Skoči na vsebino

Kawasaki Z 750


-pero-
Snečer
Sporočilo dodal Snečer

2006 Kawasaki Z750S — Owner's Manual

2006-kawasaki-z750s-52689.pdf

Priporočene objave

lp!

ja vsak ma svoje mnenje,spoštujem to!nevem no jest se nebi strinjov glede osebja, marsikje sem bil glede opreme in nikjer nisem bil niti malo tako zadovljen kot

z njimi v TC-ju.tk da čez njim nimam kej rečtm, glede motorja je pa tako... motorja sigurno nebi kupil če nebi moj stric dobro poznal trgovca (o imeni nebom) tako da sem zvedel kako

in kaj je bilo z motorjem, motor bi res mogel imeti črne feltne, lastnik jih je dal peskat in polirat, da so polirane kot pri Z1000 kar se tudi vidi na feltni ker je na kakšnem mestu vidi

brušenje,oz. ni narejeno v nulo tako kot serijsko seveda. ampak to se sploh ne vidi če nisi pozoren na to. motor je bil v TC en mesec in bil je servisiram 500km nazaj v elisi, tudi tam imam veze.tako da use lepo štima,motor sem kupil in ga imam v garaži, zaenkrat sem zadovoljen upam da bom tak tudi ostal.motor deluje zaenkrat super sm naredu že okol 150 km...tk da upam da bo služil svojemu namenu...

hvala useeno za odgovore

mam eno :topic: vprašanje:kolko bi prišlo peskanje in poliranje ?? felne bi šle iz črne v modro

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni fantje in dekleta.. Po dolgem času se javljam. Bilo je vsega vmes. Me je pa obdaroval tud božiček pa dedek mraz pa miklavž.

Pa naj vam pokažem upgrade svojega Z-ja:

post-10955-0-87412800-1290069832_thumb.jpg

post-10955-0-84097700-1290070255_thumb.jpg

- Izpušni sistem IXIL Xtreme underseat (res hud zvok:)

- Zadnja luč z integriranimi smerniki

- Nosilec za tablico predelan da paše

P.s.: Po 3500 KM mi je uspel zadnjo Roadsmartko znucat. Po celi površini. Pumpal sem jo skoz na 2,9- 3,0. Uglavnem a bi mi lahko kdo povedal kaj narobe delam, če vsi dosegate kilometrino do min 5000 km. Sva se pa tut kar nekaj v dvoje prevozila. Ampak še vseen je nebi smel tko hitr poglodat...

post-10955-0-40121200-1290070478_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo si ga porihtu! Kok pa pridejo tile lonci? Če si jo tok hitr znucu pol ma pa motor prevč konjev :hmm: Sej ne, hecam se, nevem pač maš tak stil vožnje, rad daš po gasu:) Js mam tud roadsmart gor pa sm nardiu tam nekje 5000 km pa je še profila :) Je pa tud nism šparu, hehe!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me če kdo ve kje bi dubu šraufke črne križni nastavek ki pridejo spodaj na koloteku,tam k so "blatniki" pršraufani :)(zadnja guma) ker mi eden manjka.ter če ve a se to sploh šraufa ker se kr vrtijo :S,ker mi je tam k pride barvana plastika pa ta črna plastika od blatnika skupaj se mi je pokazal luft in bi rd to skp spravu nazaj

hvala

post-13727-0-77315200-1290112079_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Be wild - pojma nimam kaj delaš s svojim motorjem, samo da na 3500km roadsmartko znucaš je fascinantno, še zlasti na Zekiju. Jz na svojem jo imam sedaj že ene 9000km gor pa je še na meji legalnosti, prav tako imajo robovi še nekaj mase, pa sva 7500km od tega naredila polno naložena in kar lep kos AC s precej visoko povprečno hitrosjo, tudi počasi preostalih KM ni šlo... Odpiram res ne vedno na polno, a ko je treba potegnt potegnem, ne šparam na AC, iz ovinkov z obrati nad 6000 in gasa orenk...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če že brišeš tablico, jo daj še v odsevu luči :yea1:

Glede gume; mogoče pa voziš prehitro in jo pomalem pregrevaš. Probaj dat gor Sportsmart, ki je namenjena bolj športni vožnji. Še prej preveri prednapetost zadnje vzmeti, da se ti motor ne poseda preveč in tako preobremenjuje zadnje gume.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me če kdo ve kje bi dubu šraufke črne križni nastavek ki pridejo spodaj na koloteku,tam k so "blatniki" pršraufani :)(zadnja guma) ker mi eden manjka.ter če ve a se to sploh šraufa ker se kr vrtijo :S,ker mi je tam k pride barvana plastika pa ta črna plastika od blatnika skupaj se mi je pokazal luft in bi rd to skp spravu nazaj

hvala

To niso šraufki ampak zatiči. Sredino pritisneš noter pa ga lahko potem celega ven potegneš. Majo na servisih okoli 1€ po komadu.

Sem jih kar nekaj novid kupil, zaradi polomljene plastike pod zadnjim sedežem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Lamb- lonci so pršli 600EUR z poštnino, kar iz začetne cene 800EUR sploh ni slabo.. Pač bli so mi res všeč.

