Skoči na vsebino

"Bes in ponos" & Islam


cyc

Priporočene objave

Toleriranje netolerance ... hja. Marsikaj socnega napise tudi o posledicah tolerantnosti, ce smo ze pri tem. Ne ena ne druga skrajnost (kot ponavadi) ni dobra, zdrav razum bi ubral kako srednjo pot. Recimo - avtorica opisuje, kako je morala kot Firencanka prenasati pogled na skrunitev tamkajsnjih umetnin. Uriniranje in podobno ... saj ni cudno da se cloveku strga ko to vidi <_<

Hudo dvomim, da gre kak Evropejec, kristjan ali ateist, scat v Meko v Kaabo :wacko:

Se nekaj - tisti ki je v tem primeru pisal o rasizmu je malo cez les - debate o drugih rasah v knjigi namrec ni, je pa debata o islamu, torej drugi veri. Kakrsna koli je ze debata, tisti ki temu pravi rasizem, ne ve kaj beseda pomeni.

rasizem -zma m (i) miselnost ali ravnanje,

ki temelji na rasnem razlikovanju, zlasti glede na

družbeno vrednost, pravice: obsojati rasizem; boj

proti rasizmu

Ce je avtor recenzije ze tu tako imenitno podkovan ... :? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh ... Mladina <_< Saj je skoda besed, glede pomena besede rasizem drzi, ostalo je stvar poljubno dolge debate, ki ne more obroditi sadov.

@SymRu - raje povej, ce si famozno knjizico sam prebral, koga briga kaj o zadevi pravi Nezmah :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, CyCo moj, upam, da življenja ne razumeš samo skozi besede in razlage, ki so opisane v SSKJ. Ker potem tudi tvoj omiljeni prostočasni konjiček ne obstaja.

Je res, da gre za hierarhiziranje ras, ampak islam tudi izhaja iz drugega rasnega in socialnega okolja. Poleg tega ga pa lahko razumeš tudi kot grobo nasprotovanje določeni družbeni skupini. Rasizem proti ženskam, na primer oz. seksizem. Ali pa antisemitizem oz. rasizem proti židom.

Nežmah že ve, kaj piše. Verjemi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj je človek razvil besedni zaklad in ga še razvija če ti lucky praviš,da ima v bistvu vse enak pomen šovinizem =rasizem itd. :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recimo - avtorica opisuje, kako je morala kot Firencanka prenasati pogled na skrunitev tamkajsnjih umetnin. Uriniranje in podobno ... saj ni cudno da se cloveku strga ko to vidi <_<

Hudo dvomim, da gre kak Evropejec, kristjan ali ateist, scat v Meko v Kaabo :wacko:

In zakaj ne gre? Ker bi mu takoj kurca odsekali, in to z zarjavelim nožem...

Mimogrede - njo je bolelo, kako so scali po umetninah... Si bil slučajno kdaj v la Bella Italija? Si lučajno opazil stopnjo higiene tega naroda, vsaj kar se tiče higiene urbanih naselij? Dvomim, da so za tisto krivi muslimani, Turki, bosanci ali kdo tretji, ampak kvečjemu izključno in samo Italijani sami. In ona se potem zgraža nad takimi malenkostmi... Jao.

PS: Avtor recenzije bi ti moral biti zelo blizu, saj je najbolj SDS-ovski od levih mladininih novinarjev...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh Roby ... za izbrano družbo bom naredila take čevape, da se boste še tri dni oblizovali ... jaz mešanico, Horjo peče, ostali konzumirate ... kaj pravišššššššššššššš ...

P.S. Udi pa dobi SPECIAL POHOTNE ČEVAPE :OK:

Napaka!!!!!!!!!!

UDI-ja povabt najmanj 3 ure kasneje,drgač bomo vsi brez ostal.

BTW......a si že kdaj vidla,kako gosenca sfrzenka list?????

No , prbližen tako UDI-zavr sfrzenka vse kar je užitno,pol užitno,al pa sam , da na hrano lići!!!! O:-) O:-) O:-) :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UDI-ja povabt najmanj 3 ure kasneje,drgač bomo vsi brez ostal.

BTW......a si že kdaj vidla,kako gosenca sfrzenka list?????

No , prbližen tako UDI-zavr sfrzenka vse kar je užitno,pol užitno,al pa sam , da na hrano lići!!!! O:-) O:-) O:-) :kva1:

A-a ... zagotovo vem, da Udi ne je divjega prašička ... in vprašanje, če bo jedu čevape, če bo ovčka noter ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, temo sem malo popucal, da lahko naprej o Islamu, za in proti nakladamo...

