Skoči na vsebino

"Bes in ponos" & Islam


cyc

Priporočene objave

Sory podzgan sem, pa bom kvasu bedarije.

Ampak tuki vas tok stoka nad mucenjem zivali (ker jih lastnik ne pelje vsak dan na sprehod), pravite pa da to ni zahojen folk, kateri lahko brez tezav z lahkim srcem, ubije svojo zeno ko se jo navelica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti je pa dala dober primer kako sodimo skupino na podlagi posameznikov ki so najbolj glasni in opazni....

Sory podzgan sem, pa bom kvasu bedarije.

Ampak tuki vas tok stoka nad mucenjem zivali (ker jih lastnik ne pelje vsak dan na sprehod), pravite pa da to ni zahojen folk, kateri lahko brez tezav z lahkim srcem, ubije svojo zeno ko se jo navelica.

radikalizem ni bil nikoli podprt s strani Preroka...ne enega ne drugega...ne tretjega.....

prijemi kakrnih se radikalci poslužujejo pa so tako ali tako v vsaki veri posledica tolmačenja religije in svetih spisov prosto po prešernu - tako kot je primerno za doseganje zastavljenega cilja......

to sicer ni opravičilo..je pa ena od razlag zakaj metanje v isti koš vseh ki pripadajo določeni rieligiji ni upravičeno in "prav"..

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok. Samo nekateri zakoni islamski drzav so napisani tako, da moski lahko ubije zeno ce ga vara. In ce se moski hoce porociti na novo si izmisli da ga zena vara in jo lahko ubije. Sodnik je seveda moski in dosodi njemu v prid. In seveda se s takim zakonom strinja vsaj 50 odstotko prebivalsta. Ker veliko zensk pobijeo, se lahko dejansko strinja s takim zakonom 51 odstotkov. To je zame vecina. In ce se vecina naroda strinja s takim zakonom, poleg tega pa se mecejo bombe vse povprek, lahko mirno ocenim, da je kulturna raven tega ljudstva na nizkem nivoju in jo lahko preziram.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok. Samo nekateri zakoni islamski drzav so napisani tako, da moski lahko ubije zeno ce ga vara. In ce se

v ZDA pa pač lahko država ubije posameznika, ki 'večini' ni povšeči... so fuckin' what.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem če verska dikratura ali kakršnakoli druga diktatura lahko odraža voljo ljudstva.....

poglej ka je je bilo pred prihodom Homeinija v Iran...kaj je bilo pred njegovim prihodom s pravicami žensk...

in zakaj prihaja do "čudnega" tolmačenje Korana (recimo v Iranu, ki je bil pred Homeinijem popolnoma spodobna sodobna država pred prihodom Homeinija

Iranci so šiiti

Od 70 milijonov Irancev je kar 89 odstotkov šiitskih muslimanov. Kmalu po Mohamedovi smrti (632) pride do delitve islama na dve ločini – večinske sunite in manjšinske šiite. Šiiti ne interpretirajo Korana dobesedno, saj po njihovem mnenju vsebuje mnoge skrite pomene. Za doumetje božjih skrivnosti pa je potreben človek, ki je hkrati duhovni dedič in navdihnjenec; skratka potrebna je avtoriteta imama ali vodnika, ki je za duhovno skupnost tisto, kar je srce za človeški organizem.

Po več kot 15 letih izgnanstva v Parizu, se je 1979 v Iran vrnil iranski šiitski voditelj ajatola Homeini, ki je takoj razglasil ustanovitev Revolucionarnega sveta. Šahovo diktaturo je zamenjala nova diktatura, ki je močno zmanjšala pravice irancev.
Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brihta, preden kvasiš neumnosti, si malce poglej kaj pravi islam. Pa da boš malce ločil.....suniti in šiiti....vsaj za začetek.

In ja....tisto prej je bilo namenjeno izrecno tebi. Če sodiš 1000 ljudi na podlagi enega, potem si pač (vsaj zame) en velik ignorantski bebec. Ne bom ti rekla kmet, ker kmete čisto preveč cenim, da bi ti lahko to rekla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem če verska dikratura ali kakršnakoli druga diktatura lahko odraža voljo ljudstva.....

poglej ka je je bilo pred rihodom Homeinija...kaj je bilo pred njegovim prihodom s pravicami žensk...

