Skoči na vsebino

Kawasaki Z 750


-pero-
Snečer
Sporočilo dodal Snečer

2006 Kawasaki Z750S — Owner's Manual

2006-kawasaki-z750s-52689.pdf

Priporočene objave

Pozdrav vsem ljubiteljem motorjev.

Že dolgo časa sem že brez motorja (no.. malce več kot 6 mesecov ampak zame je to resnično preveč.... moje srce trpi).

Kakorkoli, o Z 750 sem prebral že ogromno napisanega povsod po internetu. Zahvalil bi se rad vsem tukaj na forumu saj sem preko neštetih strani, vprašanj in odgovorov našel več ali manj vse kar me je zanimalo okoli tega motorja.

Po dolgih branjih in razmišljanju sem se dokončno odločil. Z 750 bo! In to črno zelen.

Sedaj pa imam par vprašanj kar se tiče vsakdanje praktičnosti.

Zanima me kam "spravite" oz. zataknete čelado od sopotnika? Da se bomo boljše razumeli bom podal situacijo.

Skočim na motor in grem iskat kolega ki me čaka v Postojni na bencinski ter bi rad vzel čelado za njegovo bučo. Kam jo spravite? Jaz sem na svojem prejšnjem motorju (KLE 500) čelado vedno lahko zataknil za nosilec kovčka in ni bilo nobenega problema niti oviranja pri vožnji. Torej... kako je pri Z-ju?

Druga malenkost ki pa me še zanima je zadnji sedež. Prebral sem da je bolj malo prostorja pod njim a vendar vseeno treba nekam dat prvo pomoč in še kakšno orodje za silo in kolikor sem razumel je to edini prostor ki ga ima Z za spravit par stvari ali se motim? Koliko je to prostora pod zicom? Bi bilo možno še kakšno 0,5l flašo vode spravit not?

Morda bi bil kdo tako prijazen pa poslal kako slikco kako to zgleda pod sedežem?

Aja... in kako pa sploh odpreš ta zadnji sedež?

Za vse odgovore se že vnaprej lepo zahvaljujem.

P.s.: Pomlad je že tu... in asfalt se počasi segreva :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav vsem ljubiteljem motorjev.

Že dolgo časa sem že brez motorja (no.. malce več kot 6 mesecov ampak zame je to resnično preveč.... moje srce trpi).

Kakorkoli, o Z 750 sem prebral že ogromno napisanega povsod po internetu. Zahvalil bi se rad vsem tukaj na forumu saj sem preko neštetih strani, vprašanj in odgovorov našel več ali manj vse kar me je zanimalo okoli tega motorja.

Po dolgih branjih in razmišljanju sem se dokončno odločil. Z 750 bo! In to črno zelen.

Sedaj pa imam par vprašanj kar se tiče vsakdanje praktičnosti.

Zanima me kam "spravite" oz. zataknete čelado od sopotnika? Da se bomo boljše razumeli bom podal situacijo.

Skočim na motor in grem iskat kolega ki me čaka v Postojni na bencinski ter bi rad vzel čelado za njegovo bučo. Kam jo spravite? Jaz sem na svojem prejšnjem motorju (KLE 500) čelado vedno lahko zataknil za nosilec kovčka in ni bilo nobenega problema niti oviranja pri vožnji. Torej... kako je pri Z-ju?

Druga malenkost ki pa me še zanima je zadnji sedež. Prebral sem da je bolj malo prostorja pod njim a vendar vseeno treba nekam dat prvo pomoč in še kakšno orodje za silo in kolikor sem razumel je to edini prostor ki ga ima Z za spravit par stvari ali se motim? Koliko je to prostora pod zicom? Bi bilo možno še kakšno 0,5l flašo vode spravit not?

Morda bi bil kdo tako prijazen pa poslal kako slikco kako to zgleda pod sedežem?

Aja... in kako pa sploh odpreš ta zadnji sedež?

Za vse odgovore se že vnaprej lepo zahvaljujem.

P.s.: Pomlad je že tu... in asfalt se počasi segreva :evilgrin:

ključavnica za zadnji zic je na levi strani spodaj (v bistu se moreč prepognat al pa počepnat da jo boš lahko videl)........kar se pa tiče prostora pod zadnjim zicem...

