Skoči na vsebino

Kawasaki Z 750


-pero-
Snečer
Sporočilo dodal Snečer

2006 Kawasaki Z750S — Owner's Manual

2006-kawasaki-z750s-52689.pdf

Priporočene objave

Zdravo!

 

Zanima me ali je zavorna tekočina od motula DOT 5.1 uredu za Z750 2005? In kašna je razlika med DOT4

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ti mora pisat na pokrovčku. Jes mam 07 letnik, pa lahko dam not samo DOT4. Tak piše in tak sem upošteval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ti mora pisat na pokrovčku. Jes mam 07 letnik, pa lahko dam not samo DOT4. Tak piše in tak sem upošteval.

Vem da piše DOT4. zanima pa me če bi bla kakšna razlika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za z1000 jo dobiš za cca 150€, sem se že za sebe zanimal da bi si rezervno kupil.

 

Ja jo dobiš, sam kaj si pomagam z njo, če je pa grda :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kakšna razlika? če sploh :D

 

 

Največja razlika je v temperaturi vrelišča... Dot 5 ima višje vrelišče...  Dot 5 ne absorbira vode... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

 

Zanima me ali je zavorna tekočina od motula DOT 5.1 uredu za Z750 2005? In kašna je razlika med DOT4

 

 

DOT 3 (se ne prodaja več), DOT 4, te DOT 5.1 so kompatibilne jih lahko izmenjuješ. Dot 5.1 ma mal višje vrelišče ampak tud hitrej veže vodo-jo je treba pogosteje menjat. Za navadno cestno vožnjo je pomoje DOT 4 čist ok.

 

DOT5 ni primerna za (večino) motociklov, je na bazi silikona in ni kompatibilna z drugimi tekočinami. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DOT 3 (se ne prodaja več), DOT 4, te DOT 5.1 so kompatibilne jih lahko izmenjuješ..

care, dej prosim to se enkat preveri. ne pravim da ne drzi, ampak...

izkusnja je namrec da smo v avto nalili dot4, nakar so se v roku dveh treh mesecev zavore uscale od povsod. pol smo prebrali, da use only dot3! za balenckota stevilka2 sem dot3 kupil decembra, in nic ne pusca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi kolikor jaz vem so DOT3, 4 in 5.1 kompatibilne tekočine. Zasledil že mnogokrat ob več različnih priložnostih (razni forumi, članki..) Poleg tega sta včasih na pokrovčku posodice olja navedena kar oba - piše DOT3 or DOT4 fluid kar tudi nakazuje, da neke bistvene razlike med njima ne more biti..

 

Seveda pa se lahko tudi motim.. Sam sicer na vseh svojih motorjih (kjer je drugače povsod napisano dot 4) uporabljam dot 5.1 in funkcionira super.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi kolikor jaz vem so DOT3, 4 in 5.1 kompatibilne tekočine. Zasledil že mnogokrat ob več različnih priložnostih (razni forumi, članki. .) Poleg tega sta včasih na pokrovčku posodice olja navedena kar oba - piše DOT3 or DOT4 fluid kar tudi nakazuje, da neke bistvene razlike med njima ne more biti..

 

Seveda pa se lahko tudi motim.. Sam sicer na vseh svojih motorjih (kjer je drugače povsod napisano dot 4) uporabljam dot 5.1 in funkcionira super.

najlepša hvala vsem. nabavil DOT5.1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem dobil podobne informacije kot trojan in sicer na novi embalazi od Motula pise dot 3&4. Pa se gospa za salterjem je rekla da hocejo pocasi dot3 ven vrzt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred spremembo je dobro da se celoten sistem prečisti in potem nalije drugi tip olja. Večkrat sem videl pri mešanju težave potem pa smo sistem posušili in natočli samo eno vrsto pa je bilo v redu.

Dot5 se pa pogosteje menjava zaradi tega ker nase ne veže vode in začne prej mehurčke delat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam namen kupiti kawasaki z750, pa me zanima vaše mnenje, ki dobro poznate omenjen motor.

To da je super motor sem že dobil veliko potrditev, nevem pa kako je z velikostjo motorja. Skrbi me da bo premajhen za mojo velikost (193cm). Kaj mislite vi oz. je kdo take velikosti,ki ga ima, da mi pove iz prve roke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam 179cm in mi je motor lihprav mislim da tam do 185cm je ok kar je več zna bit nadležno oz bi treba kej že prilagodit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja sej to me malo skrbi, da nebi ravno štrlel ven :) bi bilo za probat oz se vsest in videt. Samo žal ne poznam nobenega, ki bi ga imel iz ljubljane. Če grem v trgovino kjer ga prodajajo pa mislim da že sedaj vem kaj bom slišal od prodajalca... Da je super, da naj ga kar kupim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja sej to me malo skrbi, da nebi ravno štrlel ven :) bi bilo za probat oz se vsest in videt. Samo žal ne poznam nobenega, ki bi ga imel iz ljubljane. Če grem v trgovino kjer ga prodajajo pa mislim da že sedaj vem kaj bom slišal od prodajalca... Da je super, da naj ga kar kupim :)

Nima veze kaj ti bodo oni rekli, sam boš videl. Pa vzami nekoga s seboj, ki ti bo povedal realno mnenje...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam namen kupiti kawasaki z750, pa me zanima vaše mnenje, ki dobro poznate omenjen motor.

To da je super motor sem že dobil veliko potrditev, nevem pa kako je z velikostjo motorja. Skrbi me da bo premajhen za mojo velikost (193cm). Kaj mislite vi oz. je kdo take velikosti,ki ga ima, da mi pove iz prve roke.

 

glej ne oziraj se na to kaj kdo pravi a si prevelik al nisi. z je dokaj pogost motor, tako da na en sončen dan greš na kak motoristično obljuden plac ni vrag da se ne bo našel eden, ki ti bo pustil se usest gor :D

 

motor je ene standardne velikosti, sedež je relativno visoko, moreš pa sam videt a ti ergonomija ustreza al ne. to je res bolj od tebe odvisno. lahko pa si na hitrco pogledaš http://cycle-ergo.com/ boš dobil občutek kaka je razlika med zjem in drugimi motorji (itak če gledaš naked so vsi bolj al manj iste velikosti). 

 

predvsem pa če ti je motor všeč in si ga želiš, potem ne se preveč obremenjevat a ti paše al ne. konec koncev, če po eni sezoni ugotoviš, da ti prav ne ustreza, ga boš še vedno dokaj enostavno prodal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ENako sem sam razmišljal glede probe itd. Tudi če se usedem in zapeljem en krog ne bom vedel ali mi ustreza ali ne. Ko ga bom kupil in bom odpeljal kakšno daljšo turo se bo dejansko pokazalo kako mi leži. Tako da se strinjam s tem, da ga kupim, in po sezoni ko končam, ugotovim da mi ne ustreza zamenjam. 

Hvala za nasvete in vsem veliko varnik kilometrov! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam 190cm pa se da normalno peljat, najbolj trpijo kolena na dolgih furah, zaradi dolgih nog in potem ščitniki pritiskajo ampak dobiš malo kondicije in potem je boljše. Vetra sem se navadil. Naredil sem največ 770km v enem dnevu, tako da da se, daljše fure npr. po bosni in hrvaški za par dni, pa ni problem delat po 400, 500km na dan. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

187cm in tudi jaz imel Z-ja in ko ne probaš kaj kar je bolje za našo višino je seveda tudi to v redu in se da! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!