičnih 50% pri prvi registraciji avta... tko da to ni merilo... Je pa tudi res, da to če je nekdo imel prometno ali ne tudi ni merilo... Nekateri v življenju niso imeli nesreče pol pa naredijo katastrofo in s sabo odpeljejo še 5 drugih življenj... so pa tudi taki, ki obvladajo vožnjo pa razbijajo avte... to sploh ni merilo... se pa večina ne zaveda, da kljub vsej previdnosti, ko pridejo v kritično situacijo ne znajo odreagirat in tega se zaveda premalo ljudi... ne rečem, da bo nov zakon rešu problem naših cest ker je tu na prvem mestu kriva sama kultura voznikov... če pa bo zaradi tega že samo 1 mrtu manj so dosegli cilj...

Kredit gor ali dol, avto je danes nuja in tako tudi izpit... izpit za motor pa je luksuz, ki si ga privošči tisti, ki lahko... tisti ki si ga ne more privoščit si ga pač ne more...imamo pa itaq slovenci tako mentaliteto, da zmečemo do zadnjega za motor pol pa nimamo niti za opremo...

Mislim, da smo že malo off topic, tema je izpit za A...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če maš izpit za B več kot 2 leti ti ni treba, ker nisi več voznik začetnik, v nasprotnem primeru DA.

Čez par mesecov moram podaljšat svojo dovoljenje in od takrat nebom več začetnik. To pomeni torej, da varna vožnja ne bo kasneje potrebna za A kategorijo?

Saj tako se mi je dozdevalo, sam malo čudno vse skup povejo javnosti, da nekatere pač zavede. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem da nas kradejo itd. ampak varna vožnja kot bom še 10000000x napisal je za vaše dobro in ne za soseda!

To moraš pogledat iz več načinov... Vsekakor je po eni strani koristno za začetnike ampak... Nekateri bodo iz te varne vožnje odšli misleči, da obvladajo vožnjo v nulo in, da je zdaj bog na cesti. Je pa res nekateri bodo divjali še naprej pa z varno vožnjo ali brez nje, tako je nažalost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez par mesecov moram podaljšat svojo dovoljenje in od takrat nebom več začetnik. To pomeni torej, da varna vožnja ne bo kasneje potrebna za A kategorijo?

Saj tako se mi je dozdevalo, sam malo čudno vse skup povejo javnosti, da nekatere pač zavede. :D

Varno vožnjo morajo delat v bistvu tisti, ki dobijo karton voznika začetnika...

Ti počakaj, da neboš začetnik pol ti nebo treba nič delat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To moraš pogledat iz več načinov... Vsekakor je po eni strani koristno za začetnike ampak... Nekateri bodo iz te varne vožnje odšli misleči, da obvladajo vožnjo v nulo in, da je zdaj bog na cesti. Je pa res nekateri bodo divjali še naprej pa z varno vožnjo ali brez nje, tako je nažalost.

Se ne strinjam... varna vožnja ti da nekaj teoretičnega znanja, ki je še kako koristno... pol pa samo svoje praktično znanje utrdiš in nadgradiš...

Ne mislit, da boste toplo vodo odkrivali... delali boste zelo podobne vaje kot ste jih na avto šoli (govorim tečaj za motoriste...za avto nevem kako zgleda,ker nisem bil...)... Prej boste viodli da ne znate vsega... Tko da noben ne bo odšel misleč da obvlada, le s kakšno izkušnjo več...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

A je po zakonu za kategorijo A1 (125ccm) res predpisano minimalno število ur 22??

A1 A2 in cisti A ima obveznih 22 ur.

A1 A2 in A potreben tečaj varne vožnje.

heh jst sm se lih se resila, sm sla maja narest A2 (jebemtis ce sm pa sele 20) in mi ni blo treba te varne voznje...pravtako mi je ne bo potrebno delat k bom sla narest cisti A-in tut tu bo treba odvozit mislim da 8 ur pa bo to to)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A1 A2 in cisti A ima obveznih 22 ur.

