Skoči na vsebino

Kawasaki Z 750


-pero-
Snečer
Sporočilo dodal Snečer

2006 Kawasaki Z750S — Owner's Manual

2006-kawasaki-z750s-52689.pdf

Priporočene objave

1. DA, menjalnik je glasen in "grob"

2. mislim da se vsem motorjem zviša tem. ko stoji na mestu

3. mam akrapota je že vroč ko ga pogledaš :evilgrin:

Srečno vožnjo... .)

1. Da, samo prva prestava in pri večini motorjev tudi !!

2. absolutno

3. mam tudi akrapota, karbonskega in nanj se boš spekel težko :rolleyes: original, titan, alu :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

za menoj je prvih 50km z Z-jem750 l.04. Moram reči da je motor super za vozit in sem zadovoljen zaenkrat, čez vikend grem pa malo dlje, pa bom takrat bolj videl kako pa kaj.

No, imam nekaj vprašanj, za vse ki ste lastniki z-jev:

1. je normalno, da je menjalnik malo glasen? Ko dam v prvo, malo rukne, in potem še v drugo, naprej je pa ok!

2. se tudi vam na mestu hitro viša temperatura? Ko laufa na mestu zraste do 102°C, potem pa vklopi ventilator in pade do cca.95°C. Drugače pa je med vožnjo od 70-80°C!

3. Po prvi vožnji, sem se spekel na avspuh? Je še originalen (okrogel) in ne morem verjeti da je lahko tako vroč? Je to normalno,pa ga nisem nekaj naganjal?!

Hvala za odgovore!

Lp

Johnny

Ti sam voz nč sprašvt. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh fajn to, sem že mal bolj pomirjen. No, prej sem vozil fazerja, pa je prva tudi tako butnila dol, druga pa kakor kdaj. Pa sem pred nakupom Z-ja šel vozit kolegovga in je bil menjalnik zelo tih.

No glede temperature, v primerjavi z yamaho, na kateri nisem nikoli videl delati ventilatorja (pa ne zato ker bi bil defekten), sem bil pri Z-ju zelo presenečen nad tako velikim nihanjem temperature. NO med vožnjo se le ta spreminja +-5°C, kar je ok.

Kar zadeva pa izpuha ne. Sem brskal po nekih tujih forumih in me zanima, če je kdo že razmišljal ali pa celo to naredil. Govorijo in kažejo kako se odreže lonec za cca.8cm od vrha dol in je zadeva bistveno boljša (beri:glas in izgled).

Lp

Johnny

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za info fantje. Sledi samo še izdelava stojala in predelava nosilca tablice, pa sem zmagal.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3. Po prvi vožnji, sem se spekel na avspuh? Je še originalen (okrogel) in ne morem verjeti da je lahko tako vroč? Je to normalno,pa ga nisem nekaj naganjal?!

Dj gor Leovicnija pa ne boš meu teh problemov :naughty:

https://www.leovinceusa.com/images/large/ka...i_z750_7927.jpg

Jst ga mam na letniku 2007,relativno pocen, zvok noro dobr tko da zmaga :worship: seveda se pa tud Akrapoviča nebi branu :evilgrin:

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se ti splača delat stojalo?

Jp, mam čas, materijal in vse kar rabim za to. Naredil bom pa tistega ki ga vpneš čez osovino od vpetja zadnjih vilic.

Dj gor Leovicnija pa ne boš meu teh problemov

je še kdo poleg http://www.lindempa.si/leovince/index.html, pri katerem se da dobiti leovince??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3. Po prvi vožnji, sem se spekel na avspuh? Je še originalen (okrogel) in ne morem verjeti da je lahko tako vroč? Je to normalno,pa ga nisem nekaj naganjal?!

Dj gor Leovicnija pa ne boš meu teh problemov :naughty:

https://www.leovinceusa.com/images/large/ka...i_z750_7927.jpg

Jst ga mam na letniku 2007,relativno pocen, zvok noro dobr tko da zmaga :worship:seveda se pa tud Akrapoviča nebi branu :evilgrin:

Lp

- Menjam za akrapoviča titaniuma :naughty: Odma' .)

Se pa akrapo tut zagreje ku prasec. Glede menjalnika je tut mene skrbel, ampak moreš bolj "po muško" z njim, pa pol ni panike.

