Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

pred 56 minutami, Anto pravi:

Razmišljal sem o nakupu Triumph Speed triple 675, ampak imam problem, ker ne vem, če se ga da omejit za A2 izpit. Nekateri pravijo da se da, drugi da ne. Glede na moč itd. presega meje, ampak sem videl, da jih imajo nekateri vseeno z blokado za A2. Se kdo kej bolje spozna na to in bi mi lahko svetoval oz. razjasnil situacijo. Hvala 

tule je marsikateri odgovor. Preberi vsaj 10 al pa 20 strani nazaj. Če nekaj ni v skladu z zakonodajo, pa čeprav vsi to počno, ti lahko povzroči problem ob kaki nesreči ali bolj strogem nadzoru policije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Anto pravi:

Razmišljal sem o nakupu Triumph Speed triple 675, ampak imam problem, ker ne vem, če se ga da omejit za A2 izpit. Nekateri pravijo da se da, drugi da ne. Glede na moč itd. presega meje, ampak sem videl, da jih imajo nekateri vseeno z blokado za A2. Se kdo kej bolje spozna na to in bi mi lahko svetoval oz. razjasnil situacijo. Hvala 

razlika je :

1.ne sme presegati izvornih 70kw v osnovni homologaciji

in

2. izvorni 35kw v osnovni homologaciji ( lahko ima osnovni model 150kw ampak če ga je tovarna/proizvajalec homologiral na evropskem rtžišču  z izvorno močjo 35 kw je pač 35kw !!) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
pred 11 urami, smasher pravi:

zanimivo je , da se je amzs zavzemal za še bolj poenostavljeno pridobivanje izpita A1  za imetnike B kategorije- samo nekaj ur vožnje in izpitna vožnja..

saj če na izpitni vožnji kršiš pravila potem tudi teorije ne obvladaš..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, in glede na to da občasno berem motorevijo, se dosrikrat ne strinjam z njimi. Ampak se strinjam da teoretični test + izpitna vožnja bi mojim kriterjem zadostila. Samo malo morajo še avtošole zaslužit. 

Bomo videli kako senobnese v praksi, zanuma me če bojo dovolili ljudem tudi delat izpit na skuterjih ali mora bit obvezno motor na prestave. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi "motorji", ki se lahko vozijo z B kategorijo, bi morali plačati vinjeto za B kategorijo ... :mad: 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, maus said:

Vsi "motorji", ki se lahko vozijo z B kategorijo, bi morali plačati vinjeto za B kategorijo ... :mad: 

 

Se pa vidi da si na DARS-u doma

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, hribuc pravi:

Se pa vidi da si na DARS-u doma

ne gre za to, gre za to, da se imajo za motoriste, čeprav to niso ... :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jaz pa sem za to da bi celo nekomu ki je delal AM po novem dolgem postopku da možnost za A1 samo z izpitno vožnjo. 

Recimo kakšna je razlika med nekom ki se vozi na 125cc kitajcu ali nekomu ki ima odblokiran 50cc 2T moped. 

Preden sem šel delat A kat. Smo se vsi domavoziki z odprtim piaggiotom, ki je šel do 80km/h. Ali gre liberty 125 4T kaj hitreje od odblokiranega NRG 50 2T? 

Jaz sem tak tiran da bi sedaj ukinil vse zipe, flekserje... In ostala jajca s tablico 25 ki samo ovirajo promet. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlog je eno izvedba nekaj drugega.

Zaradi naše "varnosti" bodo tako zakomplicirali vse skupaj, da se "skoraj" ne bo splačalo (malo dodaš in imaš meomejeno) .

Pa ne govorim na pamet, sem videl "predlog in razpravo" .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 minutes ago, franc said:

Predlog je eno izvedba nekaj drugega.

Zaradi naše "varnosti" bodo tako zakomplicirali vse skupaj, da se "skoraj" ne bo splačalo (malo dodaš in imaš meomejeno) .

Pa ne govorim na pamet, sem videl "predlog in razpravo" .

lp

To itak, že pri tem predligu je razlika majhna če greš delat kar A direkt. 

Ampak tega smo na žalost v naši politiki že vajeni, v kolikor obstaja dobra ideja jo bojo naši politiki zajebali. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Sin ma trenutno vožnjo za A2 in se mora redno testirat za Kovid. Koji debilni zakonodajalci, mali sedi na motorju, inštruktor pa se zadaj vozi v avtu. Koga bo tle okužil? ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Frenk 67 pravi:

Sin ma trenutno vožnjo za A2 in se mora redno testirat za Kovid. Koji debilni zakonodajalci, mali sedi na motorju, inštruktor pa se zadaj vozi v avtu. Koga bo tle okužil? ??

