Skoči na vsebino

"Bes in ponos" & Islam


cyc

Priporočene objave

To jim pa ni noben obljubljal! :nono: To so si sami vzel, kot temeljno resnico, ker se sami NOČEJO prilagoditi, ko pa to zahtevaš od njih pa dobiš zažganga Cliota al pa Piđoja.

Hja, če nočeš težav s 'prišleki', jim pač ne odpirati vrat. Saj vem - lažje reči, kot storiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, če nočeš težav s 'prišleki', jim pač ne odpirati vrat. Saj vem - lažje reči, kot storiti.

Žal je ta politika pri nas združljiva in domača le tisti strani, ki nam vsiljuje še vse ostale oblike nestrpnosti!

Neke samostojne, poštene, neodvisne politike pa pri nas ne vodi nihče! Potem pa imaš še kdor ni z nami je proti nam in nalaščna kontriranja. In na koncu lepo vsi po vrsti jemo kolonialni drek začinjen s klerikalnim poprom!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker sem sposobna ločit vero od religije ter ti dve od države, verskih ustanov in družbenega izročila....

ker ne sodim nacije po posameznikih...

ker VEM (res ne bi razlagala kako ker se mi ne da) da izpadi verskih blaznežev nimajo pretirane veze s povprečnim državljanm katere od arabskih držav....

ker vem da povprečen državljan arabske države ne odobrava verskih izpadov in s, tako kot povprežen zahodnjak, želi interneta, kokakole, guccija, armanija, rolexa, žene v službi in enakega partnerskega odnosa kot si ga želi povprečen evropejec...

ker islama ne prakticirajo samo v arabskih deželah....

ker če se spustimo v detajle in bostvo vere je krščanska (sej se gre tu za religijo mar ne?) uradna religija prav tako gnila in bedna kot islam ki ga tu slikate....

ker islam in krščanstvo učita spoštovanje do žensk, a tega očitno tu nihče ne ve....

in ker so tako evropski krščanski in nevemkaki moški v zahodnem svetu, kot muslimanski, egoistični runkli kot bi rekel Rugelj...in to nima veze z religijo

A si ti delaš utvare al nimaš pojma o čem govoriš. :o

Rugelj ima praw, ko pravi, da je povsod dosti takih runkeljnov (mogoče sem celo sam tak, pa se niti ne zavedam :blink: ), samo bistvena razlika je v tem, da je cerkev (vsaj formalno) na zahodu ločena od države, medtem, ko v islamu temu ni tako. Torej je situacija pri njih taka, kot je bila v Evropi v srednjem veku. Za potrditev mojih besed si še enkrat preber tist link, ki je bil posredovan nekaj strani nazaj, ki govori o obrezovanju deklic. Pri nas je to kaznivo, v islamskih državah po novem tudi, samo s to razliko, da bi šel pri nas sedet, na vzhodu pa niti ne. Torej?

Dejstvo pa je tudi to, da v mojem zadnjem letovanju v Egiptu nisem srečal domačinke, ki bi se oblačila v ozke jeans hlače ali šla na plažo v kopalkah, kaj šele zograj brez, kot so to počele zahodnjakinje okrog katerih so se lepili domačini. Še najbolj "slečena" je bila trebušna plesalka, ki pa ima v njihovi kulturi čisto drugo pozicijo, kot slehernica...

Pa še to je res, da opravičil za norenje, zažiganje in ubijanje "manjšine ekstremnežev, ki si narobe tolmačijo Koran" s strani oblasti teh držav ni kaj prida slišati. Oblastnike pa navadno voli ljudstvo s takšno ali drugačno večino in ti naj bi imeli potem legitimno pravico zastopati svoj narod. :huh: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..

Pa še to je res, da opravičil za norenje, zažiganje in ubijanje "manjšine ekstremnežev, ki si narobe tolmačijo Koran" s strani oblasti teh držav ni kaj prida slišati. Oblastnike pa navadno voli ljudstvo s takšno ali drugačno večino in ti naj bi imeli potem legitimno pravico zastopati svoj narod. :huh: :whistle:

In smo pri aktualnih dogodkih v Palestini, sedaj tako rekoč državno namero uničenja Izraela in podobne cvetke! Mislim, da bo počasi treba kotle s smolo in kamne prpravt. A zna še kdo trebuchet naredit. Vsaj kakšen načrt bi prišel prav! Pa grmade prštimat z opazovalci, da bodo za Turki oprezali! :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Pa še to je res, da opravičil za norenje, zažiganje in ubijanje "manjšine ekstremnežev, ki si narobe tolmačijo Koran" s strani oblasti teh držav ni kaj prida slišati. Oblastnike pa navadno voli ljudstvo s takšno ali drugačno večino in ti naj bi imeli potem legitimno pravico zastopati svoj narod. :huh: :whistle:

