Skoči na vsebino

Kawasaki Z 750


-pero-
Snečer
Sporočilo dodal Snečer

2006 Kawasaki Z750S — Owner's Manual

2006-kawasaki-z750s-52689.pdf

Priporočene objave

No tudi sam se odločam za Z750-ko, verjetno za starejši model (2004-2006), saj je ta prijaznejši za denarnico. Ker sem višje rasti (dobrih 190cm), me zanimajo izkušnje voznikov, ki so visoke 190+ cm. Morda se je o tem že govorilo v tej temi, bežno sem jo pregledal, ampak nisem našel veliko govora na to temo, morda tudi kaj spregledal. Prebral sem le, da se priporoča steklo za voznike višje rasti.

Sem pa govoril s kolegom, lastnikom Fazerke, ki je pravil, da je vozil tudi Zja in da se mu zdi precej manjši od Fazerke, čeprav se meni ne zdi tko.

Kakorkoli rad bi slišal predvsem izkušnje od lastnikov, višjih od 190cm

Osebno ti bom tako rekel, nekje stuhtaj kakšen motor, se vsedi nanj, da dobiš občutek, toliko, da vidiš, do kod segajo tvoje noge, kakšen je v tvojem primeru položaj sedenja (če je dovolj udoben, itd...).

Če ze razmisljas o naked verziji, ti vsekakor predlagam Z-ja, saj je nekoliko bolj na steroidih, kot pa fazerka ;).

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej sedel sem že na Zju in tudi naredil par kilometrov, občutek je kr kul, se mi zdi, da ga je kr dost skupaj, ampak to ni isto kot če bi se peljal 100km in več.

Zanima me, če je zadevšna utrujajoča na daljše relacije. Vem da za sopotnika precej utrujajoče, kak se pa šoferji počutite - tisti 190cm in več seveda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej sedel sem že na Zju in tudi naredil par kilometrov, občutek je kr kul, se mi zdi, da ga je kr dost skupaj, ampak to ni isto kot če bi se peljal 100km in več.

Zanima me, če je zadevšna utrujajoča na daljše relacije. Vem da za sopotnika precej utrujajoče, kak se pa šoferji počutite - tisti 190cm in več seveda

stari, na nakedu te tudi če si 170 visok po 300 kilometrih nad 130 kmh boli vrat. tako je pač z nakedi. se navadiš. tako kot se navadiš pri sportaku, da te roke bolijo po daljši vožnji....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej sedel sem že na Zju in tudi naredil par kilometrov, občutek je kr kul, se mi zdi, da ga je kr dost skupaj, ampak to ni isto kot če bi se peljal 100km in več.

Zanima me, če je zadevšna utrujajoča na daljše relacije. Vem da za sopotnika precej utrujajoče, kak se pa šoferji počutite - tisti 190cm in več seveda

merim 193cm in nimam nobenih težau pri daljši vožnji res pa je da vozim S varianto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej sedel sem že na Zju in tudi naredil par kilometrov, občutek je kr kul, se mi zdi, da ga je kr dost skupaj, ampak to ni isto kot če bi se peljal 100km in več.

Zanima me, če je zadevšna utrujajoča na daljše relacije. Vem da za sopotnika precej utrujajoče, kak se pa šoferji počutite - tisti 190cm in več seveda

sm mal manjši od 190 cm. in ti povem da je boljš brez dodatnega vizirja.

Z vizirjem so zračnim tokovi usmerjeni direktno v vrat in čelado. Kako je na S varjanti pa ne vem.

Po kakšnih 100 km. in več pa me je začela rit bolet, tko da ni lih za kruzat. (se pa seveda da)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stari, na nakedu te tudi če si 170 visok po 300 kilometrih nad 130 kmh boli vrat. tako je pač z nakedi. se navadiš. tako kot se navadiš pri sportaku, da te roke bolijo po daljši vožnji....

Buče ... Če je človk v dobri formi, neč ne boli ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud sam sem med višjimi motoristi, pa glede vožnje nimam nobenih problemov. Glede bolečin na riti je pa povsot isti k..... , tud na kolesu te na prvih parih furah boli rit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stari, na nakedu te tudi če si 170 visok po 300 kilometrih nad 130 kmh boli vrat. tako je pač z nakedi. se navadiš. tako kot se navadiš pri sportaku, da te roke bolijo po daljši vožnji....

