Skoči na vsebino

"Bes in ponos" & Islam


cyc

Priporočene objave

Hoj fantje in dekleta,

evo vam kost za glodanje: Rage & Pride

Avtorica je Italijanka, znana vojna porocevalka. Mestoma morda malo pretirava, ampak ne prav dosti, o islamu ima pa zelo negativno mnenje in to s primeri tudi argumentira. In argumentira tako, da ne mores prav dosti oporekati.

Koliko je vreden prevod ne vem, jaz sem bral knjigo v slovenscini; tole je verjetno samo clanek, t.j. oklescen del knjige.

Zacne se pravzaprav s famoznim 11.9.2001 - kljub raznoraznim teorijam da so si vse skupaj itak Americani sami podrli oz. so jim to storili Zidje, ima vse ostalo v knjigi kljub vsemu pomen, pa se kaksen ...

Kar govori za Italijo (vsaj v knjigi) velja do picice tudi za Slovenijo. Priporocam branje knjige v celoti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nic takega - ocitno je punca hudo navdusena nad Zidi in mogoce celo placana, da pove kako ona vidi "resnico". Namesto da nasedas taki propagandi raje poglej na www.whatreallyhappened.com.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ja, saj tisto sem videl, ampak v celi knjigi prakticno ni bilo hvaljenja Zidov; ce bi bilo, bi slo meni takoj v nos :) Edino kar je bilo je bil ocitek nekaterim, da vidijo samo napake Izraela, Palestinskih napak pa ne <_<

Ne gre pa za kak slavospev Zidom hehe :rolleyes: Utemeljena kritika islama ostane ... itak pa jaz ne maram ne enih ne drugih :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ja, saj tisto sem videl, ampak v celi knjigi prakticno ni bilo hvaljenja Zidov; ce bi bilo, bi slo meni takoj v nos :) Edino kar je bilo je bil ocitek nekaterim, da vidijo samo napake Izraela, Palestinskih napak pa ne <_<

Ne gre pa za kak slavospev Zidom hehe :rolleyes: Utemeljena kritika islama ostane ... itak pa jaz ne maram ne enih ne drugih :D

Ni trik v tem, da ne hvali zidov, gre za to, da se ravno na Arafata spravlja, ki je najbolj ociten nasprotnik zidov. Poleg tega sem zasledil tudi simpatiziranje z najvecjo zidovsko drzavo - ZDA.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Einherjar - to imas ze prav, ampak jaz se s te strani nisem pustil vplivati. Se mi je pa zdelo dobro utemeljeno to, da se ne sme dopustiti sirjenja islama v Evropo, ker je v njihovi "kulturi" (ki je itak na nivoju srednjega veka) to, da skusajo se druge na svoj nivo spravit. To je pa potencialno nevarno za evropsko kulturo, ki je - roko na srce - dalec pred njimi in je primerjava tako ali tako nesmiselna.

Cerkev je bila na tem nivoju v srednjem veku, ti pa se kar ... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hitler je mel zlo dober način obravnavanja židov. Škoda, ker ni uspel dokončat svojega dela.

Ampak to da zidov ne maras ne more biti razlog da bi islam obcudoval, se strinjal z njimi ali kaj podobnega - samo zato ker se oni tudi ne marajo med seboj.

Vsaj v knjigi - ce je to tudi v onem oklescenem clanku ne vem - lepo opisuje, kako se te trume obnasajo v Italiji in prav res ne pusti v bralcu kakih prijateljskih vzgibov do islama, kaj sele do morebitne moseje v okolici (ampak to je druga tema :D)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno včeraj sem gledal dokumentarec o tipu, ki je bil med ww II fašist in goreč pristaš "Duceja" , no po vojni je sam uvidel da je bila vse skupaj velika utvara--iluzija, ni in ni mogel vrjeti resnici, ki jo mi poznamo že 50 let. Rekel je, da če bi takrat vedel da je vse skupaj "nateg" se sigurno ne bi spuščal v kaj takega. Od takrat naprej je nevtralno usmerjen(od bivši skrajni levičar), ker misli, da je vsaka politika NATEG!!!

moje mnenje je da je vera nekaj podobnega, le da traja veliko dalj,....sem pa mnenja, da je celotna vera kakršna koli, ki vrjame v enega al več bogov NATEG !!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Einherjar - to imas ze prav, ampak jaz se s te strani nisem pustil vplivati. Se mi je pa zdelo dobro utemeljeno to, da se ne sme dopustiti sirjenja islama v Evropo, ker je v njihovi "kulturi" (ki je itak na nivoju srednjega veka) to, da skusajo se druge na svoj nivo spravit. To je pa potencialno nevarno za evropsko kulturo, ki je - roko na srce - dalec pred njimi in je primerjava tako ali tako nesmiselna.

