Skoči na vsebino

"Bes in ponos" & Islam


cyc

Priporočene objave

Ampak glej ga zlomka, nekako nam je uspelo ne posplosit teh par slovenskih primerkov na vse Slovence... hmm... morda pa niso vsi muslimani problematicni....)

Biti arabec v Ameriki je priblizno primerljivo z biti Kurd v Turciji danes. Da ne bomo porednih muslimanov prevec kregal - tudi kristjani so zelo zelo nestrpni. Pa da ne bi zdej o Peterletu zacel razpravljat (verskiblaznez press).

vse o katoliški nestrpnosti in bebavosti pa tukajle ---> Forumi RKC

Have phun! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da zelo na EASY povem....vse cerkve in vere za ukint, vernike, ki se nocjo spreobrnt na Goli otok, al pa se raj u Kocevje z njimi, pa KUMUNIZEM spet uvest!!!

LP

Gugo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toliko tu opletate z Oriano Fallaci in z musleki in s kristeki, da so včeraj še na TV LJ v Odmevih nekaj kratkega zalajnali o njeni knjigi.

Sicer pa ne obstajajo samo musleki in kristeki. Je včeraj ali predvčerajšnjim hindekom uspela odlična samolikvidacija, ko nekateri niso bili dovolj hitri za obredno kopanje (kopanje v vodi in ne kopanje zemlje).

To je dobra potrditev teze, da je vsaka nezmernost avtodestruktivna :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da zelo na EASY povem....vse cerkve in vere za ukint, vernike, ki se nocjo spreobrnt na Goli otok, al pa se raj u Kocevje z njimi, pa KUMUNIZEM spet uvest!!!

LP

Gugo B)

potem se lahko kar postavis v vrsto za goli otok ali kocevje. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da zelo na EASY povem....vse cerkve in vere za ukint, vernike, ki se nocjo spreobrnt na Goli otok, al pa se raj u Kocevje z njimi, pa KUMUNIZEM spet uvest!!!

LP

Gugo B)

potem se lahko kar postavis v vrsto za goli otok ali kocevje. :)

Goli otok-čez poletje...

Kočevje-čez zimo....

Tudi partija je evolvirala.... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem se lahko kar postavis v vrsto za goli otok ali kocevje. :)

Ledeni....nenene...si narobe razumu....jst sm tist, k bi ostale lepo pospremu tja....pravzaprav...se nehi delat neumnega....ti si ze steku, kaj jst hocm.... ;)

LP

Gugo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da zelo na EASY povem....vse cerkve in vere za ukint, vernike, ki se nocjo spreobrnt na Goli otok, al pa se raj u Kocevje z njimi, pa KUMUNIZEM spet uvest!!!

Ti nisi pri pameti, ce to mislis ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti nisi pri pameti, ce to mislis ...

A ti drugac povem....live and let live....ampak brez useh ver....stekas?...Boli me K... ce so crni al pa zeleni...pa ce je arabc al pa azic....sam ver pa ne prenasam...

LP

Gugo B)

P.S.

K bojo razjasnl, zakaj je na katoliski cerkvi strelovod(al pa kaki drugi...za minarete ne vem)....pol pa lahk se kako recemo ;)

Popravljeno . Popravil Gugo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

K bojo razjasnl, zakaj je na katoliski cerkvi strelovod(al pa kaki drugi...za minarete ne vem)....pol pa lahk se kako recemo ;)

Zakaj je na vsaki cerkvi strelovod? Zelo enostavno! Kot veš, je zraven vsake cerkve gostilna. Ženske gredo k maši, moški pa v gostilno. Nadaljevanje pa v zgodbici:

Nekoč sta dva patra igrala golf. Eden je bil pobožen in je pred vsakim udarcem pogledal proti nebu in zavzdihnil: "Bog, pomagaj mi, da zadenem." Drugi je bil pa bolj "glasne" sorte in po vsakem zgrešenem udarcu je glasno zaklel: "Peesda, sem falil!!!" Bogu je šel drugi pater že malo na živce in nekje pri petnajsti luknji se nebo naenkrat stemni, zagrmi, zabliska.....

in strela ubije prvega, pobožnega patra. Z neba pa se zasliši glasen, doneč: "Peesda, sem falil!!!"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A spet vsi keri mislte de revolucija še traja udrihate po Cycu? Hehehe

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ker mi je ravno dolgčas, ki ga moram nekako prebrest bom še jest neki napisala

