Skoči na vsebino

V italijo po variomat + kit za ditecha


Jebediah

Priporočene objave

hm..sem gledal..pa ste tm razpravljali o 70ccm...a se na 50ccm tut kej pozna? :blink:

and againd...back to variomat and kit :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej ej ej otroci...

Spet se kregate okrog teh DiTechov... Res ne vem zakaj vam to tolko leži na duši. Vsak ma svoj okus, svoje prednosti pri skuti. Če se pač odloči za DiTecha, se je pač odločil. Pa pustite ga. Naj ga ma.

Meni še zdaj ni žal, da sem ga nabavil.

Aja BTW: _Roba_ DiTech ni ravno med najbolj poceni skuterji! Tak da folk ga ne kupuje zaradi cene, ampak zaradi majhne porabe. Zato pa ga vozi tolko punc po Sloveniji.

Glede navijanja pa se ne bi strinjal. Govorite da DiTecha ni mogoče dost navijat. Hm.. Ne vem od kod vam ta ideja? Razložite mi... ker meni nekak ne gre v glavo. Res pa je, da ni tolk delov za DiTech motorje, kot pa ostale. To že. Ampak DiTech je sorazmerno nov motor in ne moremo pričakovat, da bodo deli na voljo takoj prvo leto. Počakajte še kako leto pa pol. Potem pa bo tak vseeno kaj maš.

Ok. Nazaj k temi.

Če hočeš predelat DiTecha maš trenutno na voljo dva kita. Malossijev, ki je nekaj dražji, samo dobiš poleg elektroniko. Se je pa pojavil en nov, Polinijev kit, ki je kr poceni (180€) ampak deluje na neki čudn mehanski način. Lahko pa seveda tudi nabaviš čisto navaden kit za Morini motorje in kupiš poleg novo glavo, samo moraš še na Gameboyu nastavit ajnšpric (preden se kdo zbuni: informacije preverjene)

Glede variomata pa je tak isto kot na drugih skutrjih. Preberi kake prej napisane teme. Samo mislim, da je pri tebi problem v čem drugem. Meni gre Aprilia PO ŠTEVCU 95km/h (povdarjam: PO ŠTEVCU) brez športnega izpuha. Vprašaj serviserja.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolse da se kuj nova tema naredi DiTech pa se vsi posti od ditechov prensejo v tisto mampo pa majo dostop samo toti kaj mate diteche......ker se se bomo enega dne strelali zaradi dodih pumpic na kolah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj maš ti tolk proti DiTechom? :-)

Pa mater.. meni je celo več leto ko je bil odblokiran kot drugim, ko so bli samo odblokirani, pa celo kakemu Speediju z ZXom!!!

Jau :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah..ka pa vem..

zaenkrat mam v mislih mulitvar..za druzga nisem niti slišal :|

drgač pa...povedal so mi vse sorte že mehaniki...en pravi da bi blo najbolj k bi mel originalen auspuh..drug pravi da so pač valjčki pretežki...ne vem no ;(

bom vidu, če dobim varioamt drugi...potem pa naprej jebat :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi ti cel variomat menjal?? Malo se špilaj z valjčki al pa daj komu pa mu plačaj...

Poleg Multivara maš če 10000000 različnih variov.. idi na scooter-attack nemško stran pa zberi svoj skuter pa boš tam vido vso razpoložljivo opremo za DiTecha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj jih pa vsi drugi?

ja vem da je poooooolnooo variomatov...sm kaj..ko bi jaz najraje izvedel kateri je najboljši

glede valjčkov..ka čem se pa špilat? čim dam lažje notr mi bo šel po ravnini samo še 70....čim dam težje mi bo šel v hrib spet 30..druge ni :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod:

apriia-ditech-electric sem našel tole:

Revcounter (digital) 1

Digital rev-counter based on induction impulses. Comes with a wire which is simply calmped onto the HT supply wire of the spark plug. Ideal for setting up the variomatic. Size: (8cmx6x3).

€71 €69.58

OnlinePrice DM 136.08

ka s tem v bistvu delaš? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolse da se kuj nova tema naredi DiTech pa se vsi posti od ditechov prensejo v tisto mampo pa majo dostop samo toti kaj mate diteche......ker se se bomo enega dne strelali zaradi dodih pumpic na kolah

bravo roba :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Merilec obratov je to :) Sej maš na levi strani kategorije pa pol izbiraj.