A1 A2 in A potreben tečaj varne vožnje.

heh jst sm se lih se resila, sm sla maja narest A2 (jebemtis ce sm pa sele 20) in mi ni blo treba te varne voznje...pravtako mi je ne bo potrebno delat k bom sla narest cisti A-in tut tu bo treba odvozit mislim da 8 ur pa bo to to)

Ne vem, če bo 8, ker se že dogovarjajo,da bodo spremenili, da bo tisti, ki ima zdaj a2 moral potem spet 22 namesto 9ur voziti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dan,

danes sem naredu izpit A2 :kva2:

Uglavnem da iz prve roke povem: imel sem dopolnilni program (že prej sem imel A1)

Imel sem 9h, deseta je bila moja izpitna.

Pred mano je bila še ena punca, potem pa nobenega več in mi je izpitnik povedal, da so lasko leto ob temu času imeli izpite po cele popoldneve, ter da je število ljudi, ki se odločijo it delat izpit upadlo. :sleep2:

Kar se tiče pa tečaja varne vožnje, mi je ištruktor, ki je tudi eden redkih v slo, ki učijo ljudi, ki po tem delajo na tečajih varne vožnje, rekel, da mi ne bo potrebno iti na ta tečaj ker nisem voznik začetnik!

Ker imam že skoraj eno leto B ter 2,5 let A1 in sem mladi voznik ne pa voznik začetnik.

lp

Popravljeno . Popravil Tabo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A1 A2 in cisti A ima obveznih 22 ur.

A1 A2 in A potreben tečaj varne vožnje.

heh jst sm se lih se resila, sm sla maja narest A2 (jebemtis ce sm pa sele 20) in mi ni blo treba te varne voznje...pravtako mi je ne bo potrebno delat k bom sla narest cisti A-in tut tu bo treba odvozit mislim da 8 ur pa bo to to)

Ne, za A1 ni obvezen tečaj varne vožnje, samo za kategorija A2, A in B.

Ne vem, če bo 8, ker se že dogovarjajo,da bodo spremenili, da bo tisti, ki ima zdaj a2 moral potem spet 22 namesto 9ur voziti.

Nič se ne dogovarjajo, ker so ravno spremenili (6 mesecev) ur pa je 11...

Dan,

danes sem naredu izpit A2 :kva2:

Uglavnem da iz prve roke povem: imel sem dopolnilni program (že prej sem imel A1)

Imel sem 9h, deseta je bila moja izpitna.

Pred mano je bila še ena punca, potem pa nobenega več in mi je izpitnik povedal, da so lasko leto ob temu času imeli izpite po cele popoldneve, ter da je število ljudi, ki se odločijo it delat izpit upadlo. :sleep2:

Kar se tiče pa tečaja varne vožnje, mi je ištruktor, ki je tudi eden redkih v slo, ki učijo ljudi, ki po tem delajo na tečajih varne vožnje, rekel, da mi ne bo potrebno iti na ta tečaj ker nisem voznik začetnik!

Ker imam že skoraj eno leto B ter 2,5 let A1 in sem mladi voznik ne pa voznik začetnik.

lp

Če si dobil karton voznika začetnika ti je treba, v nasprotnem primeru ne... Kandidatov za A je pa definitivno manj kot prejšnja leta... zadnje 3 leta je biu pravi bum...

Popravljeno . Popravil Stasky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo dvignu izpit na Roski, un me je uprasu ce zelim karton za varno voznjo! Sm reku, da ne in je tist karton enostavno zmeckav in vrgu v smeti.Je reku, da mu ga recunalnik avtomasko sprinta vendar ker imam ze B prej narejen za mene to ni obvezno.