Glede islama. Lahko je Koran lepa knjiga brez nasilja vendar poglejte si države v katerih je to sveta knjiga. (pa ne omenjajte Turčija ker tam je pesem nekoliko drugačna). Koran piše o sveti vojni za Alaha --đihad. Tudi krščanstvo je imelo svoje temno obdobje križarskih vojn in zažiganju čarovnic vendar je bilo to NEKOČ danes se to ne more ponoviti. Zgodovino je treba jemati in dojemati v tistem časovnem obdobju,ko se je to dogajalo in ne v sedanjiku. OK mogoče je islam sedaj na tistem nivoju-obdobju, kot je bilo takrat krščanstvo vendar sedaj so časi drugačni in meni je to nesprejemljivo. Takrat tudi ni bilo toliko informacij ljudje niso preveč razmišljali saj v večini tudi brati niso znali zato se je lahko dogajalo tisto kar se pač je. Danes muslimani živijo v razvitem svetu pa kljub temu,da bi se lahko zamislili nad svojim početjem (TO LETI IZKLJUČNO NA TERORISTE,KATERIH temeljno GONILO JE ISLAM). (Baski,ira itd...sodijo v drugo zgodbo zato o tem drugič. ) tega ne storijo.

Muslimanke,ki pa živijo v demokratičnem svetu v katerem so enakopravne in kjer viddijo in doživljajo svobodo do te mere,da se lahko oglašajo in mene prepričujejo,o lepotah islama pa imam za velike hinavke. Imam prijateljico,ki živi v Teheranu (oče je inžinir in tam dela.) sicer pa lahko tudi sami kje preberete kaj o temu kako izgleda življenje ženske v taki državi. Dostopa do izobrazbe nimajo zato so nepismene, živijo za zidovi,rojevajo otroke in skrbijo za moža. Ne bi načenjala teme o oblačilih ker to se mi zdi še najmanjši problem. Res pa je da je ponekod še huje. Recimo ženske so neizobražene,ženskih zdravnikov ni tujemu moškemu se pa ne sme pokazati zato umirajo zaradi banalnih bolezni. Zaradi mreže pred očmi so večinoma vse škilaste ali pa imajo tako hude okvare oči da so slepe.Bila je lepa odaja na Discovery-ju o temu.

Že samo zaradi tega je meni Islam nesprejemljiva vera.

Đamija--NE HVALA

1. ženske v đamijo nimajo vstopa.

2-50-let je bilo pomembno samo to,da je tito živ in zdrav o veri ni bilo nikakršnega govora. Muslimani so prišli v SLO za boljšim zaslužkom,ki jim je bil takrat pomembnejši od vere in vedeli so kam prihajajo pa jih to ni motilo ...do sedaj seveda,ko bi imeli še kulturni center zraven.

3. Na vprašanje ,,ali bodo v tem centru veljali slovenski zakoni?,, je Mufti odgovoril zelo nejasno kao ja treba se dogovort pa saj ni take razlike----HALO odgovor je DA ali NE in pravilni je samo DA. Če se jih držimo vsi v tej državi se jih boste tudi vi.

4. Po slovenskem zakonu je potrebno klavno živino pomirit in jo neboleče usmrtit. Če kmeta dobijo plača kazen, ker po zakonu se doma ne sme klati( zato ne mi govort o domačih kolinah). Muslimani sploh pa te njihovi ,,cerkveniki,, imajo obredno klanje brez pomirjeval itd.

O temu pa,da izgled đamije ni v skladu z našo kulturo---jest si tudi ne smem sezidati ,,kar nekaj,, kar ne paše v okolje ker ne bom dobila dovoljenja.

5. Islam podpira preveč terorističnih organizacij zato kdo mi garantira, da se ne bodo zbirali tudi pri nas?

Glede krščanstva--da ne boste rekli, da pljuvam samo po islamu preberite si knjigo SVETA KRI IN SVETI GRAL. Knjiga je krasno argumentirana in spodbija novo zavezo in cerkev kot inštitucijo na njenem lastnem terenu. RES zanimivo branje

Želite bolje razumeti vprašanje Pestine in Izraela. Potem preberite knjigo JERUZALEM JERUZALEM. Zelo nepristranska knjiga ki govori o obeh straneh in ne predlaga rešitev.