Srečno na cesti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima kakšno porabo vi mate na Z-ju:

1.turistična vožnja do 8000rpm in max 160km/h = 5,7l

2.dinamična vožnja tudi 8l :mellow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima kakšno porabo vi mate na Z-ju:

1.turistična vožnja do 8000rpm in max 160km/h = 5,7l

2.dinamična vožnja tudi 8l :mellow:

moj Z-ejček mi ni še pil nad 5,5 l/100 km, najnižja poraba zabeležena pri easy rider vožnji je bila 4,7 l/100 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj Z-ejček mi ni še pil nad 5,5 l/100 km, najnižja poraba zabeležena pri easy rider vožnji je bila 4,7 l/100 km.

:worship: kako pa zgleda easy ride vožnja?

Je možno da je večja poraba zaradi dručega izpuha?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: kako pa zgleda easy ride vožnja?

easy rider vožnja je do cca. 5000 rpm v šesti brzini.

-pri 4000rpm v šesti je hitrost cca. 90 km/h

-pri 4500rpm v šesti je hitrost cca. 100 km/h

-pri 5000 rpm v šesti je hitrost cca. 110 km/h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kk se pa pol normalno voziš da pije samo 5,5 litrov? do 7000 obratov al kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

easy rider vožnja je do cca. 5000 rpm v šesti brzini.

-pri 4000rpm v šesti je hitrost cca. 90 km/h

-pri 4500rpm v šesti je hitrost cca. 100 km/h

-pri 5000 rpm v šesti je hitrost cca. 110 km/h

tud to bo treba probat. hvala za odg. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja poraba:6l

ga ne šparam, dinamična vožnja, veliko pospeševanja, veliko šaltanja...

sem pa opazil da se je poraba z novimi kilometri zmanjševala, motor je rabil kar nekaj tisoč kilometrov, da se je dodobra ulaufal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kk se pa pol normalno voziš da pije samo 5,5 litrov? do 7000 obratov al kaj?

tako nekako, včasih imam tudi prebliske in pospešujem tja do 11000rpm, samo še vedno mi poraba ni šla čez 5,5l/100km :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Z750 2005 imam še serijsko nastavljeno vzmetenje, pa me zanima, kako (ga lahko sploh sam?) nastavim za cca. 200kg dveh potnikov in opreme? Na koliko bi se morale napumpati gume (pirelli diablo supercorsa SC2)?. Trenutno vse skupaj izgleda mlahavo, zdi se mi, da požira pnevmatiko po sredini, precej valovi motor na kakšni udrtini na cesti... Hvala za vsak nasvet vnaprej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še jaz o porabi Z750, men pije motor povprečno okoli 6L , če se bolj umirjeno peljem večino poti, pije okol 5,5L, če pa ga malo bolj dinamično zapeljem po naših cestah, pa nekje okoli 6,5L.

Me pa zanima sledeče, mogoče kdo ve, kje bi se dalo dobit to oranžno barvo za Z750 L2008 ?

Sem vprašal že v treh mešalnicah barv in nikjer te barve ne morejo naredit, pravijo, da nimajo recepture. Nek približek te original barve pa nočem, ker se tako na oko lahka kr fejst odstopa od original barve in potem se to tudi vidi razlika barv na motorju.

Rabil bi jo kake 2 deci, ker si imam namen kupit bug spoiler in ga je potem potrebno pobarvat v oranžno, torej barvo motorja, pa še ene tri pikice imam na motorju ,pa bi z barvo rahlo popravu in potem spoliral.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem vprašal že v treh mešalnicah barv in nikjer te barve ne morejo naredit, pravijo, da nimajo recepture. Nek približek te original barve pa nočem, ker se tako na oko lahka kr fejst odstopa od original barve in potem se to tudi vidi razlika barv na motorju.

Rabil bi jo kake 2 deci, ker si imam namen kupit bug spoiler in ga je potem potrebno pobarvat v oranžno, torej barvo motorja, pa še ene tri pikice imam na motorju ,pa bi z barvo rahlo popravu in potem spoliral.

Lp

Najbolje, da pokličeš, na pooblaščen servis Kawasakijev, povprašaš, ali bi lahko na kakršni koli način lahko preko njih dobil kaj barve, v fabrki jo imajo po vsej verjetnosti dovolj, le nevem, ali je to možno, v najslabšem primeru ti pa verjetno lahko povejo, kateri oddtenek, oz. barvna lestvica se uporablja.

Če pa tudi to ne bo šlo, potem boš moral pa enostavno od oka izbrati barvo. Vsak, ki meša barve, in je kolikor toliko dober, bi moral imeti barvno lestvico vseh barv, pa poglej, katera oranžna ti bo najbolje odgovarjala. Zapelji motor ven na svetlo vzemi lestvico in se odloči.