Libanon se je opravičil Danski za požig veleposlaništva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne govorimo o vecinsko izvoljenem predsedniku Irana, ki zanika Izraelu pravico do obstoja, zanika holokaust, razvija jedrsko orozje... Vse z namenom mirnega sobivanja, mar ne? Imboti zazigajo prostore evropskih humanitarnih organizacij, dobrodelnih drustev, ambasad ipd. oblast pa se niti ne trudi zascitit le-teh. Ni cudno, da se vse bolj nagibajo evropejci k tem, da jih dejansko prepustimo same sebi, v vsej njihovi bedi in nazadnjastvu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....

ker ne sodim nacije po posameznikih...

ker VEM (res ne bi razlagala kako ker se mi ne da) da izpadi verskih blaznežev nimajo pretirane veze s povprečnim državljanm katere od arabskih držav....

ker vem da povprečen državljan arabske države ne odobrava verskih izpadov in si, tako kot povprežen zahodnjak, želi interneta, kokakole, guccija, armanija, rolexa, žene v službi in enakega partnerskega odnosa kot si ga želi povprečen evropejec...

....

...

Zakaj se ob tem spomnim desetletja nazaj v ex YU?! Tudi tam so verjetno le posamezniki sprožili vse naknadno dogajanje?! In sedaj ni nihče nič kriv in vsi si žele Coca Cole?!

Če je ovca ovca, je pač ovca in plača za grehe pastirja. Pa čeprav pade ovca v prepad, pastir pa se skuša obdržati na veji na robu prepada. Ali obratno! Oba sta šla v isto smer. In dokler bodo ovce, bodo pastirji! In hvala, ne sprejemam naknadnega "beeeeeee" in kazanja na pastirja. Pastir pač ni pastir če nima ovc!

Božat ovčke s krvavo dlako in koščki mesa med kočniki? Ne hvala! Marš stran, nazaj na svoj pašnik, sicer pa s sekiro med oči!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Libanon se je opravičil Danski za požig veleposlaništva.

:o Napredek! :kva2:

Jah, jaz mam damaščanko pripravljeno. Kaj pa vi?

Katana rules!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, jaz mam damaščanko pripravljeno. Kaj pa vi?

Bi ti bolj dvoročni meč pasal. Al pa jutranja zvezda. Ampak če si se za bran Korana odločil, pa kar damaščanko pripasaj! .)

:o Napredek! :kva2:

Katana rules!

Ta je pa iz druge pravljice!

Jaz grem kar tisov lok urezat!

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no nekateri tu omenjajo "le posameznike, ki napačno interpretirajo njihovo vero", tam se pa dogajajo celi narodi... no kakorkoli, dokazat so uspeli, da so še vedno v srednjem veku, da jim to ustreza in zato NAJ KAR OSTANEJO TAM. dokazali so, da ni nekih razlik med "sekularnim" in "radikalnim" islamom, vse je isti šmorn, kot krščanstvo. dokazali so tudi to, da si sedaj v evropi lih ne upajo spet zažigat Cliotov in podobnega, ker biu verjetno tokrat pogoreli sami do tal. so pač v manjšini, če bi jih bilo več bi verjetno meli pol evrope v ognju in so pač malo previdni. poleg vsega so naredili svoji lastni podobi tako nepopravljivo škodo, da so se mi totalno zagnusili. prav tako se mi je vsaka "religija" še dodatno zagabila. gniloba od najgnilejšega gnitja.

politika+religija = recept za katastrofo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj se ob tem spomnim desetletja nazaj v ex YU?! Tudi tam so verjetno le posamezniki sprožili vse naknadno dogajanje?! In sedaj ni nihče nič kriv in vsi si žele Coca Cole?!

Če je ovca ovca, je pač ovca in plača za grehe pastirja. Pa čeprav pade ovca v prepad, pastir pa se skuša obdržati na veji na robu prepada. Ali obratno! Oba sta šla v isto smer. In dokler bodo ovce, bodo pastirji! In hvala, ne sprejemam naknadnega "beeeeeee" in kazanja na pastirja. Pastir pač ni pastir če nima ovc!

Božat ovčke s krvavo dlako in koščki mesa med kočniki? Ne hvala! Marš stran, nazaj na svoj pašnik, sicer pa s sekiro med oči!

sploh ne

meni je vse isti klinac in se mi zdi, da nimamo pravice kikiritat na vse grlo kako so "uni tam dol grdi", ker smo mi popolnoma enako bedni....

in nisem rekla

In sedaj ni nihče nič kriv in vsi si žele Coca Cole?!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh, ja...rešitev je na dlani! Pobit se je treba med sabo, pa ne bo več problemov. :OK:

Popolnoma podpiram! :worship:

Alla :doze:

Katero hordo boš vodila? :lol1:

no nekateri tu omenjajo "le posameznike, ki napačno interpretirajo njihovo vero", tam se pa dogajajo celi narodi... no kakorkoli, dokazat so uspeli, da so še vedno v srednjem veku, da jim to ustreza in zato NAJ KAR OSTANEJO TAM. dokazali so, da ni nekih razlik med "sekularnim" in "radikalnim" islamom, vse je isti šmorn, kot krščanstvo. dokazali so tudi to, da si sedaj v evropi lih ne upajo spet zažigat Cliotov in podobnega, ker biu verjetno tokrat pogoreli sami do tal. so pač v manjšini, če bi jih bilo več bi verjetno meli pol evrope v ognju in so pač malo previdni. poleg vsega so naredili svoji lastni podobi tako nepopravljivo škodo, da so se mi totalno zagnusili. prav tako se mi je vsaka "religija" še dodatno zagabila. gniloba od najgnilejšega gnitja.

politika+religija = recept za katastrofo.