Cerkev je bila na tem nivoju v srednjem veku, ti pa se kar ... <_<

Aha, Evropejci smo pa tako superiorni, da je kar hudo. Mi smo nad vsemi, vsi se nam morajo podrejati, prilagajati. Prava arijska rasa! To ti je šele sredenjeveško razmišljanje. Še sreča, da imajo nafto, sicer bi živeli še v votlinah, kajneda? :rolleyes: bruh....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se bomo še špeglarje potolkli, ker tisti, ki ne vidi dobro res nima kaj na tem svetu iskat ... :o :huh: :blink: :ph34r: ...

... in da ne pozabim ... tudi vse bicikliste, pa starejše od 50 let dol s ceste ... pa kamionarje na kole nabit ... in vsi bomo iste motorje vozili ... Duce-je seveda <_<

... eni ste pa res paranoiki ... najprej pred svojim pragom potem dalje ... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo nad vsemi, vsi se nam morajo podrejati, prilagajati.

Ne prilagajat - samo sem naj ne hodijo in nas ne skusajo sebi prilagodit pa bo. Sicer pa - preberi knjigo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hotschko, res ne vem kje si to ven potegnil kaj vse bi bilo treba potolct?! Ja joj no ... s tem da zascitis svojo kulturo z omejitvijo preseljevanja nekako ne pocnes tega, ne? Tudi tebi - preberi knjigo, bos videl kako se imajo Italijani fino, ko jih gledajo - in tudi Italijani imajo take primerke, ki jih v imenu kaj vem cesa scitijo, ces da so bogi, da imajo podobno kulturo in kaj vem kaj ... (uni pa opravljajo potrebo sredi Firenc - v biserih renesanse.).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moje mnenje je da je vera nekaj podobnega, le da traja veliko dalj,....sem pa mnenja, da je celotna vera kakršna koli, ki vrjame v enega al več bogov NATEG !!!!!!

Kaj tocno ima to s temo? :) Nateg ze res - ampak to njih ne zanima :lol: Oni bi samo radi ta svoj nateg malo razsirili. In ne gre za nekaj posameznikov, pac pa za miljone ljudi. Ravno zato vse skupaj predstavlja nevarnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo nad vsemi, vsi se nam morajo podrejati, prilagajati.

Ne prilagajat - samo sem naj ne hodijo in nas ne skusajo sebi prilagodit pa bo. Sicer pa - preberi knjigo.

Kdo ti pa kaj hoče? Daj no!

Si spet bral en best seller o teoriji zarote? Preberi si Mein kampf, pa ti bo vse jasno.

A tiste knjige o Raeljancih pa še nisi prebral? Napovedujejo prihod vesoljcev, ki nas bodo vse podjarmili. In človeštvo bo stopilo vkup in se borilo proti istemu sovražniku. In spet bo raj na zemlji.

Resno, da me ne bi narobe razumel, absolutno sem proti vsem fundamentalistom, ampak islam je prav tako miroljuben ali pa še bolj kot zahod. Ekstremi so pa povsod. Toliko pobojev in okrutnosti, kot so jih izvajali v imenu krščanstva... Prva in druga svetovna ... Ma islam je mali miš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Ma islam je mali miš.

Hmm ne vem ne vem ... kdaj preberi omenjeno knjigo, saj je ne jemljem za suho zlato, ampak ... <_< Itak je majhna knjizica, v enem dnevu sem jo prebral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc,ti se spet sam s seboj kregaš.... :lol:

Evo ena ideja za tvoj prosti čas:

Hej, konobaru, donesi mi štok, štok,

hoću da se napijem da zaigram rok.... :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Ma islam je mali miš.

Hmm ne vem ne vem ... kdaj preberi omenjeno knjigo, saj je ne jemljem za suho zlato, ampak ... <_< Itak je majhna knjizica, v enem dnevu sem jo prebral.

No, pa bom, če ti je res toliko do tega. Ampak če me ne bo prepričala, bom nadaljeval in gonil svoje. ;) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa bom, če ti je res toliko do tega. Ampak če me ne bo prepričala, bom nadaljeval in gonil svoje.  ;)  :D

Imas vso pravico do tega - tudi ce je ne preberes ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo nad vsemi, vsi se nam morajo podrejati, prilagajati.

Ne prilagajat - samo sem naj ne hodijo in nas ne skusajo sebi prilagodit pa bo. Sicer pa - preberi knjigo.

cyc, hvala za napotke - bomo knjigo prebrali, potem ji bomo takoj verjeli v vseh alinejah, in potem bomo Islamce pregnali z "našega terena".

