Skoči na vsebino

Kawasaki Z 750


-pero-
Snečer
Sporočilo dodal Snečer

2006 Kawasaki Z750S — Owner's Manual

2006-kawasaki-z750s-52689.pdf

Priporočene objave

Zdravo,

jaz bi še pa vprašal na s čim mažete vaše verige? Sam nimam še toliko izkušenj z vzdrževanjem motorja zato me zanima kaj je najboljše za najboljšo ceno :D

Piše v usermanualu da je treba na 600 km namazat ketno...

Motul Factory Line Chain Lubricant

Mažem na 300km..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

jaz bi še pa vprašal na s čim mažete vaše verige? Sam nimam še toliko izkušenj z vzdrževanjem motorja zato me zanima kaj je najboljše za najboljšo ceno :D

Piše v usermanualu da je treba na 600 km namazat ketno...

Motul Road plus (s tpfe). Mažem na cca. 500 km, ko porabim celo piksno spreja(400ml)- to bi bilo za cca. 10 mazanj, verigo operem s čopičem in nafto, nato jo sperem z vodo in namažem s sprejem. In lahko se pohvalim, da ima motor sedaj 49688 km in ima gor še originalni verižni set in bo verjetno še preživel kakih cca.7000km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore, to sem rabim :) I appreciate it

Nič grem še to nabavit, preostale žuželke iz motorja dol umit, nato pa upam da se temperatura dvigne še za kakih 7 stopinj in grem na eno malo vožnjo za kakšno uro ali dve!! :)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo

zanima me katero olje naj kupim za z-ja l.07 zaj mam motul 5100 sam nevem katero granulacijo naj kupim če mi lahko kdo pomaga?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa se to kako menjam svečke? levo in desno sem odvil do srednjih dveh pa ne pridem. a gre če odvijem dol ono zadevo za dolivanje hladilne tekočine

Popravljeno . Popravil brancisv
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa se to kako menjam svečke? levo in desno sem odvil do srednjih dveh pa ne pridem. a gre če odvijem dol ono zadevo za dolivanje hladilne tekočine

.....dej serviserju.....boš pršparal na živcih :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa se to kako menjam svečke? levo in desno sem odvil do srednjih dveh pa ne pridem. a gre če odvijem dol ono zadevo za dolivanje hladilne tekočine

za sveče moraš demontirat rezervar in pumpo od bencina, če češ pridet do svečk 2.in 3. cilindra. Če pa imaš potrpljenje in vojo, pa bodi sam svoj mojster.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....dej serviserju.....boš pršparal na živcih :kva2:

že menjano ni glih neka znanost

vseeno hvala

Popravljeno . Popravil brancisv
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že menjano ni glih neka znanost

vseeno hvala

....zdej pa povek kolk cajta si porabu....ker jst sem skoraj živčenga fasu ko sem hotel vzet vn luft filter in ga malo spihat.....nevem kako imajo drugi z-ji brez abs-sa...sam moj nima nič placa pod sprednjim zicem....je skoraj že tako da gre luft filter vn sam na en načim.... :headbang: ....res, mnde sem porabu 1.5 h da sem ga dal vun, ga spihu pa pol nazaj noter.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rabim čimprej vedet koliko olja gre v z-jčka l.2008.....komplet(z olnim filtrom)......2.7 litra ali 3.7 litra....?slednji je malo preveč se mi zdi......hitro!

Colin, upam, da nisem prepozen!!!

Če boš dal gor org filter, ga MORAŠ OBEZNO ODTEGNIT tolk da čez njega POTEGNE OLJE!! Ker sem bil zraven serviserja ko mi je to povedal in gledal sem ga drugače nebi zvedel.

Ker ma ta kretneski filter eno proti-povratni ventil noter.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

postal sem ponosni lastnik z750 2008 l. prevoženih ima 12000km. imam pa eno vprašanje ali je normalno da pri popuščanju sklopke skoraj čisto na koncu motor začne speljevati. bi jo moral nastaviti?? ali je možna kakšna druga okvara??

LP!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Colin, upam, da nisem prepozen!!!

Če boš dal gor org filter, ga MORAŠ OBEZNO ODTEGNIT tolk da čez njega POTEGNE OLJE!! Ker sem bil zraven serviserja ko mi je to povedal in gledal sem ga drugače nebi zvedel.

Ker ma ta kretneski filter eno proti-povratni ventil noter.

hvala be wild.......filter ni original.....sem vlil olje v mašino...je prš do polovice okenčka za preverjanje olja....vžgal motor in je vidno potegnal olje v olni filter.....nato ugasnil motor in olja ni bilo nikjer.....spet dolil in to je to.......sam je pa res da neglede nato da je olje novo ....ni opazne razlike v šaltanju

lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

postal sem ponosni lastnik z750 2008 l. prevoženih ima 12000km. imam pa eno vprašanje ali je normalno da pri popuščanju sklopke skoraj čisto na koncu motor začne speljevati. bi jo moral nastaviti?? ali je možna kakšna druga okvara??

