Skoči na vsebino

Kawasaki Z 750


-pero-
Snečer
Sporočilo dodal Snečer

2006 Kawasaki Z750S — Owner's Manual

2006-kawasaki-z750s-52689.pdf

Priporočene objave

Imam eno zanimivo težo za katero sem vedno mislil, da se meni kaj takega nemore zgoditi. Sem pa pred leti nekje že bral nekaj na to temo in se mi ni zdelo zanimivo tako, da nevem kaj je bil problem :/  Na avtu sm zamenjal vsaj že 10x olje in filtr, na motorju pa sedaj tretjič menjam.... No tako sm začel, ...naredil sm 30km, parkiral, počaka 10-15min,  spustim olje spodaj z vijakom za izpust olja, potem še filtr odvijem in pustim pol ure  da se steče olje vn(sicer res sm pozabu odvit vijak zgoraj kjer se olje naliva ampak mislim da bi moglo veseeno it vse vn in da to nima vpliva na problem). Prvijem nazaj filt in vijak spodaj (filtr sicer na roke venar močno kolikor lahko z rokami). nalijem do vrha črtice za nivo (cca 3.3l) in vžgem motor. No lučka za olje ne ugasne. Ugasnem, še enkrat... nč. Odklopim akumulator da mogoče resitiram tipalo, ne pogama. Odvijem filtr za olje ... je čist suh?? Mogoče ve kdo, kje  je problem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno zanimivo težo za katero sem vedno mislil, da se meni kaj takega nemore zgoditi. Sem pa pred leti nekje že bral nekaj na to temo in se mi ni zdelo zanimivo tako, da nevem kaj je bil problem :/  Na avtu sm zamenjal vsaj že 10x olje in filtr, na motorju pa sedaj tretjič menjam.... No tako sm začel, ...naredil sm 30km, parkiral, počaka 10-15min,  spustim olje spodaj z vijakom za izpust olja, potem še filtr odvijem in pustim pol ure  da se steče olje vn(sicer res sm pozabu odvit vijak zgoraj kjer se olje naliva ampak mislim da bi moglo veseeno it vse vn in da to nima vpliva na problem). Prvijem nazaj filt in vijak spodaj (filtr sicer na roke venar močno kolikor lahko z rokami). nalijem do vrha črtice za nivo (cca 3.3l) in vžgem motor. No lučka za olje ne ugasne. Ugasnem, še enkrat... nč. Odklopim akumulator da mogoče resitiram tipalo, ne pogama. Odvijem filtr za olje ... je čist suh?? Mogoče ve kdo, kje  je problem?

moj "sosed" na kavču pravi takole :P

odvij malo filter, zalaufaj motor, potem potegne olje in potem nazaj zatisneš (mislim da je samo z 2kg, poglej navodila).

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj "sosed" na kavču pravi takole :P

odvij malo filter, zalaufaj motor, potem potegne olje in potem nazaj zatisneš (mislim da je samo z 2kg, poglej navodila).

 

Lahko pa natoči še olje v filter :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res hvala vsem trem, za pomoč. Je pomagalo. Sm pa naredil tako... da si mogoče čez naslednjih 5 let nekdo spet pomaga...

 

Odvil sem filter, tako da je bilo med tesnilom in mašino za las lufta. Okrog filtra sem navil krpo, da nebi olje teklo povsod... potem sm zalaufal in takoj probal filtr z roko.. in je bil zategnjen.?.. očitno ga vakum potegne tako, da sm ga še malo odvil in.. to je blo vse skupaj maks. 4-5sekund in lučka je ugasnila, tako da sm potem filtr z občutkom privil.. Potem sem ugasnil motor in filtr še malo zategnil.Sedaj lučka takoj ugasne ko zalaufam... sem pa dotočil še malo olja ker ga je pobralo v filter. Piše sicer da zategneš z 3,2kg, tako da bom vidu če bo treba še kaj zategnit. Še vedno pa mi ni jasno zakaj se je to zgodilo??

 

Ena od napak je bila ta, da sm pozabil odvit vijak kjer se olje naliva ... in možno bi bilo da se ustvari določen vakum zaradi tega... sm nevem kje in kako (mogoče je kje kakšna loputa in jo potegne na odprtino)??-  ampak to mislim da to ni

 

Druga možnost pa je ta, da sm filter preveč zategnil....ker tiste luknje na filtru...(6 jih je in preko katerih gre olje, ki pride od črpalke v filter in potem skozi srednjo luknjo filtra naprej v zgornji del mašine)... so v takem položaju, da jih 6 kotna matica (ki je notr na tisti osovini z navojem kamor se prvije filter) v določenem položaju lahko prekrije, in seveda potem olje nemore v filter in naprej... ko pa filter odviješ se naredi prostor in olje lahko pride v te luknje in potem naprej v filter in od tukaj v mašino... je pa na filtru prav videt obris, kje pride ta matica in res lahko prikrije vse luknje.