@Suhi- Hvala za odgovor. Ne bom gume menjal, ampak bom roko mal umiril, bo bolše za mene.

@MihaJ- Prednapetost na predzadnji stopnji.

Torej, če povzamem- napaka ni da bi jo kaj narobe pumpal al pa kaj takega, ampak je to vse zaradi roke?

Potemtakem bom rajši umiril desnico, sportsmartke pa naj kar počakajo v trgovinah, za druge, ki se znajo bolj peljati kot jaz.

P.S.: Ampak jz se res ne smatram za nekega "ultrasuperduper" dirkača, ker me dosti SS raket prehiti kot za šalo.

Je pa tudi res, da se rad hitro peljem.

Popravljeno . Popravil Be wild
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čestitam res dobro izgleda. :notworthy:

Koliko te je pa stala kompletna predelava? Ali si vse sam zmontiral? Ter od kje si naročil lonce?

Jaz sem jeseni kupil enakega Z-jčka in bi tudi rad zamenjal izpuhe ( tvoji izgledajo noro ) dodal bi pa tudi "metlco" ter bug spoiler.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@be wild - kaj je za tebe hitro nam pojasni pa bomo lažje videli ali je napaka v načinu vožnje za ST gumo, ali je res kaj z nastavitvami vzmetenja... Ker da meni na motorju z precej več navora in konjev zdrži nekajkrat toliko je res skrajno neobičajno. Pregreva se mi sploh ne.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče vožnja po avtostradi z dvema, večja hitrost, vročina in neprimeren tlak?

Mislim, da ima ta guma maksimalen tlak 42PSI = 2.9bar. Bolj jo sicer pobira ko je prazna...

Zanimivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.s.: Po 3500 KM mi je uspel zadnjo Roadsmartko znucat. Po celi površini. Pumpal sem jo skoz na 2,9- 3,0. Uglavnem a bi mi lahko kdo povedal kaj narobe delam, če vsi dosegate kilometrino do min 5000 km. Sva se pa tut kar nekaj v dvoje prevozila. Ampak še vseen je nebi smel tko hitr poglodat...

a je to ta guma na sliki? nič zavihana nič natrgana čist lepo spiljena, tako da vzmetenje najbrž nima nič s tem. se mi pa zdi 3500 res čudno nizka cifra, moja je po 4000k zgledala še zelo dobra, pol pa je hitro vzela slovo, ampak do 4000 se mi je kr čudno zdelo kako je ne pobira. Najbolšo razlago je dal nekdo s foruma ( v spominu imam ali Gody01 al pa Danci1973 lahko pa kdo tretji) ki pravi da je možno da gumo pregreješ in zato hitro rabi, zato poskusi sportsmart, ki je en klik športnejša, in ljudem zdrži zavidljivo kilometrino.

eno opažanje o roadsmartu, ki morda potrjuje gornjo teorijo. Na malce daljših furah, 300/400 v kosu brez bistvenih postankov, se je guma občutno radirala in tekalna površina se je kar nekako drobila. tega na dnevnih furcah 150-200 km nisem zasledil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva sva tišala mojo FZ1 (naloženo do daske) na AC iz Genove do Trebnjega (nekje 700km razdalje) pa to poleti na vročih 38-40 Celzija skoz povprečno na števcu od 170 do 180km/h in 3x postala za 10 do 15min za tankanje in pretegnt noge pa ni niti malo požrlo zadnje gume. Pumpana je bla na 3.1 bar - tako da argument AC in v dvoje odpade :)

Pregrel je sam še nism, pa se tudi od kakšnega Dvora do Kočevja pa nazaj večkrat v šusu preganjam pa ga ni boga, da bi se začela čudno obnašat in da bi jo začelo pretirano požirat...

Nekaj drugega mora bit :?

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To niso šraufki ampak zatiči. Sredino pritisneš noter pa ga lahko potem celega ven potegneš. Majo na servisih okoli 1€ po komadu.

Sem jih kar nekaj novid kupil, zaradi polomljene plastike pod zadnjim sedežem :)

o najlepša hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko BTW, če kdo potrebuje crash pade, z dvojnim vpetjem+CNC lasersko rezani nosilci+puše+vijaki+bunke (črna ali bela barva)

ali z enojnim vpetjem bunke+vijaki...

več info preko zasebnega sporočila :)

my-crash-pad.jpg

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SAM MALO FANTJE!

Mislim, da je prišlo do napake pri meni!

Ko sem gledal gumo, sem si pač rekel: "Obrablljena je do indikatorja obrabljenosti, torej jo je pobralo..."

Sem pa sedajle šel meriti in ugotovil tole dvoje:

post-10955-0-38307100-1290209580_thumb.jpg

1.SREDINA

post-10955-0-67256200-1290209680_thumb.jpg

2. OB STRANI

In kot jaz vem je min. profil za gumo 1mm, je tako?

Torej imam še ogrmno rezerve, oz se je guma šele začela obrabljati.

