Skoči na vsebino

Kawasaki Z 750


-pero-
Snečer
Sporočilo dodal Snečer

2006 Kawasaki Z750S — Owner's Manual

2006-kawasaki-z750s-52689.pdf

Priporočene objave

Imam še eno vprašanje ( se opravičujem da so kar 3je posti moji)

Zasledil sem en kawasaki Z 2009 letnik z niti 2000 prevoženimi kilometri, kako preverit če je motor bil dobro uvožen in po predpisih, da ni turiral do rdečega znaka na obratomeru prvih 1600km itd?

Uprašaš ga :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rocko..welcome to the club!!!.....Z je lep motor vendar bolj stišan kot pa ne.Tako da placa ni ravno veliko, vendar se ga da kr lepo naložit z neko mero iznajdlivosti.

Sopotnica ravno ne bo vesela večjega števila km....ampak do 250 km nebi smelo biti problem.Odvisno tudi od tega kako je kej fizično pripravljena....Sma pa že naredila 700 km v eniš šusu.....tist pa je bilo že trplenje za njo in tudi zame....Glede motorja....(če lahko vidiš kako je bil vožen).... se pa pri 2000 km ne bo veliko poznalo, da bi lahko ugotovil stil vožnje prejšnjega lastnika....mogoče če pogledaš krivine iz cilindrov....če so kej barvo spremenile na vijolčno.... :whistle:

Glede potencialnega problema ter loma zadnjega nosilca tablice ne vidim problema ........ker ga boš itak dal dol :blush: .....ker pa z kakšnim rizoma nosilcem Z-jček zgleda še bolj ubijalsko :notworthy:

Gume:moje roadsmart-ke so zdržale 8500 km in enkrat podenje po marofu....pa bi še mogoče bile za kakšneka jurčka!....čisto odvisno od stila vožnje

Izpuh:kakeršen koli ti je všeč......ker pa po pravici povedano, da sam motorja skoraj da nisem slišal, ko sem imel original izpuh...

Servis:...če je še garancija ga itak moreš peljati k serviserju zaradi štempilke.....drgaš pa rabiš cca 3,5 l olja če menjaš še olni filter ( :wacko: nej me kdo popravi če se se zmotu za 0,5 l)....se pravi 4 litre x cca 10eur/l = 40 eur+ 8 eur (filter)= cca 50 eur........odvisno od stanja luftfiltra!

evo....več bodo še pa drugi povedal....

veliko užitkov ko boš užival njegovo lepoto...... :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rocko..welcome to the club!!!.....Z je lep motor vendar bolj stišan kot pa ne.Tako da placa ni ravno veliko, vendar se ga da kr lepo naložit z neko mero iznajdlivosti.

Sopotnica ravno ne bo vesela večjega števila km....ampak do 250 km nebi smelo biti problem.Odvisno tudi od tega kako je kej fizično pripravljena....Sma pa že naredila 700 km v eniš šusu.....tist pa je bilo že trplenje za njo in tudi zame....Glede motorja....(če lahko vidiš kako je bil vožen).... se pa pri 2000 km ne bo veliko poznalo, da bi lahko ugotovil stil vožnje prejšnjega lastnika....mogoče če pogledaš krivine iz cilindrov....če so kej barvo spremenile na vijolčno.... :whistle:

Glede potencialnega problema ter loma zadnjega nosilca tablice ne vidim problema ........ker ga boš itak dal dol :blush: .....ker pa z kakšnim rizoma nosilcem Z-jček zgleda še bolj ubijalsko :notworthy:

Gume:moje roadsmart-ke so zdržale 8500 km in enkrat podenje po marofu....pa bi še mogoče bile za kakšneka jurčka!....čisto odvisno od stila vožnje

Izpuh:kakeršen koli ti je všeč......ker pa po pravici povedano, da sam motorja skoraj da nisem slišal, ko sem imel original izpuh...