Pol pa počasi še hard-enduraše, pa tko naprej :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoj fantje in dekleta,

evo vam kost za glodanje: Rage & Pride

Avtorica je Italijanka, znana vojna porocevalka. Mestoma morda malo pretirava, ampak ne prav dosti, o islamu ima pa zelo negativno mnenje in to s primeri tudi argumentira. In argumentira tako, da ne mores prav dosti oporekati.

Koliko je vreden prevod ne vem, jaz sem bral knjigo v slovenscini; tole je verjetno samo clanek, t.j. oklescen del knjige.

Zacne se pravzaprav s famoznim 11.9.2001 - kljub raznoraznim teorijam da so si vse skupaj itak Americani sami podrli oz. so jim to storili Zidje, ima vse ostalo v knjigi kljub vsemu pomen, pa se kaksen ...

Kar govori za Italijo (vsaj v knjigi) velja do picice tudi za Slovenijo. Priporocam branje knjige v celoti.

Napisala znana novinarka Oriana Fallaci.

Leve provienence.

Punca se je znala izpoistavljati in za svoje prepričanje tudi kaj pretrpeti.

Intervjuvala je ogromno znanih oseb.

Do nekaterih sploh ni bila prizanesljiva.

Zamerila je najbolj laž in sprenevedanje.

Ko je bilo vse proti Ameriki zaradi vietnamske vojne je z obiska Vietnama (severnega) poročala izredno negativno za zlagano komunistično družbo, kjer so odrejali še kdaj in kam moraš it srat, češ da v socializmu nič ne gre v nič.

Skratka punca ima jajca. So pa njeni prispevki čustveno nabiti in opredeljevanje po žensko brezpogojno.

Ali je črno ali pa belo, vmes pa nič ni.

Če z določeno rezervo to njeno knjigo prebereš ni nič narobe.

Kaj islam recimo z ženskami dela, to ne moreš verjeti.

Mislim da morajo muslimani marsikaj pri sebi razčistiti, šele potem pridejo na vrsto drugi problemi, recimo ali bo đamija v Ljubljani ali ne.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da morajo muslimani marsikaj pri sebi razčistiti, šele potem pridejo na vrsto drugi problemi, recimo ali bo đamija v Ljubljani ali ne.

hear hear!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moje mnenje je da je vera nekaj podobnega, le da traja veliko dalj,....sem pa mnenja, da je celotna vera kakršna koli, ki vrjame v enega al več bogov NATEG !!!!!!

Kaj tocno ima to s temo? :) Nateg ze res - ampak to njih ne zanima :lol: Oni bi samo radi ta svoj nateg malo razsirili. In ne gre za nekaj posameznikov, pac pa za miljone ljudi. Ravno zato vse skupaj predstavlja nevarnost.

PARANOJA ??? :blink: :blink: :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

The fact is that America is a special country, my dear. A country to envy, to be jealous of, having nothing to do with it’s riches, etc. It is special, because it was born out of a soul-need, the need to have a mother land, and from the most sublime idea that man has ever conceived: The idea of liberty, in fact liberty wed to equality. It is so special also because at the time, the idea of liberty was not fashionable.

Nekaj najbolj prisrčnih drobnih laži, kar sem jih kdaj slišal. Piše pa to v tej omenjeni knigi :P

sicer pa - sem prebral odlomke in edino, kar mi je jasno, je sledeče: punca je dost jezna na muslimane, (morda zato, ker si sezujejo šlape pred mošejo in noge umijejo z vodo), obenem pa je jezna tudi na svojo rodno Italijo, ki ni več tista "stara Italija", v kateri so nastali Alighieri, Bocaccio, Julij Cezar...

Hja, bi rekel, da je emocionalno zelo pristašica RKC in da nekako "brani svojo rimokatoliško-italijansko utrdbo". Obenem se mi zdi, da je morda ves svoj novinarsko-poročevalski kredo zakockala s tole knjigo, v kateri se vse preveč opredeljuje, kar naj ne bi bila naloga novinarja, ampak naloga kvečjemu bralca...

Seveda ima vso pravico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oh hvaljenje Amerike sem jaz mirno ignoriral :D Kar se pa RKC tice - naj bi bila ateistka. Saj papezu v bistvu nekaj ocita tudi ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Se mi je pa zdelo dobro utemeljeno to, da se ne sme dopustiti sirjenja islama v Evropo, ker je v njihovi "kulturi" (ki je itak na nivoju srednjega veka) to, da skusajo se druge na svoj nivo spravit. ...

O, moj bog...

Ali si imel priloznost bivati v Islamski dezeli? Od kje crpas svoje mnenje o tem kako nazadnjaska je islamska kultura?

Poleg tega se mi tvoje mnenje o naprednem gledanju krscanske cerkve zdi milo receno smesno.

Tvoje mnenje se mi zdi plitko in mislim da si precej slabo informiran.

PS: Islam je meni zelo kul, ce to iz tega posta se ni ocitno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!