LP!!

ja, sklopka prot konc začne grabit, neki čist normalnga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....zdej pa povek kolk cajta si porabu....ker jst sem skoraj živčenga fasu ko sem hotel vzet vn luft filter in ga malo spihat.....nevem kako imajo drugi z-ji brez abs-sa...sam moj nima nič placa pod sprednjim zicem....je skoraj že tako da gre luft filter vn sam na en načim.... :headbang: ....res, mnde sem porabu 1.5 h da sem ga dal vun, ga spihu pa pol nazaj noter.....

nisem glih na uro gledal, kakšno uro mogoče dve da sem svečke menjal

filtra še pa sam nisem rastavljal ampak na prejšnem servisu mi ka je serviser spihal in ni porabo več kot okoli 5 mogoče 10 minut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

postal sem ponosni lastnik z750 2008 l. prevoženih ima 12000km. imam pa eno vprašanje ali je normalno da pri popuščanju sklopke skoraj čisto na koncu motor začne speljevati. bi jo moral nastaviti?? ali je možna kakšna druga okvara??

LP!!

Welcome to the club! Meni sklopka tudi isto čisto proti koncu spušča in vse ostalim kolikor vem tudi... Takda ni nič narobe. Želim ti veliko užitka z novo zverino, meni je ta motor prinesel zaenkrat nepozabne vožnje v eno in v dvoje :) (govorim zaenkrat, ker sem naredil komaj 700 km z njim) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je že kdo menjeval zavorne ploščice???????

Kaj ste namontirali gor??

Kje dobim dobro robo pa pocen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je že kdo menjeval zavorne ploščice???????

Kaj ste namontirali gor??

Kje dobim dobro robo pa pocen?

Priporočam originale... So mal dražji, vendar ti ne ''požre'' diskov. :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kakšne imate izkušnje z stojali za motorje?

Jaz sem našel v louisu za 25eur univerzalno stojalo, pa bi preden ga kupim tu povprašal mojstre če je to načeloma ok, ali ima naš Z kakšne hibe ali kaj podobnega, ker osebno nimam izkušnje z tem, ker še nisem imel motorja na stojalu, ki pa semi zdi najbolj primerno za mazanje ketne za začetnika, saj ni treba potiskat motorja itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A vi drugi lastniki Zejčkov vidite v zadnjem ogledalu še kaj drugega al samo svoje rame, tako kot js?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A vi drugi lastniki Zejčkov vidite v zadnjem ogledalu še kaj drugega al samo svoje rame, tako kot js?

Jst se nekak potrudm nastavt, da vsaj mal vidm ampak bol k ne gledam rame/komolce...ni glih tabolš je pa zadovoljivo, sej za motorista je najbol varno se pelat malenkost hitrej k ostali tako d te noben ne presenet od zadi...evilgrin.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je že kdo menjeval zavorne ploščice???????

Kaj ste namontirali gor??

Kje dobim dobro robo pa pocen?

Lej pa brez zamere če boš šparal na gumi in na bremzah je boljš da nimaš motorja. To so ti OSNOVNE stvari ki jih maš na motorju in ti ločijo od življenja in smrti. OK sej sem mal pretiravu sam....... Sory tk je. Konec koncu je razlike max 10€. Daj pa sam razmisli s čim se vozoš in s čim bremzaš....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rad bi si naredil to stojalo

a mogoče kdo ve kam nastavi drugi nosilec na tem stojalu, eden gre v vijak nihajke za drugega pa ne vidim placa na motorju kam bi ga nastavil

koliko vem ma veliko modelov se eden vijak s katerim je privit zadnji del motorja samo Z tega nima

z je prikazan 4:38

Popravljeno . Popravil brancisv
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Včeraj sem postal lastnik rabljenega Z750 l.2003. Zanima me kako je z servisi v okolici Maribora in pa koliko stane povprečen servis? Pa še, ali je normalno da ima sklopka bribližno 1-2cm prostega hoda?

LP, SeriousSam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Včeraj sem postal lastnik rabljenega Z750 l.2003. Zanima me kako je z servisi v okolici Maribora in pa koliko stane povprečen servis? Pa še, ali je normalno da ima sklopka bribližno 1-2cm prostega hoda?

LP, SeriousSam

Odvisno kaj ti šteješ za servis......Nekateri zamenjajo olje in olni filter in rečejo da so naredili servis.Drgača pa olje (4 litre-cca 10eur/l).....sedaj so imel v labi

akcijo in je bil 8.88 eur/liter....olni filter 5 eur, luft filter 40 eur....potem pa odvisno od izrabe zavornih ploščic (od 40 do 60 eur na disk)original pridejo v elisi 50 eur/disk......na internetu jih najdeš za 38 eur/disk....govorim o ploščicah nisin.Zobniki in veriga....jo dobiš že za 119 eur/komplet(preverjeno) in tja do 160 eur....svečke 10eur/kom.....in tako naprej

glede sklopke....če sedaj govorima da daš v brzino in sklopko spustis in ko motor že grabi in imaš ti še kr tolk omenjenega lufta.....ni normalno, saj meni se ne zdi.....jst mam približno 6-8mm če govorima o ročici sklopke.....

lp!....aja.... welcome in veliko varnih km!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!