A vmes pa nikjer ni kontakta med njima? Mikrofon in slusalko ima svojo? 

In ja, to da nas silijo v testiranje je iz nasega vidika neumno, iz njihovega pa ne, ker nas s tem posredno silijo v cepljenje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Shillien pravi:

A vmes pa nikjer ni kontakta med njima? Mikrofon in slusalko ima svojo? 

In ja, to da nas silijo v testiranje je iz nasega vidika neumno, iz njihovega pa ne, ker nas s tem posredno silijo v cepljenje

Mikrofon in slušalko se da valjda razkužit ali zaščitit. 
Točno to, mali je zdaj pogruntu, da se bo šel cepit, ker jih tudi v šoli je….

Sicer sem jaz cepljen in mislim, da bi se moral vsi primerni za cepljenje cepit, da se to sranje ustavi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Frenk 67 pravi:

...se to sranje ustavi.

To sranje se ne bo nikoli ustavilo! Je preveč interesov zadaj.

 

Sedaj pa čist resno vprašanje: kaj se zgodi, če ti po dveh letih od izpita ne greš delat varne vožnje? Izpit propade in ga moraš delat še enkrat ali se samo ''zamrzne'', dokler ne narediš varne vožnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Buschi pravi:

To sranje se ne bo nikoli ustavilo! Je preveč interesov zadaj.

 

Sedaj pa čist resno vprašanje: kaj se zgodi, če ti po dveh letih od izpita ne greš delat varne vožnje? Izpit propade in ga moraš delat še enkrat ali se samo ''zamrzne'', dokler ne narediš varne vožnje?

Samo zamrzne se, podalšaš ga z papirjem da si naredil varno vožnjo, dokler si pa brez izpita.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Nekaj se pripravlja za kategoriji do 49 in do 125ccm...

"V kolikor imate dovoljenje za vožnjo avtomobila in niste voznik začetnik, boste opravili le 6 ur praktičnega usposabljanja v šoli vožnje in pridobili boste pravico do vožnje ter tako prihranili veliko časa in denarja."

vir: minister Jernej Vrtovec

 

Ogromni prihranki ja... :( 

Pri polni A kategoriji pa so lepo dodali 8h vožnje (že sprejeto). Banda...

V 24. členu se v tretjem odstavku besedilo »20 ur praktičnega dela« nadomesti z besedilom »28 ur praktičnega dela«.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, XTR said:

Pri polni A kategoriji pa so lepo dodali 8h vožnje (že sprejeto). Banda...

V 24. členu se v tretjem odstavku besedilo »20 ur praktičnega dela« nadomesti z besedilom »28 ur praktičnega dela«.

Kaj pa ti kvasiš neumnosti?

Uradni list, ki je izšel 22. 12. 2021, ima objavljen Pravilnik o spremembah in dopolnitvi Pravilnika o vozniškem izpitu, ki je začel veljati 23. 12. 2021... v tem Pravilniku pa ta "tvoj" 24. člen govori o usposabljanju ocenjevalcev za ocenjevanje na vozniškem izpitu... tako da ne vem, kje si ti našel, da so pri polni A kategoriji dodali 8h vožnje...

 

"Polna" A kategorija (kot tudi A1 in A2) ima še vedno 20 ur vožnje, kot jih je že prej imela... malenkost se je samo spremenil program... pa še to se je spremenilo že konec junija 2021:

prej je bila obvezna najmanj 1 ura na poligonu (1. učna stopnja), najmanj 7 ur na cestah z redkim prometom (2. učna stopnja) in najmanj 12 ur na cestah z gostim prometom in HC/AC (3. učna stopnja);

sedaj pa je obvezno najmanj 4 ure na poligonu in najmanj 4 ure na cestah z redkim prometom. Na cestah z gostim prometom in HC/AC je še vedno 12 ur, torej je seštevek še vedno 20 ur.

Na 3. učni stopnji je bila sprememba tudi ta, da nočna relacija ni več obvezna (pri A1 ni obvezna nobena relacija.)

Sicer pa vse to in še več piše v Pravilniku o usposabljanju kandidatov za voznike motornih vozil.

Popravljeno . Popravil JayDee
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 minutes ago, JayDee said:

Kaj pa ti kvasiš neumnosti?

Res je... Bral sem tukaj (https://www.avp-rs.si/pravilnik-o-spremembah-in-dopolnitvi-pravilnika-o-vozniskem-izpitu/), kjer pa ni nikjer omenjeno, da gre za usposabljanje ocenjevalcev. Na hitro sem preletel še pravilnik.. Imaš prav. Hvala za opozorilo. ?

Prvi del pa drži (6ur za 49 in 125ccm kategorijo), gre pa zaenkrat le za predlog novele zakona.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!