Nisem mislil samo irana. In seveda gre na bolje. Samo mnogo prepocasi. V casu krizarskih vojn je bilo ravno obratno. Razvit arabski svet nasproti kulturno moteni srednjeveski kulturi, katera je klala nedolzna zivljenja po arabiji po pretvezo vere.

Pa tudi po eni strani govorite kako ne smemo ovrednotiti neko druzbo po posameznikih, po drugi strani pa obsojate karikaturo in razumete reakcijo na to karikaturo. Sicer ne vem, samo kaj ima danski turist s to karikaturo, kateri je sel na izlet na bliznji vzhod. In kaj imajo s to karikaturo vsi zahodni veleposlaniki, katerim so pozgali hise.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iran je samo primer

in osebno z neokusnostjo karikature ne opravičujem nasilnih izpadov....

mislim samo, da je neokusna, da se ne bi mogla pojavit ob slabšem času in da na nekako razumem (kar ni isto kot "opravičujem") skaknje v luft.....

in da je jest v svojem časopisu (če bi ga imela seveda) v Sloveniji niti pod razno ne bi objavila..tako kot ne bi objavila karikature Jezusa v uniformi ameriškega vojaka

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

same klobase... :yawn:

če ne znaš ločevat extremistov od povprečnih državljanov in se ti zdi da vsi sodijo v isti koš.....ti lahko samo še čestitamo :010: ..si na odlični poti to be a better man....

ep1224%20finger.jpgNagaya!

A si ti od Syma advokat?

Ni moj.

Lepo.

Glej, saj na koncu gre itak za čist osebna prepričanja. Recimo, da ima tudi Muslimani nekaj osebnega dostojanstva in da je nekaterim islam predvsem vera in ne osnova za terorizem - tisti so pač lahko ob takih karikaturah orenk užaljeni. Menim, da je vera tolk osebna stvar, da se je ne bi smeli izrabljati v take namene. In ne mislim se spuščati v kilometrske razprave. Kdor pa čuti potrebo po hitrih diagonalnih sodbah in zaničevanju, pa lahk tut mal nabija u tri krasne... Ljudi je pač boljše sodit kot individuume in ne kot skupino. Vsaka skupina pač ima gnile in zdrave posameznike in s takimi sodbami se hitr nardi krivica.

Noben mi nau reku, da je đihad nedolžna miroljubna zadeva. :nono:

Čao.

Sam še to: men se tut un Strelnikoff projekt z podgano ne zdi prav zlo okusn... Bolj instant in nekreativna fora.

No se vsaj v nečem strinjava.

Buši pa nič v luft ne skače, ko ga z opico primerjajo :hmm:

Maš point. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si ti od Syma advokat?

ne

se pa strinjam z njim....tako kot v marsičem...

če dovoliš bom tako kot vsi pisala na forum svoje mnenje tako kot vsi uporabniki....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kulsko. Drugac pa a je to sploh karikatura ali prikaz dejanskega stanja. Alamut life stile je neki cist normalnega na bliznjem vzhodu. In dokler lahko 1/1000 musliman se oprta z bombami in pod pretvezpo vere razfuka solski avtobus poln otrok, bom zaniceval vse muslimane.

Sem pac zahojen kmet, jebi ga <_<

Moja njiva je lepša. :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noben mi nau reku, da je đihad nedolžna miroljubna zadeva. :nono:

Men tut ne. Obenem mi tudi noben ne bo reku "Tako kot mi, bela zahodna katoliška družba generalno gledano, delamo, je prav, tako kot oni delajo, je pa narobe."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam kok sem se razhudu. :P

Pa verjetno sem zadnja oseba, ki bi arabca, ali katerega drugega persona, jemal kakorkoli drugace od sebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, preberi še enkrat kaj si napisal:

Kulsko. Drugac pa a je to sploh karikatura ali prikaz dejanskega stanja. Alamut life stile je neki cist normalnega na bliznjem vzhodu. In dokler lahko 1/1000 musliman se oprta z bombami in pod pretvezpo vere razfuka solski avtobus poln otrok, bom zaniceval vse muslimane.

