Skoči na vsebino

Kawasaki Z 750


-pero-
Snečer
Sporočilo dodal Snečer

2006 Kawasaki Z750S — Owner's Manual

2006-kawasaki-z750s-52689.pdf

Priporočene objave

PA tudi če bi bilo, mislim da ti ne bi menjal, ker se ne splača, kajti lepo se vidi zadnja nihajka je še vedno železna :P

Bomo kar na naših oblikah ostali, jim prav nič ne fali :yea2::yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na koliko km menjate olje v z-ju? do zaj je bilo menjano na vsakih 6k, danes pa nekaj gledam manual in opazim da se olje in filter menjuje na 12k, olje mislim da mam mutul 5100 10-40

zaj mam 18k in od servisa komaj 6 mesecev pa nevem ali naj menjam olje ali še lahko naredim kak 1 ali 2k.

Popravljeno . Popravil brancisv
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je če si menjal na 6k (6, 12, 18) in imaš komaj 6m od servisa najbrž vmes nisi naredil 12k, da bi moral še enkrat menjat... Menjaj, ko od servisa prevoziš 12k, če misliš zdaj na ta interval menjat. zakaj bi po 6mesecih menjal?

Popravljeno . Popravil aero
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je če si menjal na 6k (6, 12, 18) in imaš komaj 6m od servisa najbrž vmes nisi naredil 12k, da bi moral še enkrat menjat... Menjaj, ko od servisa prevoziš 12k, če misliš zdaj na ta interval menjat. zakaj bi po 6mesecih menjal?

menjal sem na 6k in 12k spomladi,sedaj mam pa 18k prevozenih

na servisu rečejo da se na 6k dela servis v manualu pa pise na 12k!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

menjal sem na 6k in 12k spomladi,sedaj mam pa 18k prevozenih

na servisu rečejo da se na 6k dela servis v manualu pa pise na 12k!?

Če piše na 12k bi jaz takrat menjal se pravi zdaj na 24k. Sam pa naredi kakor ti paše. Če tako piše ne bi smelo bit nič narobe, če menjaš na 12k.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz menjam na sezono, vsakega marca menjam olje, ker itak ne naredim več kot 7k km tako da se ravno shodi:)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej ce se letos naredim enih 1-2k pa naslednjo sezono menjam olje nebi smelo problema bit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

okvirno je vedno "bolje" menjati olje preden se postavi motor na zimsko spanje. zaradi "moznih" posledic v bloku masine (mozna oksidacija in reagiranje starega olja z litino bloka masine). smo ze enkrat premleli to temo in prisli do zakljucka, da bi sicer moralo staro olje doooolgo stati v bloku, da pride do kaksnih resnih problemov in je malo verjetno v dobi parih mesecev.

lahko tudi menjas recimo vedno olje in filter skupaj na 10k km. ker ravno nek dirkalnik Z750 ni in ne potrebuje specializirane nege kot n.pr. WBSK ali motoGP masine. .)

kot tudi vecina na cesti se prevazajocih motoricklov taksne nege ne potrebuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gledano tehnično ne more bit kaj narobe če menjaš na 12kkm,še posebej če v manualu tako piše. kar govorijo serviserji pa je druga zgodba: seveda raje vidijo(zaradi€€€), da folk servisira bolj pogosto, škodit pa tut ne more. gledano pravno pa lahko serviserji govorijo kar hočejo(pa tut če so pooblaščeni), če v manualu piše na 12kkm pol to drži(in ti garancija velja).

js semzja servisiral na 6kkm. kakor komu paše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gledano tehnično ne more bit kaj narobe če menjaš na 12kkm,še posebej če v manualu tako piše. kar govorijo serviserji pa je druga zgodba: seveda raje vidijo(zaradi€€€), da folk servisira bolj pogosto, škodit pa tut ne more. gledano pravno pa lahko serviserji govorijo kar hočejo(pa tut če so pooblaščeni), če v manualu piše na 12kkm pol to drži(in ti garancija velja).

js semzja servisiral na 6kkm. kakor komu paše.

mislim da bom letos naredo se kakšnih 1-2k pa bom pol med zimo menjal olje in filter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne blo bols da pol na zacetku sezone menjas olje,ce ga bos pred zimo ti bo olje samo zgublju na kvaliteti-viskoznosti.

Kaj pa vsi "ostruški" ki se naberejo kot osedlina in se fino zažrejo čez zimo. Teh pa prav gotovo ne dobiš kar tako ven z menjavo olja. (če smo že tako picajzlasti :))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni en moj kolega ima z750 letnik 2004 pa mu prazni baterijo.

zamenjali smo regler pa ni pomagalo.

dol smo pobrali navitje pa je čudno zgledalo (ze pretikano ). motor je namreč iz druge roke tako da ne vemo ali je to problem.

prosil bi vas če mi lahko izmeri kdo koliko je V med 1 in 2 žico ki pride iz statorja(na priključki). minimum ter npr. 7000 obr

hvala za pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

okvirno je vedno "bolje" menjati olje preden se postavi motor na zimsko spanje. zaradi "moznih" posledic v bloku masine (mozna oksidacija in reagiranje starega olja z litino bloka masine). smo ze enkrat premleli to temo in prisli do zakljucka, da bi sicer moralo staro olje doooolgo stati v bloku, da pride do kaksnih resnih problemov in je malo verjetno v dobi parih mesecev.

lahko tudi menjas recimo vedno olje in filter skupaj na 10k km. ker ravno nek dirkalnik Z750 ni in ne potrebuje specializirane nege kot n.pr. WBSK ali motoGP masine. .)

kot tudi vecina na cesti se prevazajocih motoricklov taksne nege ne potrebuje.

Ne blo bols da pol na zacetku sezone menjas olje,ce ga bos pred zimo ti bo olje samo zgublju na kvaliteti-viskoznosti.

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

Evo en kolega je začel izdelovati pokrove za tanovega Zja, kopijo od Ermaxa. Tako da če se kdo odloči lahko naroči in mi naj piše na zasebno.

Imam ma ttudi jaz še dva dela za prodat ,ker sem 3 mesece totalno razbil motor... Še zapakiran DID verižni set z obema zobnikoma in zaščito za killer...

post-19783-032771900 1282640257_thumb.jpg

post-19783-022279300 1282640334_thumb.jpg

post-19783-086181400 1282640486_thumb.jpg

post-19783-042418300 1282640653_thumb.jpg

post-19783-075235300 1282640805_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to maš razbito šipco pa bi jo kokr mao popravu? :) :) :)

Verjetno misli za masko preko hladilnika ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno misli za masko preko hladilnika ;)

hudiča.. zajebov.. a vam z-ji preveč hladijo pa je treba hladilnik mao zapret? (tko kokr včas pozim yugote?)

aja, al pa zato, de kamnček kilerja ne prebije? (no sej se naredi, ampak otolčena hladilna rebra še nimajo vpliva na izpust hladilne tekočine?)

za lepoto kilerja.... ne, vse dam za njegovo funkcijo, lepota ni pomembna....

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je, maska preko hladilnika. Izdelana je za kolega, tale slika pa je iz modelirnika SolidWorks zato mogoče zgleda malo čudna. Glede zaščite sem bil tudi jaz malo skeptičen vendar glede na oliginalno (oz. prvotno) tale nudi enako količino zaščite.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!