Skoči na vsebino

Kawasaki Z 750


-pero-
Snečer
Sporočilo dodal Snečer

2006 Kawasaki Z750S — Owner's Manual

2006-kawasaki-z750s-52689.pdf

Priporočene objave

Še mal preveč cajta... To sem imel namen narediti že ob koncu sezone. Ampak mi nikakor ni zneslo (lenoba, pač... :) ).

img0222.jpg

img0234.jpg

img0235.jpg <-------- razlika :)

img0239.jpg

Torej... Menjava vseh desetih LEDic. Največ časa mi je vzela prva. Potem je pa Šlo :)

Aja, pa Še to! Že lani sem menjal podlago v Števcu. Zgleda pa tako:

img0240.jpg

Zdaj pa Še vse plastike spolirat...

Edit: Hude majice!! :OK:

Cofko kje si nabavil črno podlogo za Števec?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bojsi, kaj ker od vas uporablja kratke ročke na Z.ju?

Zavoro itak uporabljam vedno z dvemi prsti... tako da kratke pridejo v poštev, le pri ročki za sklopko sem skeptičen, če je to to. Ali je filing na kratki ročki za sklopko povsem drugačen?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, stari kolega spet med vami! Nisn glih nek "fan" foruma, oz nekot ne najdem cajta, ko je grem raj na motor ko na forum :P Zdej sn prebral zadnjih 10 strani da sn vsaj mal na tekočem, vidim da ste kr mehaniki nekteri (like) :)

-Ok, da ne bom več dolgovezu, ko je bla glih omenjena sklopka (ena redkih stvari ki me moti na motorju), jst tud 2 prsta uporabljam, se mi zdi pa zlo trda in mi na začetku sezone vedno prefuka blazince na sredincu :/

-Zdej sn prvič tud padu s (tem) motorjem zato sharam CRASH REPORT:

Zgodil se je v soboto, relacija Velenje-Slovenj gradec (natančneje huda luknja). Sploh nism neki na hard polagu, (par ovinkov pred padcom kr bol) problem je biu da je prej dežval tam in je bil asfalt mal vlažn, hladn še pa itak. Zdrs gume, Dunlop Sportsmart, pri koncu (še kakih 1000km), baje ko so čez polovico niso več ql. Hitrost je bla okol 70kmh. Ko je zdrsnal se spomnem sam da sn gledu motor ki je šel naprej in si mislu "faaaak moj Z!!" :) Men ni blo nič (niti praske), zahvala gre usnjenem kompletu Dainese, sn mel pa kr srečo, da sn zgubu večino hitrosti pred ograjo. Motor ni tko hit zgubu hitrosti in se je vanjo zaletu in odbiu na levi bok. Zvita felga, belanca, podrsana zadnja plastika in pa počena "ploščica" za olje (glej sliko)

2008z750abshpim2673.jpg

Navk zgodbe je verjetno da je treba počakat še mal na asfalt da se segreje! pa ahtat vlažn asfalt

Največji problem je, da zdej bom mogu na to ploščico čakat 14 dni!! Če ve kdo kje bi jo dobil prej kakšen naslov dobrodošel.

-Druga stvar, ki me moti na motorju je, da mam stopalke in škornje od polaganja že čist zribane :O Kolenču pa še nič!! Vam gre?

-In pa zanima me, kje se da dobiti Sport Rack od Shada, o katerem se je govorilo nekaj strani nazaj, mel bi tud kufer (itak) -sh37

LP in previdno vožnjo ;)

Popravljeno . Popravil 5n4jd3r
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, stari kolega spet med vami! Nisn glih nek "fan" foruma, oz nekot ne najdem cajta, ko je grem raj na motor ko na forum :P Zdej sn prebral zadnjih 10 strani da sn vsaj mal na tekočem, vidim da ste kr mehaniki nekteri (like) :)

-Ok, da ne bom več dolgovezu, ko je bla glih omenjena sklopka (ena redkih stvari ki me moti na motorju), jst tud 2 prsta uporabljam, se mi zdi pa zlo trda in mi na začetku sezone vedno prefuka blazince na sredincu :/

-Zdej sn prvič tud padu s (tem) motorjem zato sharam CRASH REPORT:

Zgodil se je v soboto, relacija Velenje-Slovenj gradec (natančneje huda luknja). Sploh nism neki na hard polagu, (par ovinkov pred padcom kr bol) problem je biu da je prej dežval tam in je bil asfalt mal vlažn, hladn še pa itak. Zdrs gume, Dunlop Sportsmart, pri koncu (še kakih 1000km), baje ko so čez polovico niso več ql. Hitrost je bla okol 70kmh. Ko je zdrsnal se spomnem sam da sn gledu motor ki je šel naprej in si mislu "faaaak moj Z!!" :) Men ni blo nič (niti praske),

LP in previdno vožnjo ;)

Jou, prou nič ni lepo to brat :S, upam, da hitro pošlihtaš motor, da bo nazaj v voznem stanju... ostal si cel, to je pa tudi nekaj.