Servis:...če je še garancija ga itak moreš peljati k serviserju zaradi štempilke.....drgaš pa rabiš cca 3,5 l olja če menjaš še olni filter ( :wacko: nej me kdo popravi če se se zmotu za 0,5 l)....se pravi 4 litre x cca 10eur/l = 40 eur+ 8 eur (filter)= cca 50 eur........odvisno od stanja luftfiltra!

evo....več bodo še pa drugi povedal....

veliko užitkov ko boš užival njegovo lepoto...... :yea2:

Hvala za IZRČPEN odgovor in dobrodošlico. si me zelo razveselil po teh par urah ko sem čakal kdo bo kaj napisal hehehe.

Mogoče razmišljam tudi o kakšnem letniku 2007, ki še je tudi novejši model. Ne moti me če ima motor 15.000km, ker če je vredu vzdrževan so tukaj na forumu pričali ljudje ki so delali z njim preko 40.000km.

Izpuh in tablica bosta tako ali tako menjana, najprej nosilec za tablico če bo serijski, izpuh ko bo več denarja, ker na kombinezonu ne mislim šparat.

Glede ture verjetno naenkrat ne mislima delat več kot 250km - to je res, mogoče najdle do poreča ampak teh 50dodatnih km nebi smel bit neki problem. Jaz sem fizično po moji oceni zelo dobro pripravljen, punca manj, ampak z 155cm in 43 kilogrami mislim da bi se ta 'piščanček' lahko skril za mene in temu primerno ima tudi majhno rit, takda nekega pomanjkanja prostora po mojem mnenju nebi smela met...

Drugače še imam eno vprašanje - KAJ JE BUG SPOJLER. Pismo, sem gledal vmes slike pa še ga kr ne vidim. to je dodatni spojler spodaj na zadnji gumi al kaj ? :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bugspoiler je tista zadeva, ki je pritrjena na agregat, in pokriva izpušne cevi. Namen uporabe le tega, si predstavlja vsak po svoje ;)

Pa lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Sporočam da sem se letos že skorajda odložil pridružiti družbi 750Z. Trenutno gledam motorje in vidim da se zelo hitro Zji prodajajo. na avto net 2 tedna nazaj blo približno 7 Zjev 750 kubičnih nad letnikom 2008, trenutno sta samo 2.

Sam imam dokaj veliko spoštovanje do tega motorja, ker velikega motorja še nisem imel. Vozim sicer od 9tega leta, začel sem z kroserjem hondo 80 kubično, sledil je seveda izpit za H pri 14 letih in skuter, nato pri 16ih izpit za A, kjer sem nato vozil 125ko 4 leta. Oče ima 1300 kubično Yamaho, s katero sem se probal peljat, ampak nikol še nisem nabil kakšne večje hitrosti. V avtošoli sem naredil izpit normalno skozi in zdaj se odločam za Kawasaki Z750. Lahko bi rekel da gledam ta motor že zadnje 2 - 3 mesece, lahko se tudi ponosno pohvalim da sem prebral praktično vsak post te teme skorajda.

Moje teoretične izkušnje iz tega foruma do zdaj glede 750Z-ja:

Kawasaki dodatki strani:

http://www.barracudamoto.it/

http://www.rizoma.com/en/

http://www.louis.de/

Slo strani:

http://www.elisa.si/

http://www.tc-motoshop.si/si/

Vožnja v dvoje: Vsak motor najlepše solo pravite, Z nič kaj drugače kot drugi po mojih prebiranjih. Po mojem mnenju bi mogla s punco v dvoje če se odločima za kakšen giro brez problema naredit kakšnih 200+ km v enem dnevu brez večjih bolečin (upoštevajoč, da prej nisva 2 leti ležala na kavču seveda). Drugače pa motor kupujem da se bova vozila oba in jaz sam približno enako oz verjetno več v dvoje.

Kovček? Z vidika lepota NE! Funkcionalnost pri daljši poti - odlična (tako vsaj pravite) oz za dopust

Torbe :

Hein-Gericke

Vzmetenje Zja

S ima za 68kg tovarniško nastavljene vilce.... Kako izboljšat..?