Zakaj in kako so žide izgnali in kaj so si ob izgonu obljubili(2000 let nazaj) pa dobite v sicer ljubezenski zgodbi z zgodovinskimi dejstvi in ljudmi,ki so v tistem času res obstajali ,,Če te kdaj pozabim... (naj me pozabi moja desna roka),,

Mogoče vam bo postalo jasno, da homofobija ni tako zlo kot ga hočejo nam vsiliti, in je včasih nujnopotrebna da narod preživi...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej je res

no lina, ne se tolko sekirat če te ti "dobri" <_< ljudje na motosvetu spodbijajo

mislim da v resnici vsi enako mislimo, vsaj tisti ki se imamo za pripadnike te kulture in prostora, tako da kar je izven meja našega življenja je za nas nesprejemljivo

in tako se mogoče dobro počutijo tudi muslimani v njihovem okolju, saj so vodeni od diktatorja ki je poleg peščice edini ki je sposoben videti malo dlje v svet in s takim zaslepljenim in neumnim narodom je lahko manipulirati

tako da ne vem če oni trpijo, verjetno se nam to zdi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker mi je ravno dolgčas, ki ga moram nekako prebrest bom še jest neki napisala

Glede islama. Lahko je Koran lepa knjiga brez nasilja vendar poglejte si države v katerih je to sveta knjiga. (pa ne omenjajte Turčija ker tam je pesem nekoliko drugačna). Koran piše o sveti vojni za Alaha --đihad. Tudi krščanstvo je imelo svoje temno obdobje križarskih vojn in zažiganju čarovnic vendar je bilo to NEKOČ danes se to ne more ponoviti. Zgodovino je treba jemati in dojemati v tistem časovnem obdobju,ko se je to dogajalo in ne v sedanjiku. OK mogoče je islam sedaj na tistem nivoju-obdobju, kot je bilo takrat krščanstvo vendar sedaj so časi drugačni in meni je to nesprejemljivo. Takrat tudi ni bilo toliko informacij ljudje  niso preveč razmišljali saj v večini tudi brati niso znali zato se je lahko dogajalo tisto kar se pač je. Danes muslimani živijo v razvitem svetu pa kljub temu,da bi se lahko zamislili nad svojim početjem (TO LETI IZKLJUČNO NA TERORISTE,KATERIH temeljno GONILO JE ISLAM). (Baski,ira itd...sodijo v drugo zgodbo zato o tem drugič. ) tega ne storijo.

Muslimanke,ki pa živijo v demokratičnem svetu v katerem so enakopravne in kjer viddijo in doživljajo svobodo do te mere,da se lahko oglašajo in mene prepričujejo,o lepotah islama pa imam za velike hinavke. Imam prijateljico,ki živi v Teheranu (oče je inžinir in tam dela.) sicer pa lahko tudi sami kje preberete kaj o temu kako izgleda življenje ženske v taki državi. Dostopa do izobrazbe nimajo zato so nepismene, živijo za zidovi,rojevajo otroke in skrbijo za moža. Ne bi načenjala teme o oblačilih ker to se mi zdi še najmanjši problem. Res pa je da je ponekod še huje. Recimo ženske so neizobražene,ženskih zdravnikov ni tujemu moškemu se pa ne sme pokazati zato umirajo zaradi banalnih bolezni. Zaradi mreže pred očmi so večinoma vse škilaste ali pa imajo tako hude okvare oči da so slepe.Bila je lepa odaja na Discovery-ju o temu.

Že samo zaradi tega je meni Islam nesprejemljiva vera.

Đamija--NE HVALA

1. ženske v đamijo nimajo vstopa.

2-50-let je bilo pomembno samo to,da je tito živ in zdrav o veri ni bilo nikakršnega govora. Muslimani so prišli v SLO za boljšim zaslužkom,ki jim je bil takrat pomembnejši od vere in vedeli so kam prihajajo pa jih to ni motilo ...do sedaj seveda,ko bi imeli še kulturni center zraven.

3. Na vprašanje ,,ali bodo v tem centru veljali slovenski zakoni?,, je Mufti odgovoril zelo nejasno kao ja treba se dogovort pa saj ni take razlike----HALO odgovor je DA ali NE in pravilni je samo DA. Če se jih držimo vsi v tej državi se jih boste tudi vi.

4. Po slovenskem zakonu je potrebno klavno živino pomirit in jo neboleče usmrtit. Če kmeta dobijo plača kazen, ker po zakonu se doma ne sme klati( zato ne mi govort o domačih kolinah). Muslimani sploh pa te njihovi ,,cerkveniki,, imajo obredno klanje brez pomirjeval itd.

