Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

to pa js tud nisn vedu, še dober da sm takoj pr 16-ih naredu :D

js sm skos mislu da ,morš zam za neomejeno met prej dve leti izpit...

da za 25kw pa sam da si star dost...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če greš delat izpit pri 18 dobiš 25kw takoj, isto kot dobiš za neomejeno če greš delat pri 21. Če ga narediš pri 20 pa moraš počakat dve leti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a pol 100% k dons mi je spet en nabiju da to dobiš kao pr 18ih :wacko:

Po 2 letih 100%

Tudi pri prepisu iz A25KW na neomejeno mora bit poleg 21 let prav tako izpolnjen pogoj dve leti. Obstaja pa možnost, da v kolikor tega pogoja ne izpolnjuješ, opraviš dodatne ure vožnje in se ti A neomejeno prizna prej. Če pa prvič delaš izpit, je pa pogoj samo 21 let.

Skratka če se vrnemo na prvotno vprašanje. Če si star 18 let in imaš A do 125, vendar ne še dve leti, lahko A do 25KW dobiš samo tako, da pač počakaš, da izpolniš še ta pogoj, oziroma greš komplet izpit še enkrat delat :D Tega ti noben ne prepoveduje, samo poceni ni :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede ispita za 25KW morate biti pazljivi še na nekaj! Poleg omejitve moči 25KW je tudi omejitev razmerja moč/masa in to je 0,16KW/Kg. Torej če ima motor 100Kg ne sme imeti več kot 16KW!!! Za motor s 25KW mora imeti vsaj 157Kg! (Vsaj blo je, mislim da niso ukinli).

Če so ukinli me pa popravte!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je res, se kar malce pozablja na to, ker večina motorjev blokiranih na 25kw itak presega to maso. Ampak kakšen 250ccm pa že zna biti lažji..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi lahko kdo pove, kako je glede voznikov začetnikov?

tar sem 35, vozim avto že 15 let, sedaj sem dodal še A kategorijo. ali sem 2 leti voznik začetnik ali ne? Oz.kje bi lahko to izvedel?

Ne bi rad, da popijem pivo, pa mi zaradi tega odvzemejo izpit. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi lahko kdo pove, kako je glede voznikov začetnikov?

tar sem 35, vozim avto že 15 let, sedaj sem dodal še A kategorijo. ali sem 2 leti voznik začetnik ali ne? Oz.kje bi lahko to izvedel?

Ne bi rad, da popijem pivo, pa mi zaradi tega odvzemejo izpit. :unsure:

: Voznik začetnik

Voznik začetnik je vsak voznik motornega vozila do dopolnjenega enaindvajsetega leta starosti in voznik motornega vozila v obdobju dveh let od pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil, ne glede na to, ali je bilo pridobljeno v Sloveniji ali v tujini. Voznik začetnik je tudi voznik motornega vozila v obdobju dveh let od pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil kategorije A ali B, čeprav že ima vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil katerekoli nacionalne kategorije več kot dve leti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

: Voznik začetnik

Voznik začetnik je vsak voznik motornega vozila do dopolnjenega enaindvajsetega leta starosti in voznik motornega vozila v obdobju dveh let od pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil, ne glede na to, ali je bilo pridobljeno v Sloveniji ali v tujini. Voznik začetnik je tudi voznik motornega vozila v obdobju dveh let od pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil kategorije A ali B, čeprav že ima vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil katerekoli nacionalne kategorije več kot dve leti.

mhm, sem to bral, vendar poglejte tole, odgovor strokovnjaka, od julija meseca:

------------------------

Voznik začetnik

Spoštovani gospod Jurman. (Franc Jurman)

To vprašanje sem že večkrat postavljal tudi policistom, vendar mi nanj ni vedel nihče odgovoriti, oziroma dobivam različne odgovore.

Moje vprašanje je. Star sem 36 let, vozniški izpit B kategorije imam 18 let. Lani pa sem opravil izpit A kategorije-neomejeno.

Sem torej pri A kategoriji voznik začetnik ali ne, saj ga imam šele 1 leto?

Hvala za odgovor.

---- in še odgovor:

Zanimivo je, da so nekateri povsem prepričani, da ste voznik začetnik, ko sem jim postavil vaše vprašanje.Če pa dikcijo, ki jo piše zakon o tem, kdo je voznik začetnik malce analiziramo pa lahko ugotovimo, da je status voznika začetnika vezan na vozniško dovoljenje. Torej na prvo pridobitev dovoljenja A ali B kategorije.To zaradi neznank okrog nacionalnih kategorij (F,G in H). Po logiki tistih, ki zagovarjajo, da ste voznik začetnik na A kategoriji bi bili lahko v življenju recimo trikrat voznik začetnik (skupaj kar šest let). Če bi namreč pri 18 letu naredili B, pri 23 letu A neomejeno in pri 30 letu, C kategorijo.Mislim, da to ni bil namen zakonodajalca.