Kaj drugega, mi pa res ne pade na misel, kako bi to izpeljal. Sicer, pa je že prav gotovo kdo barval bug spoilerje zase, pa ti naj pove, katero barvo je izbral, samo imam občutek, da da vsak mesat barvo.

Pa lep pozdrav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Z750 2005 imam še serijsko nastavljeno vzmetenje, pa me zanima, kako (ga lahko sploh sam?) nastavim za cca. 200kg dveh potnikov in opreme? Na koliko bi se morale napumpati gume (pirelli diablo supercorsa SC2)?. Trenutno vse skupaj izgleda mlahavo, zdi se mi, da požira pnevmatiko po sredini, precej valovi motor na kakšni udrtini na cesti... Hvala za vsak nasvet vnaprej!

Glede požiranja gume na sredini, daj ob naslednji menjavi gor druge gume npr M3, so več kot dovolj dobre in ti bodo precej dlje zdržale, supercorso je pa na omenjenem motorju nemogoče izkoristit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolje, da pokličeš, na pooblaščen servis Kawasakijev, povprašaš, ali bi lahko na kakršni koli način lahko preko njih dobil kaj barve, v fabrki jo imajo po vsej verjetnosti dovolj, le nevem, ali je to možno, v najslabšem primeru ti pa verjetno lahko povejo, kateri oddtenek, oz. barvna lestvica se uporablja.

Če pa tudi to ne bo šlo, potem boš moral pa enostavno od oka izbrati barvo. Vsak, ki meša barve, in je kolikor toliko dober, bi moral imeti barvno lestvico vseh barv, pa poglej, katera oranžna ti bo najbolje odgovarjala. Zapelji motor ven na svetlo vzemi lestvico in se odloči.

Kaj drugega, mi pa res ne pade na misel, kako bi to izpeljal. Sicer, pa je že prav gotovo kdo barval bug spoilerje zase, pa ti naj pove, katero barvo je izbral, samo imam občutek, da da vsak mesat barvo.

Pa lep pozdrav.

Zanimivo je to, da je barvo skeniral in dal v računalnik in kao ne najde. Prej, ko sem mel ER6 perla zeleno barvo imajo to barvo v barvni lestvici in imajo tudi recepturo za njo, za to oranžno pa kao da nimajo, sicer sem videl neko podobno barvo na tistih lističih ki jih imajo, vendar se barva ne imenuje enako kot moja, tko da vprašanje, kako bi potem to izpadlo ven, ko bi bilo pobarvano oz ko bi popravil te pikice, hmhm.

Original barvo pa dvomim da bi jo dobu, sicer bom tudi to vprašal, vendar močno dvomim da jo bom dobil. Še ima kdo kakšen predlog, oz če je kdo dobil kje to barvo ?

Za pobarvan original bug spoiler pa ne dam 311 evrov, je mal prehuda cena. Čakam, da pohajač do konca naredi ta novo obliko bug spoilerja za Z750, pa da vidimo kako zgleda na motorju.

Lp

Popravljeno . Popravil renyy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo je to, da je barvo skeniral in dal v računalnik in kao ne najde. Prej, ko sem mel ER6 perla zeleno barvo imajo to barvo v barvni lestvici in imajo tudi recepturo za njo, za to oranžno pa kao da nimajo, sicer sem videl neko podobno barvo na tistih lističih ki jih imajo, vendar se barva ne imenuje enako kot moja, tko da vprašanje, kako bi potem to izpadlo ven, ko bi bilo pobarvano oz ko bi popravil te pikice, hmhm.

Original barvo pa dvomim da bi jo dobu, sicer bom tudi to vprašal, vendar močno dvomim da jo bom dobil. Še ima kdo kakšen predlog, oz če je kdo dobil kje to barvo ?

Za pobarvan original bug spoiler pa ne dam 311 evrov, je mal prehuda cena. Čakam, da pohajač do konca naredi ta novo obliko bug spoilerja za Z750, pa da vidimo kako zgleda na motorju.

Lp

japonci majo ponavad pod sedežem na okvirju nalepko kjer je oznaka barve..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakam, da pohajač do konca naredi ta novo obliko bug spoilerja za Z750, pa da vidimo kako zgleda na motorju.

Lp

O Pohajaču, pa že lep čas ni glasu, me prav zanima, kaj projektira, tako obsežnega :rolleyes: .

Kaj se slučajno že kaj govori o novem bug spolerju?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!