Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

pred 30 minutami, Shillien pravi:

Prvi del nikakor ne drži, sploh pa ne z motorji ki jih imajo v avtosoli.

Drugace pa ce je instruktor normalen te bo najprej preizkusil in dal na nek 125ccm motor potem pa bosta sla naprej po zmoznostih, koncal pa bos na A motorju. Ne boj se kubikov ker je vse osvisno od tvoje glave oziroma zapestja. V avtosolah pa itaq nimajo nekih zverin ki bi se zdigovale na zadno kolo kar tako brezveze. Predvsem vidim kaksne mt07, cb650f in podobne motorje ki pa nikakor niso problematicni.

Koliko pa si star ce ni skrivnost? Vozis avto?

 

Avto vozim že 15.leto... Japonca, M3 atmosferca, 137 kw (186 konjev). :) 

Če bi, bi kupil tudi drugega Japonca in sicer MT-03 ali pa MT-07. Več ne rabim, še z avtom več kot 145 ne peljem po AC. Saj se niti ne da, ha-ha. :) No, druga izbira bi bila Honda, tako pri avtu kot tudi pri motorju (novi Civic in CB500F).

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je želja kar lepo naredi izpit za A.

Izpit za A boš delal z motorjem v rangu 650cc(MT-07, Z650, SV650...)

Kakšno uro al pa dve boš na poligonu da dobiš občutek potem pa na cesto.

Potem boš pa videl kako ti paše. Če ti bo motor v avtošoli OK potem niti ne rabiš gledat 125ke in A2 motorje in je 650ka kar tapravo izhodišče.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam. Osebno kaj mansega nebi kupil. Kolega je zacel z mt03 pa je prodal po enem letu pa sel na fazerko. Ni noben divjak, le voznja jebzdaj veliko boljsa. Ampak vsakemu svoje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@maus ...

...imaš mogoče kak predlog kateri motor naj fant kupi?..   :hmm:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Zivnorc pravi:

@maus ...

...imaš mogoče kak predlog kateri motor naj fant kupi?..   :hmm:

Valda.... ninđa se povsod prilagaja in je primeren za vsakega, ki si želi ta pravega motorja, mar ne :huh: 

vse počne... mal po dveh, pa mal po tleh :P 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Mamo koga iz Šmarja, Rogaške in okol, k je pred kratkim delal izpit v avtošoli Prah?

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
Objavljeno (popravljeno)

Med pridobivanjem novega prometnega dovoljenja sem ugotovil, da je poteklo 10 let odkar sem opravil izpit, saj namreč registracija ni šla skozi.

Malo sem že pozabil, ampak če prav razumem je potreben zdravniški pregled za podaljševanje izpita A kategorije? Čeprav ni bilo prej nobenih zdravstvenih omejitev, kot npr. očala.

Popravljeno . Popravil Belaglava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne bi rekel, govorimo o podaljšanju dokumenta /vozniški izpit)? Potem ga podaljšaš na UE, če ni drugih omejitev, no vsaj jaz sem ga ene 3 leta nazaj. 2021

Razen če so kaj novega izzumili ta čas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moto kategorije A,AM,... so mi veljale le do izteka 10 let po opravljenem izpitu. Dokument ima veljavnost še 6 let. Saj sem ga na novo naredil leta 2020. Bi morali takrat podaljšati tudi veljavnost kategorij?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je pa preveč za mene. Ne razumem kako lahko A kategorija neomejeno velja samo 10 let.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neka novejša fora, tudi meni izoit za avto (kategorija ne kartica) velja do 71 leta, A ki sem ga naredil pozneje pa 10 let. Kolikor je meni jasno greš na UE in podalšaš, brez kakeršnihkoli zdravniških...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo podaljšaš dokument !

Ne rabiš jet izpita na novo delat.

In seveda curneš nekaj svojega prigaranega denarja v državno blagajno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Vse bolj se mi zdi, da so pozabili ob mojem zahtevku za novo vozniško l.2020 podaljšati veljavnost A kategorij. A prav razmišljam? Zakaj bi sicer imel dokument veljaven do l.30 kategorije pa le do l.13? Bi moral posebej prositi za podaljšanje kategorije?

Zagotovo bom izvedel v torek, do takrat se pa lahko tukaj sprašujem. 😁

Popravljeno . Popravil Belaglava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upravičeno sem bil zmeden. Ugotovitev na UE, da je bila napaka referenta, niso podaljšali A kategorij ob izdaji prejšnjega. Dobim novo vozniško brez dodatnih stroškov.🫡 Še slika v sistemu iz 2020 je ok. 🙃

Le kot opozorilo ostalim, če iz kakršnegakoli razloga delate novo vozniško, le omenite referentu, saj je to potrebno urediti osebno, da vam tudi podaljša vse kategorije za katere ste upravičeni do podaljšanja v izogib takšnim nevšečnostim kot sem jih imel sam - nezmožnost registracije in podobno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kera faking birokracija je ta Zlovenija..da ne omenim, da sem moral prožgat najmočnejšo luč, nataknit očala s 3x nim povečanjem in pravilno obrnit kartico vozniškega izpita, da sem preveril veljavnost kategorij. K sreči so vse do 2064, takrat bom pa že ko uni strici 90+...v stilu, povozil ženo pri izhodu iz garaže, ter odšel po nakupih :P

 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, DAMI34 pravi:

kera faking birokracija je ta Zlovenija..da ne omenim, da sem moral prožgat najmočnejšo luč, nataknit očala s 3x nim povečanjem in pravilno obrnit kartico vozniškega izpita, da sem preveril veljavnost kategorij. K sreči so vse do 2064, takrat bom pa že ko uni strici 90+...v stilu, povozil ženo pri izhodu iz garaže, ter odšel po nakupih :P

 

a se hecaš? men veljajo sam do 2047, pol ti jo pa menda dohtar podaljšuje, če ti še vstane.