Sem pac zahojen kmet, jebi ga <_<

In potem ne blebetaj, da jih jemlješ kot enakopravnega sebi. Al pa če sebe tudi zaničuješ?! :slap: :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, preberi še enkrat kaj si napisal:

In potem ne blebetaj, da jih jemlješ kot enakopravnega sebi. Al pa če sebe tudi zaničuješ?! :slap: :wacko:

jest mu pa verjamem .) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, preberi še enkrat kaj si napisal:

In potem ne blebetaj, da jih jemlješ kot enakopravnega sebi. Al pa če sebe tudi zaničuješ?! :slap: :wacko:

Glih sem reku da sem se razhudil in pisal bedarije. Najbolj bedast post je pa ravno ta, katerega si izpostavila. Spremenil bi pa samo zakljucek, v kateremu zamenjal da preziram "vse muslimane", z preziram "vse muslimanske kulture".

Pa saj se poznam. Ni se mi treba opravicevati tebi :grrr

Pod streho (ce bi jo imel), bi kot gosta, sprejel vsakega cloveka, tudi arabca. Samo ce bi ta arabec pred mano usekal zensko, katera bi se spozabila in pri kosilu nekaj rekla, bi ga pa hitro napodil iz hise. Ce bi pri kosilu pluval cez Izraelce in bi kazal znake da odobrava samomorilske napade, bi ga poslal u kurac in napodil ven iz hise.....

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men tut ne. Obenem mi tudi noben ne bo reku "Tako kot mi, bela zahodna katoliška družba generalno gledano, delamo, je prav, tako kot oni delajo, je pa narobe."

Bela zahodna katoliška družba ti je napolnila rit in ti jo posadila pred računalnik, da lahko po belem zahodnem katoliškem internetu kvasiš neumnosti, medtem ko mohamedanci na vzhodu sovražno zažigajo šop zastav iz bele zahodne katoliške družbe in njihova veleposlaništva in so ti vsega tvojega napredka in imetja enostavno fowš in ti ga ne privoščijo.

Pa da ne bo spet kdo reku, da mi imamo, ker njim iz ust jemljemo. :nono: Mi imamo, ker je naša zahodna katoliška družba ( :hmm: le kam sodijo tukaj japončki, ki imajo še več kot mi? Ziher so pravoslavci... :slap: :wacko: ) že dolgo "storilno" naravnana. Elektrika in kokakola sta pač iznajdbi zahoda...

jihad9nc.th.jpg

>>Klik!<<

jihadboy6fr.th.jpgislamicjihad7qq.th.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal offtopick sam vseen.

Mal prelistajte temo "Tragedija v Lipi". Poglejte malo koliko folka je prislo do zakljucko da smo slovenci (celo vsi ljudje) kreteni, zato ker je pescica pijanega folka pomendrala 2 punci.

Muslimani pomendrajo vsaj 1000 zensk in otrok na leto na raznih verskih prireditvah :hmm:

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brihta ... ne smeš vse sodit po povprečju

Alla ... zakaj se prosim dajaš z Brihto, ki je še dete in ne razume kup stvari, zato mu je pol oproščeno

Vsi ostali ... dejte no mir in vse bo lepo ...

Zunaj vrabci še ne letajo s turbani na glavi, niti ne podirajo kukavičjih gnezd, zato se ne hudujte ... :P

BTW Brihta ... muslimanska kuhinja je ena boljših :grim

BTW2 NIMATE POJMA :devil:

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Muslimanska ali Arabska.

Izmailska :P

In če boš bil še mal poreden, te bom po muslimansko obrezala in naredila lignje :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Ce bi pri kosilu pluval cez Izraelce in bi kazal znake da odobrava samomorilske napade, bi ga poslal u kurac in napodil ven iz hise.....

:eek:

In kje je tu svoboda govora in spoštovanje gostov? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!