Skoči na vsebino

Kawasaki Zephyr


Guzzila

Priporočene objave

Na srečanju Black wings imel priložnost videti tega Zephyrja 750. Res je lep. In če bi imel na izbiro Zephyr:ZR7, bi se verjetno odločil za prvega. Pač nostalgija za mladostnimi leti, ko je bil nedosegljiv..., mi pa na MZ-jih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motofrik, če misliva istega Zephyra, ima ta kr lepo kilometrino za sabo, kr čez 90.

Po dolgem času spet videl 1100, predelan, švičarska tablica.

post-12240-1189350428_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole mi pa je ušeč - če maš še kako sliko Purple daj prlimi gor!

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vidi se kaj dosti, ampak poglej izpušni sistem. Nisem imel zraven fotoaparata, tako da je kolega 2 sliki naredil. Osem prstov je pa, Zephyristi že vejo :naughty:

post-12240-1189352076_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, Purple, 98Tkm je imel za seboj. Tisti Zephyr na Wingsih. Pa jih sploh ni kazal. V Ljutomeru je pa drugi Zephyr, samo ga na srečanju ni bilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Ljutomeru imamo dva Zephyrja. Moj ima samo 47 000 km. Jaz nisem bil na Wingsih.

Glede izpuha pa...taki je že bil, ko sem ga kupil in z njim še nikoli nisem padel. Hvala bogu :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem govoril z lastnikom tistega, ki je bil na zboru.

Glede izpuha..., torej je padel prejšnji lastnik (tudi iz Ljutomera, če se ne motim). Na oni sliki iz oglasa stoji pred hišo z marnornatimi ploščami na stopnicah. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, točno. Kje sem imel pamet, Zephyr ima pa ja dva izpuha... :slap: Tako ti je to, smo se že skoraj odvadili na te zadeve, zdaj ko imajo vsi samo enega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šikan - in kdaj kaki problemi bli, al kok cajta ga že maš, da veš kaka je njegova zgodovina - me mal zanima

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen motofrik, pol sva se na wingsih midva menila. Moj ima nekaj čez 95.000 km in je temno zelene barve.

:grim Bo držalo, ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo suhi: Motor imam od spomladi in sem do zdaj prevozil 6.000 km, pa do zdaj nisem imel problemov z njim, menjal sem edino prednje vzmeti z progresivnimi in žmigavce z manjšimi drugo pa je blo več ali manj vse v redu. Poznal sem pa tudi zadnja dva lastnika in pa mehanika ki ga je popravljal, tako da sem se pred nakupom dobro pozanimal o stanju motorja. Zaenkrat sem z njim zadovoljen in upam da mi bo dobro služil še naprej. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

TUD JS GA MAAAAAM!!! :D :D :D Zdravo narod zanima me,če gdo slučajn "pozna" mojga? Slike na žalost neznam nalimat gor,ker sem bolj antiračunalniško nadarjen! Je pa bil kupljen v ok.Kostanjevice na Krki.na rezervoarju ima airbrush ala kača in na vsaki strani eno rdeče oko..Vem,da (ŠE)ni popoln,ampak z malo ljubezni mi bo verjetno kar dobro služil.Glede na to,da "poznam" to mašino(imel sem z-ja750l.81) vemda mu z malo vzdrževanja skoraj nima kaj bit! Zanima me,če ima slučajno kdo za prodat originalne števce? Pa povejte še kake gume imate kaj obute na vaših zephyrčkih!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče malo ven iz teme, ali pa tudi ne..,- naslednjik Zephyrja, je to ZR-7? In v čem je kaj poboljšana mašina pri slednjem..? Ker iz tujine mi nekako ne diši vlačit, če menda nekaj komplicirajo s homologacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zephyr do 99. leta, potem ZR do 2003, v 03 že tavelik Z, mali Z leto kasneje. Če je mašina kaj izboljšana kaj pa vem, najverjetneje so uporabljeni boljši materiali. Par razlik; ZR ima zadaj en blažilnik, 5 litrov večji rezervoar, okol 6 Nm več navora, širšo gumo. Milsim da mašina izhaja iz GPZja 750, zanimivo da je imel ta 87 konjev v osemdsetih, pri naslednjih so moč omejevali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče malo ven iz teme, ali pa tudi ne..,- naslednjik Zephyrja, je to ZR-7? In v čem je kaj poboljšana mašina pri slednjem..? Ker iz tujine mi nekako ne diši vlačit, če menda nekaj komplicirajo s homologacijo.

če sem jaz prav razumel je "osnova" pri ZR7 pobrana iz kawasakijeve tradicije z zephyrjem in gpz, torej zračno-oljno hlajen vrstni 4-valjnik. predvidevam da mašina ni direktno vzeta in spremenjena ker če pogledaš mašino so že na zunaj cilindri drugačni pa deli pomoje tudi ne pašejo. se pravi izti koncept na novo izdelan, verjetno pa v mehaniki ni ravno kakih hudih razlik kar je tudi prav, tako simpl in vzdržljivo zadevo ne greš spreminjat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da gpz ni povezan z Zr750. Za osnovo so po mojem vzeli motor iz kultnega Z-ja (sedemdeseta). Isti motor se je potem pojavljal v številnih drugih motorjih Kz 750, Gt 750, Zephyr in na koncu v Zr-ju. Gepl pa je bil neka prelomnica in začetek izdelave majhnih, kompaktnih in vodno hlajenih mašin. Velik napredek v motorju GPZja je tudi, da je po novem postal sestavni del okvirja (zmanjševanje teže). Vsi prej omenjeni modeli, ki so podedovali motor Zja imajo klasičen dvojni cevni okvir...

Popravljeno . Popravil ciciban
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Osnova za zr 750 zephyr je bil Z 650 keremu so povečali prostornino ter drugi geštel in to je to, njegov naslednik pa je z7, mašina je popolnoma ista le fergazerjem so dodali ogrevanje (naredili že pri novejših zephyrjih od letnika 95 naprej) in spremenili okvir, mašina pa je popolnoma ista.

Popravljeno . Popravil boys
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Vidim, da na temo že dolgo ni bilo odgovora, pa bom vseeno probal..

Je še kak lastnik Zephyrja na forumu ali vse izumrlo :P ?

Evo mojega (bivšega od Valterja in Kawaman-a)..

rmf-DSC003.jpg

9b6-DSC003.jpg

LP Boštjan

Popravljeno . Popravil Salieri
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi trije ste na forumu... Mislim, da so v Sloveniji le trije Zephyrji 750.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo zgleda

Še kar...malo se mu pač že vidijo leta (1992 :krneki: ), samo ni neke panike..Prejšnji teden smo ravno prevlekli sedež, sedaj pa verjetno pride v kratkem kaka šipica(nisem še 100%) in mali žmigavci (ne čisto mičkeni ampak nekaj srednega)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!