............GA NI :kva2:......če ti slikam, zgleda kot ena zmešnjva....Jst si bom letos gor namontiral tekstilne torbe za v toscano....in jermene od teh torb nastaviš tako, da zadnji zic daš dol, jermene spodaj, in zic nazaj gor.....IN TO KOMAJ DO KOMAJ DA JIH SPRAVIŠ SPODAJ.... v glavnem pri z-jčku je torba za na hrbet skoraj neizbežna, če hočeš sabo peljati kakšen deciliter vode....prva pomoč....jst je nimam :whistle:....ker jo nimam kam spravit....ker pod sprednjim zicem imam pa ABS....tako da naj drugi povedo, če se da kej pod sprednji zic spravit....za čelado pa tut ne vem kam bi jo dal.....pod zadnjim zicem sta sicer dve pletenice, ki naj bi služile za čelade....sam tist je verjetno tam zato, da čelade pripneš ko motor stoji.....da jo nimaš ravno na motrju....

.....verjetno se bo še kir javil z kakšno informacijo.....al pa predlogom....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prva pomoč na modelu brez abs-a gre lahko pod sprednji sedež, zraven airboxa, vendar moraš odvijačit tisti prečni kovinski nosilec in potem stlačiš prvo pomoč pod tiste zajle. Pou litra vode bi mogoče spravil v tisti prostor, kjer je nameščeno orodje( tudi pod sprednjim sedežem) Pod zadnji sedež sem pa uspel spravit samo denarnico:)

Je bolj malo prostora, ampak vseeno več kot ga je pa na zdajšnjem motorju:D

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prva pomoč na modelu brez abs-a gre lahko pod sprednji sedež, zraven airboxa, vendar moraš odvijačit tisti prečni kovinski nosilec in potem stlačiš prvo pomoč pod tiste zajle. Pou litra vode bi mogoče spravil v tisti prostor, kjer je nameščeno orodje( tudi pod sprednjim sedežem) Pod zadnji sedež sem pa uspel spravit samo denarnico:)

Je bolj malo prostora, ampak vseeno več kot ga je pa na zdajšnjem motorju:D

LP

tank torba pa je zadeva resena...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tank torba pa je zadeva resena...

To itak, ampak on je spraševal za prostor v motorju, drugače pa imam tudi sam tank torbo:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepša hvala za odgovore Colin in Lamb of God.

Aha... vedel sem da gre zadnji sedež dol za sprednjega pa sploh nisem vedel da gre tudi dol in da ima plac od spodaj.

Super... uporabne informacije.

Nahrbtnik bom tako ali tako vedno imel saj sem že od prej navajen ga nositi in mi ni problem.

Glede čelade pa sem razmišljal da je možno jo zapet na zadnji sedež kjer ima tisti usnjeni trakec čez. Ali to ni najboljša rešitev?

Pa še ena zadeva me matra. Sem preiskal dosti po internetu in nikjer nisem našel nekakšen etui kamor bi spravil rezervni vizir za čelado. Edino kar sem našel je bilo v Louisu samo se tekstilne torej mehke, jaz pa bi rad trdno obliko. Tako kot je za očala etui tako bi rad našel za vizir spravit. Če pozna kdo kje kakšno varjanto... drugače sem mislil da bi si sam naredil kalup, plastificiral in znotraj oblepil z mehko peno da se ne popraska. Namreč z črnim vizirjem ponoči vozit ni ravno pametna ideja. Zato bi si dal enega prozornega v nahrbtnik, samo bi ga rad imel, kot sem že rekel v etui-ju , da se ne popraska, zvije.... v slučaju da me kdaj tema ulovi. Anybody?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim,da se se z enim v tej temi menil o protizdrtsnem samolepilnem traku...sem ga dobil :) dost :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je že kdo kupil rabljen motor v TC MOTOSHOPu ?

Vidim eno oranžno Kawo 2008 in mi je všeč :))) Cena pa je 5600... Zanima me če ma kdo kake izkušnje z zbijanjem te cene pri njih...

Cena se mi zdi po mojem osebnem mnenju zelo nabita... + nima motor dodatne opreme. Pomoje je tam ene 5k bolj realna..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja je nabita, Ko sem jaz en mesec nazaj prodajal motor mi je v TC-ju za moj 2009 letnik ponujal 5000 eur z akrapovičem in še nekaj dodatne opreme zraven...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je že kdo kupil rabljen motor v TC MOTOSHOPu ?

Vidim eno oranžno Kawo 2008 in mi je všeč :))) Cena pa je 5600... Zanima me če ma kdo kake izkušnje z zbijanjem te cene pri njih...

Cena se mi zdi po mojem osebnem mnenju zelo nabita... + nima motor dodatne opreme. Pomoje je tam ene 5k bolj realna..