Torej ce ze imate kategorijo B ni potrebno na tecaj varne voiznje po opravljenem A2 ter A.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo dvignu izpit na Roski, un me je uprasu ce zelim karton za varno voznjo! Sm reku, da ne in je tist karton enostavno zmeckav in vrgu v smeti.Je reku, da mu ga recunalnik avtomasko sprinta vendar ker imam ze B prej narejen za mene to ni obvezno.

Torej ce ze imate kategorijo B ni potrebno na tecaj varne voiznje po opravljenem A2 ter A.

Tisti, ki je VD opravil oz. dvignil po 13.8.2010 in je bil takrat voznik začetnik (21 let oz 2 leti...) mora opravljati varno vožnjo, vožnjo odličnosti, psihološke delavnice... Po 2 letih ko boš hotu VD podaljšat (ko neboš več začetnik) pa ti ga ne bodo, ker tega ne boš imel opravljenega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Sem prebiral tale forum in sem ugotovil da se stalno nekaj spreminjajo zakoni za A ispit... tako da bom razložil situacijo in bi prosil če mi kdo ki se bolj razume v to odgovori :)

Leta 2008(ko sem naredil ispit sem ravno dopolnil 17let) in sicer sem opravil izpit za A1... zdej sem star 19 in me zanima če lahko vozim že kaj več kot 125ccm? oziroma če se mi zdej kej samo odklene pri določeni starosti, ali bom moral če bom želel voziti kakšen močnejši motor delat še kaj?... konec novembra 2009 pa sem opravil še B kategorijo.

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Sem prebiral tale forum in sem ugotovil da se stalno nekaj spreminjajo zakoni za A ispit... tako da bom razložil situacijo in bi prosil če mi kdo ki se bolj razume v to odgovori :)

Leta 2008(ko sem naredil ispit sem ravno dopolnil 17let) in sicer sem opravil izpit za A1... zdej sem star 19 in me zanima če lahko vozim že kaj več kot 125ccm? oziroma če se mi zdej kej samo odklene pri določeni starosti, ali bom moral če bom želel voziti kakšen močnejši motor delat še kaj?... konec novembra 2009 pa sem opravil še B kategorijo.

Lp.

Zdravo,

Torej trenutno ne moreš voziti kaj več kot 125ccm oziroma 11kW. Lahko pa greš opravljati izpiti, ki zavzema 10h (9h vožnje 10ta je izpitna, brez CPP-ja).

Stroški: okoli 300€

Vendar mislim, da neboš imel nobenih problemov z obravljanjem izpita če si prej naredil že za A1 ter B, ker si pa že B naredil v letu 2009 si oproščen tudi novega zakona o tečaju varne vožnje. :whistle:

Upam, da je bil moj odgovor kaj v pomoč.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

Torej trenutno ne moreš voziti kaj več kot 125ccm oziroma 11kW. Lahko pa greš opravljati izpiti, ki zavzema 10h (9h vožnje 10ta je izpitna, brez CPP-ja).

Stroški: okoli 300€

Vendar mislim, da neboš imel nobenih problemov z obravljanjem izpita če si prej naredil že za A1 ter B, ker si pa že B naredil v letu 2009 si oproščen tudi novega zakona o tečaju varne vožnje. :whistle:

Upam, da je bil moj odgovor kaj v pomoč.

Lp

Najlepša hvala za odgovor! =)...

Ubistvu mi je zdej skor use jasno:)... sam zanima me še... če naredim zdej tale dodatni ispit imam narejeno A2 ane? in pr A2 so še zmeraj neke omejitve?(23kW).. Ali bom moral pol za neomejeno še kaj narediti ali samo dopolniti 21 let al 23 al kako je:P?... kaj se mi ubistvu najbl splača... zdej neki nujno ne potrebujem več kot 125ccm... bi pa rad za kasneje da bom lahko vozil katerkoli motor(neomejeno)... in pri kateri starosti lahko voziš neomejeno? :)

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepša hvala za odgovor! =)...

