Skoči na vsebino

Kawasaki Z 750


-pero-
Snečer
Sporočilo dodal Snečer

2006 Kawasaki Z750S — Owner's Manual

2006-kawasaki-z750s-52689.pdf

Priporočene objave

Ok, mojstri imam eno težavico!

Danes sem zamenjal olje, oljni filter in svečke (pri svečkah sem dol snel tank in odklopil nekaj konektrojev, da sem jih dobil ven).

Ko sem motor vžgal mi lučka za olje ni ugasnila, sem rekel OK, verjetno se je filter napolnil al karkoli. Sem ga pustil laufati 5 minut in še vedno sveti. Notri sem nalil točno 3,3L, kolikor piše (motul 5100 10W40), sedaj sem da dolil še en deci in je nivo na okenčku na zgornji črtici. Lučka za olje še vedno sveti.

Ima kdo kakšno idejo? Sem pomislil že, da sem pozabil kaj priklopiti, sam sem preveril in je vse tako kot je bilo?!

HELP!

Lp

Johnny

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupim rezervne dele za Kawasaki Z 750 letnik 2004, desna stran motorja. Rabim naslednje dele:

- Ogledalo (1)

- Del na belanci (2)

- Zavorna ročica (3)

- Smerokaz (4)

- Pokorv za ročično gred (5)

- Pokrov za sklopko + plastični zamašek + palčka za sklopko (6)

- Nosilec za stopalko in bremzo + bremza (7)

- Nosilec za stopalko in avspuh (8)

- Nalepke (tank + zadek)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, po celonočnem razmišljanju, zakaj za vraga mi sveti lučka za olje po menjavi olja in filtra sem prišel do naslednje ugotovitve:

Ko sem menjaval oljni filter sem opazil, da je bil gor za cca. 1cm krajši filter (ampak sem predvideval da ni bil original), jaz sem pa gor dal original filter, ki je malenkost daljši. Tudi navznoter je imel stari nek vijak notri, ki se mi ni zdel pomemben, saj sem predvideval da je pač neka kopija filtra, ki paše še na kaj drugega. Tako sem verjetno prostornino za olje malo povečal. Ali je možno da je filter prevelik (recimo da imam gor filter od Z1000 in ni OK) ali pa da je pretok skozi njega prevelik in je pritisk olja premajhen???

Odklopil sem žico iz stikala za pritisk in lučka ugasne - torej je z napeljavo vse OK.

Lp

Johnny

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, sicer zgleda bolj kot ne kot da sem sam na motovsetu ampak mogoče bo imel pa kdo kdaj enak problem in mu pride prav, moja trnjeva pot.

Danes sem vzel dol nov oljni filter, da vidim če je v njem sploh olje in glej ga zlomka, filter je čisto suh. Cele dve kapljice so bile v njem. Torej obstajajo samo še dve možnosti, ali je napaka na filtru, da ne more olje skozi njega ali pa oljna pumpa ne potegne olja. Kar mi ni čisto jasno kako bi bilo to mogoče in zakaj?!

Niti ne vem kaj narediti? Popoldne bom dal gor stari filter in manometer na mašino (poleg stikala za pritisk olja), ter vžgal motor, pa da vidim kaj bo??

Me je že kar malo strah tkole vžigat, ker očitno je vse olje na dnu in je zelo slabo mazanje oziroma ga ni?!

Ima kdo še kako idejo? Pogovarjal sem se z nekim serviserjem iz KP in je rekel naj poskusim na kratko zalaufati brez filtra in bom videl če olje sploh pride gor?!

Lp

Johnny

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh, takoj ko pridem domov poskusim tole:

http://zee750s.com/zeeforum/index.php?PHPS...mp;topic=1936.0

Komur se ne da brati ali prevajati:

Tip je imel enako težavo, poskusil je celo zamenjati oljni filter z drugim in je bilo isto. Poklical je serviserja, ta pa mu je rekel naj vžge motor brez filtra in ko bo začelo metati olje ven naj filter da nazaj in to je to. Točno tako je naredil in lučka za olje je ugasnila. Vzrok: V oljnem filtru (novem) nastane zračni mehur, ki ne more ven in olje ne gre skozi. In če berete komentarje še naprej, ducat folka napiše da se jim kaj takega še ni zgodilo, post napiše celo tip, ki pomoje servisira motorje ali pa je neki popoldnaec in pravi da še nikoli ni slišal ali doživel kaj takega.

In potem jaz razmišljam, pišuka pa zakaj se mora to ravno meni zgoditi! Sem pa verjetno vsaj eden redkih. No, upam da je to to in bom danes že naredil kakšen krog ali dva.

Lp

Johnny

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

No, jaz pa po dolgem premišlanju prodajam svojega zejeka. Tako, da če kdo ve za kakšnega kupca me lahko kontaktira na PM za več info. ps. Je pa letnik 2008 in prevoženih 8500 km. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

upam da pišem v pravo temo :rolleyes:

prišel sem do zaključka da bo moj prvi pravi motor (do zdej je bila to gilera runner) Z750 prejšnji model se pravi letnik 2004/05 in me zanima na kaj morem pazit ko bom kupoval rabljenega??

iskalnik sem že uporabu pa ni nič pametnega najdu :whistle:

LP

Popravljeno . Popravil runner_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil v enakem položaju kot ti, letos spomladi. Vzel sem si čas in prebral (oz. nepomembno in kreganje preletel) tole temo od začetka do konca. Dobil sem kar nekaj zanimivih nasvetov oz. namigov, kakšne težave imajo lastniki motorjev. Na splošno itak veš na kaj moraš biti pozoren, pri Z-ju pa ni nekih velikih besed za zgubljati. Ima mehko vzmetenje in spredaj ni nastavljivo, kar me je zmotilo že po nekaj kilometrih - ampak se navadiš pa je. Drugače pa ima pri akumulatorju žičko, s katero lahko preveriš če kateri od senzorjev, ki so v sklopu DFI (Digital Fuel Injection System - cca. 30 signalov) javlja napako. Za tole ti priporočam branje Service Manual-a.