Tako je pač z tem nakedom(z 750), niso vsi nakedi isti, pri cestaku pa me nikoli niso bolele roke(mogoče le pri res počasni vožnji).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čist uredu motor sam kšn konj mu manka sn naredu dost km z nemu tk de .. rit te boli tu je pa standard... zdej mam cestnga in roke trpijo;) bo že ;)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem visok 200cm, imam nov model z-ja 750 pa ni nobenih težav, preverjeno narediš tudi 600km v enem dnevu brez težav :)

...sem se pa tudi jaz najprej bal glede velikosti oz. udobja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se sedeža tiče res ni najbolj udoben,v primerjavi sz drugim,...ampak se ,da vseglih odpelat pošteno turco.

drgač pa mam enga sz S varjanto za prodat če koga slučajn zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo! V petek bom šel verjetno na prvi servis za kawasakija z750 novi model. Zanima me katero olje ste vi dali v mašino, ter ali ste zadovoljni z njim, ali bi mogoče priporočili katerega drugega? Kaj pravite na motul 5100? Ali se vam zdi cena okrog 80 eur za prvi servis visoka ali nizka?

Hvala, LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo! V petek bom šel verjetno na prvi servis za kawasakija z750 novi model. Zanima me katero olje ste vi dali v mašino, ter ali ste zadovoljni z njim, ali bi mogoče priporočili katerega drugega? Kaj pravite na motul 5100? Ali se vam zdi cena okrog 80 eur za prvi servis visoka ali nizka?

Hvala, LP

Glede olja nebi vedu, kaj so mi nalil, glede cene, je pa popolnoma realna za prvi servis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar ugodno.

Niti ni;) sam sem dal pol manj :), je bilo ze nekoc omenjeno, sm hvalezen za mehankarje z srcem za motorje, kateri ne delajo zato, da bi odpravili šiht in šli domov.

Drugače pa mislim, da je 80€ povsem realno, naj ti kar nallije tisto olje, katero je priporočeno. To naj bi vedel vsak pooblaščen serviser.

Ps veliko srečnih. ter varnih km..sonce se bliža :).

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja za čez vikend je res lepo vreme napovedano, zato pa hočem čimprej servis naredit hehe:P

Mimogrede, vabljeni na žegn motoristov v Šmartno ob Paki, in sicer to nedeljo, 5.4., kjer bomo lahko pogledali naše prelepe Z-je :worship:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No nekako sem se odloču za Kawasakija Z750. Ker nekako nimam časa in se mi tudi ne ljubi po celi Sloveniji skakat in iskat najugodnejšo - najboljšo ponudbo, sem se pred kratkim zglasil pri MOTO HITU (prodajajo rabljene motorje) v Krškem in fantom dejal, naj mi javijo, ko dobijo kakšnega Zja. No danes so me poklicali in šel pogledat modrega Z750S. Sicer sem nekako razmišljal navadnega (brez S), ampak mi je tudi ta všečen.

http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/_MOTO/ad.asp?ID=2745832

Motor je iz Italije, letnik 2005 in ima dobrih 10k km, kar se mi zdi sumljivo malo. Motor je za ta letnik po mojem mnenju zelo lepo ohranjen, ima samo dve praskici, ki niso omembe vredne. Moti me čudn auspuh, ki se skorajda dotika zadnjega žmigavca, kar se tudi lepo vidi na sliki. Tole se mi malo zdi sumljivo, je možno, da gre za auspuh, ki ni zasnovan za ta motor?? je možno, da se zaradi vročine začne žmigavc topit?? Resnilčno tudi prsta ne moreš dat vmes. Gume so prav tako OK, nisem pa se z njim peljal..

Zanima me, kaj vi menite o tej ceni in na kaj moram biti pozoren na motorje iz Italije???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je možno, da se zaradi vročine začne žmigavc topit??

Je možno-kolega ga je na tak način zgubil (ko mu ga pretopilo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar sem si ogledal omenjeni oglas. Izpuh je res blizu, vendar v tem primeru ne bo stopil žmigovca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal mi čudno tale auspuh deluje... Na youtube sem pogledal par video clipov z750 in arrow izpuhom, pa so nekako drugačni, res pa je, da imajo povečini tudi majhne žmigavce

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal mi čudno tale auspuh deluje... Na youtube sem pogledal par video clipov z750 in arrow izpuhom, pa so nekako drugačni, res pa je, da imajo povečini tudi majhne žmigavce

Sam si odkril resitev (se drug nosilc tablce namestis, pa je)... Sicer pa obstaja tema o Moto Hitu (preberi si).

Pa uspesen nakup zelim..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kolk KM pa so predvideni servisi na Z750???

Ja na servisu (večina motoristov) ti bojo rekli da vsakih 6k km. V servisni knjigi (za z750S) pa ti piše da je na 12k km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam eno vprašanje... v zadnjem letu mi je 4x prekurilo varovalko za števec oziroma za sprednjo konzolo in me zanima če se je to komu drugemu tudi že naredilo? Sem na uradnem servisu vprašal ,če bi pregled spadal pod garancijo, ker je motor še v garanciji, pa so rekli da ne!!!!In me zanima če je to res da elektronka ne spada pod garancijo? Zdaj sem dal namesto 10A varovalke 15A in bom videl ali je napetost samo malo previsoka oziroma če mi bo tudi to skurilo. Komentarji bi bili dobrodošli, če pa se kdo na to spozna se pa priporočam.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!