Skoči na vsebino

"Bes in ponos" & Islam


cyc

Priporočene objave

  • 1 mesec pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...

Za vse okužence z evropsko-islamskimi odnosi je Oriana poskrbela za penicilin in te dni izdala novo knjigo na to temo.

Če je verjeti članku v Delu, se je v njej spravila nad evropsko politiko in katoliško cerkev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

priporocam se knjigo gerhard konzelmann-a "insh´allah". da vsaj malo izveste zgodovinsko ozadje in trenutno prepletenost tematike.

kljucne besede:

vahabizem

terorizem

kolonializem

imperializem

beduini

olje

denar

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brrrm sem tudi jaz ze bral da je napisla nadaljevanje ... bom prebral ce bo prevedeno ali pa ce dobim v anglescini ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brrrm sem tudi jaz ze bral da je napisla nadaljevanje ... bom prebral ce bo prevedeno ali pa ce dobim v anglescini ;)

ja daj, pa nam poročaj, da si mal razširimo, ups, pardon - zožamo obzorja :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ja, saj tisto sem videl, ampak v celi knjigi prakticno ni bilo hvaljenja Zidov; ce bi bilo, bi slo meni takoj v nos :) Edino kar je bilo je bil ocitek nekaterim, da vidijo samo napake Izraela, Palestinskih napak pa ne <_<

Ne gre pa za kak slavospev Zidom hehe :rolleyes: Utemeljena kritika islama ostane ... itak pa jaz ne maram ne enih ne drugih :D

Mislim, da ima ženska prav ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brrrm sem tudi jaz ze bral da je napisla nadaljevanje ... bom prebral ce bo prevedeno ali pa ce dobim v anglescini ;)

Naslov novega dela; :grim Moč razuma. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Našli smo lokacijo za đamijo - ime ji je usojeno!

HALA TIVOLI,

u rikverc

I LOV IT, ALAH!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

baje jo bodo postavili pred Italijansko sodišče zaradi klevetanja Islama ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako, a je v Iranu še niso obsodili na smrt?  :blink:

A je Iran zate merodajen?

Skratka - v Italiji so sprožili sodni postopek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja ... Rushdie-ja je Iran obsodil na smrt, če se prav spomnim ... ne vem pa če je to še v veljavi. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja ... Rushdie-ja je Iran obsodil na smrt, če se prav spomnim ... ne vem pa če je to še v veljavi. :)

Fatva za Rushdieja

14. februarja 1989 je iranski verski in politični voditelj Ajatola Homeini pozval muslimane po svetu, naj ubijejo pisatelja Salmana Rushdija, saj naj bi bil njegov roman Satanski stihi bogoskrunski. Po mnenju islamskih skrajnežev naj bi Rushdie islamsko knjigo razodetja - Koran prikazal kot literarni mit, prav tako naj bi žalil islamskega preroka Mohameda. Potem, ko je Homeini izrekel t.i. fatvo za Rushdija, so muslimani pričeli javno sežigati knjigo ter preganjati založnike in prevajalce po vsem svetu. Za pisateljevo glavo so razpisali 2 milijona dolarjev vredno nagrado.

Po eni od razlag muslimanskih verskih voditeljev je Homeinijeva fatva umaknjena, po drugi pa lahko fatvo umakne samo tisti, ki jo je izrekel, torej Homeini, ki je 1989 umrl, ne da bi smrtno kazen za Rushdija preklical.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Berem Apokalipso. Sicer šele na 30. strani, ampak do sedaj vse OK ... ne vidim kakega žaljenja. Sicer je res da se "Alahovi sinovi" sliši kot "pasji sinovi", ampak OK :) Pri dejanjih ki jih avtorica opisuje bi tudi "pasji sinovi" čisto lepo pasalo v kontekst.

Grem naprej brat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Sem na tretjini. OK piše. Res je zelo ostra, ampak ji dam kar prav. V delu kjer sem sedaj veliko piše o italijanskih politikih, kar je zame manj zanimivo, ker situacije ne poznam, je pa stanje v Italiji očitno v marsičem podobno našemu (mislim na stanje družbe, ne politike).

V grobem je njeno sporočilo to, da se zahodna civilizacija samo sebe uničuje s svojo popustljivostjo pri Islamu (in tudi kitajcih konec koncev). Pa ima gospa kar prav ... žal.

Omenjeno je bilo, da je v Italiji v študentskih menzah prepovedana svinjina. Zaradi islama. :eek: Pisateljica se sprašuje, kdo se mora sedaj komu prilagajati ... :glare:

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...... kjer sem sedaj veliko piše o italijanskih politikih, kar je zame manj zanimivo, ker situacije ne poznam.......

Kako ne poznaš, saj prav v tej knjigi piše o njih.

Se pravi, zanima te samo, če bereš bližnjo zgodovino SLO, čeprav situacije ne poznaš...???

Ali jo poznaš.....???

Sedaj pa res ne vem.....

kako ne poznaš italijanske situacije, saj si ravnokar bral o njej..... .) <_< :P

pasemtedobilpress...

LPD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Enostavno - ona komentira tamkajšnje stanje v politiki. In jaz o tem stanju nimam nobenih informacij iz drugih virov. Če je govora o islamu imam lahko o tem kako mnenje, primerjam svoje z njenim itd., to kar piše o italijanski politiki lahko pa samo na slepo verjamem ... :)

Skratka, edini vir informacij - praktično! - o italijanskih politikih so njeni komentarji :) Čeprav kolikor sem potem še včeraj bral - saj je kar zanimivo :)

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enostavno - ona komentira tamkajšnje stanje v politiki. In jaz o tem stanju nimam nobenih informacij iz drugih virov. Če je govora o islamu imam lahko o tem kako mnenje, primerjam svoje z njenim itd., to kar piše o italijanski politiki lahko pa samo na slepo verjamem ...  :)

Skratka, edini vir informacij - praktično! - o italijanskih politikih so njeni komentarji :) Čeprav kolikor sem potem še včeraj bral - saj je kar zanimivo :)

:OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

Vrhunec izražanja........ma kaj si hotel s tem povedat............predvsem zadnjim stavkom......

Aja....itak moj IQ ne prenese tvojih globokih misli :slap: :slap: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Prvi stavek se navezuje na prejšnji post, kjer sem napsial, da me del o italijanskih politikih manj zanima ... skratka, kasneje me je bolj pritegnilo k branju. Bo šlo ...? :hmm:

Popravljeno . Popravil cyc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!