Skratka - mnogi ste nekako mnenja , da so ljudje, ki sprejemajo Alahovo vero, za časom... oziroma, da njihovo življenje in nazori niso skladni z nazorim in življenjem katoličanov... Ali ugotavljam pravilno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh nehi no Sym ... katoličani so še bolj za cajtom ... sam problem je, da katoliška vera nima nekih hudih sankcij zato katoliki na veliko grešijo ... če bi živeli tako kot jim zapoveduje vera pol bi pa vidli hudiča (nč seksa pred poroko, nč kontracepcije, itd.itd.itd.) Sam katoliki imajo to srečo, da ko grešijo letijo k spovedi, far jim naroči kolk Očenaš in Zdravihmarij morjo zmolit, še mal mu plačajo in so odrešeni vseh grehov in veselo osmajajo naprej po svetu ... zravn so pa najbolj žleht ljudje kar jih poznam ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja katoliška cerkev in z njo tudi vera je zaspala in to čist. Res je,da imajo svoje dobrodelne organizacije--kapo dol in le tako naprej kjer skrbijo za tise reveže,ki ni nujno,da so verniki vse ostalo je pa čista ekonomija. Mogoče se bodo počas nekoliko posodobili in se malo odprli življenju in razmislili o svojih preživetih dogmah kot je kontracepcija in splav. Zanimivo pa je tudi, da so največji verski gorečneži tudi najbolj zlobni oz. sposobni velikih grdobij---npr: zgodovina poljakov, al pa poglejmo ustaše. Vsako pretiravanje oz.obsedenost poneumlja človeka. Sicer je pa tole tema o Islamu, ki pa ga še vedno ne maram na svojem pragu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi vprašal, ali tisti, ki Islam zavračajo, to počnejo zato, ker so tako zelo urbanizirani, razgledani, nepristranski, ali imajo pač tako zelo zakoreninjeno katolicistično-evropejsko "kulturo"?

ali gre zgolj za nekakšen odpor do "tujega", morda celo brez razloga (kar je seveda tudi legitimno)...

je ta odpor zgolj vprašanje odprtosti ali zaprtosti posameznika v nek miselni vzorec?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj so ti hudega naredili ... poznam kr neki muslimanov, ki so čisto OK ... poznam dosti Slovencljev ki so ... ne najdem besed, da bi jih sploh lahko opisala ... mislim, ne vem v čem je Islam tolk slabši od ostalih verovanj ... vsako ima svoje dobre in slabe strani ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej problem so skrajnosti. Jaz tudi poznam nekaj kristjanov "ki so ok". Ampak drzave, ki bi v imenu krscanstva izvajala podobne restrikcije nad pravicami kot jih nekatere drzave v imenu islama, ni vec. OK, je Vatikan, ampak ga nihce resno ne jemlje :D

Ste videli nov Indonezijski zakon? Super, ne? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc sem že tam napisala, so različna ljudstva, različna verstva, različni običaji ... ponekod se še vedno na križ pribijajo, ponekod še vendo režejo mladim deklicam ščegetavčke, ponekod še vedno kamenjajo ljudi ... mi smo v Sloveniji in tudi meni ni vse všeč tukaj ... pa se moram prilagodit ... in če bom šla kam drugam, se bom morala prilagodit njihovim običajem in kulturi ... in ker se narod seli, se selijo tudi kulture in običaji in tisti, ki jih je več to prej uveljavijo ... dokler mene s tem ne obremenjujejo me ne motijo ... ko mi pa jehova priča na vrata pozvoni in mi teži še kljub temu, da sem ji že dvakrat lepo povedala, da naj odide takrat pa tudi mene pritisk dvigne ... zato ne odpiram več vrat neznancem ... in ko v nedeljo jem kosilo pri tašči in začnejo nabijati koprski zvonovi si mislim ... kje hudiča je Brecelj, da jih zopet oblepi, ker so res neznosni, če stanuješ 10m stran od njih .... in ko sosed začne nabijat srbske narodnjake upam, da bo kmalu nehal ... pa sem mu zadnjič dala kontra na glas slovenske partizanske in je hitro nehal ... pa kup stvari bi se še našlo ... in če bi me vsak tak dogodek spravil na obrate kaj bi blo ... takav ti je život ... različni smo in če se le da se skušam takim konfliktom izognit in živet svojo simpatično življenje dalje, itaq me ne nervirajo oni, ampak se nerviram sama, ker pustim, da me lahko znervirajo ... bog ve koga vse jaz nerviram pa ne vem ...