 

Nevem kaj je res, to je le moje amatersko mišlenje ....sm pa daleč od tega da bi imel mehanično šolo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te pumpe so zasnovane za olje in nekatere ne zaznajo zraka ker je preredek. Isto se lahko zgodi sploh pri starejših motorjih če natočiš preredko olje. tudi če ga potegne do pumpe ga bo samo miksalo in ga ne bo nikoli porinlo na vrh motorja.

 

Filtra pa ne moreš zategnit tako da bi omejil pretok olja prej boš utrgal kak navoj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te pumpe so zasnovane za olje in nekatere ne zaznajo zraka ker je preredek. Isto se lahko zgodi sploh pri starejših motorjih če natočiš preredko olje. tudi če ga potegne do pumpe ga bo samo miksalo in ga ne bo nikoli porinlo na vrh motorja.

 

Filtra pa ne moreš zategnit tako da bi omejil pretok olja prej boš utrgal kak navoj

Ja imaš prav... sem potem, ko sm si vzel čas in pregledal stare filtre, ki jih imam v garaži ugotovil, da opcija dva ni možna... in da je tisti odtis o katerem sm govoril serijski oz. najbrž od štance, ki odreže luknje pri sestavi filtra.... tako, da očitno je res nek zračni mehur... pa kako glih pri meni spet :D

 

aja še to... najprej sm imel fitr HIFLOFILTRO HF303, sedaj pa imam dve leti MANN MW64....po ceni sta v enakem rangu.. in ker HF nisem dobil sem vzel MANN.. glede na ta dogodek pa razmišljam da bi naročil kar HF...  ki je celo za kak cm daljši od MANNovega.. . . Katera znamka in oznaka je sploh prporočena za Z750? 2005

Popravljeno . Popravil ANCIENT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja imaš prav... sem potem, ko sm si vzel čas in pregledal stare filtre, ki jih imam v garaži ugotovil, da opcija dva ni možna... in da je tisti odtis o katerem sm govoril serijski oz. najbrž od štance, ki odreže luknje pri sestavi filtra.... tako, da očitno je res nek zračni mehur... pa kako glih pri meni spet :D

 

aja še to... najprej sm imel fitr HIFLOFILTRO HF303, sedaj pa imam dve leti MANN MW64....po ceni sta v enakem rangu.. in ker HF nisem dobil sem vzel MANN.. glede na ta dogodek pa razmišljam da bi naročil kar HF...  ki je celo za kak cm daljši od MANNovega.. . . Katera znamka in oznaka je sploh prporočena za Z750? 2005

 

ma ni razlog ne v filtru ne v nobeni reči tako pač je. ne se sekirat boš vedu za drugič. se dogaja to tudi pr avtu al kakem drugem motorju. mann filter je popolnoma v redu tako da brez skrbi. pride zrak pač notr in ne porine olja naprej, to ne pomeni da je z motorjem al čemerkoli kaj narobe. tako da kr mirno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej hvala cika za ta post.. je kot balzam za dušo... Sm že hotu vso olje še enkrat vn, pa nov filtr (še dobro da je nedelja in ga nism mogu dobit :D) in ponovit postopek. Nikoli si nism mislil, da se mi lahko ena menjava olja tako zakomplicira,... ko sm ga laufal sm slišal še vse možne zvoke, ki jih ponavadi itak ne slišim... marsikaj "novega" sm slišal na kar do danes nism dal veliko pozornosti :D... celo to sem ugotovil, da se ulje ko ugasneš mašino ne zbere v posodi že isto sekundo ampak je treba počakati cca pol minute da se naber... sm ža sumil filtr :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej hvala cika za ta post.. je kot balzam za dušo... Sm že hotu vso olje še enkrat vn, pa nov filtr (še dobro da je nedelja in ga nism mogu dobit :D) in ponovit postopek. Nikoli si nism mislil, da se mi lahko ena menjava olja tako zakomplicira,... ko sm ga laufal sm slišal še vse možne zvoke, ki jih ponavadi itak ne slišim... marsikaj "novega" sm slišal na kar do danes nism dal veliko pozornosti :D... celo to sem ugotovil, da se ulje ko ugasneš mašino ne zbere v posodi že isto sekundo ampak je treba počakati cca pol minute da se naber... sm ža sumil filtr :D

jst sm samo tajnica :P k ti odgovarja :D

to je samo ena finta k jo baje moreš vedet če se ti slučajno to zgodi. je pa res ja, da pol človk sliši vse možne in ne možne zvoke :D te prav razumemo. za filter pa je mann popolnoma v redu se nimaš kej sekirat. edini k se mi zdi bolj praktičen (predvsem za montirat) je od k&n je pa takoj kak evro dražji, edino pol je kej slabe volje manj k ga je treba dol dajat, ker se ga da s ključem.