O temu pa,da izgled đamije ni v skladu z našo kulturo---jest si tudi ne smem sezidati ,,kar nekaj,, kar ne paše v okolje ker ne bom dobila dovoljenja. 

5. Islam podpira preveč terorističnih organizacij zato kdo mi garantira, da se ne bodo zbirali tudi pri nas?

Glede krščanstva--da ne boste rekli, da pljuvam samo po islamu preberite si knjigo SVETA KRI IN SVETI GRAL. Knjiga je krasno argumentirana in spodbija novo zavezo in cerkev kot inštitucijo na njenem lastnem terenu. RES zanimivo branje

Želite bolje razumeti vprašanje Pestine in Izraela. Potem preberite knjigo JERUZALEM JERUZALEM.  Zelo nepristranska knjiga ki govori o obeh straneh in ne predlaga rešitev.

Zakaj in kako so žide izgnali in kaj so si ob izgonu obljubili(2000 let nazaj) pa dobite v sicer ljubezenski zgodbi z zgodovinskimi dejstvi in ljudmi,ki so v tistem času res obstajali ,,Če te kdaj pozabim... (naj me pozabi moja desna roka),,

Mogoče vam bo postalo jasno, da homofobija ni tako zlo kot ga hočejo nam vsiliti, in je včasih nujnopotrebna da narod preživi...

LP

ker je tudi meni rahlo dolgčas, bom pa še jaz nekaj napisal.....mogoče se s teboj ne strinjam v vseh stvareh, zato ne takoj po meni udrihat...

lahko , da je koran lepa knjiga (priznam, da je nisem prebral) in da Koran piše o sveti vojni za alaha, vendar poznam vsaj še eno vero, ki ima zapisano v svoji "sveti knjigi", da tisti, ki ne sprejme vere, ga je treba pokončati z ognjem in mečem......trdiš, da se temačno obdobje krščanstva ne more ponoviti, vendar imam občutek ko prebiram časopise polne pedofilije krščanskih duhovnikov, da tega temačnega obdobja kar noče biti konec.....

kar se tiče teroristov, NI temeljno gonilo islam,temveč njihove nizkotne želje po oblasti,katero bolj ali manj uresničujejo na krvav način,žal pa je revščina v tistih državah huda ,tako da ljudi več ali manj zanima, kako bojo napolnili svoje trebuščke,pa čeprav je to pod krinko vere....(se je že kdo vprašal, zakaj vsaka družina "uspešnega" terorista dobi denar za preživljanje (ki je ponavadi zamejskega" porekla), kajti,če je teroristu toliko do vere, zakaj je potem potreben denar?)....žalostno, vendar lačnega človeka brez perspektive najlažje zmotiviraš na teroristična dejanja....

kar se pa tiče Baskov,Ire in podobnih "društev".......gonilo je popolnoma isto,le da se njihova vera malo drugače imenuje in kamuflira...

Kar se tiče položaja žensk ne bom razpravljal, kajti to je res preobširna tema.........vendar samo v razmislek....nimajo problemov z alkoholom v družinah,materialno so preskrbljene,......je pa res, da bi lahko bolje živele....pa ne zdaj vse ženske udrihat po meni,pliz...

1. ko sem bil v Bosni pred kratkim, je bilo kar nekaj žensk pred đamijo in so tudi vstopile....

2. Tito tudi nikogar ni motil 50.let, sedaj je pa "grdi pokvarjeni raček", pa čeprav priznam, da mi v času njegovega vladanja ni nič falilo

3. če me spomin ne vara,ima tudi krščanska cerkev neke zakone,ki so "nadrejeni" slovenskim zakonom, zato pa podrejeni Vatikanu,tako da bi bilo dobro, da bi se jih v tej državi držali VSI, in ne samo nekateri...

4. pa se klavnice držijo tega?....še ne tako davno nazaj so izvrševali usmrtitev z macolo (pa ne po parkljih,da ne bo pomote),sedaj so pa modernizirani in to počkejo z pištolo,ali hidravličnim batom....brez skrbi, naše krave tudi niso na Dipidilorju,brez panike...

....glede izgleda đamije....uradno in regularno so zaprosili za dovoljenja in če so jim to odbrile pristojne službe,ne vidim problema,ravno tako, kot bojo tebi odobrile, če boš šla isti postopek....