Ice pravi: ......... vse delaj po eno stopnjo

Priporočen akrapovič izpuh:

SP series street legal

Servis:

okrog 100 eur. ( z menjavo olja seveda )

Potencialni problem:

serijski nosilec za tablico se lahko odlomi pri večji hitrosti

Gume:

Gume z neko povprečno vožnjo bi morale zdržat 6.000km

Imam 88kg in sem visok 186cm. Mislim da bi se s tem motorjem moral hitro spoprijateljiti, izkušenj menim glede samega ''motorja in ceste'' mi ne manjka, manjka mi izkušenj na težjem motorju. Trenutno spremljam motorje na internetu od letnika 2008 dalje. Budget sem si postavil do 5.000 eur. Od opreme mi še manjka kombinezon. Z punco se mislima dosti skupaj vozit, punca ima 45kg, takda mislim da neka hujša obremenitev za motor to nebi smela bit, saj sva se na 125ccm komot peljala do Graz-a in nazaj + kopanj v Schwarzlsee :))

Dobrodošle so še kakšne kritike ali nasveti. Hvala že v naprej.

Lp,

Rocko

stari, sej kul, da se pripraviš, pa misliš na kaj bo, sam vožnja motorja je praksa in ne teorija. po moje maš teorije dovolj. motor idi pogledat, po možnosti z nekom, ki se spozna. pol ga pa furaj, pa boš dobo še praktične izkušnje. drugač je pa z dober paket (kar dobiš za svoj denar-kot sem ž večkrat zapiso)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen med nami!

Tudi sam sem lani zamenjal motor in se odločil za Zja(2008), do sedaj sem naredil cca 1000 km zadnjih nekaj danes popoldan in sem več kot zadovoljen!

Ko sem ga kupil je bil v originalnem stanju (3.000km), sam sem pa zamenjal nosilec tablice, dodal bug spoiler, zadnji podblatnik, izpuh ( GP pro nor zvok brez dušilca :kva2:), smernike. Sploh se ga ne morem nagledati lep motor za ne previsoko ceno. Če se odločiš za ta motor ti kot začetniku ne more biti žal.

Uživaj med izbiranjem in srečno.....

Lp

Popravljeno . Popravil DRVOWP
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen med nami!

Tudi sam sem lani zamenjal motor in se odločil za Zja(2008), do sedaj sem naredil cca 1000 km zadnjih nekaj danes popoldan in sem več kot zadovoljen!

Ko sem ga kupil je bil v originalnem stanju (3.000km), sam sem pa zamenjal nosilec tablice, dodal bug spoiler, zadnji podblatnik, izpuh ( GP pro nor zvok brez dušilca :kva2:), smernike. Sploh se ga ne morem nagledati lep motor za ne previsoko ceno. Če se odločiš za ta motor ti kot začetniku ne more biti žal.

Uživaj med izbiranjem in srečno.....

Lp

stari....dej slikco gor!!!1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z veseljem bi prilepil slike ampak ne znam :blush: sem se že trudil in ne gre pa ne gre. Tako da...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z veseljem bi prilepil slike ampak ne znam :blush: sem se že trudil in ne gre pa ne gre. Tako da...

Maš ZS, ker tle negre :D

%7Boption%7D LINK do slikce [ /img] / pa je ratalo! Sam brez presledka tam znotraj drugega oklepaja.

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm mislim da bi se moralo dat tudi brez nalaganja na različne www.shr.... ker sem lahko prilepil v eni drugi niti sliko hčerkice, ampak zdaj pa ne gre?!? Ima kdo kakšen namig?:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

zanima me če kdo spremlja kaj (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.) in če je videl kaj tega Kawasaki Z750 srebrnega z 16.000 km letnik 2007 z akrapovič izpuhov.

Nevem zakaj se mi ta srebrni motor bolj dopade od črnega, ki je isti letnik (nima pa pač modificirane zadnje tablice in izpuha) + ta črni je že 600 eur cenejši.