Je pa treba trenutno stanje na cestah vzet z malo strahospoštovanjem... dež je fajn nametal peska po cesti, pa mrzlo je še... počasi bo bolje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@5n4jd3r: to je pokrov alternatorja :) Drugače pa poglej na eBayu. Tam mora bit.

Važno je, da si cel ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, stari kolega spet med vami! Nisn glih nek "fan" foruma, oz nekot ne najdem cajta, ko je grem raj na motor ko na forum :P Zdej sn prebral zadnjih 10 strani da sn vsaj mal na tekočem, vidim da ste kr mehaniki nekteri (like) :)

-Ok, da ne bom več dolgovezu, ko je bla glih omenjena sklopka (ena redkih stvari ki me moti na motorju), jst tud 2 prsta uporabljam, se mi zdi pa zlo trda in mi na začetku sezone vedno prefuka blazince na sredincu :/

-Zdej sn prvič tud padu s (tem) motorjem zato sharam CRASH REPORT:

Zgodil se je v soboto, relacija Velenje-Slovenj gradec (natančneje huda luknja). Sploh nism neki na hard polagu, (par ovinkov pred padcom kr bol) problem je biu da je prej dežval tam in je bil asfalt mal vlažn, hladn še pa itak. Zdrs gume, Dunlop Sportsmart, pri koncu (še kakih 1000km), baje ko so čez polovico niso več ql. Hitrost je bla okol 70kmh. Ko je zdrsnal se spomnem sam da sn gledu motor ki je šel naprej in si mislu "faaaak moj Z!!" :) Men ni blo nič (niti praske), zahvala gre usnjenem kompletu Dainese, sn mel pa kr srečo, da sn zgubu večino hitrosti pred ograjo. Motor ni tko hit zgubu hitrosti in se je vanjo zaletu in odbiu na levi bok. Zvita felga, belanca, podrsana zadnja plastika in pa počena "ploščica" za olje (glej sliko)

2008z750abshpim2673.jpg

Navk zgodbe je verjetno da je treba počakat še mal na asfalt da se segreje! pa ahtat vlažn asfalt

Največji problem je, da zdej bom mogu na to ploščico čakat 14 dni!! Če ve kdo kje bi jo dobil prej kakšen naslov dobrodošel.

-Druga stvar, ki me moti na motorju je, da mam stopalke in škornje od polaganja že čist zribane :O Kolenču pa še nič!! Vam gre?

-In pa zanima me, kje se da dobiti Sport Rack od Shada, o katerem se je govorilo nekaj strani nazaj, mel bi tud kufer (itak) -sh37

LP in previdno vožnjo ;)

važno, da si ti cel :) motor pa boš že popravil...

Vidim, da si tudi ti zainteresiran za kovček...jaz že nekaj časa premišljujem...in po moje bom kupil v kratkem..kje? je pa velik ?..za enkrat je samo e-bay na razpolago..cena 100€ z poštnino :) kar je primerljivo Givi nosilcu in podobnim znamkam..

mogoče bi lahko skupaj kupila pa si delimo poštnino :)

EBAY LINK

kateri kovček pa si misli vzeti? SH45? ali manjši?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dečki, kam se priklopi Gear indikator?

Hvala,

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni fantje.

Sem na poti nabave motorja, sedaj že tretjič :D Obračam se na vas, ker potrebujem nasvet. Namreč oče je mnenja, da starejši modeli (l. 2004) niso več vredni, da jih kupim (najbrž skeptičen, da bi bilo kaj narobe in bi imel več problemov kot kaj druga).

Sedaj pa me zanima, kaj mislite o teh dveh motorjih: _MOTO/ad.asp?ID=6012240 in _MOTO/ad.asp?ID=5950256 , taprvi ima malo počeno masko in pokrampano luč, tadrugi pa ima zelo malo kilometrov (glede na to da je motor star 8 let). Kaj menite vi, a se mi splača ta dva it pogledat? Namreč neumno se mi zdi dati 2000€ več za motor, čeprav bi mi ta tudi zelo dobro služil (predvidevam).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dečki, kam se priklopi Gear indikator?