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj ne bi želela džamije---prvo- vse kar sem do sedaj napisala ,poleg tega pa še; se spominjaš trenj, ko je bil na vprašanje ali bo dovolj ena đamija v ljubljani. Odgovor je bil nekak tak: ,,Ja v Slo je 13. večjih centrov in blah blah blah--- no če bi vsak tak center imel svojo đamiijo blah blah blah, Res ne bi bili tako veliki kot ta v Lj ampah vseeno. Dejte no lepo vas prosim---kje se bo to končalo, na koncu se bodo še židje spomnili, da bodo uveljavili ,,sabat,, itd. mi bomo pa vsem kimali in jim pomagali,da se bodo pri nas počutili bolje kot doma.

Moja lastna država je slaba mati do svojih otrok in sedaj naj bi posvajali še ostale??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak Lina potem naj velja za vse enako, potem naj podrejo tudi vse Jehove hiše po Sloveniji ... ki so se v zadnjih letih zgradile in jo že ma vsaka vas ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj ne bi želela džamije---prvo- vse kar sem do sedaj napisala ,poleg tega pa še; se spominjaš trenj, ko je bil na vprašanje ali bo dovolj ena đamija v ljubljani. Odgovor je bil nekak tak: ,,Ja  v Slo je 13. večjih centrov in blah blah blah--- no če bi vsak tak center imel svojo đamiijo blah blah blah, Res ne bi bili tako veliki kot ta v Lj ampah vseeno.  Dejte no lepo vas prosim---kje se bo to končalo, na koncu se bodo še židje spomnili, da bodo uveljavili ,,sabat,, itd. mi bomo pa vsem kimali in jim pomagali,da se bodo pri nas počutili bolje kot doma.

Moja lastna država je slaba mati do svojih otrok in sedaj naj bi posvajali še ostale??

BTW, Lina, kdo so to "mi", ki jim bodo vsem kimali? A to "mi, Slovenci", "mi, katoličani", "mi, branilci lastnih zapečkov", "mi, Evropejci", "mi, proti-islamisti", ali kako? Saj veš, kaj hočem povedat... ... "mi, motoristi" ziher ne ...

Kar se mene tiče - let them go ahead s 13 džamijami... Mimogrede - če ne bo džamije, a mislite, da se lahko EU kaj zbuni, glede na to, da so tam povsod džamije, muslije, in podobne fore? Bodo rekli - slovenci ste pa res netolerantni in zaprti... pa kot takšni nimate kaj iskati pod našim homogenim okriljem... Hmnja, pa bo EU rekla - Slovenija, postani Evropska, ali ne bodi več del mene ...

jao, kakšna zbrka s temi ideologijami...

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaaaaaooooooo!!! Ukulele! :? :unsure:

Dej se Lina malo najprej sama s sabo pomenit, potlej pa piši tu gor. Rad berem debate, nakladanja kar tako so pa mimo!

Enkrat te nese na eno, drugič na drugo stran......

Mah, konec koncev imaš pa pravico tudi do tega....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Govorim o slovencih kot narodu s skupno kulturo--mi.

Horjo, me nikamor ne zanaša me pač ne razumeš tako kot jaz tebe ne zato glede ,,pejt se sama s sabo mal poment,, --pameten lohk vedno s pametnim govori :rolleyes: .

Glede evrope pa takole bolj homofobičnega naroda kot so npr ,,Švicarji pa Angleži,, bi težko našla, eno je biti enakopraven na papirju kar njihova politika je drugo je pa kako te družba sprejme in kako se obnaša do ,,drugačnih,,.

Poglej npr, Italijane kaj vse si dovoljo pa se Evropa mal razjezi ampak pol je spet vse OK. Nas pa porivajo in mi se klanjamo tako kot oni hočejo. S tako ,,mlačnostjo,, ne bomo nikamor prišli ampak bomo navadne ,,poturice,, in tako nas bodo tudi jemali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Linči, zakaj govoriš o homofobiji? Kaj ima to veze s to debato? Govora je o rasizmu in pogojno ksenofobiji. Pogojno zato, ker moraš vedeti, da je večina muslimanov v Sloveniji dejansko Slovencev. Pa pustimo ob strani, kako so postali naši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UDI-ja povabt najmanj 3 ure kasneje,drgač bomo vsi brez ostal.

BTW......a si že kdaj vidla,kako gosenca sfrzenka list?????

No , prbližen tako UDI-zavr sfrzenka vse kar je užitno,pol užitno,al pa sam , da na hrano lići!!!! O:-)  O:-)  O:-)  :kva1:

A-a ... zagotovo vem, da Udi ne je divjega prašička ... in vprašanje, če bo jedu čevape, če bo ovčka noter ...

Vale, a se ti mogoče dozdeva, da je naš Udi izbirčen pri hrani???????

kar se pa tiče divjega prašička pa nisem tako prepričan........bi ga hitro udomačili, pa bi bil problem rešen.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!