Leta 2008, je bila cena osnovnega modela 6700€, tako da malo pretiravajo z ceno, glede na to da nima nobene opreme :S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Imam namreč problem na mojem motorju.Vse sem že preveril kot piše v navodilih, vse je OK, vendar še vedno ne dela kot je treba. Meni je zmanjkalo idej. Kakšen NASVET.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je že kdo kupil rabljen motor v TC MOTOSHOPu ?

Vidim eno oranžno Kawo 2008 in mi je všeč :))) Cena pa je 5600... Zanima me če ma kdo kake izkušnje z zbijanjem te cene pri njih...

Cena se mi zdi po mojem osebnem mnenju zelo nabita... + nima motor dodatne opreme. Pomoje je tam ene 5k bolj realna..

lani novembra sem kupil oranžnega Zja pri njih letnik 08, malenkost se je dalo nekej zment za ceno, dost pa ne, ampak glih zarad, tega ker vem da so spomladi cene navite,sem kupil motor pred sezono,

naredu sem okol 500km in sm zelooo navdušen :) nad motorjem samim:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

na internetu sem zasledil Kawasaki Z750 z blokado 25kw noter. V primeru da nesem na pooblaščen servis mi lahko normalno odstranijo blokado in dobi vse konje, correct?

v 90% blokade tko al tko ni več v motorju, ker skoraj vsak blokado po homologaciji odstrani, da se da saj normalno loh pelat :evilgrin:

Ko je blokada odstranjena ima motor izvorno moč... kot pred blokiranjem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Imam namreč problem na mojem motorju.Vse sem že preveril kot piše v navodilih, vse je OK, vendar še vedno ne dela kot je treba. Meni je zmanjkalo idej. Kakšen NASVET.

PROBLEM moraš vsaj malo opisat,da bi se ti sploh lahko dalo kak nasvet !! :hmm:

Ps: sicer pa s cekerjem po elektriko !:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Imam namreč problem na mojem motorju.Vse sem že preveril kot piše v navodilih, vse je OK, vendar še vedno ne dela kot je treba. Meni je zmanjkalo idej. Kakšen NASVET.

napisu si vse je O.K.......se pravi kje je problem????....sicer je pa tema za z-750 že odprta!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

napisu si vse je O.K.......se pravi kje je problem????....sicer je pa tema za z-750 že odprta!!!!!

Ja v bistvu mi ne delajo sprednje luči, ko pa sem preverjal če mi polni akumulator, sem ugotovil,da ne polni. DA JE VSE ok, PA JE BILO MIŠLJENO NA NAVODILA V MANUALU,KJER DAJEJO NAPOTKE, KAKO SE PREVERI ALTERNATOR IN REGLER.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap.Težava je v tem, da bi morala luč goreti takoj ko daš kontakt, ampak pri meni se to ne zgodi.Preveril sem vse varovalke,pa še vedno nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap.Težava je v tem, da bi morala luč goreti takoj ko daš kontakt, ampak pri meni se to ne zgodi.Preveril sem vse varovalke,pa še vedno nič.

Motor vžge?

Nekateri motorji imajo narejeno tako, da se luči vklopijo šele potem, ko motor že teče.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z750 '08 letnik sigurno prižge glavno prednjo luč šele kadar motor teče in ne ko daš kontakt

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z750 '08 letnik sigurno prižge glavno prednjo luč šele kadar motor teče in ne ko daš kontakt

....nop.....meni ta letnik 08....vžge luč tudi če dam samo kontakt.....!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim,da se se z enim v tej temi menil o protizdrtsnem samolepilnem traku...sem ga dobil :) dost :)

....midva se menla.....sem zadevo rešil tako, da sem al. palico narebril......zadeva full prime....tak da vseeno hvala......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z750 '08 letnik sigurno prižge glavno prednjo luč šele kadar motor teče in ne ko daš kontakt

....nop.....meni ta letnik 08....vžge luč tudi če dam samo kontakt.....!

Meni pri kontaktu prižge samo "parkirne". Glavno luč pa komaj pri vžganem :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....nop.....meni ta letnik 08....vžge luč tudi če dam samo kontakt.....!

V service manualu za modelno leto 2004 piše:

This models adopt the daylight system and have a headlight relay in the junction box. In these models, the headlight does not go on when the ignition switch and the engine stop switch are first turned on. The headlight comes on after the starter button is released and stays on until the ignition switch is turned off. The headlight will go out momentarily whenever the starter button is pressed and come back on when the button is released.

Dvomim, da bi pri novejšem to sprememnili na 'slabše'...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!