Ubistvu mi je zdej skor use jasno:)... sam zanima me še... če naredim zdej tale dodatni ispit imam narejeno A2 ane? in pr A2 so še zmeraj neke omejitve?(23kW).. Ali bom moral pol za neomejeno še kaj narediti ali samo dopolniti 21 let al 23 al kako je:P?... kaj se mi ubistvu najbl splača... zdej neki nujno ne potrebujem več kot 125ccm... bi pa rad za kasneje da bom lahko vozil katerkoli motor(neomejeno)... in pri kateri starosti lahko voziš neomejeno? :)

Lp.

Totrej kot je že Kaya povedala A2 ima omejitev 35kW, in po dveh letih od pridobitve A2 greš lahko delat A(neomejeno).Torej v tvojem primeru pri 21 letih.

Kaj se ti bolj splača; Če narediš sedaj za A2 (10h) in čez 2 leti za A(10h) je to 20h in imaš v tvojem pimeru pri 21 za neomejeno.

Če pa negreš sedaj delat moraš počakati do 24-tega leta narediti 22h + CPP.

Mislim ,da se ti kar izplača narediti tale dva dopolnilna izpita.

P.S : Besedo tvojem sem vedno poudaril, da se ne bo kdo najdel in začel nabijat da to ni res, ker ni prebral zadnjih postov in videl da si ti naredil izpit za A1 pri 17tih in ne 16 tih.

Popravljeno . Popravil Tabo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če naredim pri 18 letih izpit za A kategorijo do 25kw v avstriji, a mi ta izpit velja v sloveniji?

ker namreč v avstriji ti ni treba delati pri 21 pol za neomejeno, greš samo nest poštemplat in si na konju :)

to mi je jasno da pol nebom mogel vozit do 35kw, lahko pa bom vseeno zablokiral kakega 600ccm sportaka na 25kw, saj tam ne velja tako kot pri nas, kaj se tiče blokiranja pa dvakratne izvorne moči in ostale bedarije :)

hvala za odg!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda se lahko pelješ v slo, saj se po avstrijskem zakonu potem legalno voziš

mislim pa, da rabiš saj začasno prebivališče v avstriji, da lahko opravljaš tam izpit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a nisem tebe srečal včeraj na relaciji g. radgona-radenci? :D modra yamahca?

bom probal to zrihtat. koliko pa stane izpit za avto pri nas cirka? je res da stane okoli 1000€ ker ne morem verjet tega skoraj? to je že duplo kak je blo pred parimi leti worship.gif

v avstriji je btw 1500€ za A+B!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a nisem tebe srečal včeraj na relaciji g. radgona-radenci? :D modra yamahca?

bom probal to zrihtat. koliko pa stane izpit za avto pri nas cirka? je res da stane okoli 1000€ ker ne morem verjet tega skoraj? to je že duplo kak je blo pred parimi leti worship.gif

v avstriji je btw 1500€ za A+B!

po novem zakonu rabiš še praktično usposablanje za avto na poligonu, kar bo naneslo še dodatnih 200-300€ ... torej te vse skupaj pride res okoli 1200€ ;)

25ur *25€

45 € zdravniški

glavna, testi predavanja cca 150€

poligon 200-300€

kartončki in take bedarije 30€

prva pomoč (če je nimaš) 50,€

pa si približno na 1200€

da ne govorim če imaš več ur, oz. če karkoli padeš ;)

Popravljeno . Popravil Racemaniak
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a nisem tebe srečal včeraj na relaciji g. radgona-radenci? :D modra yamahca?

bom probal to zrihtat. koliko pa stane izpit za avto pri nas cirka? je res da stane okoli 1000€ ker ne morem verjet tega skoraj? to je že duplo kak je blo pred parimi leti worship.gif

v avstriji je btw 1500€ za A+B!

srebrna :)

včeraj se nisem vozil, ni blo časa :\

cena bo pa res 1000€+

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!