To si pa lepo napisal. Se 100% strinajm.

...meni je vse isti klinac in se mi zdi, da nimamo pravice kikiritat na vse grlo kako so "uni tam dol grdi", ker smo mi popolnoma enako bedni....

Ne vem če smo? A poznaš kakšno slovenko, ki so jo obrezali? A je mrbit kakšen konzulat v LJ v ognju? Če bi bli na istem, bi tebe že zdavnaj utišali, samo zato ker si ženska in se vsajaš. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker sem sposobna ločit vero od religije ter ti dve od države, verskih ustanov in družbenega izročila....

ker ne sodim nacije po posameznikih...

ker VEM (res ne bi razlagala kako ker se mi ne da) da izpadi verskih blaznežev nimajo pretirane veze s povprečnim državljanm katere od arabskih držav....

ker vem da povprečen državljan arabske države ne odobrava verskih izpadov in si, tako kot povprežen zahodnjak, želi interneta, kokakole, guccija, armanija, rolexa, žene v službi in enakega partnerskega odnosa kot si ga želi povprečen evropejec...

ker islama ne prakticirajo samo v arabskih deželah....

ker če se spustimo v detajle in bostvo vere je krščanska (sej se gre tu za religijo mar ne?) uradna religija prav tako gnila in bedna kot islam ki ga tu slikate....

ker islam in krščanstvo učita spoštovanje do žensk, a tega očitno tu nihče ne ve....

in ker so tako evropski krščanski in nevemkaki moški v zahodnem svetu, kot muslimanski, egoistični runkli kot bi rekel Rugelj...in to nima veze z religijo

1. Ti si sposobna, oni pa ne. Kako jim boš dopovedala nekaj, česar ne razumejo?

2. Se strinjam. Le ni mi jasno, zakaj so Iranci izvolili tako fundamentalističnega šefa države?

3. Glej točko 2.

4. Glej točko 2.

5. In vse te države se obnašajo enako - Vzhodni Timor, Darfur,...

6. Le da se v krščanskem svetu biblije ne prakticira, v islamskem pa samo sovražne dele.

7. In krščanski svet to spoštuje, islamski pa... http://www.islamreview.com/nazaninpetition.htm

8. bogi Sym...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če smo? A poznaš kakšno slovenko, ki so jo obrezali? A je mrbit kakšen konzulat v LJ v ognju? Če bi bli na istem, bi tebe že zdavnaj utišali, samo zato ker si ženska in se vsajaš. .)

kako strašansko ozkogled si....

ženske pretepajo, šikanirajo tud naši vrli krščanski slovenčki, ki ne dovolijo gradnje đamije...

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravzaprav predlagam, da gremo mal red delat v 'oni drugi svet'. Ekipo štirih že imamo tam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako strašansko ozkogled si....

ženske pretepajo, šikanirajo tud naši vrli krščanski slovenčki, ki ne dovolijo gradnje đamije...

Ja, ampak proti takim imamo napisano kazensko zakonodajo, ki tega ravno ne odobrava. Takim "krščanskim slovenčkom" (da ne bo pomote, Funakoshi ni krščan, pa tudi žene ne pretepa, še manj pa ni slovenček ampak je raje slovenec!, res pa je, da je proti gradnji đamije v SLO, ampak to je druga zgodba....)) se reče delikventi, katerim je potrebno soditi in jih preganjati. V islamu je pa to vsakdan in celo dolžnost moškega (beri VrUUUmmmov post).

Kdo je zdej ozkogled?

Pravzaprav predlagam, da gremo mal red delat v 'oni drugi svet'. Ekipo štirih že imamo tam!

Si se javil? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katero hordo boš vodila? :lol1:

Jaz nobene. Bom sedela na barčici sredi morja in molila k bogu, alahu in še kateremu bogecu, da me ne fentajo. Al pa bom vse skupaj opazovala iz večnih lovišč.

Predvsem se pa s to mislijo ne bom ukvarjala dokler ne bo nujno potrebno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi po Koranu žene ne smeš kar tako pretepat.

V njem piše, da lahko ženo tepeš samo tako dolgo dokler te ne uboga, potem pa je ne smeš več tepsti.

Aja, pa Židje tudi obrezujejo. Sicer samo moške.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pizda zakaj sem sel na fax :angry2:

Zamudu zgoco razpravo :(

Sem pa zvedu, da sem naredu se en izpit, v katerem sem, med drugimi tudi izrazal navdusenje nad atrijskimi orientalskimi hisami, z naravno klimatizacijo :grim Satara pogruntavscina arabcev.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!