Skoči na vsebino

Kawasaki Z 750


-pero-
Snečer
Sporočilo dodal Snečer

2006 Kawasaki Z750S — Owner's Manual

2006-kawasaki-z750s-52689.pdf

Priporočene objave

prej Qualifier RR (ki so sicer zakon) ampak so cist prevec prehitr sle, tko da sem za pokusino zdej kupla roadsmart...nisem pa se preizkuslaninja.gif ..

jst mam dunlop roadsmart......odlične gume....prevoženih 6500 km ....pa še enkrat toliko bodo zdržale 100 posto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drgač pa mam eno vprašanje......a se vam Z-jček lepo prestavlja.....al čutite kako škrtanje.....drgač je znano da kawasaki rabi trdo nogo.....sprašujem pa zato ker mi je sedaj pri 17000 km začel malo trše šaltvat....v nižje prestave.....mogoče sem zrel za nastavitev ročko za sklopko :whistle: .....pletenica se je po vsej verjetnosti malo raztegnala....kaki predlogi oz kake potrditve...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prestavljanje je odvino od marsicesa.

-olje (viskoznost, starost oz. obraba samega olja)

-veriga (je nastavljena pravilno ali je prevec ohlapna)

-nenazadne tudi v cem si obut.

Sklopko pa le nastavi tako, da ima rocica 10mm mrtvega hoda. 10mm na koncu rocice seveda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hitrost: 191km/h z blokado (takoj iz kopra vn proti lj - na avtocesti)

gume: Dunlop qualifier II spredaj in zadaj Roadsmart,,,, ga pa nameravam preobut v metzeler M5

sm pa tudi jaz za Leo-ta :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej ni nekega soglasja katere so najboljse...

Zanima me, ker sem zadnjic videl en par na crnem Z 750, MB tablice... nagibala sta se preko vseh meja, pa je vseeno zgledalo mirno in brez mezenja.

za Qualifier RR ti povem iz izkušenj, da drži do roba BP, se skos dva vozva gor, pa do zdej še nikol ni niti nakazala da bi karkol spodrsvala :yes:

drgač pa mam eno vprašanje......a se vam Z-jček lepo prestavlja.....al čutite kako škrtanje.....drgač je znano da kawasaki rabi trdo nogo.....sprašujem pa zato ker mi je sedaj pri 17000 km začel malo trše šaltvat....v nižje prestave.....mogoče sem zrel za nastavitev ročko za sklopko :whistle: .....pletenica se je po vsej verjetnosti malo raztegnala....kaki predlogi oz kake potrditve...

Sem mel enak problem, ki se mi je pojavil v četrtek in petek, pelov do servisa in je bil ''zarustan'' zglob pri tački za šaltanje... pri Panigazu so spucal, namazal in zdej šalta brez problemov :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, da vas kot nov lastnik Kawasakija Z750 pozdravim še jaz. Kupil sem letnik 2009 v zeleno črni kombinaciji, z Leovince izpuhom. Motor vozim tri dni in sem nad njim zelo navdušen. Prej sem tri leta vozil Yamaho Fazer 600 letnik 2005 in moram reči, je Z750 sigurno dober razred nad Fazerjem. Razlika je očitna v pospeških, navorju in vodljivosti, moti me edino pomanjkanje sprednje šipice, veter postane precej moteč pri višjih hitrostih.

Zanima me, če se dajo dobiti tudi zeleni trakci za felne in kje (zelenih še nisem nikjer zasledil)?

Če je kdo za kako srečanje v okolici Maribora, naj se kar javi.

lp

Miha

Pozdravljen no najprej veliko varnih km, drugače sem pa jaz zeleni trak kupil v radomljah v motoraju, ker jih v tc-ju niso imeli, cena je bila pa 12eu.

lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prestavljanje je odvino od marsicesa.

Sklopko pa le nastavi tako, da ima rocica 10mm mrtvega hoda. 10mm na koncu rocice seveda.

Po manualu je predpisan mrtvi hod ročice sklopke 2-3 mm. Pri meni pa je ta mrtvi hod malo čez 10 mm, s tem da sem že zgoraj pri ročici in spodaj pri vzvodu nastavil šponar na max. Sklopka ne more biti obrabljena že pri 20.000 km, deluje brez problema, v 5 in 6 ne drsi, me pa malo skrbi, kaj se dogaja. Predvidevam, da se je zajla sklopke raztegnila, al pa, da je mehanizem spodaj na vzvodu obrabljen. Je že kdo naletel na podoben primer??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali lahko en preveri, če je na zadnji nihajki, kjer se privijačijo nastavki za dvig motorja, navoj M10x1,25 ali je standarden navoj. Sam imam gor nastavke, pa jih ne morem odvijačit :P, pa če lahko en preveri prosim. dobi za kafe! :)

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam se kupil predkratkim z750 letnik 2005, zraven nisem dobil knjižice o motorju pa me zanima, če jo kdo od vas ma na računalniku ali pove kje naj jo dobim.

Pa zanima me še za olje kakšno olje uporabljate ?

hvala in lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje mene pa zanima gdo je kej daju na letnik 07 in naprej prednje šipce in kok se mu kai pozna pri vetru v zgorni del telesa, lahko tudi kaj več informacij kšne slikce, kakšne so bile kaj cene in kje ste kupili.