Hvala,

lp

Kolk sem jaz zasledil na ebayu imajo eni spodaj pri prestavni ročici zgoraj in spodaj senzor na ročici pa magnet. Pri tej varijanti spodaj.

http://www.ebay.co.uk/itm/Red-Universal-Digital-Gear-Indicator-Display-Motorcycle-Detects-Current-Gear-/300705237830?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item46036dcb46

Da bi pa samo kable priklopil, kot sem zasledil recimo pri honda cb1000 pa pri Z-jih mislim, da ni možno.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk sem jaz zasledil na ebayu imajo eni spodaj pri prestavni ročici zgoraj in spodaj senzor na ročici pa magnet. Pri tej varijanti spodaj.

http://www.ebay.co.u...=item46036dcb46

Da bi pa samo kable priklopil, kot sem zasledil recimo pri honda cb1000 pa pri Z-jih mislim, da ni možno.

Lp

Hvala, sem že ugotovil, da je montaža plug an play pri ostalih izdelkih, priklopi se pod zadnjim sedežom na konektor ki je pri računalniku. Samo priklopiš in že deluje...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, sem že ugotovil, da je montaža plug an play pri ostalih izdelkih, priklopi se pod zadnjim sedežom na konektor ki je pri računalniku. Samo priklopiš in že deluje...

lp

Daj prilepi en link, da vidim to zadevo.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede nekaterih drugih uporabljenih komponent na Z750R ni druge razlike med Z750R in Z750, predvsem me zanima zadnji del, ali je pokrov zadnjega sedeža kompaktibilen med seboj... Verjetno niso kaj dosti spreminjali zadev :P?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@HyperJack si preskusil indikator?

Ga še nisem sploh kupil... cene so mi dale malo mislit in kolebam, ali bi ali ne...nevem ali je vredno dat 120€, za tistih parikrat na leto ko iščem 7brzino.. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se pa tole zdi dost dobra zadeva za ta dnar: link

Popravljeno . Popravil 5n4jd3r
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se pa tole zdi dost dobra zadeva za ta dnar: link

Ni slaba, vendar ko ti preklet makaronar ponudi zasoljeno ceno za poštnino, raje 3x razmislim preden kupim... drugi minus je pa ta, da je zadeva prevelika za Z.ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj,

zanima me tisti ki uporabljate stojalo za motor in sicer sprednje kakšnega uporabljate kajti jaz sem kupil takega z ˇšpičkamiˇ in na eni strani lepo naleže na drugi ga pa moti vijak ki skrbi da se nebi os odvila.. tako da bi rabil malo vaša mnenja in nasvete..

Hvala

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj,

zanima me tisti ki uporabljate stojalo za motor in sicer sprednje kakšnega uporabljate kajti jaz sem kupil takega z ˇšpičkamiˇ in na eni strani lepo naleže na drugi ga pa moti vijak ki skrbi da se nebi os odvila.. tako da bi rabil malo vaša mnenja in nasvete..

Hvala

LP

Tudi jst uporabljam s "špičkami" in gre ku tata na mamo. Ja majster...kot pri sexu....malo bolj nacilaj, pa bo :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj,

zanima me tisti ki uporabljate stojalo za motor in sicer sprednje kakšnega uporabljate kajti jaz sem kupil takega z ˇšpičkamiˇ in na eni strani lepo naleže na drugi ga pa moti vijak ki skrbi da se nebi os odvila.. tako da bi rabil malo vaša mnenja in nasvete..

Hvala

LP

Na tisti strani ki je vijak, špička ne sme biti predolga, le kakšne 5mm jo mora gledati ven iz plastike.

Kater nosilec si kupil raje povej, bomo lažje kaj stuhtali... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tisti strani ki je vijak, špička ne sme biti predolga, le kakšne 5mm jo mora gledati ven iz plastike.

Kater nosilec si kupil raje povej, bomo lažje kaj stuhtali... ;)

evo takega (desnega seveda)

Če pa boš rabil še sliko kakega detajla pa reci.

post-16747-0-51767900-1336418706_thumb.png

Popravljeno . Popravil DiAbLo46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo takega (desnega seveda)

Če pa boš rabil še sliko kakega detajla pa reci.

Če imaš točno te nastavke kot so na sliki zgoraj, potem moraš motor brez težav dvignit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš točno te nastavke kot so na sliki zgoraj, potem moraš motor brez težav dvignit.

Ga dvignem vendar se ne vsede una stran pri vijaku čisto notri ubistvu leži samo takoj na začetku plastike na vrhu če bi pa odvil vijak bi pa lepo notr padlo vse skupaj..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem pa nekoliko pobrusi tisti kovinski del, na mojem nastavku vem, da ga lahko vzamem ven, tako da ga skrajšaj za toliko, da ga bo še nekoliko gledalo iz plastičnega del. Če je pa plastični del dovolj v konus, pa lahko uporabljaš tudi brez tega kovinskega štifta...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!