Danes sem se dogovoril za odobritev kredita na banki, takda če bo vse po sreči lahko z denarjem v roki lahko z začetkom aprila začnem klicat okol in se dogovarjat za ceno...

@siks ja se strinjam da je praksa čisto drugo od teorije. Verjetno bom preden dam kupnino peljal motor do tomota v mb, ker sem iz mbja, da mi pogleda če je vse ok.. Drugega sicer ne poznam..

Hvala za dober sprejem na forum, se tipkamo še kaj, javim se itak še parkrat, ker bo vprašanj še verjetno ogromno :)

P.S. prodaja kdo od vas kakšnega Kawasakija?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

zanima me če kdo spremlja kaj (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.) in če je videl kaj tega Kawasaki Z750 srebrnega z 16.000 km letnik 2007 z akrapovič izpuhov.

Nevem zakaj se mi ta srebrni motor bolj dopade od črnega, ki je isti letnik (nima pa pač modificirane zadnje tablice in izpuha) + ta črni je že 600 eur cenejši.

Danes sem se dogovoril za odobritev kredita na banki, takda če bo vse po sreči lahko z denarjem v roki lahko z začetkom aprila začnem klicat okol in se dogovarjat za ceno...

@siks ja se strinjam da je praksa čisto drugo od teorije. Verjetno bom preden dam kupnino peljal motor do tomota v mb, ker sem iz mbja, da mi pogleda če je vse ok.. Drugega sicer ne poznam..

Hvala za dober sprejem na forum, se tipkamo še kaj, javim se itak še parkrat, ker bo vprašanj še verjetno ogromno :)

P.S. prodaja kdo od vas kakšnega Kawasakija?

....ti verjetno misliš da ima ohišje in ostale dodatke v srebrni barvi.....?...ne pa da je

srebrne barve.....

ni važn kakšne barve je....samo da je črn!!! :rolleyes::whistle:

...mal heca!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo pa so nastale stopalke....mogoče sem malo preblizu sliku..... :headbang:

Tole je pa TOP SHIT! :D

Super so ratale, si jih barval ali eloksiral na črno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....ti verjetno misliš da ima ohišje in ostale dodatke v srebrni barvi.....?...ne pa da je

srebrne barve.....

ni važn kakšne barve je....samo da je črn!!! :rolleyes::whistle:

...mal heca!

Tako je to mislim .. :)

Btw ali se splača kupit motor z akrapovičem že gor drugače? (tak nasplošno me zanima)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

zanima me če kdo spremlja kaj (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.) in če je videl kaj tega Kawasaki Z750 srebrnega z 16.000 km letnik 2007 z akrapovič izpuhov.

Nevem zakaj se mi ta srebrni motor bolj dopade od črnega, ki je isti letnik (nima pa pač modificirane zadnje tablice in izpuha) + ta črni je že 600 eur cenejši.

Danes sem se dogovoril za odobritev kredita na banki, takda če bo vse po sreči lahko z denarjem v roki lahko z začetkom aprila začnem klicat okol in se dogovarjat za ceno...

@siks ja se strinjam da je praksa čisto drugo od teorije. Verjetno bom preden dam kupnino peljal motor do tomota v mb, ker sem iz mbja, da mi pogleda če je vse ok.. Drugega sicer ne poznam..

Hvala za dober sprejem na forum, se tipkamo še kaj, javim se itak še parkrat, ker bo vprašanj še verjetno ogromno :)

P.S. prodaja kdo od vas kakšnega Kawasakija?

če te zanima Z750S se bi dalo kej zment.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če te zanima Z750S se bi dalo kej zment.

Poslan PM.

Drugače pa me zanima kolko približno je stroškovno nosilec za tablico, bug spoiler, sprednja šipa... Ker vidim iz prejšnji tem da so nekateri dobivale nekatere stvari po morda kaj nižji ceni + homemade + zelo dobro se nekatere stvari zgledale in bile pohvaljenje.