Vsi pa menjavajo variomate, ker devajo noter 70ccm kite, za te pa je originalni malce prešvoh :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah..vem da menjavajo tut na 70 več al manj vsi

sm upam da se bo poznalo tut na 50ccm...če bo pa sreča bom pa jzst spomladi tut dubu 70ccm..ako bo fotr zrihtal kako službo na petrolu ;)

sm še pogruntat moram kje i kupu variomat..pa katerega...

pa nisem nič zvedu tlele v bistvu, pa je to MOTO forum...bom šel jzst raj do enga človeka..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ti pa maš preveč denarja ja...

Ni to z variom čist tak kot misliš.. dostkrat je treba najt pravo konfiguracijo za valjčke.. večkrat kombinirat različne teže!! ne pa kr po domače vse menjat z lažjimi/ težjimi

Če pa že hočeš vario novi met.. pol kupi Multivara od Malossija.. O Speedcontrolu od Polinija sem marsikaj slabega čul.. Sicer pa se ti ne splača kupovat. Rajši pol, ko boš 70ccm mel kupiš kakiga Dopplerja, ki je malo večji in ustvari kao višjo prestavo pa eksterno nastavljive valjčkem samo ni nikakor primern za 50ccm. Če pa že res hočeš menjat... pol kupi Multivara.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

večkrat kombinirat različne teže!! ne pa kr po domače vse menjat z lažjimi/ težjimi

kak to misliš?

sej v bistvu sem povedal...čim dam lažje (dal sem 0,5g lažje (ne vem kolk so oni težki točno) pa je prec zgubu na končni 10km...s tem da v hrib ni ne vem kaj pridobil..kaj čem potem? :blink:

res ne vidim kak bi to...mam pa frendov tlele z ditechi..pa majo pospeške in pa končno okoli 95 po števcu...pa v hrib jim tut gre

ne vem...eni pravjo da je to to, k je auspuh menjan..sm ne vem no, trenutno iščem koga k bo auspuh menjal na ditechu, da mi original posodi, da vidim

drgač pa...bom najbrž multivara...v bisvtu bom probal tak naredit, da mi tip ga da noter, pa da vidimo če bo šlo kej bolj potem kupim, če bo pa čist isti kurac, potem pa ne LINK - MULTiVAR DITECH

aja..k sklopko se splača menjat..v mislih imam pa tole

Zanima me še vaše mnenje o tem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

originalni so 5,5g valjčki not. Ponavadi pa folk kombinira v variator 3 težje+3lažje itd. ..

Ne vem, če ti bo kdo posodil sklopko, da jo sprobaš.. Sploh pa ne v kaki trgovini :)

sklopko brezzveze menjavat... variator po moje tut. pri tebi je ziher nekaj drugega.... Kaj pa si ziher, da ma Gianelli blokade zunaj ???

Ja DiTechi bi PO ŠTEVCU naj šli odblokirani 95km/h z športnim izpuhom pa okrog 105 - 115 km/h (po števcu!) tak da.. tebi nekaj ekstremno šteka :) Kaj pa so na servisu rekli ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma 99% sem...sem ga že dol dal, pa ni blo nič OČITNEGA na vrhu tm k pride na cilinder

sej pravim..ne vem no ;((

res je kurac...bom šel potem k teti, k sem pr njej valjčke pozabu pa bom vidu kolk so težki, če še kej slučajno gor piše...ČE ;)

so pa črni če to komu kej pove :blink:

sej je šeu...prej je skuter šel skoraj 100 z unimi valjčki, ampak je šel v hrib ne vem...30, 25..s tem da na trško goro (velik hrib pač) nisem prišel..medtem ko so kolegi prišli gor z dvema.. :blink:

a ve slučajno, kam bi skuter pelau, pa da ugovotimo..nej bo pa v okolici novega mesta..al pa tm..do ene 30-40km...najraje k kakem domačem mehaniku, k se celo poglobi v zadevo :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Pod:

apriia-ditech-electric sem našel tole:

Revcounter (digital) 1

Digital rev-counter based on induction impulses. Comes with a wire which is simply calmped onto the HT supply wire of the spark plug. Ideal for setting up the variomatic. Size: (8cmx6x3).

€71 €69.58

OnlinePrice DM 136.08

ka s tem v bistvu delaš?

enkrat sem nekje tole najdu...a ve kdo kje je blo to? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!