Že v naprej se zahvaljujem.

lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je na trziscu veliko zavornih ploscic me zanima kaksne ste montirali na svojega Zja in kako se obnesejo "prema "origin.?

Na svojem imam seveda se original (27k) toda pocasi bo treba zadevo zamenjat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje mene pa zanima gdo je kej daju na letnik 07 in naprej prednje šipce in kok se mu kai pozna pri vetru v zgorni del telesa, lahko tudi kaj več informacij kšne slikce, kakšne so bile kaj cene in kje ste kupili.

Že v naprej se zahvaljujem.

lp.

Pozna se prav govoro veliko, občutno boš čutil razliko, kar ti bo dopuščalo malo višje hitrosti pri katerih bo še užitek se vozit.

Meni osebno naj bolj odgovarja Ermaxova vetrna zaščita, a je potrebno zvrtati 3luknje v sprednjo masko.

Potem tukaj od givija, ki se privijači na nosilce, te pa prišraufaš na križe krmila...

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je na trziscu veliko zavornih ploscic me zanima kaksne ste montirali na svojega Zja in kako se obnesejo "prema "origin.?

Na svojem imam seveda se original (27k) toda pocasi bo treba zadevo zamenjat..

Prišli do spoznanja, da so original najboljše! Pri vseh ostalih je naključje sreče, lahko trofneš dobre, ali kakšne slabše, ki ti čez čas uničijo še diske...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je na trziscu veliko zavornih ploscic me zanima kaksne ste montirali na svojega Zja in kako se obnesejo "prema "origin.?

Na svojem imam seveda se original (27k) toda pocasi bo treba zadevo zamenjat..

V ponedeljek grem menjat ploščice, sem se pa odloču za original, saj so mi pri Panigazu v živo pokazal kaj se lahko z diskom zgodi če ploščice niso original... moje mnenje: je cenej dat mal več € za ploščice, kot pa da naslednjič menjaš še diske zravn :yes: tako da se strinjam s HyperJacko-ovo objavo:

Prišli do spoznanja, da so original najboljše! Pri vseh ostalih je naključje sreče, lahko trofneš dobre, ali kakšne slabše, ki ti čez čas uničijo še diske...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam se kupil predkratkim z750 letnik 2005, zraven nisem dobil knjižice o motorju pa me zanima, če jo kdo od vas ma na računalniku ali pove kje naj jo dobim.

Pa zanima me še za olje kakšno olje uporabljate ?

hvala in lp

Knjižico ti lahko posodim,da si jo skopiraš,če želiš. Vidim,da si iz SG.Service manual mam v elektronski obliki,tut lahko dobiš. :D Javi na PM.

Olje: Motul 5100 10W40. Mislim,da s tem ne moreš falit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepša hvala HyperJack, zdaj me pa samo zanima kateri znamki sta na oranžnem in belem. mam prav da je na belem original accessorie od kawasakija?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem danes naročil vizir: http://www.tc-motoshop.si/si/vizir-z-750-fitting-kit-2007-2009-i4499.shtml/sdata/YTo1OntzOjQ6InBhZ2UiO3M6Njoic2VhcmNoIjtzOjM6ImNtZCI7czo2OiJzZWFyY2giO3M6MTA6ImNhdGVnb3JpZXMiO2E6MTp7aTowO3M6MDoiIjt9czo1OiJxdWVyeSI7czo1OiJ2aXppciI7czoxOiJvIjtpOjA7fQ==

... HyperJack, shit nisem vedel da je treba luknje vrtat... sem mislil da so tiste "3 zadeve kak plastelin... lol", jah kaj čem, bom dal na servisu to gor, bojo že znali. Ta vizir se mi je še nekako najbolj dopadel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem danes naročil vizir: http://www.tc-motoshop.si/si/vizir-z-750-fitting-kit-2007-2009-i4499.shtml/sdata/YTo1OntzOjQ6InBhZ2UiO3M6Njoic2VhcmNoIjtzOjM6ImNtZCI7czo2OiJzZWFyY2giO3M6MTA6ImNhdGVnb3JpZXMiO2E6MTp7aTowO3M6MDoiIjt9czo1OiJxdWVyeSI7czo1OiJ2aXppciI7czoxOiJvIjtpOjA7fQ==

... HyperJack, shit nisem vedel da je treba luknje vrtat... sem mislil da so tiste "3 zadeve kak plastelin... lol", jah kaj čem, bom dal na servisu to gor, bojo že znali. Ta vizir se mi je še nekako najbolj dopadel.

Tri luknje pridejo, dobiš "kao" šablono, da jih narišeš in nato zvrša, potem pa dodaš notri puše in privijačiš. Jaz iz začetka nisem vedel, sem mislil, da je podobno kot Givi, ki je na nosilcih. Sicer pa kot pravijo za lepoto je potrebo poterpet in boš sigurno z ERMAXOM bolj zadovoljen. Je nekako tik ob plastiki in se lepo zlije z celoto.

Givijov pa štrli na vse koncce, pa še zelo majavo zgleda....

Tako da Painkiller super si se odločil! Če boš rabil pomoč pri montači se brez problema oglasiš pa pritrdimo :).

Rabi kdo crash pade za Z.ja? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!