Razmišljam pravilno?

Jaz sem že cel zmeden..

Hvala za pomoč "zmedencu" že vnaprej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po sliki gledano bi rekel, da ga (za to gumo) malce preveč res šponaš iz mesta in precej rad prehitevaš avte s polnim plinom :P Mase na sredi imaš še za dobrih 1000km, na robu pa še kar za kak faktor 3 več, ker bol za robom kjer nisi meril je profil še več kot zadovoljiv. Kot si si sam že svetoval - manj šponanja (pa več zalaganja dodajam jz :) ). Iz ovinkov še v precejšnjem nagibu začni lepo gladko odpirati gas pa bo treba manj na ravninah pa je (pa ti še ta guma kamot do najmanj 6000km prleze!). Pa še bl luštno se boš mel.

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suhi, hvala za nasvete, sem pa pred koncem sezone tudi sam začel boj tekpče vozit... Ker sem se na začetku res zaganjal pa bremzal.. Blabla.

Uglavnm je res, da je vožnja proti koncu sezone za oba postala bolj "prijetna".

Uglavnem čeprav sem izpadel idiot, sem vsaj s svojim firbcom stvar pripeljal do konca.

Oblubim pa da ne bom v teh mescih nrdil tut enga KM :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak idiot neki, ne ga srat! Važn da se uživa max! Jz raj položim pa iz ovinka bl prpalim, ker ravninsko žganje s časom ni več zanimivo, je preveč strahu v kosteh :P

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čestitam res dobro izgleda. :notworthy:

Koliko te je pa stala kompletna predelava? Ali si vse sam zmontiral? Ter od kje si naročil lonce?

Jaz sem jeseni kupil enakega Z-jčka in bi tudi rad zamenjal izpuhe ( tvoji izgledajo noro ) dodal bi pa tudi "metlco" ter bug spoiler.

Oprosti za zapoznel odgovor, sm čist not u gume padu :blush:.

Am za celotno predelavo sem dal 650 EUR (izpuhi+luč).. Montiral vse sam- mislim z pomočjo prjatlov, brata, punce... Nobenih servisov ipd. torej.

Pa seveda boš tut mal domišlije rabil, če se boš spravil k stvari.

Da sm pa prišel do loncev, pa dolga zgodba.

1. V Sloveniji nobeden od prodajalcev sploh ni slišu za to firmo (mogoče sem se jaz obračal na napačna podjetja- preišči še sam)

2. Italijani majo cene od 750EUR, verzije ki so črni vmes prodajo pa za 800EUR. Nemci so s cenami tudi tukaj nekje. Brez poštnine seveda.

3. Če boš pisal njim direktno v Španijo, ti bojo pa 14-20 dneh odgovorili, da se obrni na svojega najbližjega uvoznika.

4. Na eBAY-u (en kup držav sem pregledal) so cene od 700 EUR- 850 EUR, spet brez poštnine.

Jz sm jih pa iz Poljske(!) dobu za 600 EUR z poštnino in to te črne vmes, ki so mi osebno lepši ( :surrender: ). Podjetje pa je Motoakcesoria, znajo angleško .)

Bug spoiler mam od Kawe org. (je bil že gor ko sem kupil), ne vem pa kaj pomen "metlca".

Upam, da sem ti kej pomagal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala z odgovor,

se ne znam odločit, ker nisem ravno Super Mario :rolleyes: in ne vem kako bi stvar zmontiral. Verjetno se bom moral zadovoljiti kar z klasaičnim carbon Akrapotom. Čeprav mi je tvoja predelava reh čisto huda.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala z odgovor,

se ne znam odločit, ker nisem ravno Super Mario :rolleyes: in ne vem kako bi stvar zmontiral. Verjetno se bom moral zadovoljiti kar z klasaičnim carbon Akrapotom. Čeprav mi je tvoja predelava reh čisto huda.

Lp

Kako to da carbon? Se zavedaš. da zadeva nima homologacije za na cesto?

Samo toliko v vednost :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako to da carbon? Se zavedaš. da zadeva nima homologacije za na cesto?

Samo toliko v vednost :)

Tega res nisem vedel ampak me niti ne skrbi preveč ;-) Kaj pa vem všeč mi je ampak nikjer ne najdem nobene prave informacije koliko stane z montažo?

Tako da če ima kdo info :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam eno :topic: vprašanje:kolko bi prišlo peskanje in poliranje ?? felne bi šle iz črne v modro

Peskat jih je brez veze-barvo se lepše (in cenejše) odstrani z lavacolom. Glede poliranja pa nebi vedu-lahko pa poskusiš sam. Meni je z vrtako, nastavkom in nato še ročno kar lepo ratal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega res nisem vedel ampak me niti ne skrbi preveč ;-) Kaj pa vem všeč mi je ampak nikjer ne najdem nobene prave informacije koliko stane z montažo?

Tako da če ima kdo info :notworthy:

Ko sem se jaz zanimal za cene sem dobil najugodnejšo (brez montaže) ponudbo v Elisi domžale. Pokliči. Boš videl kaj bo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!