Me zanima če še kdo dela kakšne te stvari?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nosilec tablice sem kupil v Louisu za cca 80€, bug spoiler (carbon) pa sem dobil na forumu za cca 190€ z nosilci. Bug spoiler je domače proizvodnje vendar zelo dobro narejen, po besedah mehanika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poslan PM.

Drugače pa me zanima kolko približno je stroškovno nosilec za tablico, bug spoiler, sprednja šipa... Ker vidim iz prejšnji tem da so nekateri dobivale nekatere stvari po morda kaj nižji ceni + homemade + zelo dobro se nekatere stvari zgledale in bile pohvaljenje.

Me zanima če še kdo dela kakšne te stvari?

Nosilec tablice LighTech cirka 60€

Bug spoiler barvan Ermax 270€, Pohajač veliko ugodneje!

Sprednja šipca ebay cirka 120€

Zadnji blatnik ERMAX 220€, mogoče ima tudi Pohajač

CrashPadi LSL 130€, kopija LSLjev by HyperJack 80€

Še kaj :)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je pa TOP SHIT! :D

Super so ratale, si jih barval ali eloksiral na črno?

....imamo v službi tako tekočino za bromiranje....jeklo potopiš v tekočino in po cca 1 min....jeklo počrni in potem tak izdelek ne rjavi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okej najbolj me tako zanimajo za začetek crash padi in nosilec za tablico, če ga nebom dobil z motorjem v paketu. V roku 3 tednov bo motor doma, samo nevem še katerega bom kupil hah, ker prej nebo dinarov :)

Nato mogoče zadnji blatnik ERMAX - to je ta da punci, ko jo zadaj pelem ne meče blata po hrbtu, če je kje kaka lužica kajne?

Za šipco na začetku ne bi smelo biti problemov, sem vozil supermoto motor do 140 - 150km/h in se mi ni zdelo preveč stresno, zato upam da vsaj prva dva meseca tu tudi nebo tako...

Lp,

Rok

P.S. Ima kdo kako rabljeno opremo? Črno po možnosti? Iščem za punco - 155cm, 43 kg.

Popravljeno . Popravil Rocko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okej najbolj me tako zanimajo za začetek crash padi in nosilec za tablico, če ga nebom dobil z motorjem v paketu. V roku 3 tednov bo motor doma, samo nevem še katerega bom kupil hah, ker prej nebo dinarov :)

Nato mogoče zadnji blatnik ERMAX - to je ta da punci, ko jo zadaj pelem ne meče blata po hrbtu, če je kje kaka lužica kajne?

Za šipco na začetku ne bi smelo biti problemov, sem vozil supermoto motor do 140 - 150km/h in se mi ni zdelo preveč stresno, zato upam da vsaj prva dva meseca tu tudi nebo tako...

Lp,

Rok

P.S. Ima kdo kako rabljeno opremo? Črno po možnosti? Iščem za punco - 155cm, 43 kg.

.....tisti podblatnik je bolj kot ne samo za vizualizacijo......zadek pri z-ju je full kratek...kar pomeni, da če daš dol original blatnik oz. nosilec tablice.....kakor pač hočeš......bo tvoja najdražja v mokrem vremenu vsrana kot da bi bila na rok otočcu :kva2: :kva2:

.....saj pr men je tako......pol ji pa morem za kazen umit kombinezon :whistle: :whistle: , ker sem potem kao jst kriv da sem jo turiral, da greva na motor, ko se tam v daljavi nekje oblači.... :stupid:

aja.....kontaktir me na PM kaj bi tvoja punca od opreme imela.....

Popravljeno . Popravil colin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okej takda bomo še razmislili o podblatniku, originalnega nosilca za tablico itd pa nikakor ne mislim zadržat :)))

Bom te kontaktiral colin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je to mislim .. :)

Btw ali se splača kupit motor z akrapovičem že gor drugače? (tak nasplošno me zanima)

odvisno od cene. smešno sprašuješ.

btw kolega izdeluje crashpade. cca 20-30 €. zelo kvalitetno. če rabiš, PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!