Lp

Johnny

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam en problem in upam da mi bo lahko kdo pomagal.

Prejšnji teden mi je motor padel na desno stran, tako da sem "poravsal" pokrov na motorju (tam k je sklopka). Problem nastane pa zdej, k mi nben ne zna povedat, kje naj dobim številko barve, da bi jo lahk dal zmešat oz. kje naj najdem mojstra, ki bi znal to barvo nardit.

Motor je Z750, letnik 2008.

Že vnaprej se najlepše zahvaljujem za odgovore. :worship:

post-4935-1250055568_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil mike007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ne motim je tole prašno barvano, tako da original itak ne boš moral popraviti. Predlagam ti, da greš kakšnemu ličarju, ki dobro meša barve, pa ti jo bo namešal 1dcl, pa si vzami čas in lepo popravi.

Shit happens all the time and everywhere!!!

Popravljeno . Popravil johnny21
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam en problem in upam da mi bo lahko kdo pomagal.

Prejšnji teden mi je motor padel na desno stran, tako da sem "poravsal" pokrov na motorju (tam k je sklopka). Problem nastane pa zdej, k mi nben ne zna povedat, kje naj dobim številko barve, da bi jo lahk dal zmešat oz. kje naj najdem mojstra, ki bi znal to barvo nardit.

Motor je Z750, letnik 2008.

Že vnaprej se najlepše zahvaljujem za odgovore. :worship:

Daj gor karbonski pokrov, ki stane 70€ pa maš zrihtano!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam en problem in upam da mi bo lahko kdo pomagal.

Prejšnji teden mi je motor padel na desno stran, tako da sem "poravsal" pokrov na motorju (tam k je sklopka). Problem nastane pa zdej, k mi nben ne zna povedat, kje naj dobim številko barve, da bi jo lahk dal zmešat oz. kje naj najdem mojstra, ki bi znal to barvo nardit.

Motor je Z750, letnik 2008.

Že vnaprej se najlepše zahvaljujem za odgovore. :worship:

.....al pa če daš Daniju za en pir pa ti un zrihta :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....al pa če daš Daniju za en pir pa ti un zrihta :whistle:

če pa ne pije pira .)

sam res, a še nben ni tega nkul poravsu, pa da je dal pol zrihtat??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

barva in delo za tako stvar pride cca 50€, pa še skoz se bo vidlo de je blo na pokrovu nekaj delano

nov del pa pomojm ni veliko več...tko de jst bi reskiral nekaj € več pa dal novega gor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem jaz slišal od Redosa (ki zgoraj išče dele), je pokrov sklopke+ pokrov desno zraven 250 eur (vse golo, brez tesnil, ...., seveda original), tako da težko verjamem, da bo pokrov sklopke pod 100 eur...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem jaz slišal od Redosa (ki zgoraj išče dele), je pokrov sklopke+ pokrov desno zraven 250 eur (vse golo, brez tesnil, ...., seveda original), tako da težko verjamem, da bo pokrov sklopke pod 100 eur...

za stari model 04/06 je pokrov sklopke 280 € original, manjši (odmična) je 30 €

manjšega sem zamenjal ker je bil preluknjan, pokrov sklopke sem popravil, je.. ga ni več vdolbinic, barva je pa vseeno tam, tam...

p.s. pokrov na levi strani je okrog 200 €, če me spomin ne vara, in ja, tudi ta nim več vdolbinice in mal drugačno barvo...ampak je ista ku na desni... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem jaz slišal od Redosa (ki zgoraj išče dele), je pokrov sklopke+ pokrov desno zraven 250 eur (vse golo, brez tesnil, ...., seveda original), tako da težko verjamem, da bo pokrov sklopke pod 100 eur...

Pokrov sklopke za 08 te pride 170€ pr pooblaščenemu serviserju...

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeri me je pa moj Z-ejček pelau na lepo turco :whistle:

post-14445-1250412661_thumb.jpg

Blejsko jezero- malica :blush:

Pa je prvih 6000 kilometrov za mano, morm rečt da je motor nasplošno super!

Ko bo denar pa še kakšen akrapovič, pa bo!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo izmed vas kakšno zavarno ročico (sprednja) za z750 (2007-2009) viška ali pa ve kje bi se jo dalo v kratkem času dobiti? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo izmed vas kakšno zavarno ročico (sprednja) za z750 (2007-2009) viška ali pa ve kje bi se jo dalo v kratkem času dobiti? :unsure:

kontaktiraj čarmana, '05 je imel na zalogi, ne original, vendar pa ugodno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aloha!!

grem kr k stvari...kako daste pod zic prvo pomoč(pri letniku 2009)...placa je namreč zadosti samo...je polno kablov mimo katerih mi ni uspelo priti...če ima kdo dobro taktiko...

hvala

Živjo,

Če imaš ABS, ne boš imel placa pod zicem. (razen, če oskubiš prvo pomoč in vstaviš samo olupek :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, če koga zanima, trenutno prodajam svojega z-eja z vso opremo vred, več info na pm ali če me pokličete!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!