Moje prepričanje je, da torej na A-ju ne morete biti voznik začetnik saj imate vozniško dovoljenje za B kategorijo 18 let.

link: http://www.varnostvprometu.org/index.php?n...=fj&id=3499

---------------------------------

Torej glede na odgovor tega strokovnjaka nisi. Sem pa osebno govoril tudi z učiteljem CPP v avtošoli in mi je zatrdil isto, da nisi začetnik v tem primeru.

Če prav razumem tale odstavek:

"Voznik začetnik je tudi voznik motornega vozila v obdobju dveh let od pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil kategorije A ali B, čeprav že ima vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil katerekoli nacionalne kategorije več kot dve leti."

pomeni, da sem začetnik, če bi imel samo nacionalno kategorijo (se pravi F, G ali H), če pa imam B (ki pa ni "nacionalna") v tem primeru pa nisem.

Popravljeno . Popravil axlrose
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ja..ssej je isto napisano....

tudi meni so recimo na zavarovalnici želeli naprtit še + za voznika začetnika ( ko sem motor zavarovala), sem rekla, da to jaz nisem....pa me je tip hotel prepričat v stilu "mačo , jaz vse vem ti si pa tko al tako ženska" ..pa sem rekla, da se bom obrnila na malo bolj sposobne zavarovalnice....je hitro nardil tako ,da je prav... :D

no...mimo vsega pa...ni treba lih pit in vozit nmotorja...tudi če nisi začetnik v prometu... :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sej, večino ljudi mi je tko reklo. Čeprav je res nerazumljivo napisano. S temi nacionalnimi kategorijami. Je pa res,da je še najbolje da se sploh ne pije ko se vozi. :trance_33_sleep: Itak s tem nimam nekih problemov, ker ne pijem ko vozim. Sam včasih se na poti le spije kako pivo za žejo in je fino da vem. Da ni problemov s tem.

je pa res, tako kot si rekla, najbolš nič pit :rolleyes:

Popravljeno . Popravil axlrose
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK:

sam , da si popravu...

da ne bo pomote :D možača.com

sem takoj, ko sem videl malo "izbočen" napis na majici. O:-) prej nemožača.com kot možača, glede na videno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Trenutno delam izpit iz A-kategorije, za neomejeno (star sem 21 let). Ima prevoženih že 10 ur, vse laufa brez problema, tako da me zanima katera ura je lahko izpitna?

V avtošoli mi bluzijo, da morem imeti minimalno 16 ur prevoženih, da ja lahko 17 ura komaj izpitna. Me nategujejo ali je res? Se da kako drugače zrihtat?

LP Boštjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

minimalno je 8ur, ali je 8ma že lahko izpitna, ne vem točno, tako da te nategujejo :yes: je pa to čist odvisno kako znaš vozit, če obvladaš imaš prej, če ti ne gre tako kot treba pa pač kasneje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno delam izpit iz A-kategorije, za neomejeno (star sem 21 let). Ima prevoženih že 10 ur, vse laufa brez problema, tako da me zanima katera ura je lahko izpitna?

V avtošoli mi bluzijo, da morem imeti minimalno 16 ur prevoženih, da ja lahko 17 ura komaj izpitna. Me nategujejo ali je res? Se da kako drugače zrihtat?

LP Boštjan

hmm, problemov nimam dobenih, levi nisem neke...poligon izpelje brez napak, na cesti pa tudi no problems...kazal mi je nek spisek vaj, in kolko priporočeno ur in število minimalnih ur...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm polet delov in je blo kao 12ur minimalno, samo na cpp so nas pa učil da morš zdej nwm kolk vaj nardit, cca. 30, ure pa niso važne.

Jest sm mel 11 ur in je una iz izpitne komisije neki komplicirala, ampak smo zrihtal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm polet delov in je blo kao 12ur minimalno, samo na cpp so nas pa učil da morš zdej nwm kolk vaj nardit, cca. 30, ure pa niso važne.

Jest sm mel 11 ur in je una iz izpitne komisije neki komplicirala, ampak smo zrihtal.

ja, sam ti si za 125ccm delal ali pač? ker za 125ccm je kao 2-3 ure manj potrebnih (tako mi je danes tvezil)....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, sam ti si za 125ccm delal ali pač? ker za 125ccm je kao 2-3 ure manj potrebnih (tako mi je danes tvezil)....

ja za 125ccm sm delal, najbolš da še na kakšno drugo avtošolo pokličeš pa prašaš kolk je minimalno število ur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni.

Pozanimaj se še pri kakšni drugi avto šoli.

LP

kaka pa je možnost prestopa sedaj po prevoženih 10 urah na drugo avto šolo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm meu sicr za 125-ko 8ur..lahko bi še manj mel (Relax) sam sm mel kr scene ene parkrat tam po križiščih na začetku hah :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!