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No za ta teden smo zaklučil s tem :D.. če je vredu ali ne bom pa itak kmalu vedu .. če bo sonce bom šu na kako daljšo furo naslednji vikend ;) Ampak kar vrjamem ciki :P... čeprav je kot je napisala "samo tanjnica",... po njenih postih vem da ima dost pojma, polek tega pa je še fanj in ni taka kot npr. kak mehanik, ki sicer ma pojma ampak bo raje zagrenil komu dan kot pa kaj pametnega povedal  ;)  Pa ne ludiluka ne mislim nate, tudi ti si zelo dobro napisal (tudi japonci imajo svoje muhe in italjani tudi :D ), pa tudi sam nism imel težav s kom drugim, ampak tako ko berem kake stare poste in vidim včasih kako kdo za katerega vem da ma pojma zanalašč zavaja... pa ni bilo v tej temi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No za ta teden smo zaklučil s tem :D.. če je vredu ali ne bom pa itak kmalu vedu .. če bo sonce bom šu na kako daljšo furo naslednji vikend ;) Ampak kar vrjamem ciki :P... čeprav je kot je napisala "samo tanjnica",... po njenih postih vem da ima dost pojma, polek tega pa je še fanj in ni taka kot npr. kak mehanik, ki sicer ma pojma ampak bo raje zagrenil komu dan kot pa kaj pametnega povedal  ;)  Pa ne ludiluka ne mislim nate, tudi ti si zelo dobro napisal (tudi japonci imajo svoje muhe in italjani tudi :D ), pa tudi sam nism imel težav s kom drugim, ampak tako ko berem kake stare poste in vidim včasih kako kdo za katerega vem da ma pojma zanalašč zavaja... pa ni bilo v tej temi.

moji hitrejši polovici se ne da pisat, pol pa jst delim "pametne" nasvete :D

samo da si fajn zrihtu in da boš lahko v miru začel sezono. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam hecu sm se :D za drugič pa dej res olje v filter nalit pol pa nimaš nobenih problemov z odtiskanjem filtra alpa da bi ti kej steklo po motorju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah no glede na to da je 2 ure samo peskanja se mi cena ne zdi huda no. 

 

No pa sem dal ležaje notri pa diske gor pa jih potisnil z momentom.

 

Pol pa sem dal za probat rdečo črto in seveda moja zvesta pomočnica :

 

dsc2812-small.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..js jih bom pa sam fajn zglancala pa bo lih tko uredu :rolleyes:

:xx:

 

 

btw: sm sprobala učer gretje ročk - dobr tole greje pa sploh nisem imela do konca vklopljene :) priporočam za zmrznjene :yes:

morm pazit da ne bom rokavic zažgala :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem jih tudi dal pobarvat, samo nisem pa nič dal peskat.

 

http://shrani.si/f/3b/2k/2EtA3t3j/felge.jpg

 

A isto prašno ? Sicer nočem te strašit vendar sem videl primer direktnega prašnega barvanja pa je začela barva po slabem letu odpadat dol..

 

 

..js jih bom pa sam fajn zglancala pa bo lih tko uredu :rolleyes:

:xx:

 

 

btw: sm sprobala učer gretje ročk - dobr tole greje pa sploh nisem imela do konca vklopljene :) priporočam za zmrznjene :yes:

morm pazit da ne bom rokavic zažgala :whistle:

 

Glavno da vozi to je to  :OK:  Drugo se dela za svoj gušt  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ti si dal prašno?

 

Prvo črna barva, pol pa mat lak prek s trdilcem. Tak si je ta, ko mi je barval felge, tudi pobarval na avtu, pa mu še zdaj drži brez problema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ti si dal prašno?

 

Prvo črna barva, pol pa mat lak prek s trdilcem. Tak si je ta, ko mi je barval felge, tudi pobarval na avtu, pa mu še zdaj drži brez problema.

 

Aja pol je pa v redu, problem zna bit pri prašnem, tudi jaz sem si avto normalno barval direktno na barvo brez peskanja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si dal prašno za motor? Na avtu ti drži?

Drugač jih je prej zmatiral z matirko. Upam da bo držalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!