  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Frenk 67 pravi:

a se hecaš? men veljajo sam do 2047, pol ti jo pa menda dohtar podaljšuje, če ti še vstane.

sej ne vem do kdaj vela, sam velik zgleda tista cifra

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po "starem" ti velja do 80 let (starosti) , po novem pa do 70. Pa kakor so "pametni" po časopisih bodo še to "zje..l" , jim dišijo novci.

Oče je 80+ in podaljšanje je eno navadno zajebavanje in kasiranje, ki nima nobene veze z "namenom" zakona. Zakon "predpisuje" dodatne "ukrepe" le izjemoma, dejansko pa je to ustaljena praksa, ki te stane dodatnih cca 200€.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
pred 33 minutami, franc pravi:

Po "starem" ti velja do 80 let (starosti) , po novem pa do 70. 

Zakon o voznikih določa, da se od 70. leta starosti veljavnost vozniškega dovoljenja upravičencu podaljša, ko predloži zdravniško spričevalo, iz katerega je razvidna telesna in duševna zmožnost za vožnjo motornega vozila določene kategorije.

V zdravniškem spričevalu mora biti, skladno z ugotovljenimi psihofizičnimi sposobnostmi voznika, določen datum naslednjega zdravniškega pregleda.

Vozniško dovoljenje B kategorije se po dopolnjeni starosti 70 let izda z veljavnostjo 5 let. Veljavnost vozniškega dovoljenja je lahko tudi krajša in omejena na rok, določen v zdravniškem spričevalu o telesni in duševni zmožnosti upravičenca za vožnjo motornega vozila, ki ga izda izvajalec zdravstvene dejavnosti.

Vlogi za podaljšanje vozniškega dovoljenja mora stranka torej predložiti:

- dosedanje vozniško dovoljenje,
- zdravniško spričevalo o opravljenem zdravstvenem pregledu,
- ustrezno fotografijo ter
- osebni dokument.

Pa še to ... veljavnost "kartice" je 10 let in če je kartica pretečena, ti noben izpit ne velja. 

 

p.s.

tega nisem vedel ... sem mislil, da je še vedno do 80 leta ???

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakon o voznikih določa, da se od 70. leta starosti veljavnost vozniškega dovoljenja upravičencu podaljša, ko predloži zdravniško spričevalo, iz katerega je razvidna telesna in duševna zmožnost za vožnjo motornega vozila določene kategorije.

lp

Še to. Eno je, če ti ne velja kartica, nekaj čisto drugega je pa, če ti je poteklo dovoljenje.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, franc pravi:

Zakon o voznikih določa, da se od 70. leta starosti veljavnost vozniškega dovoljenja upravičencu podaljša, ko predloži zdravniško spričevalo, iz katerega je razvidna telesna in duševna zmožnost za vožnjo motornega vozila določene kategorije.

lp

Še to. Eno je, če ti ne velja kartica, nekaj čisto drugega je pa, če ti je poteklo dovoljenje.

lp

sem videl ja... ne najdem pa tega v zakonu. To piše samo na gov.si

vem za veljavnost kartice... to sem razlagal drugim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

59 člen.

4) Če ta zakon ne določa drugače, se vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorij AM, A1, A2, A, B, B1, BE, F in G izda z veljavnostjo desetih let, vendar največ do dopolnjene starosti 70 let. Po dopolnjeni starosti 70 let se vozniško dovoljenje izda z veljavnostjo petih let.
 
(6) Imetniku vozniškega dovoljenja kategorij AM, A1, A2, A, B, B1, BE, F in G, ki dopolni starost 70 let, se podaljša veljavnost vozniškega dovoljenja, če predloži zdravniško spričevalo, da je telesno in duševno zmožen za vožnjo motornega vozila določene kategorije.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Mene bolj zanima tole:

93 člen

2) Ob zamenjavi vozniškega dovoljenja iz prejšnjega odstavka imetniki vozniških dovoljenj obdržijo vse pravice v obsegu, ki izhajajo iz tega vozniškega dovoljenja.

 

Če si prav tolmačim, moje vozniško velja do 80 leta (kartica 10 let) . Me pa zanima kakšno bo tolmačenje ali mi ga po 70 podaljšajo za 10 ali za 5 let.

lp

@maus predpise raje glej na Pirs-u imaš na začetku označeno ali še veljajo ali ne več (sem se že zaj.. )

Popravljeno . Popravil franc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

40 minutes ago, franc said:

Če si prav tolmačim, moje vozniško velja do 80 leta (kartica 10 let) . Me pa zanima kakšno bo tolmačenje ali mi ga po 70 podaljšajo za 10 ali za 5 let.

 

Fotr je januarja dopolnil 72, in mu voznisko se kar velja, brez kakih protokolov ali omejitev. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!