5. še enkrat...Islam NI gonilo terorističnih organizacij in jih ne podpira.....vera samo služi kot orodje prepričevanja in zavajanja neukih ljudi......lep dokaz imaš našo tako opevano Ameriko, ki je sama izžolala Osamo Bin Ladna za morilca in terorista, ta se je pa nato obrnil proti njim.....žalostno je, da je ta njihov "trening" morilca plačalo mnogo več nedolžnih afganistancev, kot je umrlo ljudi v WTC-ju.....finale vsega je, da se nihče ne vpraša, kdo jim je sploh dovolil, da so šolali morilce in teroriste,kdo jim je dal to pravico? je kdo odgovarjal za to?.......na koncu so pa šli osvobajat "ubogi" afganistanski narod izpod jarma svojega učenca in počistiti teroriste, ki so jih sami ustvarili....ironično...

da narod preživi homofobija sploh ni potrebna, temveč samo trezna glava in razum v ljudeh.

seveda je vse to samo moje skromno mnenje in velika verjetnost je, da se motim.....ni pa nujno

Popravljeno . Popravil bmw
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa da ne bo kdo narobe razumel.....ne favoriziram nobene vere in nisem vernik (ali po domače...verjamem samo vase).......za mene osebno dojemam vse vere enako.......samo da se je in pije,........ :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bo pomote ne štejem se ravno za vernika, ker grem pogledat cerkev le iz stališča fresk in arhitekture, pa včasih ko je zunaj 40.stopinj in mi cerkveni zidovi nudijo krasno ohladitev.

Glede pedofilije pa mislim, da je cerkev zaspala in ni šla naprej skupaj z življenjem, nekako so mislili, da bodo ljudje ostali naivni in bodo verjeli pravljicam o čudežih in kako je bog pravičen prez kakršnikoli pomislekov. Sami veste, da se je krščanstvo cepilo na frakcije samo zaradi toge dogme Rima v katero spada tudi celibat, ki ima ekonomsko vlogo--če nimaš družine zanjo ne boš ,,grabil,, premoženja ampak ga boš vestno pošiljal v Vatikan. Če bo hotela rimokatoliška cerkev preživeti imeti svojo čredo ovčic,, bodo morali narediti krepke reforme---govorim o obdobju 200 let.

Teroristi in Islam pa hodijo z roko v roki in Voditelji z pretvezo o Alahovi milosti za celo družino,ki daruje svojega ,,sina,,za sveto dejanje. Verjetno ti je jasno, da glih samo z denarjem ne moreš kupit ,,prostovoljne smrti,, ampak rabiš še en višji--bolj sveti razlog -vero--pa naj bo to cesar kot božji poslanec ali pa alah. Tudi na zahodu je ogromno revežev pa še nisem nikjer zasledila ,,JOHN NOVAK človek bomba....

Glede alkohola-- poznam kar nekaj muslimanov, ki se imajo za muslike in družinsko življenje imajo po tem sistemu urejeno vendar je alko izjema, ne je svinje ampak pije pa vseeno da ne govorim o zvestobi svoji ženi če ga pa vprašaš kaj o njej ti pa reče ,,šta ima ona da pita?,,.Sicer pa tole nima veze ,,a tebi je pomembna samo to,da si preskrbljen in bi zato bil pripravljen sedeti doma in kimati svojemu ,,sponzorju,,? Da o pretepanju ne govorim---niso vici o Fati s plavim učem đabe.

Glede zakonov,ki jih ima naša cerkev ne vem--vem samo,da niso obdavčeni, drugače pa mislim, da je pri nas folk blazno nastrojen proti Rodetu in bi jih mediji raztrgal če bi imeli ,,višje,, zakone.

Klavnice se morajo držati tega ker jih preganja zakon, ki mora biti usklajen z evropskim---Sej sam veš, da se borijo kot norci sam,da jih evropska inšpekcija potreplja po hrptu ,,priden kužek,,.

Američani in njihova politika so pa spet čist druga zgodba.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse je relativno, glavno pa je, da v interakcijo stopamo s posamezniki, ne pa s celo nacijo ali vero. To pomeni, da komuniciramo s posameznim človekom. In v takih odnosih se gostoljublje, razumevanje in pošten medčloveški odnos vedno bolj splača od homofobnega, ksenofobnega ali kakega drugega -fobnega nastopa. To je dejstvo in taćka.

@BMW-jevo mnenje mi je všeč, ga moram spet na ćevape povabit ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!